Přejít na obsah


Fotka

Wherigo pro vypocet Multicache?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 0:35

Nesla by napsat cartirige na zpusom Multisolveru? Napsaly nebo nacetly by se tam vzorecky a pak by se jen doplnovaly k pismenkum ciselka. a Cartige by vedla od bodu k bodu. Myslim ze na Oregonech a Coloradach by se to pekne pouzilo.
  • 0

#2 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 0:51

Myslím, že by to nebyl problém. Praktické využití v tom ale moc nevidím - bylo by s tím více práce, než potom užitku ;)
  • 0

#3 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 6:45

Z jakého důvodu by měl cacher dosazovat k písmenům čísla, která na multině zjistí? Wherigo umí přímo zkontrolovat odpověď a nabídnout poté správnou souřadnici další stage (nebo i vymyšlenou souřadnici, je-li autor cartridge vtipálek ;) ).
Dnes je spousta cartridgí koncipována jako hra s úkoly. Použití wheriga ve stylu klasické pohodove multiny, kdy člověk může víc vnímat okolí a něco se o něm dozvědět není bohužel moc obvyklé, nicméně o jedné takové vím :D

PK500 napsal/a:
Nesla by napsat cartirige na zpusom Multisolveru? ....


  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 7:12

Mion napsal/a:
Použití wheriga ve stylu klasické pohodove multiny, kdy člověk může víc vnímat okolí a něco se o něm dozvědět není bohužel moc obvyklé, nicméně o jedné takové vím :D

A určitě jedna je v přípravě ;) jako kostička do naší série B)
  • 0

#5 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 9:39

Ted jsem sel jednu klasickou multi kde se dosazovaly pismenka do vzorce. Tak jsem mel na mobilu Handygeocaching s mulisolverem ale offline. A po vypoctu souradnice pretukaval do OREGONu. (v tom mraze bylo kazde usetreni dobre :-) Kdyby existovalo Werigo ktera by sla pustit kdekoli, doma (nebo nejak) naladovat vzorcema a na expedici jen vybirat vzorce, dosadit promene a ona by navigovala na dalsi stage.
  • 0

#6 me2d09

me2d09

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 174 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 9:52

Udělat by to šlo, už jsem o tom i přemýšlel, jde ale o ten komfort. Schválně se podívejte na Anywhere cartridge Build your own GPSr, jak moc vám přijde user-friendly ovládání.
Navíc jde o to jak do wheriga nahrát ten vzorec. Lua umožňuje přístup k filesystému, ale to mi funguje jenom v Builderu, v Oregonu mi to vždycky sletí, takže to bohužel nejde načítat z externího souboru (jako tahat z GPXka vzorecky pro Multisolver by byl fakt luxus).
Když si představím, jak dlouho bych do Oregonu datloval např:
N 49° MN.[M+A]L[M+K]|E 014° KN.[L-M-N]M[N+B+C]
a tohle pro kazdou zastavku (tech je treba 7) - dostavam se k tomu, ze je to podle mne absolutne nepouzitelne.
PS: pokud nekdo vite, jak rozchodit funkci io.open(filename [,mode])
na Oregonu, rad pak multisolver pro wherigo napisu...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama