Přejít na obsah


Fotka

GSAK import logů z GPXsonar


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 16:50

Pouzivam GPXsonar a ten umoznuje vytvaret logy primo v terenu. V menu je funkce export techto poznamek do GSAK. Ten vytvori TXT soubro, ktery by mel nejak jit naimportovat do GSAK. A v tom je ten zadrhel, nevite jak tyto data dostat do GSAK??? Predpokladam ze by se meli nejakym stylem pridat do Log sekce bodu... Diky za jakoukoliv radu :-), projistotu prikladam vzor souboru ktery vytvori GPXsonar.
  • 0

#2 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 17:15

No, tak jsem na to koukal a importovat poznamky jde pres volbu File-Notes-Import. Prvni vec je, ze to uklada do sekce Note, nikoli Log, druhou veci je, ze ten soubor musi mit strukturu "identifikator" "tabulator" "text", pricemz identifikator je bud GC kod nebo GSAK smart name. Struktura toho, co posilas je dost odlisna, takze by to spravilo asi konverzni makro... Zkusim se na to podivat cestou ve vlaku :-) nic ale neslibuju :-)
  • 0

#3 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 04 únor 2009 - 21:15

To by bylo fajn kdyby se neco ppovedlo, protoze pak by se to dalo exportovat primo na gc.com pres nejake makro co je na "Field Notes" a byl bych uplne zpokojen,. doted jsme vzdy ten textak trochu upravil v poznamkovem bloku (hledat nahradit) a pak nacetl v excelu a znej rucne logoval coz neni uplne ono... Dik za snahu, ikdyby to mela byt jen rada co uz jsi napsal...
  • 0

#4 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 9:13

Tak jsem zkusil neco dat dohromady. Prosim mistni makro-guru, aby me nekamenovali, urcite to jde jednoduseji efektivneji, lepe, atd... Je to jen takovy trapny pokus vzniknuty modifikaci jineho makra, takze je tam spousta reliktu (nepouzite promenne apod.). Ovladani: 1.Poprve se vybere cesta k souboru, ktery vygeneroval GPXSonar 2.Do druheho okynka se vyplni cesta a jmeno souboru, jak se bude jmenovat po konverzi (zpravidla stejna cesta, ale nazev zmenit (treba na gsaknotes(1).txt 3. pristi start uz si makro pamatuje nastaveni, takze pokud jsou jmena souboru stejna, usetri se nekolik kliku :-) 4. v menu File-Notes-import se provede import nove vytvorene poznamky vyplivnute timto makrem. Zatim jsem si nijak nehral s upravou samotneho obsahu poznamky, takze vsechno, co ulozi GPXsonar se naimportuje do sekce Note, na tom jeste muzem zapracovat, pokud budes chtit...ale je to aspon davkove automaticke. Asi pujde i to automaticke logovani, ale jak rikam tohle je prvni pokus, tak kdyztak napis, kterym smerem to zacneme pilovat. :-)
  • 0

#5 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 11:13

Diky Numiro ze se tomu venujes... napadlo me co to smerovat tak aby to vyrobilo kompatibilni soubor se souborem ktery vytvori Colorado/Oregon. To by myslim bylo uplne nejjednodusi a bohate postacujici, protoze pak existuje importni makro (ColoradoImportAndLog.gsk) ktery tento soubor umi uz bez problemu zpracovat. Bohuzel neznam strukturu tohoto souboru. PS: asi jsi zapomel prilozit to makro co jsi vytvoril nebo jsme slepy a nevidim ho? Jinak jeste jednou dik ze se tomu venujes...
  • 0

#6 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 11:33

Aha, tak prilohu se nepodarilo privesit, posli mi pres SZ tvou emailovou adresu, a ja ti to poslu mailem. Pokud se najde nekdo, kdo by byl ochotny poskytnout vzorovy soubor Field notes z Colorada nebo Oregonu a posalt to na numira@geocaching.cz tak to samozrejme uvitam :-)
  • 0

