Přejít na obsah


Fotka

Rozhozené datum v Geogetu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#21 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:18

Napada me jeste jedna pricina: Autostat si neco stahuje, takze to muze mit zdanlive souvislost s GgStatem. POkud mas spatnenestaveny format data na gc.com, [po stazeni to muze delat skutecne divy. Ale rozjhodne to neni samo od sebe a nahodne. POkud nechas zapnuty pocitac cely den a nesahnes/nespustis nic, urcite se databaze nezmeni i kdyz ti po celou dobu pobezi GeoGet.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#22 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:24

Ja mam pocit, ze to porad plne nechapes. Tak tedy strucne: 1. zkontroluj, zda nemas geojaryw.exe vicekrat nekde po disku 2. nastav si na gc.com jakykoli jiny format nez dd.mm.yyyy 3. stahni znovu logy/lese postizene spatnym datem 4. nech spusteny GG a pul dne si PC nevsimej. Uvidis, ze se zadne datum v databazi nezmeni. Nemuze! Nepobezi nic, co by je mohlo zmenit.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#23 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:28

Bam team napsal/a:
k datumu: mám za to že to jde nastavit na dd.mm.yyyy jak vyplývá z prave udelaneho prinscrenu.
...

no právě z toho vyplývá, že ne.
Je jistý rozdíl mezi dd.mm.yyyy a dd/mm/yyyy
  • 0

#24 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:31

HaLuMa napsal/a:
presne na to jsme se ted chtel zeptat taky...

Ten Autostat pouzivas na co? Nepoustis nahodou Ggstat pomoci Autostatu, a nemas ten autostat nastaveny tak, aby provadel aktualizace dat? Ten to dela pres geojarry. jenze pokud se ti nekde v datovem adresari geogetu vali vice souboru geojarryw.exe, muze se ti pak stat, ze jeden z nich je sice aktualni, a jina kopie uz aktualni neni, a ono ti to spusti zrovna tu starou, ktera si s tim formatem pro datum neporadi... vysledek je, ze ty si spustis Autostat, a ten ti tim pomrsi databazi.

Proto jsem se uz pred velkou chvili ptal, jak konkretne ten Ggstat poustis? To nebyla prudici otazka, ale snaha vypacit nejakou kloudnou informaci.


ggStat poustim na ladeni sablony v lokale, menu/Plugin/GgStat Funkční šablonu mam uloženou jinde, tuhle bere od sebe z lokalu a pouští po složení jen mistni browser (s /last)

Byl jsem někdy i odpojeny od netu, aby nemojl nic aktualizovat, protže ne vždy se vyznám v pořadí skryptů, tak aby nic do ničeho nešahalo.

Jine verze tam nemam, zádne zahumene adresare a podobne. Vím o čem je řeč.

Tak třeba:
Smažu nálezy hromadne.
nactu logy (body/Stahnout logy)
dbf je ok.
bud pokracuju v necem jinem(sw) nebo třeba restard geogetu, nema vliv.
nic nemusim delat s geogetem a nebo i poustim GgStat (lokalne) a upravuju hodnoty v template.cz.
Ta tak nebo tak.. nekdy (nejdriv k tomu doslo za 2-3hod) nejdele za 14-16 hod). I když jsem u nej nebyl a byl pustený.. prijdu, F8 smazu zobrazení seznamu, ikonou pridam do seznamu (nalezene) a ejhle, z počátku nic, ale když je to po nějakem case, tak se pomíchají (nejcasteji obrati dny/mesice u nejstarších zaznamu. Po case i u dalších. A nemusim nic generovat, delat, jen zobrazit zaznamy.
ALE to vse plati pouze pokud načtu z gc.com data v dd.mm.yyyy Jinak ne, jinak to nezlobí.
Ale jak říkám, je to časová závislost.
Dělali mi to na aktuálních verzích už před rokem kdy jsem to jeml na nekolik pc z flash. tehda jsem to obesel nastavenim. A je to proste... B)
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#25 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:32

schválně si nech vyhledat na všech připojených diskových jednotkách geojarryw.exe

P.S. já mám geoget spuštěný třeba dva týdny bez vypnutí a nic, a nic, a nic....
  • 0

#26 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:35

dr.vota napsal/a:

Bam team napsal/a:
k datumu: mám za to že to jde nastavit na dd.mm.yyyy jak vyplývá z prave udelaneho prinscrenu.
...

no právě z toho vyplývá, že ne.
Je jistý rozdíl mezi dd.mm.yyyy a dd/mm/yyyy


:( soráč.. jsem naučenej to tak psat. s teckou. Mas pravdu.
No tak jsem používal s dd/mm (ps. a jeste na jpg jsem oznacil mm/dd :(
Promin.
Ale i tak se deje co se deje.
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#27 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:39

Bam team napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Bam team napsal/a:
k datumu: mám za to že to jde nastavit na dd.mm.yyyy jak vyplývá z prave udelaneho prinscrenu.
...

no právě z toho vyplývá, že ne.
Je jistý rozdíl mezi dd.mm.yyyy a dd/mm/yyyy


:( soráč.. jsem naučenej to tak psat. s teckou. Mas pravdu.
No tak jsem používal s dd/mm (ps. a jeste na jpg jsem oznacil mm/dd :(
Promin.
Ale i tak se deje co se deje.

schválně si nech vyhledat na všech připojených diskových jednotkách geojarryw.exe Kolik jich tam máš?
  • 0

#28 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:43

ji geojarry není, nikde , nepočítám li instalack y(zipace) Ale mne to taky nic neudela, ani po tydnu, ale musim priimarne natahnout datumy "americke" A kdž si obcas delam poradek v swm nastaveni, heslech a pod.. nastavil jsem si v domeni pokroku doby na gc.com format ktery je mi prijemny, který ma v poznamkovem bloku z výprav spolu s hodinou a pod. Proste mi to takvždy lele ladilo očím a na jazyku, když to diktuju. Jo, a taky jsem už za ten rok zapomel na minulé problémy, a musel jsem to natahovat opakovane znova a znova, než jsem se na foru dočetl s formatem data. Jenže, po testech kdy jsem tomu vrazil kus sadla, mi to pripada že je to jinak. Dela to jen když se sosne dd/mm/yyyy Jiank ne. Tedy presneji, vsechny formaty jsem nezkousel. jen dva obracene yyyy/mm/dd a yyyy-mm-dd. U nich se to nikdy nestalo.
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#29 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:43

Neni az tak dulezity, co si myslis. Podstatne je, ze mas zrejme nastaven jediny format ze vsech, ktere na gc.com jsou k dispozici, ktery nastaven mit nesmis, pokud chces stahovat data do GeoGetu. Zmen si to nastaveni oprav data v databazi, zajisti, at se nic nespousti a uvidis, ze se DB nezmeni. Co znamena, ze poustis GgStat lokalne? On neumi pracovat po siti nebo vzdalene.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#30 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:53

gord napsal/a:
Neni az tak dulezity, co si myslis. Podstatne je, ze mas zrejme nastaven jediny format ze vsech, ktere na gc.com jsou k dispozici, ktery nastaven mit nesmis, pokud chces stahovat data do GeoGetu. Zmen si to nastaveni oprav data v databazi, zajisti, at se nic nespousti a uvidis, ze se DB nezmeni.

Co znamena, ze poustis GgStat lokalne? On neumi pracovat po siti nebo vzdalene.

Tak znova.
i když použiji "zakázaný" formát data, databáze to vidí po určitý čas správne. Staistiky jsou košer, vše jak má být.
Po určitém čase sběhu geoget (v řádu hodin) dojde k obracení a slučování datumu.

Pokud chod ggetu netrva dlouho, nic se nedeje a nelze na to prijit.
poud už začne menit datumy (třeba tak 5-10%) a ukončí se, tak to zustane zmenené.
pokud se příště necha běžet dlouho z 50-60 dni udela tak 15-20 dni, sloučí to.
To je proste fakt.
Pokud použiju nezakazany format, nic takoveho se nedeje.
Proto, když jsem při zakazanem formatu jen zanesl nalezy a vygeneroval na web, neprisel jsem na to. Az nedavno, jsem odesel, vrati se za dlouho, a po vygenerovani jsem mnel nalez kletos p prosinci nebo nekolik mesicu nez jsem s tim vubec zacal.
To mne privedlo na myslenku tomu prijit na kloub, ze uz to tu kdysi bylo.

A ggStat (lokalne) jsem mnel na mysli to že jej poutim z menu Plugin, kdy jen vygeneruje sablobu na lokal.
Pokud se posti Autostatem tak skripty zajisti i upload na web a s jinym nastavenim (Autostat)
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#31 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 18:58

Bam team napsal/a:
ji geojarry není, nikde , nepočítám li instalack y(zipace)
....

a to ti vůbec nepřipadá zvláštní?
Hledáš špatně nebo na špatném místě. Znovu! Musí tam být minimálně jeden a nejspíš víc.
  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:03

Je divne, ze bys byl jedinym clovekem, kteremu by se GeoGet choval prave takto. To, ze to neni logicke, pominu. Musi existovat nejake vysvetleni. Tim jedimym je to, ze se nejakym zpusobem spusti aplikace, ktera zaznamy zmeni. Jedinou aplikaci, ktera meni obsah databaze, je GeoGet sam. Ten to muze delat budto primo nebo volanim nekterych pluginu (jeden z mala je geojarry, druhym Autostat, o zadnem jinem, ktery bys mohl pouzivat pred rokem, nevim!) Zduraznuji, ze v nicem jinem to byt nemuze. Takze hledej, urcite najdes.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#33 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:07

dr.vota napsal/a:

Bam team napsal/a:
ji geojarry není, nikde , nepočítám li instalack y(zipace)
....

a to ti vůbec nepřipadá zvláštní?
Hledáš špatně nebo na špatném místě. Znovu! Musí tam být minimálně jeden a nejspíš víc.


promin:
jasne ze je, jen jeden
D:\GeoGet\data-gasp\script\geojarry\geojarryw.exe
mysleno ze se mi jich tu netoula hafo po disku anebo zpatlane instalaci.
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 112 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:22

Jezisi, gasp. Rychle pryc. At ti to opravi Satan. ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#35 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:29

gord napsal/a:
Je divne, ze bys byl jedinym clovekem, kteremu by se GeoGet choval prave takto. To, ze to neni logicke, pominu. Musi existovat nejake vysvetleni. Tim jedimym je to, ze se nejakym zpusobem spusti aplikace, ktera zaznamy zmeni. Jedinou aplikaci, ktera meni obsah databaze, je GeoGet sam. Ten to muze delat budto primo nebo volanim nekterych pluginu (jeden z mala je geojarry, druhym Autostat, o zadnem jinem, ktery bys mohl pouzivat pred rokem, nevim!)

Zduraznuji, ze v nicem jinem to byt nemuze. Takze hledej, urcite najdes.


:|
Je pravda, že s jinym (yyyy/mm/dd nebo yyyy-mm-dd) nastaveni datumu to nedela.
Nedela to ani pri obycejne cinnosti, kdy clovek, prijde, zada, vygeneruje a odejde.
Komu to udelal s tim datem dd/mm/yyyy si to hned opravily pouzitim jineho formatu, natahli znova a neresily. Takovou odpoved jsem s kamosema dostali i pred rokem.

Kdo umi sahat s pravem zapisu do sql si predstavit dovedu.
- GeoGet - proc by to delal, leda ze by ...
- GeoJarry - nepoustim (brano pri tech testech)
- Autostat - nepouštím (brano při testech)
Nebo si toho nejsem vědom ;)

Hele, obešel jsem t tím doporučovaným způsobem, jiný, ne tak sympatický format data na gc.com.
Myslim, že do řadového klikače mám dost daleko po 20 letech u fochu, ale skryptovaní něco ano ale něco už taky ne. Sql jen kouskem, my sql.
Nemam už dalsí čas to cele podstupovat znova (4 dny) a manažerem sql koukat kde se co deja a v jakem case, nebo jestli je to jen interpretace dat z dotazu (což by taky mohlo být)
al jsem tomu poctive skoro 4 dny, je to casova zavislost.
Ale netrapi mne že mi plenum nevěří. Vyvratit to dovedum vratim datumy, nactu znova 180 nalezu, budu s tim rochat až se to zacne menit, a pak mohu poslat pakovanec vcetne prinscr že k tomu došlo v male míře, o par hodi nebo po par spustení skoro cele data. A Zase k tomu zipac, pritscr, nhled do dat na gc.com že to není realne.
Nebo jestli si to nekdo chce (a proč by, když statisicum to slape, nebo si to hned opravi na cg.com) odlaborovat, nejakou stovku zaznamu, menit datumy, nechat to behat a sledovat casy a validitu dat a pod. A to dokola :-)
Rikal jsem ze nejsem sam, ze se na to stalo s kolegama a obesli jsme to nepouziti datumu. Ale On se da pouzit, ale jen kratce, hodiny, dny... Pak se cosi podela.
Nechme to.
Nechci vám kazit nastupujici letni pocasi.
(ps-vim, že když se nam ledacos podobneho delo na siti, tak se nam hlavicky potili, a ze tam byli nejací šikulové, než se analýzou došlo, kde se to děje.. celkem velká strojírenska firma, 1500lidí, 17 serveru a pod.. ale to jen na okraj)
Michal
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#36 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:32

gord napsal/a:
Jezisi, gasp. Rychle pryc. At ti to opravi Satan. ;)

:) neboer bozi jmeno nadarmo.

nemusi, mne to funguje, kdyz ozelim na gc.com oblibený fotmat data. Ba i s nim to funguje, omezene, nez se cosi stane.

B)
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#37 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:34

Bam team napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Bam team napsal/a:
ji geojarry není, nikde , nepočítám li instalack y(zipace)
....

a to ti vůbec nepřipadá zvláštní?
Hledáš špatně nebo na špatném místě. Znovu! Musí tam být minimálně jeden a nejspíš víc.


promin:
jasne ze je, jen jeden
D:\GeoGet\data-gasp\script\geojarry\geojarryw.exe
mysleno ze se mi jich tu netoula hafo po disku anebo zpatlane instalaci.

no, hezký, že jsi 20 let "od fochu" ajťák, ale podstatné informace aby z tebe 3 páčili. To jsi nám chtěl napsat kdy, že máš GASP?
A jsi si naprosto na 100% jistý, že na C: nebo na flash disku nemáš další geojarryw.exe...?
  • 0

#38 dr.vota

dr.vota

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 452 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:37

Bam team napsal/a:

gord napsal/a:
Jezisi, gasp. Rychle pryc. At ti to opravi Satan. ;)

:) neboer bozi jmeno nadarmo.

nemusi, mne to funguje, kdyz ozelim na gc.com oblibený fotmat data. Ba i s nim to funguje, omezene, nez se cosi stane.

B)

to cosi je na 99,9%, že si tam sám stáhneš něčím data z gc.com s jediným nedoporučovaným formátem
  • 0

#39 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:41

dr.vota napsal/a:
no, hezký, že jsi 20 let "od fochu" ajťák, ale podstatné informace aby z tebe 3 páčili. To jsi nám chtěl napsat kdy, že máš GASP?
A jsi si naprosto na 100% jistý, že na C: nebo na flash disku nemáš další geojarryw.exe...?


Ano, jinde v pripojených jednotkáchn není.
Gasp - dela jsem si parkrat ciste instalace, ale po tolikáte nacisto... jsem se vratil ke Gaspu.
Neshledal jsem fukční rozdíly, mimo updatu a zasvinených adresaru...
Na naucený mista hodit ini, cfg,templ atd

Sorry že jsem tak hlubo klesnul :@ , ale prijde mi to jako zastupný problém, který sice muze souviset ale nejspis nesouvisí. To fakt nevim, myslím že sktypty jsou stejný, jen bordel okolo.
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...

#40 Bam team

Bam team

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 22 květen 2012 - 19:45

dr.vota napsal/a:

Bam team napsal/a:

gord napsal/a:
Jezisi, gasp. Rychle pryc. At ti to opravi Satan. ;)

:) neboer bozi jmeno nadarmo.

nemusi, mne to funguje, kdyz ozelim na gc.com oblibený fotmat data. Ba i s nim to funguje, omezene, nez se cosi stane.

B)

to cosi je na 99,9%, že si tam sám stáhneš něčím data z gc.com s jediným nedoporučovaným formátem


Souhlas. Jenže s tím formatem to i jede.. ale ne dlouho.. copak je asi za tim, že se to mnení v case a je to na čemsi závisle, jak dlouho to vydrží. Takto stabilní je sql server nebo interpretco zobrazuje data? Fakt kluci nevím.
Nejsem moc pečlivý, jinak bych současně s tím dělal i dokumentaci problému, což jsme v praci občas dělali, zdokumentovat to pro třetí stranu. Takhle jsem tu jen za kecala.
  • 0
Rodinný tým / family team <br> Michal+Lucka, Matěj a Michal, Jana, Markéta a Lucka...




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka