Přejít na obsah


Fotka

Geocoiny na Eventu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#21 jozefzcz

jozefzcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 11:01

pechytce napsal/a:

BAFteam napsal/a:
A zaloguješ ho tak, že dáš "Discovered" ! :o
Hlavně se dívej, zda je majitel Američan, Němec... - a nepiš log v češtině, jak často vídám.

Mozna se pletu , ale jeste se mi nestalo , ze by american ci nemec logoval coin v cestine !!!!! dalsi skvela vec je ze ja v nemecku mluvim lamane nemecky , avsak nemec v cechach mluvi suverene nemecky ... dalsi paradicka je ze v cechach jsem nikde nevidel smerovou ceduli s napisem DRÁŽĎANY ale v německu je suverene cedule aussig prag a td ... tak asi tak .... ps: do svych kesek v cechach taky nedavam preklad do nemciny , protoze v nemeckej keskach taky neni preklad do cestiny ... cca v 90%.......


Připojuji se k tomuto názoru a plně s ním souhlasím !!!
  • 0

#22 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 11:09

jozefzcz napsal/a:

pechytce napsal/a:

BAFteam napsal/a:
A zaloguješ ho tak, že dáš "Discovered" ! :o
Hlavně se dívej, zda je majitel Američan, Němec... - a nepiš log v češtině, jak často vídám.

Mozna se pletu , ale jeste se mi nestalo , ze by american ci nemec logoval coin v cestine !!!!! dalsi skvela vec je ze ja v nemecku mluvim lamane nemecky , avsak nemec v cechach mluvi suverene nemecky ... dalsi paradicka je ze v cechach jsem nikde nevidel smerovou ceduli s napisem DRÁŽĎANY ale v německu je suverene cedule aussig prag a td ... tak asi tak .... ps: do svych kesek v cechach taky nedavam preklad do nemciny , protoze v nemeckej keskach taky neni preklad do cestiny ... cca v 90%.......


Připojuji se k tomuto názoru a plně s ním souhlasím !!!


cestina neni, narozdil od anglictiny (a do jiste miry i nemciny) svetovy jazyk a tezko lze ocekavat od cizince, ze bude cesky umet (i kdyz me obcas prekvapi, ze umi) - v norimberku maji ceske popisky i v zoo :)

jinak si myslim, ze pokud log neobsahuje dulezite informace, ale je to neco jako "pekne, videno tam a tam"), muze byt treba hotentotsky :) aspon ma majitel nejake kulturni ukazky z prostredi, kde se prave mince toula - muze to byt zajimavejsi nez obsah logu samotny :) osobne zahranicni kese loguji anglicky, nase cesky 9u tech turistickych obcas prihodim i par slov anglicky) a u trackables to vetsinou moc neresim a obcas pisu cesky vsude
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#23 wympy

wympy

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 11:24

jozefzcz napsal/a:

pechytce napsal/a:

BAFteam napsal/a:
A zaloguješ ho tak, že dáš "Discovered" ! :o
Hlavně se dívej, zda je majitel Američan, Němec... - a nepiš log v češtině, jak často vídám.

Mozna se pletu , ale jeste se mi nestalo , ze by american ci nemec logoval coin v cestine !!!!! dalsi skvela vec je ze ja v nemecku mluvim lamane nemecky , avsak nemec v cechach mluvi suverene nemecky ... dalsi paradicka je ze v cechach jsem nikde nevidel smerovou ceduli s napisem DRÁŽĎANY ale v německu je suverene cedule aussig prag a td ... tak asi tak .... ps: do svych kesek v cechach taky nedavam preklad do nemciny , protoze v nemeckej keskach taky neni preklad do cestiny ... cca v 90%.......


Připojuji se k tomuto názoru a plně s ním souhlasím !!!


Přesně táák! Logujeme česky! Ať si to owneři (pardon, majitelé) přeloží a jsou rádi, že jsme vůbec jejich kešku navštívili. Ten log si přeci píšu sám pro sebe, no ne?? Co na tom, že se autor nedoví, jak jsme jeho kešku našli a jestli se nám líbila... A trackables? Ať je rád, že jsme si ho zalogovali a neukradli! Mám venku pár kamarádů a nemůžu jim to vysvětlit. V Japonsku třeba logují anglicky a pak to posypou čajem. V Litvě zase logují většinou jenom anglicky. Tyhle národy nemají vůbec žádný sebevědomí. To my jsme jiný MACHŘI! Logujeme česky i venku :-) Hurá!
  • 0

#24 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 23:24

Bo.T.L. napsal/a:
... no jasně že se to boduje. :D
A hlavně jde o sbírání ikonek v profilu. Proto jsou na eventach k vidění jedinci, kteří tráví mnoho času opisováním trackovacích čísel a pak se jako vlastník geocoinu nestačím divit těm logům.

Pokud můj GC/TB doputuje na event, očekávám záplavu Discovered logů a fakt mi to nevadí. Mám radost z toho, že můj GC/TB vidělo a udělal radost tolika lidem. Na podobné akce se většinou vkládají special TB/GC a ne běžné zboží :D
  • 0

#25 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 březen 2009 - 23:25

sotci napsal/a:
Děkuji všem za rady. Někdo tady psal o nějakém bodu? Ono se to někde boduje? Myslela jsem, že je to jen hra pro potěšení a zábavu????:):)

Ne, za tohle se skutečně body nepočítají a ani v podstatě to nikdo neví, kolik TB/GC máš. Takže je to jen pro tebe, že máš pěkné ikonky v profilu, viděl jsi něco pěkného a nikam se to nezapočte. Prostě jen věc pro radost... není třeba to tak hrotit.
  • 0

#26 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 11:01

sobikovi napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:
... no jasně že se to boduje. :D
A hlavně jde o sbírání ikonek v profilu. Proto jsou na eventach k vidění jedinci, kteří tráví mnoho času opisováním trackovacích čísel a pak se jako vlastník geocoinu nestačím divit těm logům.

Pokud můj GC/TB doputuje na event, očekávám záplavu Discovered logů a fakt mi to nevadí. Mám radost z toho, že můj GC/TB vidělo a udělal radost tolika lidem. Na podobné akce se většinou vkládají special TB/GC a ne běžné zboží :D

Ale noták, přece už jsi na nějakém eventu byl a víš jak, to chodí, ne ? Tvoji minci nikdo neviděl, pouze každý, kdo přišel zapsal nějakou minci do seznamu včetně trackovacích čísel a všichni si na konci eventu tento seznam vyfotili a teď logují. Takhle jsme to teda já i ostatní dělali první a druhý event, kdy jsem se snažil logovat mince, pak jsem se rozhodl, že budu radši honit "obyčejné body" a podobné aktivity mi přijdou úsměvné. Samozřejmě chápu, že si podobnou zkušenost musí projít každý...
  • 0

#27 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 11:12

mitak napsal/a:

sobikovi napsal/a:

Bo.T.L. napsal/a:
... no jasně že se to boduje. :D
A hlavně jde o sbírání ikonek v profilu. Proto jsou na eventach k vidění jedinci, kteří tráví mnoho času opisováním trackovacích čísel a pak se jako vlastník geocoinu nestačím divit těm logům.

Pokud můj GC/TB doputuje na event, očekávám záplavu Discovered logů a fakt mi to nevadí. Mám radost z toho, že můj GC/TB vidělo a udělal radost tolika lidem. Na podobné akce se většinou vkládají special TB/GC a ne běžné zboží :D

Ale noták, přece už jsi na nějakém eventu byl a víš jak, to chodí, ne ? Tvoji minci nikdo neviděl, pouze každý, kdo přišel zapsal nějakou minci do seznamu včetně trackovacích čísel a všichni si na konci eventu tento seznam vyfotili a teď logují. Takhle jsme to teda já i ostatní dělali první a druhý event, kdy jsem se snažil logovat mince, pak jsem se rozhodl, že budu radši honit "obyčejné body" a podobné aktivity mi přijdou úsměvné. Samozřejmě chápu, že si podobnou zkušenost musí projít každý...


To je teda docela husty, hustsi nez jsem myslel. :| Hlavne ale nemyslim, ze si tim musi projit kazdy ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#28 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 11:17

lol
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#29 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 11:40

kapsa napsal/a:
To je teda docela husty, hustsi nez jsem myslel. :| Hlavne ale nemyslim, ze si tim musi projit kazdy ....


Ale jistě jsou výjimky (já k nim nepatřím) - ber to jako dětskou nemoc služebně mladých geonadšenců. Ale ber to tak doslova - teď se jí možná ubráníš, ale když ji pak dostaneš až jako "dospělý" kačer, bude to průser.

Miták průběh popsal přesně.
Na prvním eventu jsem byl ještě nerozkoukaný, a tak jsem discoveroval chabých (fakt se za to zpětně stydím, jaký jsem byl nýmand) 15 kousků, které mi prošly rukama. Z druhého eventu už jsem si hrdě přinesl seznam skoro stovky čísel a zhruba v půlce jsem to vzdal:D (kdo má pořád vymýšlet nějaký log, když nechce kopírovat stále jen "Pěkný gc! Děkuji!")
A když přijdu dneska na event a vidím lidi pobíhající s notýsky a fotoaparáty kolem alb a krabic plných coinů, tak už se jen můžu v duchu pousmát. Ještě že někteří majitelé bohatších sbírek jsou tak sofistikovaní, že účastníkům eventu ochotně zašlou seznam čísel v elektronické podobě:D

Mimochodem coiny přátel ale discoveruji pořád, stejně jako si rád zaloguji auto s trackovacím číslem atd. Oni pak majitelé skutečně mají radost (tedy pokud jim auto "negrabnu") ;)
  • 0

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 13:12

PaWcz napsal/a:

kapsa napsal/a:
To je teda docela husty, hustsi nez jsem myslel. :| Hlavne ale nemyslim, ze si tim musi projit kazdy ....


Ale jistě jsou výjimky (já k nim nepatřím) - ber to jako dětskou nemoc služebně mladých geonadšenců. Ale ber to tak doslova - teď se jí možná ubráníš, ale když ji pak dostaneš až jako "dospělý" kačer, bude to průser.


Nemyslim, ze by me to nekdy postihlo. Cim vic o tom slysim, tim vic mi to prijde ujety. To uz si fakt ty kody muzem posilat mailem a budeme mit vsichni spoustu (stejnych) ikonek a samotne coiny uz ani nebudeme do kesek davat (proc taky?) a budem si je jen vzajemne ukazovat - ale ne, to je moc pracne, kdo by se s nimi tahal, budem si radeji jen posilat jejich fotky. Teda pokud uz to tak v mnoha pripadech neni ....
Jasan, je to kazdeho vec ale ja si coin radeji poctive najdu v kesce, po case si na nej vzpomenu a kouknu se, jak se mu dari a kam az doputoval ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 13:22

Uz jsem mel v ruce coin kde jeho majitel psal ze kdo ho chce mit v profilu tak at ho najde v kesce. Logy z Eventu ze maze. Sice to zadrzovani coinu kvuli Eventu neni tak hnusny zlozvyk jako jejich zadrzovani za ucelem odmeny pro FTF na vlastni kesi ale ja osobne o logy "pekna mince, dik." fakt nestojim. Tudiz uvazuju ze k pruvodce pridam i neco v tom duchu jako ten anglan.
  • 0

#32 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 12 březen 2009 - 19:05

semik75 napsal/a:
Uz jsem mel v ruce coin kde jeho majitel psal ze kdo ho chce mit v profilu tak at ho najde v kesce. Logy z Eventu ze maze (...) Tudiz uvazuju ze k pruvodce pridam i neco v tom duchu jako ten anglan.


Předpokládám, že pak necháš Šemíkův poklad publikovat;)

kapsa napsal/a:
(...)a samotne coiny uz ani nebudeme do kesek davat (proc taky?) a budem si je jen vzajemne ukazovat (...)
....


To už se ale dávno dělá :) Zajdi někdy na event ;)
Hodně lidí si GC kupuje proto, aby se mohli chlubit albem plným krásných mincí, a nikoliv aby se radovali z toho, že jejich GC záhadně vysublimoval až v desáté cache.
Já GC nesbírám, ale beru to tak, že pro spoustu lidí je to něco jako filatelie.
  • 0

#33 Jarouch

Jarouch

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 0:43

kapsa napsal/a:[/b] ja si coin radeji poctive najdu v kesce, ... Také souhlasím s Mitákem, opisoval jsem si na eventech čísla ale to bylo v době kdy jsem první TB našel po půl roce kešování. Dnes je možná v každé páté kešce něco (TB nebo coin) a lidi už jsou dost často líní i cestovatele poponést.
  • 0

#34 friedlata

friedlata

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 9:20

Jsem sice v podstate mlicnak kacer, ale v urcite veci mam jasno. Nema pro me cenu mit plno ikonek minci a TB v profilu, pro me je dulezite, ze jsem tu minci mela v ruce, ze se mi libila, ze jsem si ji vyfotila a zalogovala. Nejake opisovani ze seznamu tedy ... to jako ne. Navic mozna jsem narocna, ale kdyz prede me nekdo vysype 50 GC, asi si vyberu k logu jen ty, co se mi opravdu libi. U sve mince bych byla rada za log, ze byla na eventu, takze logy ano, ale zase chapu, ze padesat a vice logu Videno na eventu ... by me asi nebavilo. No ale budiz. Jinak co se tyce jazyka logu, ja se koukam, odkud predmet je a pisu tedy v reci, ktera je odpovidajici. Beru to ze sveho hlediska, kdyz by se muj GC dostal do Madarska a Madar mi neco naserviroval do logu v madarstine, ani si neskrtnu a budu celkem nastvana, ze nevim, co mi tam vlastne psal. A prelozit? No tak to nevim :D.
  • 0

#35 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 15:19

A oni jsou nějaký coiny ošklivý? ;) Takový jsem ještě nepotkal. Je to každého věc, jak k tomuhle přistupuje. Já si ikonku vždy rád přidám do profilu (stejně tak bych chtěl mít všechny typy keší). Na eventu si coiny opíšu, dvakrát jsem od jejich majitelů dostal papírek s coinama, ale všechny jsem viděl a rozhodně nedistribuju seznam coinů dál k lidem co coiny neviděli. A nenapadlo by mě si logovat coiny, které jsem ani neměl šanci vidět.
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#36 AHA & team

AHA & team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 459 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 15:39

Arogant napsal/a:
A oni jsou nějaký coiny ošklivý? ;) Takový jsem ještě nepotkal.


Ano, v poslední době jsem viděl několik z ciziny, které byly výtvarně kýčovité až trapné, tj. byly o několik řádů horší než třeba skvělé plzeňské coiny.
  • 0

#37 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 16:03

Tak pokud srovníváš s TOP kouskem, tak všechny jsou horší ;):D
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#38 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 16:05

aha napsal/a:

Arogant napsal/a:
A oni jsou nějaký coiny ošklivý? ;) Takový jsem ještě nepotkal.


Ano, v poslední době jsem viděl několik z ciziny, které byly výtvarně kýčovité až trapné, tj. byly o několik řádů horší než třeba skvělé plzeňské coiny.


Prostě řekněme, že ne všechny coiny jsou podle našeho gusta. Takže, když na Eventu vidím sbírku coinů, tak si ji prohlédnu, nafotím co se mi líbí a zaloguju. Zde jsou totiž k vidění vetšinou coiny, které bych se nikdy neodvážil vložit do kešky, ne k vůli ceně, ale protože bych už předem věděl, že se ztratí - bohužel. Pak jsou, nejen na Eventech, coiny, které vám autor ukáže pouze, pokud se s ním setkáte osobně, či u keše nebo jen po společném odlovu a to bych si jej neměl zalogovat jen proto, že nebyl v keši? Vždyť je to nesmysl, je to přece přání majitele, protože má například přehled kdy a kde se s kým setkal.
  • 0

#39 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 16:15

Ruvit napsal/a:

aha napsal/a:

Arogant napsal/a:
A oni jsou nějaký coiny ošklivý? ;) Takový jsem ještě nepotkal.


Ano, v poslední době jsem viděl několik z ciziny, které byly výtvarně kýčovité až trapné, tj. byly o několik řádů horší než třeba skvělé plzeňské coiny.


Pak jsou, nejen na Eventech, coiny, které vám autor ukáže pouze, pokud se s ním setkáte osobně, či u keše nebo jen po společném odlovu a to bych si jej neměl zalogovat jen proto, že nebyl v keši? Vždyť je to nesmysl, je to přece přání majitele, protože má například přehled kdy a kde se s kým setkal.


A jsme zase zpatky na zacatku .... :) .... k cemu je vlastne coin, ktery neplni to, co dela coin coinem, tedy neputuje po svete a v kesi nikdy nebyl, k cemu je jeho logovani, kdyz stejne lezi jen nekde v supliku a jen obcas slouzi nekde k chlubeni ....
Jasan, je to kazdeho vec ale proste mi to prijde divny a pripomina mi to trosku absurditu ruskyho Kremlu, kde maji nejvetsi zvon na svete, ktery ale nikdy nezvonil a nejvetsi delo na svete, ze ktereho nikdy nevysla rana ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#40 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 13 březen 2009 - 16:29

kapsa napsal/a:
...v kesi nikdy nebyl....


I event je keš :D

Pokud je dneska doba, kdy se coin ztratí ihned po vložení do keše a na dalším nálezu už tam není, tak se úloha coinů prostě mění. Chci Tě vidět, jak investuješ několik tisíc korun za coiny a vypustíš je do světa a budeš se koukat, jak se jeden za druhým ztrácí...
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama