Přejít na obsah


* * * * *

Co by měl geocacher nosit za hodinky, když neloví?


Chytré outdoorové hodinky mohou hledání kešek výrazně usnadnit. Jaké hodinky ale vybrat do terénu, když před náloží funkcí dáváte přednost ručičkové klasice?

 

Sportovních hodinek se vyrábí nepřeberné množství, a pokud vlastníte GPSku, nemusíte se omezovat jen na kousky, které v sobě mají tuto funkci zabudovanou. Elegantnější alternativou digitálek tak můžou být třeba bytelné hodinky z ušlechtilé oceli. Jestli navíc patříte mezi aktivní sportovce, pro mnohé sporty jsou odolné ocelové hodinky vhodnější než pouzdro z plastu, na kterém je vidět každý šrám.

 

Hodinky do terénu, se kterými vás nic nepřekvapí
Stejně jako jsou cesty geocachera nevyzpytatelné, i milovníci outdooru občas musí čelit nečekanému počasí a terénu. Prudký déšť, špatně schůdná stezka, nedobrovolná koupel v horské říčce nebo překážka v podobě cesty podél skalní stěny - takové podmínky umí hodinky prověřit opravdu důkladně.

 

V hodinařinou proslulém Švýcarsku naštěstí nevznikají pod rukama mistrů hodinářů jen hodinky pro parádu, ale i modely, které si s podobnými podmínkami poradí se ctí. Jedním z takových výrobců je společnost Wenger. Ta od svého založení na konci 19. století vyráběla švýcarské nože a později k nim přidala i hodinky.

 

Klíčové vlastnosti sportovních hodinek
Každý od sportovních hodinek očekává něco jiného. Pokud ale hledáte odolného společníka, který čas od času utrpí nějaký ten pád a náraz, bez obav ho budete moci vzít do vody a spolehlivě ukáže čas i v noci, hodinky s ocelovým pouzdrem a safírovým sklíčkem či minerálem zpevněným safírovou vrstvou jsou ideálním kandidátem. Když se po něm poohlédnete v řadě Wenger Sea Force, nemůžete vybrat špatně.

 

Jedná se o vlajkovou řadu značky, která se těší velké oblibě díky vyladěnému poměru ceny a kvality. Kombinace pouzdra z ušlechtilé oceli, odolné sklíčko, jednosměrně otočná luneta, šroubovací korunka a silikonový řemínek obstojí i v opravdu náročných podmínkách neznámého terénu.

 

 

Nezapomeňme na dámy
Podobně kvalitní výběr nejen pro muže nabízí řady Wenger Squadron a Wenger Roadster. Čitelnost a odolnost jsou opět na prvním místě, jen v jiném designu. Menší průměr pouzdra a decentnější vzhled přijde vhod nejedné dámské ruce, která hledá odolnou náhradu za elegantní hodinky. Vášniví sportovci ocení, že hodinkám nevadí změny teplot, otřesy při běhu nebo putování po horách s hůlkami a snesou i vodní sporty a neopatrné zacházení.

 

 

I bez spousty chytrých funkcí mají sportovní hodinky na našich zápěstích své místo. Promyšleným výběrem tak snadno získáte hodinky, na které je spolehnutí a můžete s nimi vyrazit opravdu kamkoliv.


 • 0


6 Comments

To vymezení Moravského krasu v článku není přesné, neboť Moravský kras je: a) geomorfologický podcelek (severní hranice se nachází přibližně na úrovni Sloupu, Šošůvky a Holštejna) nebo b )  chráněná krajinná oblast, severní hranice zhruba odpovídá severní hranici geomorfologického podcelku Moravský kras nebo c) taxonomická jednotka speleologického členění. Ani z jednoho hlediska nepatří Vratíkovský ani Němčický kras k Moravskému krasu (ze speleologického pohledu je to hezky a přehledně popsáno zde).

  • -7

krásný článek a spousta pěkné fotodokumentace .. už se těším na další :)

  • 0
Fotka
blackwine
lis 06 2013 9:26

Ač jsem ve Sloupu strávil rané mládí (žil jsem tam až do svých 24 let), stejně jsem si rád článek přečetl a připomenul si známá místa. O Hřebenáči, utajených vstupech do jeskyní a zdolávání Indie bez lana (z opačné strany, než lezou skálolezci) bych mohl něco povídat :-)

  • 0

Minusovat uvedení nepřesných informací v článku, to je možné asi jen v čechistánu...Odborné termity by bylo záhodno dodržovat, není-liž pravda.

  • 0

Výborný článek :) plno fotek je mi známých a na mnoha místech jsem tam byl. A ne jednou. A už se těším na další návraty. Oblast kolem Holštejna mohu jen doporučit je to tam prostě nádherné ale k tomu určitě i plno dalších Býčí skála, Macocha, Rudické propadání a okolí Jedovnic a další a další...

  • 0
Fotka
Irandael
lis 24 2013 7:16

Výborný článek, moc se mi líbil, taky pro to, že jsem někeré části oblasti poznal shora i zdola, zdola při práci v Hedvábné při pokusech projít do Amatérské s hora jako člen dobrovolných strážců a dnes mi nemoci brání ze tam znovu podívat a tak díky za spousu obrázků.

  • 0

Reklama