Přejít na obsah


Fotka

Nález keše před publikací listingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
74 odpovědí na toto téma

#21 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 12:58

Startovní výstřel, to mě teda pobavilo :D Ale jeden se pořád učí.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#22 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 13:27

Já myslím, že řešíte kraviny, vzniklé tím, že berete geocaching jako závod.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#23 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 13:31

Skupec Reviewer napsal/a:
Rozhodne z meho pohledu o FTF nejde. Publikce je takovy startovni vystrel a po tomto vystrelu se vsichno vrhnou lovit. Pokud jsi odlovol drive, tak si muzes zalogovat, ale ulil jsi se ze startu. Pokud jsi si zalogoval FTF, tsk jsi podvodnik.

Toto je muj nazor a nemusi se slucovat s nazorem ostatnich reviweru.


Mohu se Tě tedy zeptat?

Příklad:
"Najdu nepublikovanou keš, do logbooku zaloguju FTF, po publikaci toto FTF zaloguju na gc.com, majitel keše bude proti tomu abych to logoval jako FTF a log mi bude stále mazat.
Oslovím tě a poprosím o zamčení mého logu proti smazání."

Mám to brát tak, že mi nevyhovíš?
  • 0

#24 black777jack

black777jack

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 13:36

Čistokrevné a krásné FTF. Navíc v kombinaci s BF. Cenná, úžasná a záviděníhodná záležitost. Nezbývá než pogratulovat!
  • 0

#25 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 14:04

Skupec Reviewer napsal/a:
Toto je muj nazor a nemusi se slucovat s nazorem ostatnich reviweru.

Ano, ani majitele schranky, ani toho kdo to nasel, ani ostatnich ani pravidel (kterazto v teto hre nema definovano FTF, ale podvodniky se to tu jen hemzi) a jak se bude postupovat v pripade:

geba & marcana napsal/a:

Mohu se Tě tedy zeptat?

Příklad:
"Najdu nepublikovanou keš, do logbooku zaloguju FTF, po publikaci toto FTF zaloguju na gc.com, majitel keše bude proti tomu abych to logoval jako FTF a log mi bude stále mazat.
Oslovím tě a poprosím o zamčení mého logu proti smazání."

Mám to brát tak, že mi nevyhovíš?


Mame to napsat do sekce reviewer? (Aby nam tam ten dotaz vubec k necemu byl, resp pokud tam napise jeden rev. je to odpoved od vsech nebo se tam musi vyjadrit vsichni i kdyz kazdy pak bude mit jiny nazor a tim padem to bude uplne na nic, nebot nam to nic nerekne?

Skupec Reviewer napsal/a:
Rozhodne z meho pohledu o FTF nejde. Pokud jsi si zalogoval FTF, tsk jsi podvodnik.


ANO, JSI PODVODNIK! LOL
Nalezem si to pot'al. Budes za to radne odmenen. Na to se vysr, todle sem Skupec vubec nemel psat, nema vubec co te osocovat, ze jsi podvodnik. V tom pripade jsem take podvodnik a nejsem sam. Vypada to, ze budeme vsichni zalovani, perzekuovani... To pekne posral. Nasel jsi, mas FTF. Pokud bude publikovana, zaloguj si. Navic podotcene predpublikacni BF FTF je 1* ;)

Skupec Reviewer napsal/a:
Publikce je takovy startovni vystrel a po tomto vystrelu se vsichni vrhnou lovit.

Ano, tak tomu je, ale mnohdy je FTF uz davno pryc!
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#26 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 14:32

Jak již bylo řečeno, tady se nejedná o FTF (které je myšleno až po publikaci), ale o FTFBP. FTFBP je samozřejmě ještě cennější než FTF. FTF se loguje až po publikaci keše. Alespoň v zahraničí to takhle chodí, ale už jsem se s tím setkal i u jedné keše tady u nás.
  • 0

#27 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 14:43

Já myslím, že řešíte kraviny, vzniklé tím, že berete geocaching jako závod.

Přesně tak.

Připadá mi, že spousta lidí dělá z geocachingu soutěž a vytváří nové významy slov, jako třeba
log found it (neboli prostá evidence nálezu) se mění na bod
first to find (první nalezl) si loguje třeba deset lidí najednou a hádají se kdo si ještě může dát FTF a kdo už musí STF - dalších deset lidí a ještě se na fórech hádají o pravidla, která neexistují.

Když jsi byl první, tak jsi byl první i kdyby se tady na fóru sto lidí stavělo na hlavu. Žádná evidence FTF stejně neexistuje, takže o nic nejde. Kdyby se spočítalo, kolik lidí si v Čechách počítá FTF, tak určitě několikanásobně překročíme počet keší. Zřejmě u nás loví Chuck Noris, který dokázal dopočítat do nekonečna - dvakrát.
  • 0
MaFa

#28 vlkys

vlkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 160 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 14:53

Vzhledem k tomu, že jde o FTF (first to find) nikoliv FTFAP (first to find after publication) bych si troufl tvrdit, že jsi první byl, a tedy ti náleží FTF.
  • 0

#29 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 15:17

Já se přikláním k názoru, že na FTF má právo prostě ten, kdo je zalogovaný jako první, i když před publikací. Pokud kešku našel náhodou bez toho, že by měl její souřadnice odněkud zjištěné. Betatest je něco jiného, tam má právě ty souřadnice (případně postup při multi či mystery) od autora poskytnutý dříve, než ostatní, a má tím pádem výhodu. Občas mi připadá tohle dohadování zbytečné. Já osobně sem píšu svůj názor, ale nenutím nikoho, aby se jím řídil. Když se domluvíme, dobře, když ne, stejně si bude ten dotyčný myslet své. Nevím, proč se tedy tolik dohadujete. Spoustu pravidel si děláme sami podle toho co je zvykem. Jenže jeden řekne, že to je takhle, jinej zase že jinak. Jestli musíte mít jednotná pravidla, tak můžem udělat hlasování a ty pravidla si vytvořit... I když se bojím, že by pak někteří rejpalové stejně nadávali na odsouhlasená pravidla... Jinak mě se podařilo zatím najít takhle před publikací bohužel jen TTF-ko :-) Přede mnou tu dotyčnou kešku v Kolíně našli už 2 kačeři - bylo to před skoro 3 měsíci a dodnes bodík nemám - keška je moc blízko jiné :-)
  • 0

#30 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 794 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 15:21

Můžeme vymyslet další termíny. Tady na jihu už jsem viděl v listingu jedné mysterky termín FTFAL (after Lakus)
  • 0

#31 Bohemian reviewer

Bohemian reviewer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 109 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 16:05

akryx napsal/a:
...nebo se tam musi vyjadrit vsichni...


Prvně si prosím uvědomte, že odpovídáním na tomto serveru děláme pouze dobrou službu vám. Nejsme nijak povinni sem chodit a natož odpovídat.

Máme to napsat do sekce reviewer?


Odpoví tedy rovnou sem, neboť předpokládám, že ta blbá otázka bude následovat (nebylo myšleno jako urážka). Jakožto RW určuju, zda je danný log právoplatný, tzn. zda neporušuje pravidla slušného chování, zda neprozrazuje pointu hledání, či luštění.
Určování pseudo označení kdo má FTF a kdo ne, není v naší kompetenci a nebudu to řešit. To si vyřeště prosím mezi sebou.

A nezapomeňte, že geocaching je hra!!!! Takže by si měl člověk hrát!!!
  • 0

#32 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 16:25

a já si doted myslela, že je to zábavná sportovní hra...která nás nejen vytáhne od pc a zadky z křesel, ale ještě nám ukáže to co jsme díky slepotě a lenosti ve svém okolí dosud neviděli............ "Závody" o FTF jsou fajn - ale furt je to jen hra - vůbec jsem nepochopila proč se tady tak "ostře" diskutuje o takové blbosti - za další FTF navíc bude levnější chleba, benzin nebo menší množství jarní chřipky? Lidi hrejte si a bavte se a neštěkejte po sobě...ale jsem pořád jen kačeří začátečník, tak jdu raději luštit mysterku :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#33 Benjo5

Benjo5

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 16:30

Za sebe se taky přikláním k tomu, že FTF následuje až po publikaci, tedy až ve chvíli, kdy mají všichni stejné podmínky. Taky už jsem v Itálii jednu tradičku před publikací odlovil po ukázání autory, ale že bych to logoval jako FTF, to by mi přišlo trapné, když o ní ostatní ještě nevěděli. http://www.geocachin...&log=y&decrypt= Jinak předpoublikační odlov bez toho, že by keš člověku autor přímo ukázal, to je samozřejmě velká parádička, kam se na to nějaká FTFka hrabou. :D Shodou okolností se zrovna díky jednomu neopatrnému logu u jedné pražské keše v brzké budoucnosti na jeden předpublikační BF-pokus akorát brzy chystáme, tak jsem zvědav, jak to dopadne. ;)
  • 0

#34 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 17:23

A stejně peněz na pokuty - ukažte mi v dnešní době nějakého FTFkáře, který jede ke keši aniž by cestou neporušil mnohokráte nejvyšší povolenou rychlost (čest výjimkám na kole a pěšmo)!
  • 0
Don't panic!

#35 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 17:26

o FTF na kole jsem se pokusil... bylo to zábavné a také jedinečná příležitost prosvištět hlavní silniční tahy v Brně o půlnoci, kdy nebylo ani jedno auto... doporučuji :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#36 vrtule79

vrtule79

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 17:27

Já mám GC rád protože mě vytáhne od PC, pěkně se projdu a poznám spoustu krásných míst. Nejsem lovec FTF (i když musím uznat, že zapisovat se do úplně nového logbooku má své kouzlo) :-). Žádné FTF také ještě nemám, ale tento druh náhodného nálezu mě překvapil a tak jsem nevěděl jak zalogovat (teda jestli dojde k publikaci). Zatím se mi nejvíce líbí asi FTFBP, aby po publikaci mohlo dojít o FTF rvačku :-). Nechám to na ownera keše ať rozhodne jak to je. Jenom pro lovce FTF jedná se o kešku GC2HAXW. :-) Všem děkuji za dosavadní odpovědi.
  • 0

#37 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 17:45

Tento nález se po publikaci loguje FTF BP, nebo Pre FTF. Tím odpadne kolize jak s ovnerem, tak s ,,dravci" po pípnutí. Do statistik se zaznamená jako FTF. Čistokrevné FTF to samozřejmě není. Je to nález cennější. Vede k němu náhoda, anebo mnohdy obtížná práce BF hledače.
  • 0

#38 rr

rr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 18:07

Tiskar94 napsal/a:
Jak již bylo řečeno, tady se nejedná o FTF (které je myšleno až po publikaci), ale o FTFBP. FTFBP je samozřejmě ještě cennější než FTF. FTF se loguje až po publikaci keše. Alespoň v zahraničí to takhle chodí, ale už jsem se s tím setkal i u jedné keše tady u nás.


Docela jsi mě pobavil - když náhodně najdu finálku mystery, kterou jsem neřešil, tak si mám zalogoval write note s FIWROP (Found It Without Resolution Of Puzzle)?
Prostě ji našel první s čistým logbookem a pokud FTF znamená First To Find, tak v čem je problém?
  • 0
nás a naše geopříhody naleznete na www.rrota.cz

#39 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 18:10

Smogeo napsal/a:

fremen.cz napsal/a: o FTF na kole jsem se pokusil... bylo to zábavné a také jedinečná příležitost prosvištět hlavní silniční tahy v Brně o půlnoci, kdy nebylo ani jedno auto... doporučuji :D

Jsem si myslel, že ty nejseš kačer na baterky, že tobě to nepípá. Žeby nějaký nasdílený rozesílání notifikací?


Aaalee.... já došel domů z práce, hodím čučku na web GC,com a tam nová multina a u ní jen záznam "published", tak jsem do toho po hodině váhání šel :D Kdybych na jedné stage nebyl již unaven ze šlapání sem a tam do kopce, tak bych to nezvojtil a našel jak dále... mohlo to být myslím TTF.

A tuším že STF mi uteklo na Zbrojovce od Autačka, nepustili mne přes bránu, pěšky...

Takže na xTF nehraju a basta :D
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#40 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 15 leden 2011 - 18:22

Smogeo napsal/a:
Do Zbrojovky tě neměly pustit vůbec, bo ta byla od samýho začátku PM-only :D


Huuuuš... byla i BM, asi jeden den, nebo jak dlouho, ale byla! :D

PS: kdy se jdeme propašovat do Zbrojovky? ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama