Přejít na obsah


Fotka

Nález keše před publikací listingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#1 vrtule79

vrtule79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:07

Ahoj, potřeboval bych poradit: nalezl jsem keš, která ještě nemá publikovaný listing. V keši jsem se zapsal do logbooku a až doma zjistil, že listing není ještě publikovaný. Je nalezení kešky platné a po publikaci keše se můžu zalogovat? Jedná se o FTF? Prohledal jsem fórum a nic na toto téma nenašel. Fórum "RE: Hledání keše před publikaci" mi nejde zobrazit. Předem děkuji za odpovědi.
  • 0

#2 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:18

Je to sice nečestné a nesportovní logovat kešky před publikací (z pohledu Mirka Dušína), ale našel jsi ji první, první zalogoval, takže FTF je tvoje (z pohledu Dlouhého Bidla) :D Publikace kešky nemá na podmínky logování žádný vliv a dost kečerů se baví hledáním právě takových kešek, tak bych si s tím nedělal hlavu a FTF zalogoval.
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#3 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:22

Jde o pre-FTF, jež se mezi příznivci BRUTE FORCE metody vysoce cení. Ale nejde o FTF, neboť takový nález může nastat až po publikaci cache. Stává se však skutečně, že se cache ani publikování nedočká a pak máš sice skvělý zážitek, ale nikoli bod.
V poslední době jsem zaznamenal tři podobné případy v Praze - Rotundu Sv. Longina, Hostivařské podzemí a kontroverzní Šárku. Tyto tři byly dokonce publikovány a mají svoje nálezce, leč nakonec byly odpublikovány a bod na nich nezískáš.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#4 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:22

Jeste nas seznam s tim, jak se ti to podarilo nahodou najit.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#5 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:27

Kámoš má kešku u jednoho z jizerskohorských pomníčků a první zápis je od turisty, co si myslel, že jde o návštěvní knížku. Publikace nastala až poté a FTF hunt jakbysmet.
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#6 Skupec Reviewer

Skupec Reviewer

    Advanced Member

  • Reviewer
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:27

Rozhodne z meho pohledu o FTF nejde. Publikce je takovy startovni vystrel a po tomto vystrelu se vsichno vrhnou lovit. Pokud jsi odlovol drive, tak si muzes zalogovat, ale ulil jsi se ze startu. Pokud jsi si zalogoval FTF, tsk jsi podvodnik. Toto je muj nazor a nemusi se slucovat s nazorem ostatnich reviweru.
  • 0

Skupec Reviewer


#7 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:28

Trhac napsal/a:
Jde o pre-FTF, jež se mezi příznivci BRUTE FORCE metody vysoce cení. Ale nejde o FTF, neboť takový nález může nastat až po publikaci cache.

Budu ti oponovat, jelikož FTF je jasně definováno jako první nalezení a tudíž i první zápis do čistého logbooku. Schránku našel (i když ne cíleně), do čistého logbooku se zapsal a tudíž má čistokrevné FTF... První zápis do čistého logbooku nemá s publikací keše nic společného.
  • 0

#8 vrtule79

vrtule79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:33

S474N napsal/a:
Jeste nas seznam s tim, jak se ti to podarilo nahodou najit.

Při čekání na nápovědu u jedné wherigo keše jsem si všiml podezřelého objektu a byla tam keška. :-)
  • 0

#9 vrtule79

vrtule79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:36

Skupec Reviewer napsal/a:
Rozhodne z meho pohledu o FTF nejde. Publikce je takovy startovni vystrel a po tomto vystrelu se vsichno vrhnou lovit. Pokud jsi odlovol drive, tak si muzes zalogovat, ale ulil jsi se ze startu. Pokud jsi si zalogoval FTF, tsk jsi podvodnik.

Toto je muj nazor a nemusi se slucovat s nazorem ostatnich reviweru.


Keš ještě publikována nebyla, takže jsem ještě nelogoval a i kdyby, tak bych se jako podvodník rozhodně necítil. Toto téma jsem založil, abych se dozvěděl jak je to s takovýmto nálezem a jak ho zalogovat. :-)
  • 0

#10 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:44

sobikovi napsal/a:
Budu ti oponovat, jelikož FTF je jasně definováno jako první nalezení a tudíž i první zápis do čistého logbooku. Schránku našel (i když ne cíleně), do čistého logbooku se zapsal a tudíž má čistokrevné FTF... První zápis do čistého logbooku nemá s publikací keše nic společného.


Zde musím souhlasit se Skupcem. Je to hra a má svá psaná pravidla, ale i určitý zavedený úzus. Pre-FTF je kuriozitka, dvouhlavé tele, bílý černoch či bývalý komunista. Strašná výjimka. Ano, tak jako existuje bílý černoch Michael Jackson, existuje i pre-FTF nález. Někdy pracně vypočítaný na základě náznaků či vloženého coinu, jindy, jako třeba tady, náhodný. Zkušeného lovce dokáže vhodná skulinka přivábit…
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#11 Berudilek

Berudilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 166 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:58

sobikovi napsal/a:
Budu ti oponovat, jelikož FTF je jasně definováno jako první nalezení a tudíž i první zápis do čistého logbooku. Schránku našel (i když ne cíleně), do čistého logbooku se zapsal a tudíž má čistokrevné FTF... První zápis do čistého logbooku nemá s publikací keše nic společného.


Taky se mi to uplne nezda co takhle beta test ??? Taky pri uspesnem testu nove kesky loguju do ciseho logbooku a za FTF to nepovazuju :)
  • 0
Asus A632, PocketDrake a GeoSout

#12 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 10:59

Jsou někde definovaná "pravidla" pro FTF ? Ani zdejší geowiki to nijak blíž nespecifikují. Nikdy jsem se s tím nesetkal ani neřešil, a zažito mám, že i předpublikační FTF je naprosto regulerní FTF, bez debat.
  • 0

#13 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 11:10

Mým názorem, který se nemusí slučovat s jinými je, že možnost odlovení statusu xTF nastává po publikaci, tzn až to zapípe a posádky se vydají na zběsilý hon za krabičkou ve snaze být první. Pokud člověk najde krabku před publikací shodou okolností a náhodou, diskvalifikuje tím všechny ostatní ve snaze o xTF, protože jediný kdo o krabce momentálně ví je owner, rewiever a onen náhodný nálezce.
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#14 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 11:51

Prostě byl rychlejší. Rychlejší i než Reviewer. Nejrychlejší z rychlých.
Náleží mu respekt a poklona (a zdravá závist - komu se to poštěstí).
Navíc mohl být zticha, po publikaci zalogovat na netu a hotovo. Ale on je férovkář a informoval, že FTF už tam v žádném případu nebude. Navíc je tak fér, že neprozradil kód keše.
Prostě vypálil rybník :D:D:D
Přeju ti to, jsi kolík!!!
  • 0

#15 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:03

Myslím, že PreFTF je cennější než FTF. Pokud bych něco takového našel a dodatečně zjistil, že ještě publikováno nebylo, asi bych se tam vrátil a do logbooku dopsal, jak to bylo. Tím by první nálezce po publikaci měl regulérní FTF. Ono se z toho dělá velká věda. Co pak třeba společné FTF i několika nálezců, kteří se sešli na místě? Kdo ho má? Beta test je něco jiného. Pokud ho zapsat do logbooku, tak jedině s jasným označením, že šlo o betatest.
  • 0

#16 venca68

venca68

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 467 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:15

MedoMys napsal/a:
Jsou někde definovaná "pravidla" pro FTF ? Ani zdejší geowiki to nijak blíž nespecifikují. Nikdy jsem se s tím nesetkal ani neřešil, a zažito mám, že i předpublikační FTF je naprosto regulerní FTF, bez debat.


Oficiální pravidla pojem FTF vůbec neznají... Je to prostě jen zažitá věc. Svého času spoustu lidí brojilo proti pojmu co-FTF, ani mně se nelíbil a nakonec jsem ho taky sem tam použil... ;)

Co se týše popisovaného případu. Já bych za FTF považoval první odlov po publikaci - tedy souhlasím se Skupcem. A pro nález popisovaný v tomto vlákně bych s klidným svědomím zavedl pojem, který se tu už opakovaně objevil, tedy pre-FTF. ;)
Ale opakuji - oficiální pravidla žádný pojem FTF neznají, a tam se tu můžeme/můžete dohadovat do nekonečna. Príma den. :)
  • 0

#17 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:22

Přikláním se na stranu těch, co náhodný nález před publikací považují za FTF - první nálezení cache. Naopak by mi přišel jako ublížený fňukal a podvodník ten, kdo by se dožadoval uznání FTF po publikaci, i kdyby věděl, že byl až druhý. Startovní výstřel v podobě publikace je spíš zbožné přání - co když najdu po publikaci keš, která byla zveřejněná už na jiném cachingovém webu (u sousedů to není tak neobvyklá situace), a tudíž budu až Xtý nálezce? Prostě první nálezce v logbooku (vyjma betatestera, který má informační výhodu proti klasickým lovcům) = FTFkař (i kdyby to měl být náhodný turista).
  • 0

Lovec Tisícovek - geovýzva pro všechny milovníky hor (více tady)

Vložený obrázek


#18 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:27

Znám pár takových případů, minimálně dva z Brna od kamošů, a sám jsem tohle taky dokázal, navíc 3 takové FTF během asi hodiny. :-) Na Cestě u Lovosic. V logbuku jsu, právo na log tedy jednoznačný. Jak je to s FTF... Lidičky neblbněte, FTF je hezká věc, ale jsou důležitější věci v životě, než jestli objevíte krabičku s papírkem dřív než soused. Nedělejte z GC obživu pro právníky, je to jenom hra, hrajte si ji podle svého a hlavně si nezáviďme! Boože, tak jsem tym byl druhej, to je toho...
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#19 zmijovkar

zmijovkar

    zmijovkar

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 221 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:45

A holka je každá panna až do patnácti bez ohledu na to, co se dělo předtím? ;)
  • 1

#20 TeaPeter

TeaPeter

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:51

Přiznám se, že diskuse o startovním výstřelu mě nechává s ústy zejícími. Pokud někdo dokáže čestným způsobem (tedy bez nápovědy od někoho, kdo ví víc) najít keš ještě před publikací, tak je jasným prvním nálezcem. Ať se tomu říká FTF nebo jakkoli. Jeho nález je o to cennější, že neměl pomůcku v podobě souřadnic a listingu. Spíš mám často divný pocit z toho, když vidím, že se v mém regionu v FTF objevují velmi často stejná jména, pár minut po uveřejnění, ve velkém chumlu atd. Ale respektuji, že každý tuhle hru hraje kvůli něčemi jinému.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama