Přejít na obsah


Poslední články


Co by měl geocacher nosit za hodinky, když neloví?

lis 04 2013 14:55 | mikisi in Zajímavosti

Chytré outdoorové hodinky mohou hledání kešek výrazně usnadnit. Jaké hodinky ale vybrat do terénu, když před náloží funkcí dáváte přednost ručičkové klasice?

 

Sportovních hodinek se vyrábí nepřeberné množství, a pokud vlastníte GPSku, nemusíte se omezovat jen na kousky, které v sobě mají tuto funkci zabudovanou. Elegantnější alternativou digitálek tak můžou být třeba bytelné hodinky z ušlechtilé oceli. Jestli navíc patříte mezi aktivní sportovce, pro mnohé sporty jsou odolné ocelové hodinky vhodnější než pouzdro z plastu, na kterém je vidět každý šrám.

 

Hodinky do terénu, se kterými vás nic nepřekvapí
Stejně jako jsou cesty geocachera nevyzpytatelné, i milovníci outdooru občas musí čelit nečekanému počasí a terénu. Prudký déšť, špatně schůdná stezka, nedobrovolná koupel v horské říčce nebo překážka v podobě cesty podél skalní stěny - takové podmínky umí hodinky prověřit opravdu důkladně.

 

V hodinařinou proslulém Švýcarsku naštěstí nevznikají pod rukama mistrů hodinářů jen hodinky pro parádu, ale i modely, které si s podobnými podmínkami poradí se ctí. Jedním z takových výrobců je společnost Wenger. Ta od svého založení na konci 19. století vyráběla švýcarské nože a později k nim přidala i hodinky.

 

Klíčové vlastnosti sportovních hodinek
Každý od sportovních hodinek očekává něco jiného. Pokud ale hledáte odolného společníka, který čas od času utrpí nějaký ten pád a náraz, bez obav ho budete moci vzít do vody a spolehlivě ukáže čas i v noci, hodinky s ocelovým pouzdrem a safírovým sklíčkem či minerálem zpevněným safírovou vrstvou jsou ideálním kandidátem. Když se po něm poohlédnete v řadě Wenger Sea Force, nemůžete vybrat špatně.

 

Jedná se o vlajkovou řadu značky, která se těší velké oblibě díky vyladěnému poměru ceny a kvality. Kombinace pouzdra z ušlechtilé oceli, odolné sklíčko, jednosměrně otočná luneta, šroubovací korunka a silikonový řemínek obstojí i v opravdu náročných podmínkách neznámého terénu.

 

 

Nezapomeňme na dámy
Podobně kvalitní výběr nejen pro muže nabízí řady Wenger Squadron a Wenger Roadster. Čitelnost a odolnost jsou opět na prvním místě, jen v jiném designu. Menší průměr pouzdra a decentnější vzhled přijde vhod nejedné dámské ruce, která hledá odolnou náhradu za elegantní hodinky. Vášniví sportovci ocení, že hodinkám nevadí změny teplot, otřesy při běhu nebo putování po horách s hůlkami a snesou i vodní sporty a neopatrné zacházení.

 

 

I bez spousty chytrých funkcí mají sportovní hodinky na našich zápěstích své místo. Promyšleným výběrem tak snadno získáte hodinky, na které je spolehnutí a můžete s nimi vyrazit opravdu kamkoliv.Číst celý článek →    6 komentáře    *****

Stratocaching - zažijte event, jaký tu ještě nebyl

říj 14 2013 13:08 | mikisi in Zajímavosti

Pravidelní návštěvníci našeho fóra nebo čtenáři serveru Technet.cz už vědí: pokud příroda dovolí a technika neselže, čeká nás v listopadu lov na deset létajících keší spadlých z „okraje vesmíru“. Přesně to je totiž cílem neobvyklého experimentu Stratocaching, do kterého se již můžete zaregistrovat na stránkách projektu.

Číst celý článek →    4 komentáře    *****


Reklama