Přejít na obsah


Fotka

Kontrolní otázka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#41 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 12:13

O tomhle vláknu jsem ani nevěděl a zajímavě si početl od nestorů zdejšího geocachingu.

taky si to ted procitam a rikam si, jo takhle zacinali ti v soucasnosti mnohastovkove legendy :))
u nas jsem to spunktoval ja, prectivsi si nejaky clanek na podzim05 v priloze novin - ale vikend hospodarek to asi nebyl, nejspis priloha prava. okamzite me to nadchlo - neco tajemneho najit, to je parada :)) to je neco pro me. tak jsem doma zacal polehonku sondovat, jak mi projde nakup gpsky :). sel jsem na to hezky od lesa, ze budem ted chodit na turisticke vylety mnohem castejc atd... :) olík nejdriv moc nechtela, ale postupne si to zacala rozmyslet, protoze ackoliv driv jsme na turistiku chodili casto, tak posledni dobou se mi moc nechtelo - klasiky: a co tam jako je, a co tam jako uvidim... :) no a pak jsem proste jednou prinesl domu gps a bylo to. jako prvni jsme 19.11.05 nasli drevokocurovu Yabba dabba - 150 metru od naseho baraku :)). pak jsme az do vanoc caching prerusili pro olíkovu nemoc, ale jakmile to slo uz zase slapem :)))
  • 0

#42 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 12:57

Ja ac prazak jsem svou prvni skrys nasel paradoxne na slovensku. V roce 2000 jsem se o geocachingu dozvedel prostrednictvim dnes jiz neexistujicich stranek o gps www.bikeagps.sk. Tehdy v Praze ani v jejim okoli nebyla zadna skrys a tak prvni jsem ulovil az v lete 2001 na slovensku. Nebyla to oficialni skrys, byla pouze zverejnena na vyse uvedenych strankach. Musim rict ze i na dnesni pomery byla opravdu suprova - v lese, v krasnem udoli, obri kyblik zabudovany do parezu plny darku :-)
Prvni oficialni jsem pak nasel v unoru 2002, kdyz jsem zaregistroval ze kdosi zalozil skrys v praze. Tehdy me moc bavilo hledani pro jeho tajuplnost - v zaznamech ve skrysich se objevovala asi desitka porad stejnych jmen a bylo zvlastni nemit poneti kdo je Milan Cerny nebo tajemny fantom Toniczech zapsany ve vsech skrysich :-))
  • 0

#43 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 13:08

V prosince 2003 jsem si konečně koupil (dlouho obhlíženou a hoodně "chtěnou") eTrex Vistu, a to za účelem zcela prozaickým: přesná lokalizace míst, kde jsem sbíral brouky. Každý "exemplář" nasbíraného hmyzu, pokud má mít vědeckou hodnotu, je opatřen tzv. lokalisačním štíktem obsahujícím informace typu KDE-KDY-KDO daný kousek "odlovil". Vzhledem k tomu, že zvířátka o které se tak zajímám jsou mnohdy svým výskytem omezena třeba na plochu 20×20 metru kdesi v opuštěných horách východního Turecka, je přesná lokalisace pomocí GPS naprosto ideální... Také se již léta používá a umožňuje "přesnou" výměnu informací o lokalitách mezi entomology, přesnou katalogisaci, tvorbu zoogeografických map a podobné vyfikundace... Též faktor nezabloudění, které právě v některých exotičtějších místech docela hrozí a několikrát se mi "přihodilo", hrál svou roli.

Když jsem se stal šťasným a nadšeným majitelem Visty a chlubil jsem se s ní v práci, má drahá šéfová mi neprozřetelně položila otázku "...a co geocaching, ten znáš??, moje dcera, žijící v USA se jím zabývá... *". Neznal jsem, ale 30 minut po uvedené otázce jsem již browsil po gc.com, po 1 hodině měl account a večer i vytištěné listingy všech zhruba 100 českých kešek. Bylo těsně před Vánocemi a na Silvestra odpoledne jsme našli svůj první poklad - zasněžené Zlobří doupě od Anneke a byli jsme naprosto nadšeni... Je to straaašně návykové ale je to perfektní hobby... Také jsme nakazlil pár lidí okolo... :) :)

*) nick: Bublina (už necachuje), ale založila již archivované Suché skály v Českém Ráji
  • 0

#44 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 0:15

Nekdy na zacatku zari 2003 prisel od Anneke mail ohledne vyletu spojeneho s hledanim "geo-cache". Myslim, ze jsem mel zrovna hodinu informatiky na gymplu. Chvili jsem na to podezirave koukal a pak jsem stravil zbytek hodiny prohledavanim internetu, co ze to tim "geo-cache" vubec myslela. Ac jsme tenkrat modry kbelik v Roztokach ani po vice nez hodinovem procesavani kameniteho svahu nenasli, moc se mi hledani plastovych krabicek zalibilo. Na vlastni gps jsem si ale musel jeste rok pockat a moc za ni Anneke dekuju. Geocaching mi od te doby prijemne zpestruje vylety do prirody a vyplnuje volny cas v Praze.
Jinak, zmineny muzejni kousek geocachingove gps Magellan 315 minuly tyden bohuzel opravdu umrel :-(( Nastesti prisel prave vcas Beda Travnicek se svoji akci a tak jsem ukecal rodice, aby si koupili kolo. :-)
Teda v tomhle vlaknu se clovek dozvi veci :-)) Nejvic me dostalo, ze jsem byl u zakladani Dorcadionovy 1. nalezene cache ;-)
Michal
  • 0

#45 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 říjen 2005 - 11:56

Jo a nemělo tam býát na konci prosince, ale na konci srpna pochopitelně... nevím proč mi ten prosinec přišel na mysl
  • 0

#46 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2005 - 0:05

Není nutné na ní pořád koukat :-) A pak koně mají určitě nějakou GPSku vestavěnou :-) je to poznat hlavně když se vrací směrem ke stáji, kde na ně čeká večeře. To trefí vždy přesně ať jedou odkudkoliv. Kolikrát se mi stalo, že jsem jel v lese, stmívalo se a já nevěděl, kterou cestou se vydat zpět do civilizace :-) Stačilo jen říct "domů" a nechat koně jít. Šel vždycky tou nejkratší cestou.

To verim, neco podobnyho maji asi i psi (mensi model?) ... pamatuju si to uz od detstvi, kdy nas z vecernich vychazek vodila nase fena (t.c. jiz v psim nebi)... mela velikej hunatej bilej ocas, za kterym jsme potme sli jako za sipkou.. melo to tu vyhodu, ze nidky tahle "sipka" neukazala do propasti, pred padlym kmenem se zastavila, abychom meli cas si vsimnout... takovy vychytavky by se kolikrat hodily i u GPSr :) /// a kdyz uz jsem do tohoto vlakna prece jen vpadl... tak i k tematu - me do veci zasvetil dost mimochodem kamarad, ktery byl na vylete v "mych lovistich", jen tak mimochodem se zminil, ze hodla behem vyletu neco hledat, a ja jsem mu pomahal ve stylu "400m tim smerem? tak to bude asi tam na takovym peknym mistecku..." dohledat, coby znalec mistopisu... no a po kratke odmlce jsem se vypravil jeste bez GPSr na jednu blizkou kes sam, neslo to, ani na potreti... tak jsem si holt sel koupit pristroj... a uz se vezu :) /// no a toho kamarada k tomu taky privedla jakasi znama... cili ja jsem obeti retezu osobnich referenci. coz mi pripada jako idealni zpusob sireni...
  • 0

#47 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 13:28

Já jsem už nějakou dobu o Geocachingu věděl, teda jen tak rámcově. Pak jsem si pořídil PPC s GPS a bylo to. Registroval jsem se a vyrazil do terénu. Jako první jsem našel 2.4.2006 Maxmilianku v Tichém údolí u Roztok od Pc-romea a moc mě to nadchlo. Od té doby mám na kontě 38 nálezů a těším se na další. Jen už jsem pochopil že PPC neni zrovna outdoorovej přístroj a tak už mám vybranou jinou GPSku. Je to skvělá zábava, jen abych pravdu řekl, alespoň ve dvou by to bylo lepší, než behat sám. Taky mám vždycky radost když potkám nějakého kolegu, zatím teda jen tři, Šamana, Hipíka a Stevena. Díky za všechny cache :o)
  • 0

#48 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2006 - 1:22

Teda Tragede :) Uplne jsi zapomnel na me a na neustale "Tak uz do toho preci pojd" . Ale k veci.

GPSku jsem dostal k narozeninam, meli jsme namireno do Norska a tam se takova vecicka rozhodne hodi. Mno a pak uz to bylo jen krucek. Listicka Foxelzicka objevila tuto stranku a na prvni vypravu ke kesce jsme se nenechali dlouho pobizet. Byla to ta nad Hlavnim nadrazi, cmuchali jsme na miste asi hodinu a nic. Pak jsme to vzdali a cestou zpatky potkali Peteho29 (to jsme jeste nevedeli, ze to je Pete29 , jen jsme proste koukali, ze na to msamem miste jako my neco nasel). Mno a pak jsme se seznamili nad tunely, my vyrazili pro cache a nalezli prakticky hned. Takze za to, ze jsme to nevzdali muze vlastne Pete29. díííííík

  • 0

#49 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2006 - 16:16

Nekdy na zacatku roku 2001 jsem si koupil svoji první gpsku, černobílýho Legenda, tehdejší "špičku" mezi outdoorovymi gpskami. Jen tak, ze zajmu, pro volny cas a navigaci v terenu. Davno pred dobou, kdy prisel Picodas s uplne prvni verzi Topo mapy, jeste tehdy nahravanou pomoci proprietarniho MapLoaderu, zadnej MapSource :-)) ( btw. krasne "prazdnej" displej, jen WP, co jsem si tam doma nasypal a pak ta garmini mapa sveta vypalena v ROMce ). A nekdy na prelomu roku 2003 a 2004 jsem na GeoCaching narazil pri brouzdani po webu Garminu. V ty dobe bylo na uzemi Cesky republiky par desitek kesi :-)). Nejblizsi mi byla Sudslava a pak "až" v Praze....
  • 0

#50 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 14:02

Díky kamarádovi, který si koupil nový mobilní telefon s GPS a na nějakém fóru toho přístroje narazil i na geocaching. Jelikož ví, že já vlastním GPS už několik let (od r. 1999), tak mi dal vědět. Celkem dobře odhadl, že by mne to mohlo zajímat. No a zhruba po týdnu jsem vyrazil na první lov, sníh nesníh, led neled. Stařičký Garmin GPS 12, zděděný po paraglajdistovi, slouží spolehlivě.
  • 0

#51 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2006 - 14:35

Znovu oživuju tohle vlákno na téma jak jsem se dostal ke geocachingu. To jsem takhle jednoho dne stál na jedné skalní vyhlídce kam se rád vracím a najednou přišel člověk s dětmi a s GPS v ruce a z nějaké škvíry vylovil plastovou krabici. Matně jsem si vzpomněl že jsem kdysi slyšel něco o "hledání pokladů" s GPS a tak jsem se ho zeptal jestli to je ono. Prý je. Tím došlo k tomu čemu se říká "nasadit brouka do hlavy". Vzpomněl jsem si na stařičkého Garmina 12 kterého jsem si pořídil v roce 1998 na létání ale od jisté doby už nestačil požadavkům na záznamové zařízení pro doložení sportovních výkonů a tak ležel ve skříni. Teď se hodil. Po krátkém googlení jsem našel geocaching.com i geocaching.cz a zjistil že mám hned u nosu několik keší kolem kterých jsem se pravidelně motal (Radoučské stráně, Veverky, Zvířetice...). O tři dny později jsem o polední přestávce zaběhl odlovit první keš Radoučské stráně (měl jsem to tam z práce asi 300m) a díky zkušenostem s GPS a houbařskému instinktu jsem ji bez větších problému našel. A tím jsem se definitivně (aspoň myslím) chytil. Geocaching není můj koníček číslo 1 ale když teď někam vyrážím na cyklovýlet, vede k aspoň jedné keši. A jen na okraj: ta keš na skalní vyhlídce se jmenovala Sokolí hnízdo a geocacher kterého jsem pozoroval v akci nebyl nikdo jiný než Dorcadion...
  • 0

#52 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 17:21

Na jare 2004 se mi dostala GPS-ka do ruky na akci brnenskych instruktoru - HITECH. Na podzim tehoz roku mel kamarad pujcenyho Legenda na nasem cundru v okoli Plzne s tim, ze existuje Geocaching. A pri te prilezitosti jsme odlovili kesku na Radyni, zatim bez trvalejsich nasledku => kesing upadl v zapomeni (hlavne kvuliva financni strance porizeni GPSr). Ale vse se zmenilo 26.2.06. Jiny kamarad me vylakal na vikend do Phy s tim, ze ma pucenou GPS-ku a ze si zalovime v okoli Karlstejna....... Nevim jak jsem to mohl tak dlouho vydrzet, ale ted jsem v tom az po usi :-).Uz vim, ze GPS-ku potrebuji a musim ji mit!
  • 0

#53 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2006 - 18:37

Znovu oživuju tohle vlákno na téma jak jsem se dostal ke geocachingu.
To jsem takhle jednoho dne stál na jedné skalní vyhlídce kam se rád vracím a najednou přišel člověk s dětmi a s GPS v ruce a z nějaké škvíry vylovil plastovou krabici. ... ta keš na skalní vyhlídce se jmenovala Sokolí hnízdo a geocacher kterého jsem pozoroval v akci nebyl nikdo jiný než Dorcadion...

No fuj, Dorci. takhle cachovat před mudlou ;-))))
  • 0

#54 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2006 - 23:13

Tak já se o geocachingu dozvěděl v prosinci 2005 na iDnes, bohužel ze zprávy o tragické smrti Lukáše. Vím, že vlastně ani geocaching nedělal, ale to slovo geocaching mne zaujalo a začal jsem na webu pátrat. To bylo někdy před Vánoci. Zaujalo mne to a napadlo mne, že by mi to mohlo pomoci vytáhnout dceru ven. Je jí 10 let a byla strašně lenošná někam chodit. To spíš TV, PC apod.... No přiznám se, já jsem do té doby nebyl o nic lepší, v práci 9-10 hodin u PC a potom ještě doma. O víkendu max. si jít sednout na ryby.

7.1. jsem si již ve Fonsu v Brně zakoupil svoji první GPS (GPSMAP 60CS, tu jsem v březnu prodal a koupil 60CSx).

15.1. jsme si s dcerou odlovili svoji první kešku na Čertově hradě (kousek od Blanska). Další víkend zase jednu, ale měli jsme dost problémy se sněhem. Ale teď, co slezl sníh je to paráda. Nestačím se divit. Dcera ujde v pohodě 15km a ani si nestěžuje. Dříve, když jsme někam šli, tak se plížila v zadu. Dnes je na špici a běda, kdyby to někdo našel dřív!! o:-)))
Já na stará kolena (43 let) o víkendu lezl na strom a potom ještě brodil potokem do jeskyně o:-)))))
Tento víkend završíme první padesátku keší a již máme zaměřeny a naplánovány 2 vlastní.

Musím říct, že nás to zcela pohltilo a asi nebude úniku. Je to bezva sport a jsem rád, že jsem jej objevil.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama