Přejít na obsah


Fotka

BT modul Evolve gotraxx: presny ale pomaly?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2009 - 12:41

Vcera jsem dukladne proveril novy Evolve goTraxx (+Nokia 6300+HandyGeocaching) a dosel jsem k nekolika zaverum, ktere me trochu nadchly trochu zklamaly (s zadnou gps jsem jeste nepracoval, tak nemam srovnani pro to, co gps dovede a co jsou omezeni, ktere se nedaji obejit):

presnost:
-dost dobra - z 11 odlovenych kesi (v lese, v udoli, v malem lomu+ pod stromama atd.) jsem skoro vsechny nasel na miste, kde GPS ukazovala vzdálenost 0 až 2m ...ve včerejším chumelenici se mi i stalo, že jsem šel a zastavil se az na nule, kde zdanlive nic nebylo, ale kdyz sem pod nohama odhrabl snih a listi, narazil jsem na hintovni kamen, pod kterym byla keska:) akorat bylo problem najit tu nulu - z duvodu nize:

refresh smeru (hbitost sipky):
- tohle bylo zklamani: pri svizne chuzi a bez prudkych zmen smeru - sipka zvladala navigovat spravnym smerem, ale stacilo zpomalit chuzi (cca pod 2 km/h...na zasnezenem skalnatem svahu to bylo maximum) a sipka zacala ukazovat skoro nahodnym smerem ovsem natoceni se moc casto nemenilo
-navic pri otockach o 180° casto trvalo i vice nez 10s, nez sipka zareagovala...a kdyz jsem se zkousel otacet o par desitek stupnu a pozorovat zmenu polohy sipky, sipka reagovala hodne line (cim pomalejsi chuze, tim horsi to bylo)

dalsi pozorovane jevy:
zamrznuti: pohyboval jsem se smerem nezavisle na tom, kam ukazovala sipka a vzdalenost k cili byla nemenna, i kdyz jsem usel treba za 10s 20 metrů

-nekdy se mi i zdalo, ze vzdalenost klesa, kdyz se pohybuju ke kesi, ovsem sipka jeste ukazuje opacnym smerem-ale tohle pozorovani sem se nejak nesnazil systematizovat, tak se mi to mozna jen zdalo:)


takže dotaz ohledně té lenosti šipky: je tohle normální vlastnost BT modulů? nebo je problém v ne moc výkoném mobilu N6300? nebo komunikace mezi BT a mobilem? nebo je to moje chyba(neco zasadniho jsem nenastavil atd)?

Diky za jakekoliv tipy a rady a napady! :)
(snad nekdo docte az na konec:) )
  • 0

#2 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2009 - 13:22

Používám s HTC 7300 a mám naprosto stejné zkušenosti. Taky zatím nevím co s tím. Při srovnání s Garminem eTrex H bohužel právě pro tyto vlastnosti prohrává (+ opatrnost při používání telefonu, vyšší boj o energii...) Takže teď hledám s Garminem (stejně mám nejraděj šipku a papír) a v telefonu mám aplikace.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#3 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2009 - 14:36

Moje zkušenost je taková že šipka dost tancuje, možná je to až příliš vysokou frekvencí jakou posílá BT modul data do PDA nebo mobilu. To že jsem chodil 30-40m tam a zpátky a poloha se neměnila se mi stalo jenom jednou, jinak si nemůžu stěžovat.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#4 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 01 únor 2009 - 15:25

al-ash napsal/a:
takže dotaz ohledně té lenosti šipky: je tohle normální vlastnost BT modulů? nebo je problém v ne moc výkoném mobilu N6300? nebo komunikace mezi BT a mobilem? nebo je to moje chyba(neco zasadniho jsem nenastavil atd)?


HandyGeocaching nejak prumeruje, takze to muze byt kvuli tomu zpozdeny. Bezny BT moduly davaji souradnice ve frekvenci 1Hz, nektery jdou prepnout do 5Hz.

Krom toho BT modul nema kompas, smer se urcuje pouze vypoctem a potom pri pomale chuzi se vyzname projevuje chyba urceni polohy a ono si to pak mysli ze sever je uplne jinde nez je. Ja to "vyresil" hodne detailni mapou v TrekBuddy a koukam kde je kes a kde jsem ja, prinehorsim si pomaham klasickym analogovym kompasem.

Osobne nemam zase zkusenost s opravdovou GPSkou, ale z lovu s Raraku muzu potvrdit to co rikas. Ona mnohem jisteji sla spravnym smerem ke kesce, zatim co ja zmatene pobihal kolem. Sily vyrovnavalo to ze ona casto ztracela signal zatim co muj BTQ-12000 nikdy.
  • 0

#5 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 0:19

dik za vsechny vyjadreni


jinak tady http://www.linuxtech...er=asc&start=45 jsem nalezl plno lidi, kteri maji podobne zkusenosti s evolve goTraxx:

viz treba:

pri chuzi obcas až na 1 minutu zamrzá ukazatel smeru, pozice se ale aktualizuje dál.

nebo

pri malych pesich rychlostech (popochazeni sem a tam, zastavovani) se mi nekdy (spis po chvili takove cinnosti vzdy) zacne ukazovat nulova rychlost a i ostatni data se nemeni (sipka zatuhne), i kdyz se (pomalu) presunu treba i o 50m. Tj. chova se to podobne jako tzv. staticka navigace, ale muj GPS modul by mel byt uz novejsiho typu - urcen primo na geocaching a podobne veci by nemel mit aktivovany.

nebo

"Ukazovatel smeru mi smer pri malych rychlostiach (pomala chodza) tiez niekedy ukazuje a inokedy nie."

...taky je tam k nalezeni dost podrobne komentovany NMEA log: jak se drzitel kesky ve skutecnosti pohyboval v jakem okmaziku zaznamu (rychla nebo pomala chuze, zastaveni, otocka atd)

...zda se, ze ten evolve gotraxx ma fakt problemy v tomhle ohledu...

otazka na vlastniky LD-3W: pozorujete obcas taky podobne "zamrzavani sipky" jak bylo vyse popsane?
  • 0

#6 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 0:23

Citecka napsal/a:
Používám s HTC 7300 a mám naprosto stejné zkušenosti. Taky zatím nevím co s tím.

Při srovnání s Garminem eTrex H bohužel právě pro tyto vlastnosti prohrává (+ opatrnost při používání telefonu, vyšší boj o energii...)

Takže teď hledám s Garminem (stejně mám nejraděj šipku a papír) a v telefonu mám aplikace.


...a nezkoušels nahodou testovat jine programy (Locify, TrekBuddy) pripadne pouzit evlve gotraxx s jinym mobilem?

(ani vlastne nevim, jestli gps modul uz posila vypoctene data o smeru nebo jen posila souradnice a aplikace v mobilu uz ten smer a rychlost dopocitava...kdyby to pocitala ta aplikace, tak mi prijde, ze samotny HandyGeocaching ve spojeni s Evolvem by mohl byt ten problem)
  • 0

#7 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 0:38

na dnesni den sem mel kvuli wherigovce pujcenou LD-3W. spolu s moji nokii 6120clasic, nemel sem celou cestu problem, az kdyz sem zpomalil v uzke ulicce a pod stromama, a vubec, tak to chlikmama ukazovalo haluze, ale jinak presnost a rychlost v podstate chvalim. mam navigaci 60csx, tak s tou to samo nejde srovnavat:D ale na wherigo proste ne...;)takze jak rikam, ja sem byl nadmiru spokojen...krom trochu linejsi sipky...;)
  • 0

#8 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 0:46

ddusann napsal/a:
na dnesni den sem mel kvuli wherigovce pujcenou LD-3W. spolu s moji nokii 6120clasic, nemel sem celou cestu problem, az kdyz sem zpomalil v uzke ulicce a pod stromama, a vubec, tak to chlikmama ukazovalo haluze, ale jinak presnost a rychlost v podstate chvalim. mam navigaci 60csx, tak s tou to samo nejde srovnavat:D ale na wherigo proste ne...;)takze jak rikam, ja sem byl nadmiru spokojen...krom trochu linejsi sipky...;)


s wherigem nemam zadne zkusenosti (ani znalosti:)) takze mozna blby dotaz, ale: pouzivals handygeocaching(pripadne jinou podobnou aplikaci) nebo nejaky ten wherigoplayer?
  • 0

#9 ddusann

ddusann

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 65 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 0:53

al-ash napsal/a:

ddusann napsal/a:
na dnesni den sem mel kvuli wherigovce pujcenou LD-3W. spolu s moji nokii 6120clasic, nemel sem celou cestu problem, az kdyz sem zpomalil v uzke ulicce a pod stromama, a vubec, tak to chlikmama ukazovalo haluze, ale jinak presnost a rychlost v podstate chvalim. mam navigaci 60csx, tak s tou to samo nejde srovnavat:D ale na wherigo proste ne...;)takze jak rikam, ja sem byl nadmiru spokojen...krom trochu linejsi sipky...;)


s wherigem nemam zadne zkusenosti (ani znalosti:)) takze mozna blby dotaz, ale: pouzivals handygeocaching(pripadne jinou podobnou aplikaci) nebo nejaky ten wherigoplayer?


ja s wherigem mam zkusenost dnes prvni a velmi pozitivni, diky jinemu clanku zde na foru sem vcera stahnul open WIG, poslal do mobilu, dnes sem si pujcil LD-3W a bomba...;)jinak pri navratu z WIGovky sme sli kolem kesky, nemel sem sebou nic krom mobilu a jiz zminene LD-3W, kouknu na HGC podle souradnic najit nejblizsi a uz se trajdlo, nalezeno na 0 a bez vetsich problemu...takze ja sem spokojenej...
  • 0

#10 Jura30

Jura30

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 9:28

Používám goTraxx s HTC Hermes a GeoScout (stahuju z netu i komplet listing) a mám podobne problemy s refreshem sipky, nicméně se to dá a občas to je docela zábava dohledat... Zkoušel jsem změnit frekvenci na 1Hz a nepomohlo to.
  • 0

#11 Mafi5bj

Mafi5bj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 11:15

Já si něj nemůžu stěžovat. Jen ty LEDky jsem přelepil černou páskou. Jinak bych s ním mohl v noci řídit dopravu na křižovatce. :D Ukazuje vždycky rychle a přesně. Jen když stojím na místě a dohledávám "nulu", udělám krok, nic, druhej nic. Až po třetím se bod na displayi pohne. Ale je snad v normě. Kdysi jsem ho přepnul z 5Hz na 2Hz, protože mi to připadalo zbytečné. Ale změna se nijak neprojevila. Používám gpsVP na HP iPAQ 514.
  • 0

#12 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 12:18

Tak tedy já používám GPSdash2 (a v něm dohraný mapy, ale stejně používám spíš šipku), nijak moc nadšený z testování různých softů nejsem :( - a ačkoliv si "stěžuju", ve skutečnosti jsem dohledal vše... kromě jedné mikro na skalním ostrohu, to bylo jako hledat myš v sejrárně (cíl mi hopsal o 12 metrů v rozmezí pár minut, asi nějaký odrazy, strávili jsme tam 3 hodiny - já spal, Cita hledala :) ). Mý "stížnosti" jsem po srovnání s Garminem eTrex H, prostě to se srovnat nedá. Vede jak kdyby byl v krabce magnet. Jinak mám v mobilu TomToma a Mobile Garmina a po silnici naviguje naprosto skvěle. Slabiny jen při velmi nízké rychlosti (pěšky pod 2km), a pak pod stromy, a to až při kapacitě baterie v telefonu pod 50% (že by problémy nakonec dělal bluetooth přenos?). Jsem rád, že píšete, že převedení frekvence nepomůže, páč jsem to jednou zkoušel, rozházel si nastavení portů a tři hodiny to uváděl do původního stavu :D takže jsem se dalších testů raději zřekl.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#13 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 12:49

...mm, uz jsem chtel taky menit frekvenci posilani dat, protoze sem nekde ve forech myslim cetl, ze tak nekdo vyresil problem: pomaly mobil byl zahlceny 5x vetsim mnozstvim dat a tak ve vysledku reagoval mnohem pomaleji... ...jinak pokud je keska v takovem terenu, ze se da jit ty 4km/h a vic, taky sem nezaznamenal zadny problem, ale kdyz sem se prodiral houstim, byl na zasnezene skalce nebo pomalu nakracoval po zamrzlem jezirku, ktere az tak zamrzle nebylo, projevily se vsechny ty neduhy s pomalou aktualizaci smeru a casto i polohy na maximum... ...a vcera jsem jen v rychlosti vyzkousel trekbuddyho a zdalo se mi, ze sipka reagovala na pohyb vyrazne rychleji, a to jsem chodil u sebe v pokoji a po chodbe na kolejich, takze zadny excelentni signal...
  • 0

#14 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 15:20

Používám modul Evolve a naprostá spokojenost. Tedy pokud někdo nechce, aby přišel ke keši kdekoliv a kdykoliv na 0m a dostal jí přímo pod čumák. O tom to myslím ani není.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#15 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 16:07

station2381 napsal/a:
Používám modul Evolve a naprostá spokojenost. Tedy pokud někdo nechce, aby přišel ke keši kdekoliv a kdykoliv na 0m a dostal jí přímo pod čumák. O tom to myslím ani není.


...klidne bych ubral na presnosti vymenou za hbitost sipky:)
presnost ma tenhle modul spickovou: kese fakt byvaly na miste, kde handygeocaching s timhle modulem ukazoval max cca 2m od cile...ale kdyz se ti sekne sipka, tak odejdes klidne 20m od kese a je to dost frustrujici: ujdes kus: sipka ti porad ukazuje jednim smerem a najednou zacne rychle naskakovat vzdalenost a sipka se otoci...takze zase jit spatky: ovsem cestou zpet zase chvili trva nez se sipka otoci atd:) takhle se ti okruh zvetsi natolik, ze uz se tam keska hleda hodne spatne...
  • 0

#16 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 18:50

Vsak já souhlasím :) Chová se mi to stejně. Pokud jsi v nějakém snadném terénu, tak je to buřt, ale na stráni či skále je to problém to je jasné :) Pokud mi tento problém nastane, tak většinou nechodím za šipkou, která je jak říkáš seklá ale podle narůstání či snižování metrů. Nebo si stačí už z určitého bodu, kdy vše funguje podle metrů určit, kde asi nejspíš keš leží. Zatím jsem našel vše. Nic jiného bych si ani nepořizoval.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#17 al-ash

al-ash

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 20:01

station2381 napsal/a:
Vsak já souhlasím :) Chová se mi to stejně. Pokud jsi v nějakém snadném terénu, tak je to buřt, ale na stráni či skále je to problém to je jasné :) Pokud mi tento problém nastane, tak většinou nechodím za šipkou, která je jak říkáš seklá ale podle narůstání či snižování metrů. Nebo si stačí už z určitého bodu, kdy vše funguje podle metrů určit, kde asi nejspíš keš leží. Zatím jsem našel vše. Nic jiného bych si ani nepořizoval.


...ok, spatne sem pochopil:)
...asi jsem moc puntickar, ale dokud vidim nadeji, ze by to mohlo byt lepsi (jina aplikace nez geocaching, jiny modul nez evolve gotraxx, jine nastaveni frekvence posilani dat atd) tak v tom budu vrtat
(a pritom sedet u kompu a ne kešovat v terénu:( ;) )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama