Přejít na obsah


Fotka

Generovani statistik na dve kliknuti


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
256 odpovědí na toto téma

#1 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 10:12

Ahoj vsem,
udelal jsem si program na generovani statistik s mapami. Nechci nic sloziteho (jako GSAK) a chci, aby to fungovalo rychle a jednoduse. Na par kliknuti je cela statistika hotova. Info o programu je zde (http://software.macek.cc/GSBuilder.php) a ukazka statistiky zde (http://www.geocachin...a7-18d38148236e). Program je samozrejme gratis.;)

Pokud budete mit nejake napady na vylepseni nebo kritiky, tak je klidne hrnte sem do fora.

Zdravi David
  • 0

#2 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 11:08

tak jsem na to kouknul a jestli jsou ty statistiky generovatelné tak jak se píše na pár kliknutí, tímhle prográmkem, tak je to super. Škoda, že jsem nenašel popis v češtině, ale jen v angličtině, ale snad jsem to pochopil správně, že stačí stáhnout soubor s nalezenými kešemi a v podstatě je to vše. Jen nechápu tu pasáž s touregistrací mapy. Docela se mi líbí ta mapa evropy, s kešemi, já jí mám taky ale jen tu klasickou se zabarvenými zeměmi. Tohle je ale hezčí. Vyzkouším, uvidím, zhodnotím. Díky.:)
  • 0

#3 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 11:15

Zkouším a líbí se mi to... GSAK používám ale tohle mi stačí a je to jednodušší. Jen hned jeden nápad na začátek. Mohlo by to umět otevírat rovnou ZIP soubor. Jinak super, něco takovéhleho jsem hledal už dlouho. Díky.
  • 0

#4 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 11:18

Ta mapa funguje tak, ze program si z meho webu stahne vsechny kalibracni soubory pro aktualni mapy. Pak profrci seznam souradnic kesek a kazdy bod prekonvertuje do souradnice na mape. Pri generovani statistik nebo stisknutim specialniho tlacitka se pak seznam vsech prekonvertovanych souradnic odesle na muj web, kde se pri zobrazeni statistky generuje mapa. Konverze z GPS souradnice na bod na mape se schvalne nedela na mem webu, protoze by to bylo casove narocnejsi a musel bych tam ukladat vice dat. Vzhledem k tomu, ze blizke kesky jsou na mape zobrazeny v jednom bodu, redukuje toto reseni i mnozstvi prenasenych dat. Ps: pokud chcete pouzivat mapy, je potreba se registrovat na mem webu gc.macek.cc. Pri registraci zvolte symbol, ktery se bude na mape zobrazovat v mistech nalezu. Ps2: ten zip snad taky pujde, mrknu na to, diky za tip.
  • 0

#5 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 11:21

davem napsal/a:
Ta mapa funguje tak, ze program si z meho webu stahne vsechny kalibracni soubory pro aktualni mapy. Pak profrci seznam souradnic kesek a kazdy bod prekonvertuje do souradnice na mape. Pri generovani statistik nebo stisknutim specialniho tlacitka se pak seznam vsech prekonvertovanych souradnic odesle na muj web, kde se pri zobrazeni statistky generuje mapa.

Konverze z GPS souradnice na bod na mape se schvalne nedela na mem webu, protoze by to bylo casove narocnejsi a musel bych tam ukladat vice dat. Vzhledem k tomu, ze blizke kesky jsou na mape zobrazeny v jednom bodu, redukuje toto reseni i mnozstvi prenasenych dat.

Ps: pokud chcete pouzivat mapy, je potreba se registrovat na mem webu gc.macek.cc. Pri registraci zvolte symbol, ktery se bude na mape zobrazovat v mistech nalezu.

Ps2: ten zip snad taky pujde, mrknu na to, diky za tip.


Ještě mě napadlo... texty co se píší ve statistice tahat z nějakého txt souboru. Každý si je potom bude moci oeditovat jak chce.
Na webu jsem nepřišel jak lze změnit symbol na mapě vybraný při registraci.
Jinak super... mám novou hračku... už vyrábím vlastní css styl. B)
  • 0

#6 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 11:30

Ještě mě napadlo... texty co se píší ve statistice tahat z nějakého txt souboru. Každý si je potom bude moci oeditovat jak chce.

Pekna myslenka, ale trosku pracna. Uvidime.

Na webu jsem nepřišel jak lze změnit symbol na mapě vybraný při registraci.

Klikni na svuj login a dostanes se do editace profilu.

Jinak super... mám novou hračku... už vyrábím vlastní css styl. B)

Jestli chces, tak mi ho pak posli a ja ho vrazim do baliku.
  • 0

#7 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 11:52

Jeste jeden komentar - souradnice domova je treba zadat jako realna cisla s desetinnou teckou. Konvertovat z GPS formatu lze zde:
http://www.geocaching.com/wpt/
  • 0

#8 stanleypaulGC

stanleypaulGC

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 12:04

stále mám problém s loginem, nějak mne to stále nechce přihlásit.... I když jsem se zkusil zaregistrovat ještě jednou. Jinak super.
  • 0

#9 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 12:29

stanleypaulGC napsal/a:
stále mám problém s loginem, nějak mne to stále nechce přihlásit.... I když jsem se zkusil zaregistrovat ještě jednou. Jinak super.


Jsou dve moznosti. Bud nemas zapnuty cookies nebo mas spatne heslo. Ted jsem zalozil gggggg s heslem gggggg a funguje to dobre. Co ti to hlasi?

A nebo jsem prave objevil treti moznost - chyba v programu. Neumi to pracovat s velkymi pismeny v loginu. Dam to do poradku...
  • 0

#10 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 12:59

davem napsal/a:
Jeste jeden komentar - souradnice domova je treba zadat jako realna cisla s desetinnou teckou. Konvertovat z GPS formatu lze zde:
http://www.geocaching.com/wpt/


Ještě lepší (pro lenochy jako já) http://www.geocaching.com/my/home.aspx a tam jen překliknout na Decimal Degrees.
  • 0

#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 13:01

koukam na to a vzpomnel jsem si na prastare tohle: http://www.logicweav...cachestats.html
rozhodne to teda neudela mapu :) mozna to umi zase neco jineho - anebo ne, netusim. prozkoumejte si to, treba v tom neco drime, co by dave vyuzil jako inspiraci :)
  • 0

#12 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 13:09

http://www.geocachin...5e-9f4c55c75d0a
Tak to mám ale krásné... Ještě si s tím budu hrát a pak pošlu css.

Jen dotaz, přidal jsem si vlastní cache, ale s ní mi to zároveň vzalo všechny waypoints.
Jde to nějak jednodušeji? Napadlo mě proč nelze přímo vložit kód cache.
  • 0

#13 DeathOfRats

DeathOfRats

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 234 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 13:13

Jen kontrolní dotaz: pletu se, nebo je to jen pro PM?
  • 0
SQUEAK?
deathofrats.rajce.net
deathofrats13.blogspot.com

#14 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 13:21

Dain a Olik: jojo, CacheStats je celkem ok, pouzival jsem ho doted. Pixies: Super, pekny!! Stanley: Tak uz by to melo byt opravene. Dodelal jsem i moznost vygenerovat si nove heslo.
  • 0

#15 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 14:05

DeathOfRats napsal/a:
Jen kontrolní dotaz: pletu se, nebo je to jen pro PM?

Jinak to tam nedostaneš.

Jo a jak tedy s tou vlastní cachí? Poradí někdo.

Přikládám css šablonu.
http://pixies.cz/cac...xies_layout.zip
  • 0

#16 JohnnyM.

JohnnyM.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 16:16

myšlenka volně editovatelných textů se mi taky moc zamlouvá a ideálně kdyby ještě každý mohl přesně ovlivnit co do statistiky zahrnout a co ne (každý řádek/oblast možnost on/off) ale to vidím asi moc jednoduše... jinak zatím díky za nástroj na jednoduché statistiky...
  • 0

#17 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 16:20

Jo a jak tedy s tou vlastní cachí? Poradí někdo.

Mozna bych i poradil, ale nechapu otazku.

css sablona

muzu ji dat do zipu nebo na ni mas copyright?

kdyby ještě každý mohl přesně ovlivnit co do statistiky zahrnout a co ne

to jde, lze i menit poradi jednotlivych bloku, samozrejme nelze vyjmout nekolik kesek nebo vyjmout vsechny kesky s obtiznosti 1, protoze se za ne kacer stydi ;)


  • 0

#18 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 16:27

davem napsal/a:

Jo a jak tedy s tou vlastní cachí? Poradí někdo.

Mozna bych i poradil, ale nechapu otazku.

css sablona

muzu ji dat do zipu nebo na ni mas copyright?

kdyby ještě každý mohl přesně ovlivnit co do statistiky zahrnout a co ne

to jde, lze i menit poradi jednotlivych bloku, samozrejme nelze vyjmout nekolik kesek nebo vyjmout vsechny kesky s obtiznosti 1, protoze se za ne kacer stydi ;)


13:09 jsem se ptal...

http://www.geocachin...5e-9f4c55c75d0a

Jen dotaz, přidal jsem si vlastní cache, ale s ní mi to zároveň vzalo všechny waypoints.
Jde to nějak jednodušeji? Napadlo mě proč nelze přímo vložit kód cache.

Prostě jak se zbavím waypoints.

Mrkni mi do profilu a až dole na konci statistiky a pochopíš.
Jinak css dej do zipu. Žádný copyright si nečiním.
Jen kdyby obrázky mohly být nahrány na jiný web a tedy i znovu nalinkovány.
Nevím jak se v tom moc budu ještě rýpat.
  • 0

#19 davem-20245

davem-20245

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 16:50

Aha, tohle jsi myslel. To sis nejak podivne vygeneroval ten GPX s vlastnimi keskami z geocaching.com. Ale kdyz mi ho posles, tak se na to podivam.
  • 0

#20 pixies

pixies

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 11 únor 2009 - 16:54

davem napsal/a:
Aha, tohle jsi myslel. To sis nejak podivne vygeneroval ten GPX s vlastnimi keskami z geocaching.com. Ale kdyz mi ho posles, tak se na to podivam.


Jo to je možné, jen nevím jak na to.
Stáhl jsem si ho přímo z webu cache. Nahoře GPS eXchange file.
Předpokládám, že prográmek stejně tahá data z webu, takže by stačilo zadat kódy do programu a ne složitě stahovat a nahrávat gpx.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama