Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

North by NorthEast na Mega Finland

Příspěvek od mikisi , 14 říjen 2013 · 1 918 Zobrazení

reportáž
North by NorthEast na Mega Finland Podělíme se naším zážitkem z Mega eventu ve Finsku v Tampere. Celkem jsme podnikli výpravu dlouhou více než 4500 km v průběhu 7 dní ve složení BarbieTeam, MarHan, Michal z Lucky&spol a Markéta se mnou za Mikisi. Cestou nalezli 112 keší ve 4 státech (včetně eventu) a získali 4 FTF v Polsku a Lotyšsku .

Vložený obrázek


Cesta tam a zpět by vydala na mnoho dalších článků, ale v tomto se zaměřím hlavně na samotný Mega event. Zajímavosti z cesty jen letmo zmíním a snad za dlouhých zimních večerů se k podrobnostem z cesty vrátím a přidám pár článků na tento web.

Vložený obrázekCestou do Tampere jsme potkali takové kuriozity – jako keš s terénem 2,5 cca v 4 až 5 metrové výšce na stromě Vložený obrázek (viz. foto výše). Poznali, jak skvělé dálnice má polsko Vložený obrázek nebo lépe řečeno, jak usilovně je staví, aby byly připraveny na Mistrovství Evropy ve fotbale. A v neposlední řadě jsme posbírali i pár FTF v Polsku a Lotyšsku. Níže na fotografii se akorát schyluje k dalšímu FTF Vložený obrázek .

Vložený obrázekCestou jsme navštívili i nejposvátnější místo v Litvě – Hora křížů, kde naleznete na jednom malém pahorku miliony křížů (malých, velkých, vyřezávaných, kýčovitých, dřevěných, kovových i pletených) – působivé místo.

Vložený obrázekNebo památník obětem nacistů v Kaunasu.

Vložený obrázekTampere leží cca 180 km na sever od Helsinek a je třetím největším městem Finska ležícím mezi dvěma jezery Näsi a Pyhä. Mega event se konal nedaleko centra města na břehu jezera Pyhä v příjemném kempu, který byl celý k dispozici návštěvníkům Mega eventu. Organizace byla do posledního detailu téměř dokonalá. Cestou směrem do kempu byly cedulky s logem Mega eventu. Pro ty, co se zastavili jen na jeden den, bylo vyznačené parkoviště. U vchodu vás vítala armáda organizatorů, kteří provedli registraci.

Vložený obrázekVstupné na Mega event bylo 15€ a platilo se předem na webu eventu. Organizátoři byli označení oranžovým tričkem s logem Mega eventu a musím zdůraznit oplývali opravdu velkou ochotou pomoci či poradit. Celá akce byla zaměřena vyloženě na celé rodiny s dětmi a tak v eventové vesnici byl bohatý program, který i nás zabavil minimálně na jeden den. Děti (nejen děti) mohly soutěžit v mnoha disciplínách od hodu prázdnou keší (krabičkou od ramy) sám jsem si i vyzkoušel Vložený obrázek a mých 6 metrů určitě na rekord blížící se k 10 metrům nestačil, až po soutěž ve stavbě věže složené z filmovek Vložený obrázek .

Vložený obrázekA vítězná stavba:

Vložený obrázekDalší zábava pro děti, kterou možná znáte z reklamy:

Vložený obrázekVybití pro děti bylo opravdu nevídané, zatím na žádném jiném eventu jsem něco takového neviděl.
Pro větší kačery tu byla možnost si sednout na loď a vyrazit na pětkové keše na místních ostrůvcích, kterých je tu nesčetné množství.

Vložený obrázekA pro opravdu skalní hledače připravil Garmin zábavu v podobě hledaní Chirpu. V rámci mega eventu bylo v průběhu pátku a soboty rozmístěno 30 Chirpů po celém kempu a kdo našel Chirp jako první, mohl si ho nechat. Princip hledání byl jednoduchý – procházení se po kempu a po přiblížení se na cca 15 metru k Chirpu na GPS se zobrazilo hlášení, že někde v okruhu 15 metrů se chirp nachází. Pak už zbylo jen hledat. Chirp je velikosti téměř nano (lépe řečeno na pomezí mikro a nano). Táto zábava byla docela nakažlivá a když už člověk jednou se dostal na dosah, tak hledal dál a dál.

Vložený obrázekKonečne skóre v hledání Chirpu – cca u 8 jsme byli na dosah a tři respektive dva našli (jeden nám byl “ukradnut” ale to je jiná historie Vložený obrázek ).
Po celou akci (v pátek i v sobotu) v hlavním stanu koncertovaly různé kapely a zábava byla v plném proudu. Až nás překvapovalo, jak na pohled velmi stydliví Finové se dokázali odvázat a bavit. Na Mega eventu se celý víkend pohyboval oficiální trackovací maskot groundspeaku, kterého jsem ulovil i já Vložený obrázek

Vložený obrázekMega eventu se zúčastnilo cca 1700 lidí (okolo 1000 nicků) . Z mého pohledu se jednalo o nejlépe zorganizovaný event, který jsem kdy navštívil.
V neděli se konaly doprovodné Flashmob eventy přímo v Tampere a taky i v Helsinkách. Na náměstích se sešla skupina lidí, která po hvizdu znehybněla a tak stála cca minutu. Při účasti cca 500 kačeru Flashmob byl na pohled velmi působivý (viz. video z 19.8.). Při příležitosti Mega Flashmob eventu se taky lovila jedna místní keš na náměstí (viz. níže fronta na keš Vložený obrázek )

http://geokladno.cz/...es-1024x682.jpg


Po tomto Flashmob eventu jsme dali Tampere sbohem a vydali se na cestu domů. Myslím, že můžu říct za všechny zúčastněné, že se nám výprava povedla a vezeme si domu spoustu zážitků. Všem doporučujeme vydat se směrem na sever severovýchodní linkou přes pobaltské státy a okusit vřelost a krásy těchto míst.

  • 0Červen 2024

P Ú S Č P S N
     12
3456789
10111213141516
17 181920212223
24252627282930

Poslední komentáře

Reklama