Přejít na obsah


Fotka

Jaký garmin koupit?


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
30 odpovědí na toto téma

#21 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 17:56

Kailen napsal/a:
Jelikoz pochazim ze skautskeho hnuti ma pro me bloudeni a klasicke mapy urcitou hodnotu, Vitr je malickost, mapa se da prehnout, aby nevlala a na vandrech je nepostradatelny pomocnik. GPS je pro me jen tresnicka na dortu, ale nechci zpohodlnet (as ufoni sestreli vsechny satelity budou se mi znalosti hodit :) ).

njn ja to tvrdim furt my skauti jsme divny. :|
ale byt pripraven na vsechno ma svuj smysl

Přijde mi, že si jen obhajuješ sám pro sebe nákup nemapového přístroje. S mapovou GPSkou chodím skoro dva roky a nepozoruji na sobě, že bych přestal umět číst v klasické papírové mapě. Prostě buď umíš nebo ne a pak ti ani mapový přístroj nepomůže.
Mimochodem, když říkáš, že je někdo divný, mluv prosí za sebe a ne za ostatní, kteří se třeba divní necítí (rozhodně ne takto jak to naznačuješ). Díky B)
  • 0

#22 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:06

Po 20 letech na vandrech muzu za sebe rict, ze uplne idealni je kombinace obojiho - tedy kvalitni mapa i kvalitni mapova GPS - oboji ma svuj vyznam ale na druhou stranu asi spis jen pro ty, co se pohybuji v mene frekventovanych oblastech a mimo turisticke znacky ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#23 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 18:18

Kailen napsal/a:
takže v případě že hodlám být nadále věrný klasickým mapám bude předpokládám na geocaching lepší Garmin eTrex H?


Taky běžně cestuji i s papírovou mapou, ale přesto bych ti doporučil mapový přístroj. Proč? Protože když vyrazíš za pokladem, který není v otevřené krajině, ale třeba ve městě, docela bodne, když kromě šipky a vzdálenosti vidíš, že "puntík" leží u křižovatky XY (nebo na opačném břehu meandrující řeky atd). Vhodnou trasu si pak už samozřejmě můžeš najít na oblíbené papírové mapě.
Když pofrčíš na kole (nebo autem), je to k nezaplacení;)
  • 0

#24 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 19:02

já vetšinou též nosim papírovou mapu sice mám přístroj mapoví ale pápírovka je dobrá na plánováni ale když GPS tak už jedine mapovou sice chodit podle šipky je "old school" ale mapovka je mapovka:) mám map 60Csx-ko a nemohu si stěžovat
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#25 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 19:11

al-ash napsal/a:

Sovic13 napsal/a:

al-ash napsal/a:

Sovic13 napsal/a:

tady85 napsal/a:
eTrex Vista jsem si take objednal prijde mi jako nejlepsi bzvlaste se me libi ten kompas. Stoji cca 7000 (tolik za to chce autorizovany prodejce)


Podivej se poradne na odkaz, uz stoji 4500 a to se vyplati ;)


...udajne uz neni v nabidce:) :(
(o viste jsem taky uvazoval: za tuhle cenu bych ji rozhodne bral...skoda no)


ted sem na to koukal, ja ji objednal kdyz tam byla - dovi jestli dorazi, ale kdyz das na seznamu srovnat ceny, tak ti to najde jeste 3 obchody s podobnou cenou


...tak jsem schvalne pohledal se seznamem a naprosta vetsina levnych nabidek visty hcx (do 5000,- s DPH)byla uz nefunkcni...a jediny funkcni, ktery sem nasel, byla s mapama TOPO 1.2 (tusis jestli je velky rozdil mezi 1.2 a 2.0 ?)...upgrade z 1.2 na 2.0 stoji dalsich 800,- :(

ano rozdíl mezi 1.2 a 2.0 je značný ale od jistého datumu je upgrade zdarma... ja si 1.2 registroval loni NEKDY V Kvetnu a upgrade na 2.0 jsem měl zdarma.....
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#26 Kailen

Kailen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:16

dan-sam napsal/a:

Kailen napsal/a:
Jelikoz pochazim ze skautskeho hnuti ma pro me bloudeni a klasicke mapy urcitou hodnotu, Vitr je malickost, mapa se da prehnout, aby nevlala a na vandrech je nepostradatelny pomocnik. GPS je pro me jen tresnicka na dortu, ale nechci zpohodlnet (as ufoni sestreli vsechny satelity budou se mi znalosti hodit :) ).

njn ja to tvrdim furt my skauti jsme divny. :|
ale byt pripraven na vsechno ma svuj smysl

Přijde mi, že si jen obhajuješ sám pro sebe nákup nemapového přístroje. S mapovou GPSkou chodím skoro dva roky a nepozoruji na sobě, že bych přestal umět číst v klasické papírové mapě. Prostě buď umíš nebo ne a pak ti ani mapový přístroj nepomůže.
Mimochodem, když říkáš, že je někdo divný, mluv prosí za sebe a ne za ostatní, kteří se třeba divní necítí (rozhodně ne takto jak to naznačuješ). Díky B)


Ono my skauti jsme divny bylo samozrejme mysleno v dobrem i kdyz to bylo pravda trochu blbe podane a pokud jsem tim kohokoli urazil, pak se velice omlouvam (na druhou stranu co je to vlastne byt divny? neni to nahodou vybocovat z normalu? a co je to normal? B) )

a s tim obhajovanim mas naprostou pravdu ;) bo jsem se jiz rozhodl. etrex H vyhral pro nizkou cenu a citlivy GPS prijimac.A to ze mema mapy? to už je pro me malickost :)
  • 0

#27 Kailen

Kailen

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 23 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:40

Kailen napsal/a:

dan-sam napsal/a:

Kailen napsal/a:
Jelikoz pochazim ze skautskeho hnuti ma pro me bloudeni a klasicke mapy urcitou hodnotu, Vitr je malickost, mapa se da prehnout, aby nevlala a na vandrech je nepostradatelny pomocnik. GPS je pro me jen tresnicka na dortu, ale nechci zpohodlnet (as ufoni sestreli vsechny satelity budou se mi znalosti hodit :) ).

njn ja to tvrdim furt my skauti jsme divny. :|
ale byt pripraven na vsechno ma svuj smysl

Přijde mi, že si jen obhajuješ sám pro sebe nákup nemapového přístroje. S mapovou GPSkou chodím skoro dva roky a nepozoruji na sobě, že bych přestal umět číst v klasické papírové mapě. Prostě buď umíš nebo ne a pak ti ani mapový přístroj nepomůže.
Mimochodem, když říkáš, že je někdo divný, mluv prosí za sebe a ne za ostatní, kteří se třeba divní necítí (rozhodně ne takto jak to naznačuješ). Díky B)


Ono my skauti jsme divny bylo samozrejme mysleno v dobrem i kdyz to bylo pravda trochu blbe podane a pokud jsem tim kohokoli urazil, pak se velice omlouvam (na druhou stranu co je to vlastne byt divny? neni to nahodou vybocovat z normalu? a co je to normal? B) )

a s tim obhajovanim mas naprostou pravdu ;) bo jsem se jiz rozhodl. etrex H vyhral pro nizkou cenu a citlivy GPS prijimac.A to ze mema mapy? to už je pro me malickost :)


a s temi ufouny to byl jen nepovedeny pokus o vtip.
  • 0

#28 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 22:50

Kailen napsal:
Ono my skauti jsme divny bylo samozrejme mysleno v dobrem i kdyz to bylo pravda trochu blbe podane a pokud jsem tim kohokoli urazil, pak se velice omlouvam (na druhou stranu co je to vlastne byt divny? neni to nahodou vybocovat z normalu? a co je to normal? B) )

a s tim obhajovanim mas naprostou pravdu ;) bo jsem se jiz rozhodl. etrex H vyhral pro nizkou cenu a citlivy GPS prijimac.A to ze mema mapy? to už je pro me malickost :)

Sice OT, ale neva: je rozdíl použít slova "divný" a "normální" - "divný" je a priori vnímáno jako negativní, kdežto "normální" je definováno jako vrchol Gaussovy křivky a tedy výchylky mohou být na obě strany - kvůli tomu bych se nečetil ;)
Rozmlouvat ti to nebudu, neboj. Už jen proto, že s nemapovým přístrojem nemám zkušenost - z Legenda jsem přešel na 60Cx a nemohu si stěžovat (snad jen na to, že čtvrt roku po koupi přišlo Colorado a za další čtvrtrok Oregon, ale takový už je život). A fušovat do něčeho, s čím nemám osobní zkušnost, bych si netroufl.
Mimochodem, GPS není internet - možnost, že ho páni Američané v případě potřeby vypnou, tu stále je :|
  • 0

#29 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 23:36

honzahais:
aaha, a tím "od určitého data" myslíš, že teď už je upgrade zdarma, nebo když je 1.2 mapa starší než nějaké datum, tak je upgrade zdarma? tomu moc nerozumim...
  • 0

#30 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 23:39

Myslim, ze ten kdo si 1.2 zaregistroval po lonskem dubnu, tak muze zdarma upgradovat na 2.
  • 0

#31 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 23:55

maaaca napsal/a:
Myslim, ze ten kdo si 1.2 zaregistroval po lonskem dubnu, tak muze zdarma upgradovat na 2.

spica, diky za info, uz sem taky nasel

Upgrade mapy
Upgrade mapy TOPO Czech se řídí těmti pravidly: Při registraci mapy po 1.4. 2008 je upgrade mapy na verzi 2 neplacený. Po příhlášení zákazníka registračním kódem mapy ve verzi 1.00 nebo 1.20 se vygeneruje nový odemykací klíč k verzi 2, který je potřeba zadat do programu MapSource. Uživatel si pak může stáhnout instalaci mapy ve verzi 2 zde.
Při registraci verze 1.x před 1.4. 2008 je upgrade placený a stojí 690 Kč včetně DPH. Novou verzi mapy lze zakoupit na CD u našich prodejců po celé republice, jejich seznam s kontaktními informacemi naleznete zde. Případě si lze upgrade objednat přes internet, >on-line objednávkou upgradu (v ceně je zahrnuta cena za zaslání).

...konec OT :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama