Přejít na obsah


- - - - -

První česká videokeš aneb poznej svého kačera


Před více než rokem jsme na geocoaching.cz spustili soutěž o první videokeš. Vítěz dostat IP kameru značky AXIS a podporu techniků NetRex pro zprovoznění vysílání.

Vítězný návrh videokeše vymyslela Dacinka, kterou mnozí znají právě díky dokonalému provedení keší z její dílny. Projekt pro keš se dá říci byl více než ambiciozní. Kdo kvůli keši někdy předělával dům a jeho předzahrádku? Přiznám, že mnoho takto obětavých ownerů neznám. Přípravy a realizace keše do provozu trvaly více než rok. Foto v albu proces přiblíží.

Samotná instalace kamery a celého mechanizmu byla výzva jak pro ownerku tak i pro techniky firmy NetRex, kteří museli udělat speciální úpravu, protože takto instalovat kameru není rozhodně běžné.

A jak to celé funguje?

Kamera AXIS F41 má miniaturní snímací jednotku s objektivem, která může být instalována několik metrů od samotného těla kamery, navíc je vybavena i mikrofonem. Při otevření kešky se kamera zapne a vy můžete během několika sekund nahrát video (přesněji - ten kdo chce natočit video, tak musí stisknout tlačítko pod kamerou a opětovným stisknutím se záznam ukončí) - vzkaz pro ostatní kačery, kamarády, pro sebe či ownerku Dacinku -můžete tak originálně někomu popřát k narozeninám, svátku nebo oslavit svůj milník. Vše se automaticky přenáší na YouTube díky aplikaci CamStreamer od společnosti NetRex, která je v kameře nahraná. Jednotlivá videa musí projít ručním schválením, aby byla vidět následně ve vysílání kanálu Dacinka Home videocache a proto se kačeři nevidí úplně online.

Publikace keše proběhla 6.7.2015 stylově v době konání filmového festivalu v Karlových Varech.

Poznej svého kačera!

Videokeš vytváří originální galerii video portrétů jednotlivých kačerů. Máte tak unikátní příležitost poznat své geokolegy tváří v tvář, nejen podle nicku.

Na webu Geocaching.cz můžete tak sledovat dění na této originální keši ve widgetu k této keši. Pošlete nám originální vzkaz!

Na konci roku 2015 vybereme tři nejoriginálnější pozdravy a vzkazy z této video keše a odměníme geocoinem na památku!

Těšíme se naviděnou na kanálu Dacinka Home Videocache!

Záznamy z videocache
  • 0


0 Comments

Reklama