Přejít na obsah


Fotka

Ztrata informaci v Tagu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
22 odpovědí na toto téma

#1 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 11:08

Priblizne od verze 2.1.3 jsem si vsiml, ze se mi obcas nekde potrati informace zapsane do Tagu. Bohuzel se to deje hodne nepravidelne a zrejme si take ne vzdy vsimnu, ze neco chybi. Mam pocit, ze se ztraceji informace v tom pripade, ze GG bezi dele nez 24 hodin (mozna staci jen pres pulnoc?) a ztrati se to (ale ne vsechno), co jsem zapsal v tom pred- nebo jeste predchozim dni a nerestartoval gegoget. Dokonce se mi jednou ztratila i zmena v konfiguraci tagu (nove tagy, prejmenovani sloupce). Nepripada mi to prilis logicke chovani, ale uz jsem na to narazil asi 5x, takze se to opravdu stava a jedina souvislost, ktera me napada je ten prechod na novy den. Lepe to asi specifikovat nedokazu. Bohuzel se mi to nedari vyvolat cilene, ale vzdy kdyz ... (nevim co) a nejmene to potrebuji. Zda se, ze kdyz provedu zmeny a ihned restartuji GG, zmeny se vzdy zachovaji "naporad". Nevsiml jste si nekdo podobneho chovani? HaLuMo, nemuze byt chyba v tom prechodu na dalsi den?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 11:48

neni tam nic, co by bylo zavisle na case, nenapada mne nic, co by mohlo sprechodem na dalsi den selhat, zvlast ne u tagu. :o
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 11:52

Spise mne napada neco uplne jineho.. V poslednich verzich jsem prese na novy SQlite engine a zacal vyuzivat nove vlastnosti vnorenych transakci. takze to spise vypada, ze se udelala nejaka akce, pri ktere se nejaka transakce neukoncila, a pak, pri zavirani apliakce, se neulozene zmeny pekne vratily do stavu pred zapocetim te transakce. Ted jde jen o to, jak to overit. Promyslim, zkontroluji.
  • 0

#4 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 11:54

No, ja psal,ze se mi to nezda, ale jina souvislost me nenapada. Naposledy se mi to stalo dneska. V patek jsem si poznamenal neco do tagu, dnes zobrazil kesku a tag byl prazdny. Ale stalo se mi treba to, ze jsem 1 tag, v kterem byly 2 ruzne hodnoty, rozdeloval (rucne) na 2 samostatne tagy a prisel jsem circa o 3 hodinky prace. Ted me napada: ja si vlastne nejsem jist, ze se ty zmeny v nastaveni tagu opravdu provedou, jen vim, ze se mi ta zmena projevi v prave zobrazenem seznamu. Doted jsem nemel potrebu to kontrolovat treba opetovnym prekreslenim seznamu. (Mozna by se hodila funkce pro "prekresleni" oznacenych kesek - vim, mohu si na to udelat makro :) )
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#5 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 11:56

HaLuMa napsal/a:
Spise mne napada neco uplne jineho.. V poslednich verzich jsem prese na novy SQlite engine a zacal vyuzivat nove vlastnosti vnorenych transakci.

takze to spise vypada, ze se udelala nejaka akce, pri ktere se nejaka transakce neukoncila, a pak, pri zavirani apliakce, se neulozene zmeny pekne vratily do stavu pred zapocetim te transakce. Ted jde jen o to, jak to overit. Promyslim, zkontroluji.


Jak by se ale timto dala vysvetlit ta okamzita zmena v zobrazenem seznamu? Jinak to skoro uplne odpovida.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#6 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 12:59

To se zmena projevi - provadi se v ramci te otevrene a neukoncene transakce, takze zmena je videt - jen do te doby, nez se provede pri ukoncovani automaticky rollback. Proste to vypada, ze tam nekde mam neukoncenou transacki na nejake akci kterou nejak bezne nepouzivam, protoze sjem na tento problem nenarazil. Zkus zavzpominat, co jsi delal pred tim, nez jsi zacal delat ty zmeny, co se ztratily. Jestli tam nenastalo neco nestandardniho... Abych alespon vedel, v jake casti programu hledat chybu.
  • 0

#7 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 14:08

Zdravím, ověření neukončené transakce - např. loguji, keš oznámkuji (hodnocení - czgcdorank.ggp.pas), udělám pro 10 keší, ukončím GG. Při příštím startu se podívám na Found a u některých keší hodnocení nemám = neuložilo se. A já myslel, že mě zlobí samotné Windows ;)
  • 0

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 15:18

Takhle to delam bezne a nikdy se mi nic neztratilo. navic tohle je divne, protoze byla-li by to neulozena transakce, tak bys e ztratilu uplne vsechno, co od te doby bylo provedeno. nejen tagym ale trebas i oznaceni nalezu, atd. proste od jednoho okamziku slus a vse nasledujici by zmizelo. Ze by se neulozilo jen neco, to takto vysvetlit nelze.
  • 0

#9 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 15:31

můj postup: 1. log na gc.com 2. najdu keš Ctrl+G v Geogetu, dám přes GeoJarry download listing 3. provede se aktualizace na found + doplnění času z nálezu (formát importovaného logu je: #561 12:30 ...) 4. zavolám makro na ohodnocení 5. vrátím se na stránky GC.com, zaloguji další keš a znovu bod 2, ... 6. zavolám makro "czgcsetrank.ggp.pas" - Nahraje znamky kvality na server geocaching.cz 7. ukončím GG (jinak mi správně nefunguje tvorba statistik) 8. po novém startu zavolám makro GgStat2.ggp.pas 9. spustím filtr Found - a některé keše nemají záznam v tagu Hodnoceni, tak 1-2 z 10 zkoušel jsem to několikrát, na nic kloudné jsem nepřišel, jediné, co mě napadá, při ukončení nějak zkontrolovat, zda nevisí nějaká neukončená transakce.
  • 0

#10 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 17:45

Potvrzuji ztratu hodnoceni. Ted jsem prosel poslednich par keskovacich dni a u nekterych kesek hodnoceni, ktere jsem nepochybne proved, chybi. Neprisel jsem na to, protoze tento sloupec nemam standardne zobrazen. (A az ted jsem si take vsiml, ze sloupce jde pretahovat primo v seznamu bez nutnosti vstupovat do konfigurace a prochazet tim klikacim ocistcem pro presun sloupce nahoru. Opozdene, ale preci, dekuji.) Domnivam se, ze to bude souviset s tagy, protoze jsem zatim zadnou jinou ztratu nezaznamenal. Nalezy, pridane kese, doplnene WP, ... vsechno zustava, jen ty tagy se obcas ztrati. Zkusim pecliveji sledovat sve kroky. Mozna pomohla alespon zprava, ze existuje neukoncena transakce, aby si clovek vzpomnel, co pred chvili delal. Nebo treba pro ochotne lidi doplnit "ladici rezim", ktery by treba ve statusbaru zobrazoval pocet neukoncenych transakci, to by pak to odhaleni bylo asi rychlejsi. Nevim, jak spoustis dalsi tasky pro ktere ulohy, ale nemelo by k novemu zobrazeni dojit az po ukonceni transakce s databazi? Jsme jen na lokalu, takze nejake dvojite pristupy ke stejnym polozkam a podobne veci by moc do uvahy prichazet nemely. Z tohot pohledu se mi jevi zbytecne i ty transakce jako takove. (Je mi ale jasne, ze prispivaji k dodrzeni konzistence dat v databazi.)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#11 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 17:55

Stávalo se mi něco podobného, dokonce to šlo i reprodukovat asi takto:
- spustím GG, přidám nějaký tag ke keši, ukončím GG - po novém spuštění GG tag chybí
Řešením bylo otevřít po přidání tagu ke keši nějakou jinou keš (teprve v tom okamžiku se databáze uložila) a pak ukončit GG.

Ale poslední verze GG už mi tohle nedělá, databáze se ukládá vždy hned.
  • 0

#12 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2009 - 18:00

Jak jsem rekl, propatram to, a nejake ty zachranne brzdy tam dodelam. Vnorene transakce jsou nova vec v Sqlite, podpurne funkce do Sqlite frameworku jsem dodelaval teprve nedavno... Transkace ale nejsou jen otakza vicenasobneho pristupu, ty jsou hlavne dulezite z hladiska konzistence dat a hlavne take kvuli rychlosti. A v neposledni rade take kvuli designu apliakce. Napriklad takovy tag editor pracuje tak, ze se na zacatku zahaji transakce, vesele menis data v databazi dle libosti. A na konci se bud transakce necha ulozit nebo zahodit, podle toho, jestli zmacknes na konci OK nebo Cancel. Delat to jinak, to bych to programoval jeste dneska a byl bych sedivej. Nebo take kdybych treba importoval data bez transakce, tak se ti varka PQ bude importovat pulku vecera. ;)
  • 0

#13 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 22:30

Tak se mi stala podobná nepříjemná věc. Logoval jsem nálezy, přidal časy, přidal případné final wpt. Udělal jsem si export, ve kterém všechny tyto informace byly. Nakonec jsem GeoGet normálně ukončil. No a teď koukám, že některé keše nejsou označené jako nalezené a chybí přidané waypointy. Jeví se to tak, že po určitém počtu operací (logoval jsem chronologicky) se veškeré další změny už neuložily. Je to hodně nepříjemné!
  • 0

#14 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 14:37

Ano, je to hodne neprijemne, a konecne jsem se dostal k tomu, abych teto zahade prisel na kloub. Zjistil jsem, ze tentokrate za to nemuze moje blbost, ale ze se jedna o zapeklitou chybu v saotnem SQLITE. Jedna se o to, ze kdyz jsem zavolal ROLLBACK transakce, tak se sice zmeny v databazi poslusne vratily zpet, nicmene transakce zustala chybne stale otevrena! Takova situace nastala ve chvili, kdyz jsi editor tagu opustil pres tlacitko 'Storno'. Od toho okamziku se veskere zmeny v databazi pri skonceni Geogetu zahodily. :( Problem sel nastesti dobre nasimulovat i v samotne SQLITE konzoli (takze se skutecne nejedna o nejakou chybu v mem programu nebo ve wrapperu...), takze jsem tento problem prave nahlasil jako chybu a doufam, ze bude brzy opravena. Pokusim se jeste dnes vecer vydat verzi Geogetu, kde se tento problem obejde. Za sebe se omlouvam, i kdyz za to tak uplne nemuzu.
  • 0

#15 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 15:04

HaLuMa napsal/a:
Ano, je to hodne neprijemne, a konecne jsem se dostal k tomu, abych teto zahade prisel na kloub.

platí to i pro tento postup:
- otevřu keš do samostatného okna (dvojklik)
- zavolám makro "oznámkuj kvalitu"
- okno opustím přes EXIT
- pokračuji další keší
?
  • 0

#16 Pe_Bo

Pe_Bo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 613 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 15:10

Potvrzuji, je to tak. Stačí dialog pro tagy otevřít a zavřít (nemusím se samotnými tagy nic dělat) a od teď se nic neuloží. Matně si vzpomínám, že jsem se uprostřed práce podíval na nějaký tag... Předpokládám, že při přístupu k tagům pomocí maker to bude stejné.
  • 0

#17 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 15:12

a šlo by přidat tlačítko uzavři všechny transakce? tj. abych nemusel b průběhu práce ukončit GG a znovu spustit, abych měl jistotu, že se vše uloží :)
  • 0

#18 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 15:21

Ne, tento postup je dle mych testu v poradku. Je tam jen to jedno problematicke misto - opusteni tag editoru pres Cancel.
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 15:23

pozorjed napsal/a:
a šlo by přidat tlačítko uzavři všechny transakce?
tj. abych nemusel b průběhu práce ukončit GG a znovu spustit, abych měl jistotu, že se vše uloží :)


Cely kod je psan tak, aby vzdy otevrenou transakci ukoncil. (ovsem s chybou SQLITE jaksi pocitat neslo...) Takze takove tlacitko neni potreba.

Jak rikam, zkusim dnes vydat novou verzi, kde tu chybu obejdu, a ktera ma zachrannou brzdu - pokud pri ukoncovani nahodou zustane otevrena transaklce, tak na to upozorni a ulozi ji. Ostatne, tim jsem ten problem ulovil. ;)
  • 0

#20 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2009 - 15:25

Pe_Bo napsal/a:
Potvrzuji, je to tak. Stačí dialog pro tagy otevřít a zavřít (nemusím se samotnými tagy nic dělat) a od teď se nic neuloží.
Matně si vzpomínám, že jsem se uprostřed práce podíval na nějaký tag...
Předpokládám, že při přístupu k tagům pomocí maker to bude stejné.


Pristup k tagum pres makra je v poradku. Jedna se jen o problem s rucni editaci.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama