Přejít na obsah


Geocaching Archives

Tajemství stylů – jak objevit svůj styl a vytvo...

úno 15 2024 11:02 | mikisi in Zajímavosti

Jestliže hledáte nějaký styl oblékání, který by vás charakterizoval a s kterým budete souznít, můžete na to jít různě. Na následujících řádcích vám několik druhů oblékání přiblížíme a vy se zkuste zamyslet, zda se s některým z nich budete moci identifi...

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Test svítilny Fenix E20 XP-E2

bře 02 2016 0:20 | mikisi in Recenze

Každý kačer se neobejde bez svítilny. Obzvlášť během zimy, kdy jsou dlouhé večery, se odlov keší mnohdy protáhne do večerních hodin. Před časem jsme testovali čelovku Fenix HL23. Čelovka je pro pěší túry a odlovy ideální, ale jako svítilna do ruky pro...

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

První česká videokeš aneb poznej svého kačera

lis 19 2015 16:57 | mikisi in Geocaching

Před více než rokem jsme na geocoaching.cz spustili soutěž o první videokeš. Vítěz dostat IP kameru značky AXIS a podporu techniků NetRex pro zprovoznění vysílání. Vítězný návrh videokeše vymyslela Dacinka, kterou mnozí znají právě díky dokonalému pr...

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Čelovka FENIX HL23 – kamarád do tmy

dub 18 2015 21:13 | mikisi in Recenze

Čelovka FENIX HL23 – kamarád do tmy Od dob, kdy „člověk outdoorový“ začal vyrážet do lesů, hor a skal - mezi mnoha jinými zásadními otázkami - vyvstal odvěký problém, jak si posvítit na cestu. Každý vandrák, který si, slovy Wabiho Daňka „radši počká,...

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Stratocaching: na lovu

lis 19 2013 18:11 | mikisi in Reportáže

Když jsme se dozvěděli o stratocachingu, chytli jsme se. Tohle téma je zajímavé a sáhnout si na něco, co se dotklo stratosféry, kam se nejspíš nikdy ani nepodíváme, nás lákalo.
Sledovali jsme tedy tento projekt, a hlavně zjišťovali počet registrovaných a potencionálních účastníků lovu stratokeší a poměřovali naše šance na jejich nalezení. Později jsme i modelovali větrné situace na prediktoru a těšili se na přednášku v Libuši, kam se nám včas podařilo zaregistrovat, a od které jsme očekávali, že se dovíme bližší informace o oblasti dopadu sondy.

Číst celý článek →    1 komentáře    ****-

Stratocaching: Test Dropionu na Slánském letišti

lis 10 2013 23:24 | mikisi in Reportáže

Jak jsme již informovali v předchozím článku, 16. listopadu 2013 proběhne unikátní experiment. Ze stratosféry vypustíme 10 keší, které následně bude naše cachingová komunita hledat. Aby vše proběhlo podle plánu a představ, probíhají každý den přípravy, které zahrnují testy na mráz, tlak, testy funkčnosti systému atd.

Číst celý článek →    33 komentáře    *****

Co by měl geocacher nosit za hodinky, když neloví?

lis 04 2013 14:55 | mikisi in Zajímavosti

Chytré outdoorové hodinky mohou hledání kešek výrazně usnadnit. Jaké hodinky ale vybrat do terénu, když před náloží funkcí dáváte přednost ručičkové klasice? Sportovních hodinek se vyrábí nepřeberné množství, a pokud vlastníte GPSku, nemusíte se o...

Číst celý článek →    6 komentáře    *****

Uživatelská recenze čelovky Fenix HP25

říj 22 2013 19:54 | mikisi in Recenze

Dostalo se mi té cti recenzovat nejnovější čelovku od Fenixu. Připravte se na to, že vám budou nadávat – kamarádi, myslivci, případně i piloti prolétávajících letadel…

Číst celý článek →    7 komentáře    *****

Uživatelská recenze svítilny Fenix HL20 a HL21

říj 17 2013 9:11 | mikisi in Recenze

Čelovku HL 20 jsem si pořídil před dvěma lety a to hlavně kvůli geocachingu a keším které jsme se chystali prolézat. Do té doby jsem nočky, kanálovky a další keše prolejzal jen s diodovou. Čelovku jsem koupil v té době v akci za necelých osmset korun. A ihned po objednání jsem se proklínal, jakej jsem debil, že vyhodím za něco takového jako je minisvítilna na jednu tužkovou baterii takovej ranec peněz. Ale recenze na ledmanii a potřeba něčeho šikovného, odolného, lehkého a svítivého přesvědčily. No, hlavně jsem prostě v té době měl těch 800Kč a CHTĚL jsem si udělat radost.

Číst celý článek →    4 komentáře    *****

Sleduj web Geocaching.cz a vyhraj

říj 14 2013 13:44 | mikisi in Geocaching

Se změnou systému webu Geocaching.cz jsme si pro vás připravili soutěž o GPS Garmin Oregon 600Pro.

Tento systém, na kterém běží nová verze Geocaching.cz přináší spoustu nových možností a funkcí. Jeden z nových nástrojů webu je Blog.

Do soutěže o GPSku jsou zařazeni všichni uživatelé, kteří si založí na webu geocaching.cz vlastní blog a aktivně budou blog využívat. Každý příspěvek v těchto blozích budou ostatní uživatele hodnotit. Hodnocení jednotlivých příspěvků má samozřejmě přímý podíl na celkovém hodnocení blogu. Soupisku nejlépe hodnocených blogů vidíte na hlavní straně. Jak bude vypadat váš blog a jak se bude líbit ostatním, je pouze jen na vás.Číst celý článek →    8 komentáře    -----

Stratocaching - zažijte event, jaký tu ještě nebyl

říj 14 2013 13:08 | mikisi in Zajímavosti

Pravidelní návštěvníci našeho fóra nebo čtenáři serveru Technet.cz už vědí: pokud příroda dovolí a technika neselže, čeká nás v listopadu lov na deset létajících keší spadlých z „okraje vesmíru“. Přesně to je totiž cílem neobvyklého experimentu Stratocaching, do kterého se již můžete zaregistrovat na stránkách projektu.

Číst celý článek →    4 komentáře    *****

Informace k převodu dat do nového systému

říj 14 2013 13:06 | mikisi in Geocaching

Nový redakční systém není úplně kompatibilní s předchozím systémem a proto došlo k následujícím změnám. Původní redakční systém rozlišoval přihlašovací jména (nick) i podle velikosti písma, zatímco nový systém takové nicky neumožňuje a tak při importu...

Číst celý článek →    1 komentáře    -----

North by NorthEast na Mega Finland

říj 14 2013 13:03 | mikisi in Reportáže

Podělíme se naším zážitkem z Mega eventu ve Finsku v Tampere. Celkem jsme podnikli výpravu dlouhou více než 4500 km v průběhu 7 dní ve složení BarbieTeam, MarHan, Michal z Lucky&spol a Markéta se mnou za Mikisi. Cestou nalezli 112 keší ve 4 státech (včetně eventu) a získali 4 FTF v Polsku a Lotyšsku .

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Rozhovor s Ottik5+Alice5

říj 14 2013 13:02 | mikisi in Rozhovory

mikisi: Rád bych se ohledl za tvou Ottik Tour. Bohužel osobně jsem tvé eventy nezažil, ale z doslechu a různých fotek a videí jsem zaregistroval snad prvně Vrchní prchni a pak GC logo nebo akce most, která dle mého musela byt fantastická. Kde se vlastně zrodil nápad na takovou tour? Je to velmi originální pojetí a určitě to do vod českého geocachingu vneslo zajímavý prvek.
Ottik5+Alice5: Nápad na Ottik Tour vznikl na našem úplně prvním FM eventu v Kodani. Postupně jsme pak vymysleli jiné FM. Mělo jít hlavně o recesi. Cílem FM eventu bylo vždy něco originálního a konkrétního pro město, kde se měl konat. Například Karlovy Vary – Vrchní prchni nebo Bratislava – Bratislavská lyra. Třešinkou na dortu bylo pak Logo GC Live v Nebílovech.

Číst celý článek →    0 komentáře    *****

Irsko – Moherské útesy

říj 14 2013 12:59 | mikisi in Reportáže

Irsko nám učarovalo – je to země, kam se rádi vracíme. Nabízí nádherné přírodní a kulturní památky, dobré pití a příjemné obyvatele. Pro každého kačera je v Irsku asi nejzajímavější, že je zde uložena nejstarší keš v Evropě GC43. O té se rozepíšu někdy v budoucnu, dnes se podíváme na jedno z nejnavštěvovanějších míst Irska – Moherské útesy (Cliffs of Moher).

Číst celý článek →    4 komentáře    *****

Rozhovor se Skupec Reviewerem

říj 14 2013 12:58 | mikisi in Rozhovory

mikisi: 19. února to byly dva roky, co ses stal reviewerem…
Skupec: … akorát dnes mi došel dopis z Ameriky – poděkování za dva roky. Ručně psaný Vložený obrázek , což mě potěšilo, není to jen něco generovaného počítačem.
mikisi: Jak se díváš na službu, kterou děláš? Znám spousty hlasů, které tvrdí, že Skupec je přísný reviewer. Často slýchávám – Skupec mi to zazdil, nepustil, měl řeči …. špatně se vyspal atd. Co řekneš těmto hlasům – jaký je pohled z tvé strany?

Číst celý článek →    1 komentáře    -----

Rozhovor s DarkLord Reviewerem

říj 14 2013 12:56 | mikisi in Rozhovory

Mikisi: Reviewerem jsi od roku 2009, jestli se nemýlím, tak jsi momentálně služebně nejstarším českým reviewerem.
DarkLord: To není tak úplně přesné - zvolen jsem byl přesně 1. 5. 2009, a to ještě spolu s kolegou Bohemianem, který však obdržel rozhodnutí o zvolení asi o hodinu dříve, než já, takže fakticky je momentálně nejstarším českým reviewerem on :-)


Číst celý článek →    0 komentáře    *****

Rozhovor s Chemic77

říj 14 2013 12:55 | mikisi in Rozhovory

mikisi: Stejně jako tebe i nás baví barvit Evropu, i když my jsme začali celkem nedávno, takže na tebe ještě několik zemí ztrácíme. Snad jednou tě doženeme. Vložený obrázek Evropa má 53 zemí, ty máš 35 zemí…
Chemic77: Oficiálně teď ano (v době rozhovoru), ale už jich mám 38, protože jsem navštívil další tři země, které ještě nemám zalogované. Není čas.
mikisi: Chybí ti tedy 15 zemí.

Číst celý článek →    0 komentáře    *****

Rozhovor s hradnikem

říj 14 2013 12:53 | mikisi in Rozhovory

mikisi: Když se podívám do tvého profilu, tak určitě každému musí padnout do oka množství FP na tvých keších. Málo kdo se může pochlubit takto oceňovanou sbírkou. Za Šárkou s baterkou 210 FP, Hradnikova mostová cache 138 FP, Hradnikova tramvajová cache 135 FP, Hradnikova evropská cache 52 FP atd. Tvé keše jsou pověstné, kdo navštívil, tak mi musí dát za pravdu. Řekni mi, jak ty to děláš? Kam chodíš na ty originální nápady?

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Mega Francie

říj 14 2013 12:49 | mikisi in Reportáže

Na svých ME cestách v roce 2011 jsme podnikli výpravu i na ME France s pokračováním na ME Catalunia ve Španělsku. Původní plán byl „přežít“ Francii a její „nafoukané“ obyvatelstvo (čtyři dny ještě nikdy nikoho nezabily) a pak rychle utéct k moři na severu Španělska, kde ještě v říjnu byl příslib teplého počasí a moře a bohorovných Španěláků (počasí bylo super, moře taky, ale v tom obyvatelstvu jsme se teda setsakra sekli – ani bohorovní, ani dobrotiví – po galantnosti Francouzů jsme nějak neurvalost a hlučnost Španěláků nemohli vydýchat – ale to je jiný příběh). A to jsme ještě netušili, jak velká láska k Francii se v nás zrodí (k nádherné panenské přírodě, čistotě, galantnosti, taktnosti, výbornému neuspěchanému jídlu a v neposlední řadě také k vínu).

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Rozhovor s TEAM 360

říj 14 2013 12:47 | mikisi in Rozhovory

Na Mega eventu v samém středu Francie jsem se setkala s majitelem O.C.B. Co že vlastně je to O.C.B.? Pro mnohé je to takový „svatý grál“ geocachingu. Za zkratkou O.C.B. se skrývá ne zas tak romantická „úplně obyčejná“ plechovka od fazolí. Je však opravdu až tak obyčejná? O.C.B. = Original Can of Beans (originální plechovka fazolí) je v geocachingu asi nejzajímavějším trackovacím předmětem. Spolu s knihami, CD, softwarem byla náplní úplně první keše na světě založené 3. 5. 2000 Američanem Davem Ulmerem. (viz. video)

Mikisi: Kešuješ pod nickem TEAM 360, založil jsi spoustu keší, ale jak je možné, že na profilu GC.com nemáš uvedené nálezy?

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Rozhovor se 101 dalmatiny

říj 14 2013 12:41 | mikisi in Rozhovory

mikisi: Proč vlastně vznikla série 101 dalmatinů? Je to počin přinést něco nového do naších luhů a hájů? Nebo prvotně byl nápad pouze na sérii okolo Prahy a časem to uzrálo do této pěkné podoby?
101 dalmatinů: Prvotní bylo samozřejmě to, že jsme si sami objeli několik powertrailů a obrazců. Pak nám začalo vrtat hlavou, jestli taky někdy dojde na Prahu, a nakonec jsme si řekli, že než aby tu někdo jiný nasázel sérii tradiček, zkusíme to udělat sami a po svém.

Číst celý článek →    0 komentáře    *****

Rozhovor s Bohemian Reviewerem

říj 14 2013 12:40 | mikisi in Rozhovory

mikisi: Byl jsi ještě do nedávna služebně nejstarším českým reviewerem, asi o hodinu starším než DarkLord… Vložený obrázek
Bohemian Reviewer: … upřesním, asi tak o pět minut. Vložený obrázek
mikisi: Když se ohlédneš za touto kapitolou, jak to hodnotíš?
BR: Jako úspěšnou misi. Vstupoval jsem do toho s nějakým cílem, a to si myslím, že jsem splnil.

Číst celý článek →    0 komentáře    *****

Rozhovor s FilemoniCZ

říj 14 2013 12:34 | mikisi in Rozhovory

mikisi: Myslím si, že rok 2011 je pro vás velmi významný – získali jste ocenění „Kačer roku“, podařilo se vám dobýt vrchol českých statistik a na závěr roku jste si i soukromě nadělili nádherný dárek v podobě vašeho syna. Co plánujete na příští rok? Nastavili jste si tento rok laťku vysoko – čím ji příští rok překonáte?

Číst celý článek →    0 komentáře    -----

Rozhovor s ATIP

říj 14 2013 12:27 | mikisi in Rozhovory

mikisi: Do chvíle, než jsem poznal nebo lépe řečeno zaregistroval tvůj nick, jsem o způsobu lovení formou BF nevěděl. Jak ses vlastně k lovení alá Brute Force dostal ty? Jaké byly začátky tvého lovení BF metodou?
ATIP: Souviselo to asi s první keškou, kterou jsem takto hledal na brutal, ale tenkrát to byly doby, kdy jsem vlastně nevěděl, když keš takto najdu, jestli ji budu moct vůbec zalogovat, protože se to odsuzovalo. Nebylo to jako dneska, kdy se to považuje za zajímavé. Nebylo to úplně v souladu s pravidly, které se tehdy ctily, bylo to o něčem jiným.

Číst celý článek →    0 komentáře    -----


Reklama