#7 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 12:40

Diky makro doslo, bohuzel ted v praci ho nevyzkousim, ale vecer doma se na to vrhnu. Jinak jsem to jeste zkoumal a zjistil jednu zajimavou vec a to ze mozna chyba je na me strane...protoze ten tabelator tam je a problem je v tom ze ja mama asi v GSAK nastaveno aby se do pole s GCkodem v GPX vypsal i nazev. Tedy kdyz bych ten export z GSAK upravil aby v tom poli byl opravdu jen GC kod, tak by to asi generovalo soubory ve formatu pro GSAK skousnutelne tedy: GCkod TAB a tex. Takze mozna moje blbost, rozhodne to muzu opet proverit a zjistit vecer... Presto by bylo fajn kdyby se povedlo udelat macro ktere by z toho vytvarelo soubory Field notes z Colorada nebo Oregonu. Pole s Notes v GSAK myslim vedsina lidi pouziva k poznamkam k rozlustenym mistery a ty soubory "Field notes" jsou pak dale pouzitelne pro GC stranky...
  • 0

#8 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 13:04

Trosku jsme popatral a nasel strukturu toho souboru Field notes.
Je vypada takto:
GC19R0X,2008-03-01T11:06Z,Found it,""
GC19A7Y,2008-03-01T11:48Z,Found it,""
GC18VT3,2008-03-01T12:04Z,Found it,""
GC19GJQ,2008-03-01T12:30Z,Found it,""
GC18Z57,2008-03-01T12:49Z,Found it,""
GC19RF5,2008-03-01T12:58Z,Found it,""
GC19QVH,2008-03-01T13:33Z,Found it,""
GC19RXQ,2008-03-01T13:47Z,Found it,""
GC19RGB,2008-03-01T15:19Z,Found it,""
GC19MHR,2008-03-01T15:35Z,Found it,""
GC19MCR,2008-03-01T16:10Z,Found it,""
GC16HVX,2008-03-01T16:20Z,Found it,""
GC18Y9K,2008-03-01T16:36Z,Found it,""
GC190WR,2008-03-01T16:54Z,Found it,""
GC19NVJ,2008-03-01T17:13Z,Found it,""

Jinak jsme to obevil zde: http://navigovat.mob....asp?ARI=113749
a na forech jsme obevi info zde: http://www.geocachin...6122#post_76122
  • 0

#9 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 05 únor 2009 - 22:46

Tak makro co jsi vyrobil funguje bajecne :o) (jen pri importu je vynechavan prvni rade, to je detajl...), ale bohuzel jsem zjistil, ze uz umim udelat primo v GPXsonaru soubor ktery jde primo importovat do GSAK... (predelal jsem ten export do GPX). Proste jsi me navedl na duvod proc to neimportuje zpravne a nasel jsme chybu v nestandartnim GPX z GSAK . Ale presto nepada problem, bylo by fajn upravit to tvoje makro tak aby vytvorilo soubor kompatibilni s Field notes, myslis ze je to mozne? Dokazal by jsi to? A jestli ano co by te motivovalo aby jsi to pro mne a potazmo pro dalsi uzivatele vytvoril? Moc by jsi mi tim pomohl... Vysledek bych si prestavoval tak ze by jsi to vzalo z logu v GPXsonaru waypoin, datum a cas (staci v nasem case a ne prepocitany na standartni) typ logu a obsah logu. Prikladam priklad radku z GPXsonaru a mnou predstavoavany ideal vysledku :o) GC10HT9 Date: 2009-02-05<br>Type: Found it.<br>Actual Coords: N 0° 0.000 E 0° 0.000<br>Text: ---(2009-02-05, 08:54:16)---<br>Moc pekna architektonicka cache. Vklidu jsem cestou do prace nasel vsechny indicie a kdys to vyslo tak blizko i dohledal samotne finale. Diky za peknou cache ktera me moc potesila.<br>TNLN GC10HT9,2009-02-05T08:54Z,Found it,"Moc pekna architektonicka cache. Vklidu jsem cestou do prace nasel vsechny indicie a kdys to vyslo tak blizko i dohledal samotne finale. Diky za peknou cache ktera me moc potesila.<br>TNLN" Pripadne by se ty BR jeste mohli nahradit znackou pro entr ale to nevim jestli jde. Jinak prikladam soubor jaky mi ted GPXsonar vyrabi. Jinak ti moc dekuju za snahu moc jsi mi pomohl.
  • 0

#10 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 11:21

Jsem rad, ze aspon cast problemu se vyresila (vetsina sama :-)) Na uprave souboru GPXSonaru tak, aby to schroustal na podobu, kterou jsi poslal, ze tvori Colorado jako fieldnotes uz pracuju. Uz jen samotne studium funkce regularnich vyrazu je obohacujici, takze motivace je dost :-) Behem vikendu bych to rad zvladnul, pres den se mi podari vetsinu udelat tak akorat ve vlaku cestou do prace a z prace :-) Hned jak dospeju k nejake provozuschopne verzi, poslu mailem na vyzkouseni.
  • 0

#11 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2009 - 9:50

Tak se mi to povedlo dotahnout do faze betaverze, ktera mi uspesne zalogovala tve tri poslane kese :-) Vyzkousej a uvidime, zlepseni se planuji, zalezi, jestli o ne bude zajem :-) P.S. To abych si ten GPXsonar snad taky poridil, kdyz uz na to mam to makro :-)
  • 0

#12 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2009 - 23:12

Ahoj,
tak jsme se konecne dostal k vyzkouseni toho makra a je bajecne... melo jednu malou vadu kterou jsme objevil a opravil a to, ze v definici logu chybel znak carka a tak mi to usekavalo log carkou a vic tam nedal. To se mi podarilo opravit, pak mi macro hazelo chybu pri mazami tempu (asi vada Vist ze maji zamceny adresar Program files) to se mi tez podarilo opravit, ze jsme namiril temp jinam :o). Mnou upravene makro prikladam...
Jinak je otazka zda macro potrebje vlastni menu, vice mene moje predstava pouziti je ta ze na jedno misto budud nahravat soubor z PDA a asi prepisovat puvodni, pak pustim tohle macro a nasledne vysledny soubor prozenu macrem od suplere viz zde http://www.geocachin...t=&rowstart=300 presneji zde http://www.geocachin...&getfile=116162.
Spise by bylo jeste fajn vyladit aby to macro nahradilo <br> za enter. Myslis, ze by to slo? A pak by bylo fajn aby to zavolalo to druhe makro a samo se ukoncilo...
Vystupni soubor by mohl byt pevny aby se dal v druhrem macru napsat na tvrdo(ikdys tuhle upravu bych zvladl i sam :o))... Doufam, ze je to alespon trosku srozumi a moc dekuju, uz tenhle vysledek je pro me velice dobry.

PS: nevim zda ti GPXsonar bude vyhovovat ale ja ho jiz dva roky spokojene pouzivam na cteni listingu a poznamenavani si informaci o nalezenych cache...
  • 0

#13 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 10 únor 2009 - 23:55

Ho ho uz umim i zkopirovat soubor z PDA do PC :)
RUNPGM Pgm=$_Install\Macros\cecopy.exe Parms="dev:\SD-MMC Card\Geocaching\Logy\GsakNotes.txt" "c:\Geocaching\Field notes\GsakNotes.txt"  wait=yes
za pouziti programku co prikladam...
  • 0

#14 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 14:57

Tak jsme amatersky nabastlil aby to nakonec zavolalo to makro na import do GSAK a zda se ze to funguje a umi si to predat nazev vystupniho souboru... Takze vice mene mi ke spokojenosti chyb uz jen aby to <br> nahradilo za Enter a prakticky je to OK... Jo a take malinky problem je ze to mezi radky dava prazdny radek, importni makro si zarve ze tam je nejaka chyba ale po odkliknuti chybove hlasky to v poradku vse naimportuje...takze to se muze resit az na konec, neprekazi to jen to otravuje... PS: v definici logu jeste chybel ? takze jsme ho doplnil stejne jako carku...
  • 0

#15 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 15:58

jojo, nejake znaky chybely, taky jsem si toho pak vsimnul, uz jsem udelal i ten formular na volbu cesty, ale jak tak koukam, tak tim, ze si to umi hrabnout rovnou do PPC se to dost zlehcuje. suplerovo makro na ktere odkazujes neznam, kouknu na to, co to dela. Ten soubor co moje makro vytvori jde rovnou nahrat na GC.com, kde ho to schrousta jako by byl nahraty z Colorada/Oregonu. Ty prazdne radky jsou tam prave potreba kvuli tomu (resp. data ukoncena dvema CRLF) BR asi nebude problem nahradit, kouknu na to a po zapracovani zmen z dvou predchozich prispevku zase poslu na vyzkouseni. Jinak myslim, ze na GPXSonar si zvyknu, to vytvareni fieldnotes je asi nejsilnejsi vlastnost, kterou ted vyuziju...
  • 0

#16 Minutus

Minutus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 16:22

Diky, super, jak pisu, maro je fajn, i komunikuje bez problemu s tim importnim makrem (proste v importnim makru dam misto nazvu vstupniho souboru ten kod s promenou z prvniho makra a jak si to vola samo tak si to tu promenou pamatuje...) takze pro mne staci udelat ty BR jako enter a je OK. Snad to nebude delat nejaky zbytecny problem...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama