Přejít na obsah


Fotka

Nález keše před publikací listingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#61 Trhac

Trhac

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 057 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 16:05

Jsem rád, že se Kulometný hnízdo vyřešilo. Můj podivný nález v oboře Hvězda zatím takové štěstí neměl. http://www.geocachin...ort=&rowstart=0
  • 0

RACCOON TEAM
Věk je uveden kačerský, život před nálezem první keše neplatí…


#62 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2011 - 19:59

To to trvalo, tomu - Kulometná hnízda:-)) Taky mám za to, že FTF už má vousy - od března. Kor když byl ponechán původní logbook. Trochu nerozumím tomuto: Nicméně se uznává (aspoň v našich krajích) i to "popublikační". Jako že 2 FTF??? Jako první a druhé FTF???:-))))) Když se ženu na FTF, tam už je log (před publikací) tak loguju STF a o ničem nediskutuju. Už se mi to stalo několikrát. Naposledy nedávno na GC2WDWK. Kulometná hnízda jsem v březnu našel jako STF. A hle, dnes tam je "čistokrevné FTF" :-)))
  • 0

#63 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 6:19

Jo, dvě FTF. První je FTFBP, cennější protože je předpublikační, a až po publikaci následuje FTF klasické - méně cennější ;)
  • 0

#64 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:02

Tiskař: To mi přijde jako stupidita:-) Nebo budeme rozšiřovat kolonky ve statistikách??? Pak budeme dělat dalšídruhy FTF-při novém logbooku, pak každý měsíc bude první FTF, každý rok, po oživení kešky atd??? První nález je přeci jeden. Pokud se nesejde víc kačerů na místě ve stejnou chvíli:-)) Ale jak se tady pořád omílá dokola: Každý si to hraje po svém. Takže někdo si napíše FTF a přitom je zapsán jako čtvrtý v logbooku:-))))) Já si píšu STF, když je předemnou log několik dní před publikací...:-)
  • 0

#65 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 7:47

Tiskar94 napsal/a:
Jo, dvě FTF. První je FTFBP, cennější protože je předpublikační, a až po publikaci následuje FTF klasické - méně cennější ;)


A k dokonalosti tomu chybí už jen to, aby FTFBP i FTF měla jedna osoba:D (promiň, ale nedalo mi to)
  • 0

#66 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 8:13

vitablondak napsal/a:
Nebo budeme rozšiřovat kolonky ve statistikách???

Ty si dela kazdy jak chce :).

...další druhy FTF-... každý rok, po oživení kešky atd???

To nemusis vymyslet, to uz existuje, viz. treba zde Zkratky:
FTFTY (First To Find This Year) - První nálezce v tomto roce

Argumenty pro oba pohledy zda padly uz nekolikrat, viz. z prvni strany tohoto vlakna:

Skupec Reviewer napsal/a:
Rozhodne z meho pohledu o FTF nejde. Publikace je takovy startovni vystrel a po tomto vystrelu se vsichni vrhnou lovit.


Tiskar94 napsal/a:
FTFBP. FTFBP je samozřejmě ještě cennější než FTF. FTF se loguje až po publikaci keše.


A nebo se i pouziva FTFAP "First To Find After Publication" viz Cacheopedia
  • 0

#67 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 10:13

Taky máme nějaké FTF před publikací, ale většinou se jedná o wherigo keše, kdy byla wherigo cartridge publikováná dříve než vlastní cache jako například tato GC2TW6J.
Docela mě pobavil log o pravém FTF než byl editován a také fotografie logbooku s otočenou 1. stránkou aby nebyl vidět náš log.

Jinak teď na jedné nové wherigo zkouším jak se budou kačeři tvářit na možnost získat 2 FTF na jedné keši, jedno za první zápis po publikaci na portálu na wherigo.com a druhé po publikaci na geocaching.com
  • 0

#68 bender-king

bender-king

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 285 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 10:34

Maxinoha napsal/a:
... jak se budou kačeři tvářit na možnost získat 2 FTF na jedné keši, jedno za první zápis po publikaci na wherigo.com a druhé po publikaci na geocaching.com

Takze treba teoreticky 3 FTF ?? jeste BF pred publikaci kdekoli ;)
  • 0

#69 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 13:40

marekd napsal/a:
A k dokonalosti tomu chybí už jen to, aby FTFBP i FTF měla jedna osoba:D (promiň, ale nedalo mi to)

Jo, to se na jedné moji kešce taky stalo.

vitablondak napsal/a:
Tiskař: To mi přijde jako stupidita:-)

Vidíš, tobě to příjde jako stupidita a v zahraničí je to běžná věc :-)
  • 0

#70 Modrak

Modrak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 13:54

Prijde mi ze se dohadujete o neresitelny kravine. Jak vubec poznate predpublikacni FTFBP od FTFAP? Za situace kdy reviewer nenapise do publikace cas, notifikace nekdy prijdou i s nekolikahodinovym zpozdenim a kazdemu jindy, tak jak zjistite kdy se vlastne publikovalo? Budete to vysetrovat u reviewra? Nebo co jako? Nemusi to bejt vzdu o pul roku jako ted, mohlo by jit i jen o par hodin a budete vedet prd. Podle me tahle diskuze je cela jen o tom, ze par lidi si nedokaze pripustit prohru a dozaduje se umele sveho FTF v jakesi arbitrazi atd. Zamyslete se sami nas sebou. Predpublikacni FTF je marginalni zalezitost ktera se stane v par procentech pripadu, kdovi jestli. Me osobne to postihlo jen jednou. Cumel jsem jak puk, ale FTFkari jsem pogratuloval, co s tim taky jinyho. To fakt nedokazete bejt takovi frajeri, ze se smirite s realitou a uznate FTF nekomu kdo prokazatelne byl na kesi pred vama a pogratulujete mu? Pripominam ze se tu nebavime o tom ze by to byl nejaky podvod, ze by dotycny mel nejake insider informace od autora nebo reviewra. Jen mel kliku, nebo ji i trochu pomohl, ale proste kes regulerne vlastnima silama nasel. A to dokonce nemel ani listing, narozdil od vas. Najit kes s listingem neni az takovy umeni, to da kadej jouda. Tak budte trochu nad veci a tuhle singularitu tem stastlivcum tolerujte. A zkuste to znovu, priste to vyjde. A nebo chodte po lese a namatkou prevracejte parezy, treba taky neco pred publikaci najdete. :))
  • 0

#71 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 13:58

Tiskar94 napsal/a:
Vidíš, tobě to příjde jako stupidita a v zahraničí je to běžná věc :-)

Fakt ? A v kterém zahraničí ? :o
Nestačím valit voči na tu záplavu FTF zkratek. Konečně mi někdo otevřel oči. Jak já jen mohl existovat v takovém hlubokém nevědomí !
Bože ... B)
  • 0

#72 vitablondak

vitablondak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 570 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 17:23

Tiskař a další: To asi ano. Někde v zahraničí taky za krádež sekaj ruce, nebo rovnou střílej. Takže tady by spousta, spousta národa nemělo čím ťukat do klávesnice:-(((( Já nevím, jak to je v zahraničí. Ale za mě se dál budu držet naprosto selského a jednoduchého rozumu: Když najdu krabku a v logbooku bude někdo zapsán předemnou (natož čtyři zápisy...) , tak logicky nejsem první, tak logicky nebudu psát FTF. Takže asi tak. Takto jsem si zapsal i STF na keši, kterou jsem našel prní po publikaci a byl v ní jen log manželky autora... MedoMys: Ano, taky jsem zastánce jednoduchosti a neuznávám kvanta zkratek, aby si někdo vytvořil pořadí na "bedně" za každou cenu. To si pro něj zajdu na jinou keš:-) Pro mě je první nález, prostě první nález:-) Jak zde říká spousta klasiků: Každý si to hraje po svém. Tak ať si , pro mě za mě, někdo loguje každý nález jako FTF = NAKONEC JSEM NAŠEL (jen to je zašifrované:-)))))))) A přihodím další jablko sváru: Taky by mě nikdy nenapadlo logovat NÁLEZ a do logu napsat něco jako: Keš jsem nenašel, ale podle autora tam měla být, takže si po svolení píšu FOUND IT. Jak jsem občas zaregistroval. A i několikrát za sebou. I v tomto případě považuji za logické a normální, že když jsem nenašel, tak nepíšu, že jsem našel:-)))))
  • 0

#73 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 17:44

Maxinoha napsal/a:
Jinak teď na jedné nové wherigo zkouším jak se budou kačeři tvářit na možnost získat 2 FTF na jedné keši, jedno za první zápis po publikaci na portálu na wherigo.com a druhé po publikaci na geocaching.com


Všichni měli takovou krásnou možnost si to jít sami vyzkoušet místo plkání tady. A zase to zbylo na mě. ;) Jak že to mám teď zalogovat? FTFAPOWBBPOG (First To Find After Publication On Wherigo.com, But Before Publication On Geocaching.com)?
  • 0

#74 Maxinoha

Maxinoha

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 177 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 22:10

osvejda napsal/a:

Maxinoha napsal/a:
Jinak teď na jedné nové wherigo zkouším jak se budou kačeři tvářit na možnost získat 2 FTF na jedné keši, jedno za první zápis po publikaci na portálu na wherigo.com a druhé po publikaci na geocaching.com


Všichni měli takovou krásnou možnost si to jít sami vyzkoušet místo plkání tady. A zase to zbylo na mě. ;) Jak že to mám teď zalogovat? FTFAPOWBBPOG (First To Find After Publication On Wherigo.com, But Before Publication On Geocaching.com)?


Gratuluji k FTF :-)
  • 0

#75 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2011 - 22:31

Na Táborsku se loguje FTFAL (FTF after Lakus)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama