Přejít na obsah


Fotka

Ochrana lokality cache


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
29 odpovědí na toto téma

#1 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 16:20

Chystam se zalozit cache na velmi krasnem a malo znamem miste. Mam vsak obavu o poskozeni lokality zvysenym pohybem osob, protoze je relativne snadno dostupne. Rad bych proto nasel zpusob, jak navstevnost omezit ale soucasne aby misto ulozeni bylo zjevne a nedochazelo k rozhrabani ci zdupani okolniho prostoru. Soucasne vsak nechci delat neco prilis sloziteho, protoze si na to zatim netroufam - pujde o mou prvni cache. Uvazoval jsem o variante pouze pro PM ale rad bych vyslechl zkusenejsi, zda nemaji lepsi metodu. Dekuji za podnety a napady.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#2 yetty002

yetty002

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 16:46

Dalším řešením je z toho udělat multi nebo mystery, spoustu lidí to odradí a lokalita zůstane v pohodě
  • 0
Cyklogeocaching is the best

#3 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 17:05

yetty002 napsal/a:
Dalším řešením je z toho udělat multi nebo mystery, spoustu lidí to odradí a lokalita zůstane v pohodě


To jo, multi se primo nabizi, zvlast kdyby byla spojena s par km pochodu ale zase mam problem s nalezenim - fotohint by asi odhalil misto (nebo minimalne hodne navedl k finalce bez nutnosti absolvovani cele trasy) a ke slovnimu popisu tam neni zadny vyrazny bod - je tam .... no rekneme normalni les, kde ale jak na potvoru neni zadnej vyraznej parez nebo neco podobnyho. Pritom zase naopak snadne nalezeni finalky na cilovem miste by zase bylo zarukou neposkozeni terenu hrabanim a podobne .... :|
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#4 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 17:13

Co ten slovní hint rozepsat do jednotlivých stage.
  • 0

#5 Ivus

Ivus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 17:22

Nebo do předposlední stage vložit zalaminovaný fotohint?
  • 0
Ivuš

#6 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 17:22

bodlak napsal/a:
Co ten slovní hint rozepsat do jednotlivých stage.


Ha ! To zni zajimave ! A uz to asi mam ! Jeste to trosku vylepsim - dam fotohint do predposledni stage ! Dik.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#7 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 17:24

Nyx napsal/a:
Nebo do předposlední stage vložit zalaminovaný fotohint?


Jejda - 18:22 - tak to nas to napadlo soucasne. I tak dik, jevi se to asi jako fakt nejlepsi a pritom jednoduchy reseni. :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#8 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 18:12

Také jsme založili keš, kde jsme řešili podobný problém. Udělali jsme ji jako mysterku, což přespolní sběrače bodů odradí (soudím tak podle nás) a ve fotohintu je ptačí budka. Nebo najít v lesa rozdvojený kmen, nádor na kmeni či jinou anomálii. Taky jsem názoru, že je lepší více napovědět, nežli aby byl les rozhrabán jak od divočáků. Trápit kačery hledáním se hodí, podle mě, do města.
  • 0

#9 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 18:27

Pupkovi napsal/a:
Také jsme založili keš, kde jsme řešili podobný problém. Udělali jsme ji jako mysterku, což přespolní sběrače bodů odradí (soudím tak podle nás) a ve fotohintu je ptačí budka. Nebo najít v lesa rozdvojený kmen, nádor na kmeni či jinou anomálii. Taky jsem názoru, že je lepší více napovědět, nežli aby byl les rozhrabán jak od divočáků. Trápit kačery hledáním se hodí, podle mě, do města.


S tim velmi souhlasim. taky je mi lito kdyz pekny kousek nejakeho lesa je totalne proslapany a rozhrabany. V civilizaci mi to prijde na ferovku. Kacer proti kesce. Ale v lese to nekdy odskace priroda. :(
  • 0

#10 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 19:57

Pupkovi napsal/a:
Také jsme založili keš, kde jsme řešili podobný problém. Udělali jsme ji jako mysterku, což přespolní sběrače bodů odradí (soudím tak podle nás) a ve fotohintu je ptačí budka. Nebo najít v lesa rozdvojený kmen, nádor na kmeni či jinou anomálii. Taky jsem názoru, že je lepší více napovědět, nežli aby byl les rozhrabán jak od divočáků. Trápit kačery hledáním se hodí, podle mě, do města.


Jo, ptaci budka je taky dobra napoveda a da se umistit kamkoli. To zni taky dost dobre ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#11 gerdik

gerdik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 499 příspěvků(y)

Publikováno 19 únor 2009 - 20:24

kapsa napsal/a:
Chystam se zalozit cache na velmi krasnem a malo znamem miste. Mam vsak obavu o poskozeni lokality zvysenym pohybem osob, protoze je relativne snadno dostupne. Rad bych proto nasel zpusob, jak navstevnost omezit ...

Keš tam nedělej.
  • 0

#12 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 7:36

kapsa napsal/a:

Pupkovi napsal/a:
Také jsme založili keš, kde jsme řešili podobný problém. Udělali jsme ji jako mysterku, což přespolní sběrače bodů odradí (soudím tak podle nás) a ve fotohintu je ptačí budka. Nebo najít v lesa rozdvojený kmen, nádor na kmeni či jinou anomálii. Taky jsem názoru, že je lepší více napovědět, nežli aby byl les rozhrabán jak od divočáků. Trápit kačery hledáním se hodí, podle mě, do města.


Jo, ptaci budka je taky dobra napoveda a da se umistit kamkoli. To zni taky dost dobre ....


Docela dobrá finta je falešná ptačí budka, to se pak nic nehrabe a keš máš nalezenou hned.

A nebo jak zní ten druhý návrh, žádnou keš tam nedělej :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 7:50

Postavil bych tam krmelec, ten nikdo nepřehlídne :D Z vlastní praxe ale radím, keš tam nedělej.
  • 0

#14 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 8:25

kolombo napsal/a:
Docela dobrá finta je falešná ptačí budka, to se pak nic nehrabe a keš máš nalezenou hned.

Tedy Kolombo, to jsi mne zklamal. :( Prijed se podivat k nam na falesnou ptaci budku, jak si do ni ti chudaci ptaci snazi vyklovat zobakama ten vstupni otvor, do ktereho nemuzou prolezt. Docela smutny pohled. :( Jedina budka v lese, tak se tam marne snazi uhnizdit.

A navic to uci lidi hledat i v jinych budkach ve kterych pak zijou skutecni ptaci.
Jestli jsi Kapso myslel dat hint ptaci budka a cache dat pod ni, tak vez, ze vsichni po zkusenostech z tech cache ve skutecnych ptacich budkach prijdou na misto, a zacnou se sapat na strom do te budky. :(
A ze byla pod ni si vsimnou, az kdyz ji rozslapnou jak budou padat ze stromu.

Podle mne cim atypictejsi umisteni, tim vic lidi hrabou v okoli.
  • 0

#15 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 8:55

Nebo místo kešky udělat weymrk :) (to je krásné slovo, kdo s tím přišel, .... haggaeus ?? )
  • 0

#16 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 9:11

petegeo napsal/a:

kolombo napsal/a:
Docela dobrá finta je falešná ptačí budka, to se pak nic nehrabe a keš máš nalezenou hned.

Tedy Kolombo, to jsi mne zklamal. :( Prijed se podivat k nam na falesnou ptaci budku, jak si do ni ti chudaci ptaci snazi vyklovat zobakama ten vstupni otvor, do ktereho nemuzou prolezt. Docela smutny pohled. :( Jedina budka v lese, tak se tam marne snazi uhnizdit.

A navic to uci lidi hledat i v jinych budkach ve kterych pak zijou skutecni ptaci.
Jestli jsi Kapso myslel dat hint ptaci budka a cache dat pod ni, tak vez, ze vsichni po zkusenostech z tech cache ve skutecnych ptacich budkach prijdou na misto, a zacnou se sapat na strom do te budky. :(
A ze byla pod ni si vsimnou, az kdyz ji rozslapnou jak budou padat ze stromu.

Podle mne cim atypictejsi umisteni, tim vic lidi hrabou v okoli.


Podle mého je to stále lepší varianta, než totálně rozryté okolí, obzvlášť v chráněné lokalitě.

Navíc, třeba v Jizerkách, je opravdických ptačích budek dostatek, jsou na stromech na dohled cest cca po 50ti metrech.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#17 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 10:24

Dekuji vsem za podnety. Vyslovene rezervace to neni a mistni znalci tam stejne chodi, takze kesku tam udelam. Zkusim ale vymyslet nejakou rafinovanou kombinaci vyse uvedenych napadu, aby se provoz aspon omezil. Taky asi dam finalku kousek od ciloveho mista, kam uz si jen zajemci dojdou kouknout ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#18 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 10:25

petegeo napsal/a:
... Prijed se podivat k nam na falesnou ptaci budku, jak si do ni ti chudaci ptaci snazi vyklovat zobakama ten vstupni otvor, do ktereho nemuzou prolezt. Docela smutny pohled. :( Jedina budka v lese, tak se tam marne snazi uhnizdit...


maximalni souhlas:@
tohle je silene citliva zalezitost. kdyz jsem kdysi v kvetnu stal pod prvni budkou=kesi a marne hledal, variantu, ze je v ni kes, jsem uplne automaticky a prirozene zavrhnul...kdyz jsem pak zalogoval DNF, mnozi se mi smali

ona je tu jeste dalsi rovina...a ta plati obecne....spatny priklad=nebezpecny precedens...treba u tech budek silene zalezi na provedeni, umisteni apod. kdyz je budka z plastu a metr nad zemi, ptaci se do ni stejne chtit zahnizdit nebudou a mudlove to neodhalej.
ale kdyz vidim kesobudku 2,5m nad zemi s regulerni dirou pro lesni ptaky, jsem v rozpacich:(

v Jablonci je jedna Large zakopana v zemi...provedeni je pekne a vtipne, neni to v rezervaci, takze i kdyz je to v rozporu s pravidly, muze snad byt...jenze tam prijde nejaky novacek a veme si to za vzor s tim, ze si takovou kes udela taky a treba v Krkonosich...a to uz problem je:|

chce to cit. a kdyz si nejsem jist, radsi NEZAKLADAT;)
  • 0

#19 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 14:43

gerdik napsal/a:

kapsa napsal/a:
Chystam se zalozit cache na velmi krasnem a malo znamem miste. Mam vsak obavu o poskozeni lokality zvysenym pohybem osob, protoze je relativne snadno dostupne. Rad bych proto nasel zpusob, jak navstevnost omezit ...

Keš tam nedělej.


To je taky diskutabilní.
Jestliže to místo je zajímavé a pěkné a ty nejsi jediný člověk na světě, který o něm ví, pak tam tu keš dříve nebo později někdo založí. To je prostě axiom. Nemusí to být třeba tento měsíc nebo rok, ale jednou tam tu keš prostě budeš mít.
Pokud ty máš takto citlivý přístup a dáváš vůbec do pléna otázku, zda založit či ne, někdo další takové dilema mít nemusí, prdne tam tradicionálku ve flašce od okurek a máš po ptákách.
Takže keš založ, udělej to jako pěkně dlouho multinu a máš (téměř) doživotní jistotu, že návštěvnost bude 40 návštěv do roka a ne 300 (což by určitě měla ta tradicionálka). Tvé oblíbené místo ti pak bude jistě vděčné ;)
  • 0
Retired slowcacher

#20 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 20 únor 2009 - 15:03

wmh napsal/a:
To je taky diskutabilní.
Jestliže to místo je zajímavé a pěkné a ty nejsi jediný člověk na světě, který o něm ví, pak tam tu keš dříve nebo později někdo založí. To je prostě axiom. Nemusí to být třeba tento měsíc nebo rok, ale jednou tam tu keš prostě budeš mít.
Pokud ty máš takto citlivý přístup a dáváš vůbec do pléna otázku, zda založit či ne, někdo další takové dilema mít nemusí, prdne tam tradicionálku ve flašce od okurek a máš po ptákách.
Takže keš založ, udělej to jako pěkně dlouho multinu a máš (téměř) doživotní jistotu, že návštěvnost bude 40 návštěv do roka a ne 300 (což by určitě měla ta tradicionálka). Tvé oblíbené místo ti pak bude jistě vděčné ;)


Teda Wenny! Do kamene tesat!!!
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama