Přejít na obsah


* * * * *

Stratocaching: Test Dropionu na Slánském letišti


Jak jsme již informovali v předchozím článku, 16. listopadu 2013 proběhne unikátní experiment. Ze stratosféry vypustíme 10 keší, které následně bude naše cachingová komunita hledat. Aby vše proběhlo podle plánu a představ, probíhají každý den přípravy, které zahrnují testy na mráz, tlak, testy funkčnosti systému atd.V úterý proběhl test pod dohledem úředníků z Úřadu pro civilní letectví, kteří zkoumali funkčnost a bezpečnost Dropionu. Museli jsme ukázat, že dokážeme řídit vypuštění stratokeší a Dropionu tak, aby při dopadu na zem nedošlo ke zranění (v případě, že by nějaká část spadla na člověka).


Přikládáme foto z testu v galerii Stratocaching test.
IMAG1201
Album: Test stratocaching
22 obrázky
0 komentáře
Jak se blíží start stratokeší, každý se ptá, kam že to dopadnou. Odhadnout, kam se pojede hledat, je velice těžké - model pro každý den ukazuje jinou lokalitu viz.foto níže. Každý den se podmínky mění a dle propočtů můžeme zatím napovědět, že se můžete připravit na výlet směrem na sever viz foto níže.

Předpověď pro dny 12 až 15listopad.Předpověď pro den startu.


 • 0


33 Comments

Tak asi konec "projektu",čekám kde se kdo vyjádří k celé akci.Nápad dobrej,jen pár chybiček......Podivný rozptyl 4 kešek u Plzně z výšky skoro 30 km,to mi hlava nebere....,to je rozptyl jak z vyhlídkového letadla...:)

Tak snad někdy jindy,držím jim palce......

  • 0
Fotka
takerudavis
lis 17 2013 7:57

Event parádní. Sice škoda, že byly technické potíže. Inu Murphyho zákon co zvrtnout se může, to se zvrtne :D

I tak ale to byl zážitek od začátku do konce.

  • 0
Jak věc viděli Seveřani - článek na blogu Drsný Geosever...
  • 0
Fotka
Müschilov team
lis 18 2013 8:23

Jeli jsme kousek od Brna a dostali jsme se az za Karlstejn. Ac jsme nic nevyhrali, zuscastnili jsme se velke zabavy, videli jsme start balonu, pokecali s kacery z cele republiky, koukali asi 2 hodiny na jiny letici balon jak se mota ve vetrech a s neporizenou jeli domu. Neznamena to ale, ze bychom byli nastvani, nebo jsme hazeli spinu na poradatele. Kritizovat a svuj neuspech svest na jine umi kazdy. Meli jsme taky par bodu, ktere se nam nelibily, jako treba: chybel jeden informacni kanal, kde by byly informace vzdy aktualni a jdenotne, slibovana aplikace nebyla ke stazeni apod.Ale o cem by to bylo? Koho z nas bavi prijet na misto ulozeni kese a rict ze presne tady to je, zalogovat se a jet dal s vedomim, ze presne na tech souradnicich najdu dalsi poklad bez namahy. To by nas vsechny brzy prestala tato hra bavit.

 

Za touto akci bylo hodne prace a namahy poradatelu a myslim, ze problemy, ktere provazely experiment byly pro nas lovce jen jakymsi korenim cele akce. Samotne hledani seminek bylo doplnkovou akci k pokusu a ne ta hlavni cast, jak si mnozi mysli.

 

Proste diky poradatelum za jedinecny zazitek a jsem rad, ze pokus dopadl tak jak dopadl a vlastne ze vubec dopadl :-). Preji hodne stesti pri dalsich akcich a taky diky za moznost dostat se tam, kam bychom sami jen tak nejeli. O tom je geocaching, o poznavani novych a zajimavych mist. O zazitcich a setkavani se s prastenymi lidmi, jako jsem ja. Ne jen honeni se za body, uspechem a prvnim miste v zebricku.

  • 0
Fotka
takerudavis
lis 18 2013 9:51

Jak tak koukám, tak během neděle zřejmě někdo našel pátou stratocache.

  • 0

Tak start o hodinu a půl dýl. (hlavně, že měli týden předem vteřinový odpočet).

Aplikace pro mobily pozdě a ještě mnohde nefunkční.

Přenos z balonu i místa neustále se zasekávající a toto mě dorazilo:

 

Semínka mlčí asi došlo k poškození GPS trackerů....

 

Vzpomněl jsem si na díla "Mnoho povyku pro nic" a "Švejk"

 

A taky na večerníček "A je to..."

 

Příště by méně amaterismu asi neškodilo...

A to to vypadalo na príma akci.

 

EDIT:
Ještě, že zafungovalo vypuštění "semínek" a padák.
Čemu se po tom fiasku skoro divím.

Jinak nemusel mít Dropion pan Mencl na zahradě, ale třeba v obýváku....

 

Opožděný start je celkem pochopitelný, vše záviselo na schválení startu ÚCL. Hodina a půl je celkem v normě, když zvážíš, že i pravidelné lety mají z různých důvodů zpoždění.

 

Aplikace byl nebetyčný průšvih, ale bohužel tady zafungoval nespolehlivý externí dodavatel.

 

Zasekávající se přenos byl zčásti způsobený přetížením serverů (s tím toho asi moc nadělat nešlo) a zčásti poměrně nedokonalou technikou. Pořád zapomínáš, že šlo o sice hodně medializovaný, ale pořád amatérský projekt skupiny nadšenců. Tomu odpovídala i použitá technika. Je úžasné co organizátoři s těmi pár korunami, které na to měli, dokázali.

  • 1

Cele video z kamery axis (z ktere sel stream) naleznete ke stazeni tady

  • 0

Jako ten nápad byl úžasný. To se musí nechat. A co se týče té realizace, tak všude je asi prostor pro zlepšení. Moje kritika byla zřejmě velmi ovlivněna mými kamarády z německé a polské strany, kteří byli v terénu a na realizaci nenechali nit suchou. Mysleli si, že se semínka rozletí do okolí a ne že vypadnou z Dropionu a poletí spolu na jedno místo jak (a nyní je cituji) " jak mokrý trenky k Plzni" Já osobně to nyní s odstupem beru jako zajímavou akci a spousta pilotů si taky natloukla, než vzlétlo JUMBO. Proto realizačnímu týmu přeji nezahořknout a poučeni z nezdarů zkusit to víckrát. :) Díky za sobotu, bylo to napínavé a snad bude nějaké příště a bude i lepší. :)

  • 0

Reklama