Přejít na obsah


Fotka

Kombajnisti


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
145 odpovědí na toto téma

#101 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2009 - 22:46

MildaPajda napsal/a:
Zajimalo by me jak to dal... vazne jo...
kdyz to vezmete matematicky, tak je to kazde 4.8 minuty jeden nalez...
:o:o:o

Ted jsme odlovili 135 kesi v jednom tahu za 22 a pul hodiny... meli jsme toho vsichni plny zuby... ale treba v nejakym parku, ulici, meste... kde jsou opravdu v intervalech 160m to jde....


Chlapi a víte vůbec u čeho ty krabky ležely a nebo co vám měly ukázat?:o
  • 0

#102 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 0:26

Je to podstatné ? Městské mikro jsou všechny stejné. K čemu je mi vědět, že toto je kostel svatého někoho a v této budově sídlí státní instituce xy ?
  • 0

#103 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 8:13

a ze do teto zakladky, matersky skoly, prip.stredni, chodi prave ted autor :D nebo tuto specialni odrudu kesi v brne nemate? :)
  • 0

#104 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 10:34

Máme a myslím, že když si autoři této série keší čtou logy na bonusovce GC1FQ8H o nejhorší sérii všech dob, že to zas na nějakou dobu přestane.
  • 0

#105 moucha111

moucha111

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 11:23

mitak napsal/a:
Je to podstatné ? Městské mikro jsou všechny stejné. K čemu je mi vědět, že toto je kostel svatého někoho a v této budově sídlí státní instituce xy ?


Jak pro koho? Ja například vděčím geocachingu potažmo autorům keší za to, že mě dovedli na místa, která jsem neznal i v pro mě zdánlivě známé krajině.;) Český Ráj je toho dokladem a to tu žiju téměř padesát let .Vždy jsem si myslel, že ho mám prochozený komplet ale opak byl pravdou. Navštívil jsem i keše, které mě příliš neoslovily. Zejména ty školní ve městech ,ale pokud by tyto keše převažovaly, asi bych se věnoval něčemu jinému.:( Už mi pár lidí řeklo, že "kombajním" ale můj "rekor" je cca 22 keší za celý den, takže mám pocit, že mi ten kombajn nějak moc nejede.:D Za legendární výkon považuji 7x FTF dvojice hledačů Colonel 74 a Midlan v jednom dni na serii Očima ptáku od vlcevl-a. To se už asi nezadaří zopakovat.;) Hezký den všem.:)
  • 0

#106 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 11:46

Dain a Olik napsal/a:
a ze do teto zakladky, matersky skoly, prip.stredni, chodi prave ted autor :D nebo tuto specialni odrudu kesi v brne nemate? :)


Neboj ani Pardubice nebudou pozadu. Jista dvojice se uz chysta na pardubicke materske skolky, pardubicke benzinky. Ja jim jeste navrhoval pardubicke semafory a bonusovka by mohla byt pardubicke prechody.
Mno body jsou body. :)
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#107 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 12:27

A je to tu....
kese u matersky skoly, nebo u metra GC1NPA6
.. za chvili budou kese u kazdyho plotu...
  • 0

#108 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 12:51

Ted premyslim nahlas: Je to opravdu chyba zacatecniku ze vznikaji takove "hrozne" kese nebo svuj podil ma i Reviewer? Myslim si ze by to mel byt prave on kdo zastavi publikovani kese o nicem. A kolikrat to z listingu je i poznat ze to je fakt kes o nicem. Vim ze starat se o celou ceskou komunitu neni jednoduche ale mozna bych zacal premyslet nez povolim kde jakou kes.
Proto aby nevznikaly kese o nicem GC.COM zridilo schvalovaci mechanizmus. A reviewer by mel delat opravdu svoji praci!
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#109 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:01

Reviewer NENÍ cenzor - má kešku zkontrolovat, zda vyhovuje daným psaným pravidlům, a pokud ano, nemá jak jí zakázat. Nebo se pletu? Komunikovat a doporučovat, to přece komunikují.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#110 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:03

Ach jo, to je pořád dokola. Má smysl se tím ještě zabývat? Já také nechodím na keše pro potápeče a když se nějaká objeví, nepíšu reviewerovi, že to je keš pro potápěče a já potápěč nejsem. Rozhodovat, jestli je keš o něčem nebo není, nepřísluší reviewerovi, ten má kouknout, jestli není v přírodní rezervaci, jestli nekoliduje a neodporuje pravidlům, kde o tom, že keše u mateřských a základních škol se nesmí zakládat, nic není. Kouknu na listing a vidím, jestli se mi na ní chce nebo ne. Co je na tom tak složité?
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)

#111 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:03

LukaDolar napsal/a:
Ted premyslim nahlas: Je to opravdu chyba zacatecniku ze vznikaji takove "hrozne" kese nebo svuj podil ma i Reviewer? Myslim si ze by to mel byt prave on kdo zastavi publikovani kese o nicem. A kolikrat to z listingu je i poznat ze to je fakt kes o nicem. Vim ze starat se o celou ceskou komunitu neni jednoduche ale mozna bych zacal premyslet nez povolim kde jakou kes.
Proto aby nevznikaly kese o nicem GC.COM zridilo schvalovaci mechanizmus. A reviewer by mel delat opravdu svoji praci!

Myslím, že ti mohu odpovědět za reviewera. Reviewer nemá možnost keš neschválit proto, že je o ničem. Pokud kešu splňuje pravidla GC, nemá možnost ani právo ji neschválit.
A teď jinak. Kdyby tu možnost měl.
Jak by to měl dělat?
Navštívit každou keš a posoudit její kvalitu? (To bysme čekali na schválení rok.) Kde je hranice mezi kvalitní a nekvalitní keší? Jak by ses tvářil, kdyby reviewer neschválil tvou kešu, protože je podle něj nekvalitní?
Koukni Reviewer forum, už tam myslím bylo vyjádření reviewerů.
  • 0

#112 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:11

Boze to ze ti nekdo nepovoli kesku protoze je zbytecna coz poznas uz z listingu tak je cenzor? Kde to zijete? Ctu listing o jedne vete: Je tu pekna alej, tak tu zakladam kes. Podivam se na kese okolo: A hle vede tu multi ktera pocita treba stromy. Ale co je to bod tak proc to neschvalit. Ano reviewer je prave od toho aby kes schvalil ci neschvalil. A jak bych se dival na to ze mi kes nezverejni? Urcite jak ho znam by napsal duvod proc. Respektoval bych to a napravil to. Treba opravdu podnetnym listingem. Ano taky nejsem potapec ale urcite o necem ta kes je. Ja mluvim o kesich za kazdym panelakem nebo u kazdeho druheho dubu. Jeste mi sem napiste velice samolibou vetu: Nikoho nenutim odlovis si tuto kes. Po revieweroj nechci cenzuru ale aby zapojil selsky rozum a nepoustel kde jakou kravinu.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#113 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:18

LukaDolar napsal/a:
Boze to ze ti nekdo nepovoli kesku protoze je zbytecna coz poznas uz z listingu tak je cenzor? Kde to zijete?

Ctu listing o jedne vete: Je tu pekna alej, tak tu zakladam kes.
Podivam se na kese okolo: A hle vede tu multi ktera pocita treba stromy.
Ale co je to bod tak proc to neschvalit.

Ano reviewer je prave od toho aby kes schvalil ci neschvalil.

A jak bych se dival na to ze mi kes nezverejni? Urcite jak ho znam by napsal duvod proc. Respektoval bych to a napravil to. Treba opravdu podnetnym listingem.

Ano taky nejsem potapec ale urcite o necem ta kes je. Ja mluvim o kesich za kazdym panelakem nebo u kazdeho druheho dubu.

Jeste mi sem napiste velice samolibou vetu: Nikoho nenutim odlovis si tuto kes.

Po revieweroj nechci cenzuru ale aby zapojil selsky rozum a nepoustel kde jakou kravinu.


Kde žijeme ? Ve svobodné zemi, kde hrajeme relativně svobodnou hru. Taky se mi nelíbí keše o ničem, ale pokud by Groundspeak zavedl pravidlo o nějakém morálním posuzování keší ze strany reviewerů, tak bych byl mezi prvníma, kdo by tvrdě protestoval a možná by pak došlo i na tolik opovrhovaný Opencaching. Tvůj pojem "selský rozum" si každý může vykládat jinak, proto to pořád je jen a jen cenzura a nic víc. Buďme liberální, jsou i jiné způsoby jak dát ownerům najevo, že jejich keše stojí za velké .....
  • 0

#114 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:24

mitak napsal/a:
..Buďme liberální, jsou i jiné způsoby jak dát ownerům najevo, že jejich keše stojí za velké .....


Mas pravdu zrovna vcera jsem celt logy na "krasne" serii D1 (km si uz nepamatuji). Kde nekdo rekl svuj nazor a own mu projistotu smazal log.

Ted si vzpominam ze i me se to stalo v Jaromeri kdy jsem na tradicni rekl svuj nazor a autor mi log smazal se vzkazem nechod na moje kese. Od tech dob jsou Mufici docela v kurzu.

Mitaku ja chapu ze to neni easy, ani ze neni zadna merka natoz pravidlo. Jen me mrzi ze takove kesky vznikaji a jako user s tim nic nenadelam. A jedina moznost je apelovat na reviewera.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#115 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:26

LukaDolar napsal/a:
Boze to ze ti nekdo nepovoli kesku protoze je zbytecna.(...)
Ctu listing o jedne vete: Je tu pekna alej, tak tu zakladam kes.


Krabička ve stínu stromů nemusí být zbytečná - často je to fajn záminka k tomu, opřít kolo o dub, vytáhnout z brašny plechovku piva a zapiknikovat si.

Podivam se na kese okolo: A hle vede tu multi ktera pocita treba stromy.
(...)
Po revieweroj nechci cenzuru ale aby zapojil selsky rozum a nepoustel kde jakou kravinu.


Zato počítání stromů v aleji je IMHO pěkná kravina:D

(jediná cache, u níž mě počítání indicie bavilo, je GC1CD81 - konkrétně indicie B )
  • 0

#116 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:30

Abych nezatěžoval reviewery tvým dublujícím vláknem, píšu sem:

LukaDolar napsal:
fakt nechci dublovat toto tema. jen chci Sutechoj a mtaufoj odpovedet ze existuje X kesi kde poznate ze se jedna fakt o nicem at to je treba listing o jedne vete.
A ikdyz se to tu mnohokrat resilo neznamena ze to tema nemuzes otevrit a ukazat smer cesty. protoze toto je cesta do pekel.


Vlastně ti už tady odpověděli jiní, ale já bych rozvedl. Sám nesnáším tyhle keše o ničem, a když jeden nejmenovaný kolega začal zakládat sérii o bankách, hned jsem na to tady poukázal, jaký je to nesmysl.
Ale to je jen nesmysl podle mě a možná 98% dalších (a třeba taky ne), ale tomu 1% se to může líbit.
Dobře, něco jiného by možná bylo, kdyby se keše na základě nějakého všelidovaného hlasování disablovaly, pokud by získaly většinu negativních hodnocení, ale přesto by to byla kravina. Protože jak tu někdo psal - když se mi to nelíbí, na keš nechodím a nebo ji v logu zkritizuju, protože když se nás najde hodně, autora samotného většinou přestane bavit číst neustále negativní logy a krabičku zruší...
Ale aby jeden člověk posuzoval, co je dobré a co není, to opravdu není nic jiného, než totalitní praktiky. Ano, možná poznáme všichni keš o ničem, ale tím, že bychom zrušili tyhle, by se nám hranice, co je dobré a co ne, posunula dál. Takže jako další by přišly na řadu příliš těžké šifry, IT keše, následované dlouhými multinami a nakonec by tu zbyl jen Hradníkův letterbox, i když ten taky ne, protože k tomu se musí příliš brzy vstávat...
  • 0

#117 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:40

Naproto se ukazuje jak je ceska natura hakliva na slovo cenzura, totalita atd. Vzdyt se nemusi kes rusit ale co treba pozadovat kvalitnejsi informace o mistu? Lidi ja tu nechci bezhlave zakazovani ale premysleni nad zakladani.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#118 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:45

1. nekdo by musel definovat smysluplnou a nesmyslnou keš 2. groundspeak by musel doplnit pravidla o kvalitativní požadavky na keš Teprve pak by schvalovači mohli něco kontrolovat. Pokud vynecháš 1. a 2. tak jsou tvé požadavky mimo mísu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#119 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:52

pepo ano pravidla musi byt ale nekdy staci i selsky rozum.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#120 xpj

xpj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 625 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 13:53

Tak ten selskej rozum ale musí používat ten, kdo tu keš zakládá.
  • 0
Garmin GPSMAP 60CSx + Topo Czech 1.2
Sony Ericsson K750i + Opera Mini 4.1beta + Handy Geocaching 3.2.5
Apple iPod Nano + Pocket Queries as VCards (via GPSBabel :-)




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama