Přejít na obsah


Fotka

Rozhozené datum v Geogetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 kolomates

kolomates

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 15:10

Zřejmě vlastní chybou (změnil jsem si formát data na GC.com na dd.mm.rrrr) se mi v Geogetu rozhodily datumy nalezených kešek. Formát jsem si vrátil zpátky na mm.dd.rrr ale geoget zůstal pořád stejně špatný. Lze nějak jednuduše stáhnout do Geogetu správné datumy nálezů? Nechce se mi stahovat všechny keše znovu a ručnš to přepisovat je taky opruz.
  • 0

#2 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 15:28

Obavam se, ze jedina moznost je kese, u kterych je spatne datum, importovat znovu (vcetne logu).
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#3 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 15:32

kolomates napsal/a:
...stahovat všechny keše znovu a ručnš to přepisovat je taky opruz.

no, řešení znáš...obě
  • 0

#4 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 15:55

gord napsal/a:
Obavam se, ze jedina moznost je kese, u kterych je spatne datum, importovat znovu (vcetne logu).

Ale napřed jim odmazat nálezy - jde to i hromadně, označíš jich víc a dáš Body/Nastavit nález ... Nenalezeno.

Logy dotáhni přes funkci API (Body/Stáhnout logy), je zbytečné to tahat GeoJarrym.

A v každém případě - datum na GC.COM si nastav libovolné srozumitelné s výjimkou toho jediného které jsi použil. Ten formát musí být jednoznačný.
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 15:58

A ja si dokonce myslim, ze pri pouziti jedne z poslednich dvou verzi GeoJarry muzes mit ten format data nastaveny jakkoliv.
  • 0

#6 kolomates

kolomates

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 11 květen 2012 - 17:37

Díky všem za rady, už to dávám do cajku...
  • 0

#7 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 16:14

Arne1 napsal/a:

gord napsal/a:
Obavam se, ze jedina moznost je kese, u kterych je spatne datum, importovat znovu (vcetne logu).

Ale napřed jim odmazat nálezy - jde to i hromadně, označíš jich víc a dáš Body/Nastavit nález ... Nenalezeno.

Logy dotáhni přes funkci API (Body/Stáhnout logy), je zbytečné to tahat GeoJarrym.

A v každém případě - datum na GC.COM si nastav libovolné srozumitelné s výjimkou toho jediného které jsi použil. Ten formát musí být jednoznačný.


Ano, Tak tohle je "bohužel" pravda. Funguje to přesně tak, jak je popsáno. Po několika dnech laborace.
Geojary taha datumy dobře, dobře jsou uloženy i do databáze. Problém "databáze" však zřejmě je, že format neudrží. I při odpojení od netu/sítě, aby si sw nešahal na cg.com, dojde vždy cca do 2-16hodin k předělání datumů na nesmysly (tj. že postupně si přehazoval DD a MM a najednou sloučil třeba 50 kešek pod jeden datum a pod). Tuším že to není chyba že si nerozumí s formatem na webu. Je to nějaká vnitřní závislost databázového stroje. A to i když se s daty nepracovalo, byl GeoGet jen spuštěný a ležel ladem. Je to škoda, někde nějaká chybka. Ale řešení s datumem na cg.com se to da obejít, při trošce trpelivosti na to i zvyknout. DBF jen proste nesnese ososat datum DD.MM.YYYY ale pravdepodobne cokoliv jineho (treba YYYY.MM.DD). GeoGet datumy mne zobrazoval vždy lidsky bez ohledu na to co jsem tahal (dd.mm.yyyy) Díky všem
Michal
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#8 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 16:39

Tak takovahle chyba v databazi opravdu neni. je lhostejne, jestli mas ci nemas pripojeny pocitac k interentu, zalezi jen na tom, jestli do nej importujes spravna nebo vadna data.
  • 0

#9 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 16:49

HaLuMa napsal/a:
Tak takovahle chyba v databazi opravdu neni.

je lhostejne, jestli mas ci nemas pripojeny pocitac k interentu, zalezi jen na tom, jestli do nej importujes spravna nebo vadna data.

V tom případku si nedovedu představit co by zapricinilo zmenu datumu po hodinach a nebo dnech. Pokud naimportuju, vygeneruju, a ukončím sw. nic se neděje. ani zpravidla při příštím spuštěním, pokud je krátke. Podle všeho ani při dalším. Ale když si kutím třeba na GgStatu, tak z ničehož nic, bez (vypozorovaných) vnějších závislostí, dojde k přepsání části žáznamů. Pokud hned ukončím goeGet, tak to tak zustane i pri přištím spuštěni. Pokud ho však nechám zaplá déle, dojde postupně, třeba jak je dotazována databaze (pro Ggstat) se postupně datumy předělávají a sjednocují - sdrcávají na několik málo datumů( 170nalezu, 58 dni, třeba jen na 5 nebo 20 dní - sjednocení, bez pozorovatelných souvislostí, i kros přes roky) Nevím, jen toto jsem vypozoroval, odzkoušel, prověřil. Verze sw a modulu aktualni, Win7ult. Z toho mi pak vzniká uvaha, indicie, vyloučení komponent a pod.. Ale nejsem progamator :-)
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#10 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 16:52

Bam team napsal/a:
...Pokud hned ukončím goeGet, tak to tak zustane i pri přištím spuštěni. Pokud ho však nechám zaplá déle, dojde postupně, třeba jak je dotazována databaze (pro Ggstat) se postupně datumy předělávají...

Jediné možné vysvětlení tedy asi bude, že tvůj (na rozdíl od těch ostatních) geoget si vyvinul vlastní vědomí a podobně jako Skynet začíná sám o své vůli jednat... B)
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:07

co to je "dotazovana databaze pro GGstat"? Tam bude zakopany pes, ne?
  • 0

#12 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:27

ggstat nic do databáze nezapisuje (pokud je mi známo)
  • 0

#13 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:30

dr.vota napsal/a:

Bam team napsal/a:
...Pokud hned ukončím goeGet, tak to tak zustane i pri přištím spuštěni. Pokud ho však nechám zaplá déle, dojde postupně, třeba jak je dotazována databaze (pro Ggstat) se postupně datumy předělávají...

Jediné možné vysvětlení tedy asi bude, že tvůj (na rozdíl od těch ostatních) geoget si vyvinul vlastní vědomí a podobně jako Skynet začíná sám o své vůli jednat... B)


jj :D
Už jsem si to říkal mnohokrát, ale nedalo mi to..
je to záležitost už z podzimka ještě na starší verzi (ted už nevím jaká).
Schodil jsem to ze stolu, a podrobil se.
na jaře mi to ted nedalo a opet jsem se v tom začal stourat. opet ne. Minulý týden vyl na to čas a chut. zacal jsem na čistém stole, a pokud je datum na gc obvykly v techto zemich (dd.mm.yyyy) tak se to chová jak jsem popsal. z tojo nic moc jineho vydedukovat nejde nez jsem napsal. Ale to je jenom nazor i kdyz podlozeny testy. zadnou radost mi to nedelalo. zacinat znova a znova, traba s sistám stole (instalaci a pod). hmm :|
Jde jit jinudy a obejit to personalne, zvyknout si na jiny datum :P
michal
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#14 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:34

dr.vota napsal/a:
ggstat nic do databáze nezapisuje (pokud je mi známo)

C me znalosti sahaji, tak si take myslim ze ne. mnel by mit jen dotazy. Pokud si tam neodlozi nejake sumarizace, ale to už by asi nebylo košer k tomu ze to je zdroj primarnich dat a nikolv docasnych. Necim, mnel by jen cist.
Pokud sw je zapnut kratce, naladovat , uploud a pryc, nestalo se mito. ale jak to beží déle, (jak jsem psal) dojde k předělání data a postupně víc a víc. Neco jako byl L.p. Wanhalf. kousek po kousku si užíral :P
Víc nevím, nebo jen podrobniosti k testum.
michal
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#15 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:41

máš určitě aktuální verze všeho?
  • 0

#16 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:52

Myslím, soudím že hej :o Geoget 2.6.4.671 sql 3.7.10 Autostat 3.0.2.2 GgStat 1.1.35 GeoJarry 2.3.3 Ale podzimkem (11) jsem mnel rozjeto z jara (11) neco na flesce, -o generaci zpet ;) a bylo to ottez, jenze jsem to neresil. A delalo to i na dvou jinych kompech. Povidam jen indicie. Nemam možnost a znalosti se do toho ponořit víc. jen jsemodlaboroval, sice lidi to už řešlily - ale řešilo se obejití, ne napravení chyby. Mohu pomoci jen svou "praci" betatestera :P:p:(
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#17 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 17:53

Tak zacnem poporadku. Jak sis mohl nastavit format datumu na dd.mm.yyyy, kdyz geocaching.com tento format neumi?

Jinak problem s formatem pro datum mel Geojarry, protoze pro prvnich dvanact dni v mesici se nedokaze rozlisit format dd/mm/yyyy od mm/dd/yyyy! V poslednich verzich Geojarry si stahne i tvoje nastaveni, takze ma svehcny informace k tomu, aby datum prevedl spravne. (jen se nesmi format datumu zmenit v prubehu stahovani!)

Geojarry tak vygeneruje GPX, kde je uz datum zapsano neomylne, takz se geoget pri importu nemuze splest. A vzhledem k tomu, jak jednoznacne je ukladan datum do Geogeti databaze, nemuze se to v prubehu spusteni geopgetu nijak zmenit. Leda ze bys tam importoval (treba pres nejaky plugin, co pred GGstatem pusti nejakou aktualizaci dat...) chybne vytvorena data.

GGstat sam o sobe data z databaze jen cte, ten nic nezmeni.

A rada na zaver, kdyby geoget takto blbnul, dost pravdepodobne by s tim mel problem i nekdo jiny z tisicu uzivatelu...
  • 0

#18 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:04

ještě "drobnost": určitě se ti spouští ta poslední aktuální verze GJ? Nemáš jich tam víc, těch .exe?
  • 0

#19 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:08

presne na to jsme se ted chtel zeptat taky... Ten Autostat pouzivas na co? Nepoustis nahodou Ggstat pomoci Autostatu, a nemas ten autostat nastaveny tak, aby provadel aktualizace dat? Ten to dela pres geojarry. jenze pokud se ti nekde v datovem adresari geogetu vali vice souboru geojarryw.exe, muze se ti pak stat, ze jeden z nich je sice aktualni, a jina kopie uz aktualni neni, a ono ti to spusti zrovna tu starou, ktera si s tim formatem pro datum neporadi... vysledek je, ze ty si spustis Autostat, a ten ti tim pomrsi databazi. Proto jsem se uz pred velkou chvili ptal, jak konkretne ten Ggstat poustis? To nebyla prudici otazka, ale snaha vypacit nejakou kloudnou informaci.
  • 0

#20 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:17

k datumu: mám za to že to jde nastavit na dd.mm.yyyy jak vyplývá z prave udelaneho prinscrenu.

S tim ostatnim vsim bych myslenkove souhlasil, vim a nebo si predstavuju ze vim o cem mluvis. je to logicke. ps: znema vzdy nastala u datumu 3.8 a pod a pak se rozsirila dal. i na 20.4 a pod a prepsaly se vyjimecne i roky.

Rada: ano, souhlas, da se to personalne. Vim ze datumy jdou nastavit jinak a ne ze ne, vim co to dela a ne ze nedela. vim ze nepoustim nic jineho, ze neprestavuju set pri downloadu, vim ze to dela pri celkovem thani logu nebo jenom i pro oprave logu(stahnout logy). Vim jake jsou časové zavislosti.
A pokud je mi znamo, když se to nekomu stalo tak se to tu vyresilo (tusim ze L.P i jinde nez thle vlakno z posledni doby tim, ze ma spatne nastavený datumy. A protože lidi potřebují dělat a ne si s tim hrát, tak si to opravily a braly to jako hotove že se něco s něčím nesnaší. Každý když se mu to stalo (nebylo jich myslím až zas tak mnoho), to vyřešily natažením a přepsáním, jiným nastavením...stačilo si tto zde jen přečíst co už se psalo a udělat. Tak se stalo i několika mým kamaradum. Prenastavilo se šlo se od toho.
Prosim, pochop, nechci prudit, na něco jsem pracně přišel a mohlo by to vést některak k užitku. (IT jsem temer 20 let, leč některé věci neumím, ale analýza a reseni..) No nic. Nechni nikomu komplikovat život. Přenastavil jsem se, funkuje to. A že to dělá co jsem popsal prvotně - holt dělá. :(
Budeli zájem, budu spolupracoat a třeba testovat.
Díky
Michal
(michal.badura(at)email.cz
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama