Přejít na obsah


Fotka
* - - - - 5 hlasy

Do čeho se nyní vyplatí investovat?

Příspěvek od mikisi , 24 červen 2022 · 48 342 Zobrazení

Do čeho se nyní vyplatí investovat?

Máte přebytečné finance, které chcete v době vysoké inflace ochránit před znehodnocením? Máme pro vás několik tipů, do čeho prostředky investovat.

 

Nízké riziko + zajímavý výnos = dluhopisy
Pokud patříte spíše ke konzervativním investorům a vaší prioritou je nízké riziko, pak pro vás budou zajímavou volbou dluhopisy. Přesto s vysokou opatrností vybírejte, do jakých dluhopisů investujete.

 

Trh je totiž kvůli vysoké popularitě dluhopisů, za kterou vděčí své dobré pověsti, zaplaven spoustou spekulativních obligací, které slibují velmi vysoký výnos a nízké riziko investice. Často jde ale o malé firmy bez historie. Skutečnost je taková, že je zde enormní riziko ztráty vložených finančních prostředků.

 

Proto investujte raději do státních dluhopisů emitovaných západními zeměmi, případně do korporátních dluhopisů velkých nadnárodních firem s mnohaletou historií a stabilní finanční situací. S volbou vhodných obligací pro investici vám poradí váš bankéř nebo zkušený finanční poradce.

 

Hodnota zlata v nejisté době roste
V době finanční krize či rostoucí inflace patří mezi oblíbené investiční nástroje zlato. To je považováno za bezpečnou investici, která vaše peníze ochrání před znehodnocením. Investoři z celého světa proto své finance v současné době převádějído zlata.

 

Neinvestují ale do fyzického zlata, které vyvolává velké náklady na skladování a zabezpečení. Místo toho můžete investovat například do akcií firem, které se zabývají těžbou zlata. Zisky takových firem v době rostoucí ceny zlata rostou, a proto je vyšší i jejich tržní kapitalizace. Existují i další alternativy investování do zlata, aniž byste jej museli vlastnit fyzicky.

 

Nemovitosti jsou dlouhodobě sázkou na jistotu
Zejména v situacích, kdy jde o vaše vlastní bydlení, není příliš důvod čekat na „správný okamžik“, kdy nemovitost koupit. Investice do vlastního bydlení se v dlouhodobém horizontu zkrátka vyplácí. Ceny nemovitostí mohou krátkodobě kolísat, za desítky let ale jejich hodnota takřka jistě poroste.

 

V případě investičních bytů, kde jde skutečně především o zhodnocení finančních prostředků, už může správné načasování hrát roli. Zatímco růst cen nemovitostí se, zdá se, v současné době zastavil, k poklesu cen zatím nedochází.

 

Na akciích lze vydělat v každé době
Akciové trhy za sebou mají dva velice turbulentní roky. Epidemie covidu-19, kvůli inflaci rostoucí úrokové sazby ani válečný konflikt na Ukrajině trhům neprospívá a některé tituly v posledních měsících klesly o desítky procent. To však neznamená, že nelze najít akcie, které naopak rostou a které porostou v budoucnu.

 

Pro zkušené investory jde přitom o období, které je plné zajímavých příležitostí. • -12Podle mě tohle na web o geocachingu nepatří.

  • 9

Takovýchto hraběcích rad je plný internet. Kdo tomu nerozumí, skoro zaručeně prodělá. Prosím, takovéto články sem nedávat. Reklamy na boty, batohy, apod. jsou sice taky všude, ale tak nějak sem tématicky patří. Tohle je už úplně mimo.

  • 6

LoL. A já čekal, že báječná investiční příležitost bude příspěvek na nové fórum GC.cz :D

  • 4

Netušil jsem, že se dá klesnout ještě na větší dno,.... teda lze, pokud se dostatečně zaplatí.....

  • 3
To už musí být hodně špatný, když sem nikdo nechce dát tematickou reklamu a musí se tu objevovat reklama na dluhopisy.
  • 2

Květen 2024

P Ú S Č P S N
  12345
6789101112
13141516171819
2021 22 23242526
2728293031  

Poslední komentáře

Reklama