Přejít na obsah


Fotka

60CSx a rozřízlá guma na anténě


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
12 odpovědí na toto téma

#1 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2009 - 18:53

Tak se mi podařila při dnešním kešování nemilá věc, 60tka mi spadla na zem tak nešťastně, že se mi rozřízla guma co kryje anténu, skrz na skrz v délce cca 1cm. Už jste někdo řešil podobnej problém? Jak to opravit, pomohlo by nějaké silikonové lepidlo, nebo to mám dát do servisu vyměnit? Přecejenom vodotěsnost docela využiji.
  • 0

#2 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2009 - 19:06

pokud by jsi měl možnost to opravit v servisu tak určite tak ale dobra alternativa je lepidlo Chemopren ... sezenes v kaznem zelezarstvi ... děla se vice verzi tak rekni ze chces provedeni na GUMA-GUMA ;)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#3 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2009 - 19:20

honzahais napsal/a:
pokud by jsi měl možnost to opravit v servisu tak určite tak ale dobra alternativa je lepidlo Chemopren ... sezenes v kaznem zelezarstvi ... děla se vice verzi tak rekni ze chces provedeni na GUMA-GUMA ;)

Ok, dík za radu. Už jsem dneska psal do servisu Garminu, tak jsem zvědavej jakou cenu mi napíšou, když to nebude nějaká horentní suma blížícíse ceně nové GPS, tak to nechám opravit, jinak Chemopren to jistí;)
  • 0

#4 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 28 January 2009 - 21:01

Bacha, chemoprenem napatlat a nechat rozevřený špejlí až do chvíle, kdy to na omak vůbec nelepí... jinak to nebude držet dostatečně. pak silně zmáčknout. Sorry, rád dělám chitrího B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#5 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 14:52

Citecka napsal/a:
Bacha, chemoprenem napatlat a nechat rozevřený špejlí až do chvíle, kdy to na omak vůbec nelepí... jinak to nebude držet dostatečně. pak silně zmáčknout.

Sorry, rád dělám chitrího B)



nj to jsem sem nepsal za předpokladu že je Brabenecz natolik inteligentni a přečte si navod, což asi je. já taky dělám rá chytrýho a tak jen okrajově neni spovo chytry s tvrdym Y ? :) jinak jsi to neber osobně ja na tom s ČJ jsem dost obdobně.:):)
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#6 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 15:16

honzahais napsal/a:

Citecka napsal/a:
Bacha, chemoprenem napatlat a nechat rozevřený špejlí až do chvíle, kdy to na omak vůbec nelepí... jinak to nebude držet dostatečně. pak silně zmáčknout.

Sorry, rád dělám chitrího B)



nj to jsem sem nepsal za předpokladu že je Brabenecz natolik inteligentni a přečte si navod, což asi je. já taky dělám rá chytrýho a tak jen okrajově neni spovo chytry s tvrdym Y ? :) jinak jsi to neber osobně ja na tom s ČJ jsem dost obdobně.:):)


Jen k těm I/Y. Všiml jsem si toho, ale pravopis bych tady moc neřešil. Jen když už se do toho pouštíš, tak si to alspoň po sobě přečti ty spovo.
  • 0

#7 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 16:45

geba & marcana napsal/a:

honzahais napsal/a:

Citecka napsal/a:
Bacha, chemoprenem napatlat a nechat rozevřený špejlí až do chvíle, kdy to na omak vůbec nelepí... jinak to nebude držet dostatečně. pak silně zmáčknout.

Sorry, rád dělám chitrího B)



nj to jsem sem nepsal za předpokladu že je Brabenecz natolik inteligentni a přečte si navod, což asi je. já taky dělám rá chytrýho a tak jen okrajově neni spovo chytry s tvrdym Y ? :) jinak jsi to neber osobně ja na tom s ČJ jsem dost obdobně.:):)


Jen k těm I/Y. Všiml jsem si toho, ale pravopis bych tady moc neřešil. Jen když už se do toho pouštíš, tak si to alspoň po sobě přečti ty spovo.

No jo moje chyba p a l jsou na klavesnico skoro u sebe ale patří mi to když jsem si začal ..
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#8 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3250 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 17:13

Kucí, neřešte se tak :) Když napíšu, že rád dělám chitrího, tak to tak napíšu, aby bylo vidět, jak chitrího myslim B)
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#9 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 20:31

Tak protože servis Garminu neni schopen odpovědět na můj jednoduchej e-mail, rozhodnul jsem se pro zalepení. Použil jsem lepidlo Chemoprén určené pro lepení gumové obuvi. Je na gumu, je vodě odolné, je pružné a odolává nadměrnému namáhání. Tak doufám že to nějakou dobu vydrží. Všem děkuji za rady, ikdyž místo toho hádání jste mohli napsat něco k tématu. btw návody čtu;)
  • 0

#10 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 21:02

Nevim chemopren snad to udrzi, budiz. Pokud ti to prasklo z boku mozna by se dala na pojisteni toho mista pouzit smrstovaci gumova hadice na kabelaz. Dela se v mnoha prumerech a nektere i s lepidlem ktere se po zahrati privari k podkladu. Aby ale nevadilo to zahrivani horkovzdusnou pistoli. Potazeni cele anteny zase vadi ta gumova vyztuha z boku. Takze jen nejaky prstynek kolem nahore.
  • 0

#11 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 21:27

Ta teplem smršťující se bužírka mě taky napadla, bohužel zrovna na můj případ by asi nepomohla. Přikládám fotku, kde to praskolo.
  • 0

#12 Plachtak

Plachtak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 113 příspěvků(y)

Publikováno 29 January 2009 - 21:53

Tak tady trubka nepomuze. Na techto materialech dobre drzi vterinova lepidla treba LOCTITE. Pojistit prouzkem tenke gumy tak 0,5 az 1mm jen pres tu hranu k ose anteny, aby se to misto zase neskublo a bylo kryte.
  • 0

#13 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 30 January 2009 - 21:30

Tak po 24 hodinach, od zalepeni, muzu rict, ze to drzi opravdu pevne. Tak snad to chvilku vydrzi. Taky mi dnes konecne prisla odpoved od servisu Garmin. Vymena teto casti GPSky vyjde na cca 300kc, coz je dle meho slusna cena, asi to nekdy v budoucnu vyuziji, ale jeste pockam az se to vic osoupe.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama