Přejít na obsah


Fotka

Vytvoření a přenos turistické trasy do GPS eTrex LEGEND HCx


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
34 odpovědí na toto téma

#1 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 18:13

Dobrý den,prosím byl by mi někdo radou,zda je možné v určité mapě si vytvořit vlastní turistickou trasu (nebo podle turist.značení) a následně přenést do navigace "GPS eTrex LEGEND HCx". Mám sice mapu "MapSource" ale tam je turistické značení poskromnu. Existuje nějaké řešení? Děkuji předem za radu.
  • 0

#2 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 21:30

Ahoj, to mě překvapuje, v mapsourcu to šlo ouplně parádně, a to i starejma mapama pro legenda trávníčka. Že ty nemáš odemknutý mapy?
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#3 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2009 - 23:26

Map Source není mapa, ale SW pro správu map a přenos informací mezi GPS a PC. Pokud máš GPS koupenou s mapou (Českou verzi) tak se mapa na CD dodává včetně Map Source (musí se nainstalovat oba SW a odemknout mapu). Pokud máš "dovozovou" verzi tak tam je jen Map Source nebo spíš Map a waipoint manager. Pokud máš nainstalovaný Map Source a odemknutou mapu (záleží jakou verzi mapy) tak si tam v mapě nástrojem "Trasa" vytvoříš trasu a tu pak přeneseš "Odeslat do zařízení" do GPSky
  • 0

#4 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 5:49

To vše chápu,asi jsem špatně položil otázku (omlouvám se Všem). Jde mi o to že MapSource nejsou vykreslený všechny cesty (tur. značení). MapSouc není tak podrobná jako kterákoliv Turistická mapa s tur.značením.Jak se to dá řešit? Děkuji.
  • 0

#5 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 7:06

Podrobnost zobrazení je dána tím, jak je podrobná mapa (jakou vlastně máš mapu ?) a nastavením zobrazení v Mapsource (tam je to na dvou místech, jednak combo na panelu nástrojů a jednak tuším Ctrl+G, ale to si nejsem jistý)
  • 0

#6 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 7:08

A jestli si chceš udělat vlastní turistickou trasu, stačí ji projít a v Mapeditu převést (nebo v něm nakreslit) a vytvořit vlastní mapu.
  • 0

#7 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 7:54

Nemohu nebo nevim jak vytvořit cestu po tur.značce.Po zadání bodu trasy mne vykreslení sjíždí uplně na jinou pozici. Asi je to tím že se trasa drží jenom sest a né turistického značení. viz příloha.
  • 0

#8 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 8:07

Na to zapomeň, Topo neroutuje po TZ. Nastav si přímé trasování a naklikej si všechny sůležité zlomové body.
  • 0

#9 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 8:29

Díky,to jsem chtěl slyšet.V MapSourc jsem to nastavil (to mi ušlo). Pokud budu chtít kopírovat tur.značení tak musím body zadávat dost často abych kopíroval trasu. Po vytvoření všech trasových bodů,přenesu do navigace,máš tušení zda se zápis provede přímo do garmin zařízení nebo na SD kartu? jde mi o to zda tu vytvořenou trasu budu moci v budoucnu bez problému smazat (pokud se zapíše přímo do navigace). Jinak moc děkuji za pomoc Jork
  • 0

#10 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 8:50

Já mám v Mapsource na výběr, zařízení Garmin a karta. Je jedno kam to nahraješ. Obojí lze smazat (jako soubor na disku). Platí pro Colorado, ale domnívám se, že HCx to bude mít stejné.
  • 0

#11 bodlak

bodlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 905 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 8:51

Jinak tu trasu TZ určitě nemusíš kopírovat každou zatáčku, ale jen tam, kde je to podstatné :-)
  • 0

#12 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 8:57

Aha tak to asi mám špatně nastavený v MS, Protože pokud označím další bod (třeba po 5 cm) tak to už trasu (Tur.značení) nekopíruje ale udělá to přímou linku (což je zavádějící).Kdedělám chybu? Když tak napiš na SZ.Děkuji
  • 0

#13 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:01

Standartne se trasa zapisuje do pameti pristroje a lze mazat primo v terenu, pripadne editovat, ale to je v terenu vzdy trochu narocnejsi. Jinak kdyz vytvaris trasu, tak si ji ve vlastnostech trasy nejak rozumne pojmenuj. To jest zrus zatrzitko automatcky nazev a do policka nazev napis ten svuj (treba "cesta do kopce"), jinak tam budes mit treba "280m až 300m". Ono to automaticky bere to co je na pozici prvniho a posledniho bodu, treba hodnota vrstevnice.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#14 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:32

bodlak napsal/a:
Já mám v Mapsource na výběr, zařízení Garmin a karta. Je jedno kam to nahraješ. Obojí lze smazat (jako soubor na disku). Platí pro Colorado, ale domnívám se, že HCx to bude mít stejné.


Neplatí, eTrexy jsou úplně jiné kusy HW a chovají se jinak... Do vnitřní paměti eTrexu se dostaneš jen pomocí MapSource a podobných programů, jinak ne. Tam se také zapisují zmíněné trasy odeslané z počítače. Karta je jen pro mapy a případně uložené stopy, které jsi nasnímal při záznamu prošlé trasy. Na kartu se dá dostat jako na mass storage...
  • 0

#15 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:42

Jarous1- A měl bys pro mne radu?
  • 0

#16 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 9:58

Můžeš znova napsat na co konkrétně se ptáš ? Máš toho tady víc a teď nevím na co odpovědět...
  • 0

#17 Bisaci

Bisaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 431 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 10:09

Hcx-o jsem měl, co tam nahraješ jde taky smazat. Prostě si tu trasu kterou jsi tam nakopíroval najdeš a dáš smazat. Co se týče toho zda bys měl nebo neměl oklikávat turistickou trasu po kouscích - jasně že pokud je tam zatáčka, tak ti to naplánovaná trasa spojí přímo, jdeš ale po turistické stezce, takže to zase až tolik nevadí ne? důležitý je abys tam měl poznačeny všechny odbočky na jiné cesty, jinak stačí kliknout bod jen když tvoje trasa opravdu znatelně mění směr. Kopírovat turistické trasy (routovat) snad prej umí jen topo Slovenska, ale to taky není ověřený
  • 0
Cože? Někde je nějaká nová FTF? Hrrr, na ni!

#18 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 11:51

Jarous1 napsal/a:
Můžeš znova napsat na co konkrétně se ptáš ? Máš toho tady víc a teď nevím na co odpovědět...


Jarous1-Označení Turist. trasy v MapSource a následné přenesení do navigace.
Jde o to že chci označit v MS trasu dle turis.značení (červená.zelená ...),a musím tak činit po malých úsecích jinak ve větších vzdálenostech se vytvoří trasa (jako přímka která nekopíruje tur.značení.)
Zda na to existuje nějaký fígl nebo jiná mapa?
Dále jak již označenou trasu přenést do navigace zda přímo do navigace nebo zda na SD kartu.
Děkuji
  • 0

#19 Jork

Jork

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 20 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 11:54

Bisaci napsal/a:
Hcx-o jsem měl, co tam nahraješ jde taky smazat. Prostě si tu trasu kterou jsi tam nakopíroval najdeš a dáš smazat. Co se týče toho zda bys měl nebo neměl oklikávat turistickou trasu po kouscích - jasně že pokud je tam zatáčka, tak ti to naplánovaná trasa spojí přímo, jdeš ale po turistické stezce, takže to zase až tolik nevadí ne? důležitý je abys tam měl poznačeny všechny odbočky na jiné cesty, jinak stačí kliknout bod jen když tvoje trasa opravdu znatelně mění směr. Kopírovat turistické trasy (routovat) snad prej umí jen topo Slovenska, ale to taky není ověřený


Děkuji za vysvětlení a radu.
  • 0

#20 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 26 březen 2009 - 12:35

Jork napsal/a:


Jarous1-Označení Turist. trasy v MapSource a následné přenesení do navigace.
Jde o to že chci označit v MS trasu dle turis.značení (červená.zelená ...),a musím tak činit po malých úsecích jinak ve větších vzdálenostech se vytvoří trasa (jako přímka která nekopíruje tur.značení.)
Zda na to existuje nějaký fígl nebo jiná mapa?
Dále jak již označenou trasu přenést do navigace zda přímo do navigace nebo zda na SD kartu.
Děkuji


Tady bohužel není jiná možnost než ty úseky udělat co nejkratší, aby pak výsledná trasa co nejvíce odpovídala požadovanému tvaru. Značení TZ v mapě je jen aby tam bylo, ale není nijak aktivní a MapSource je při vytváření tras nebere v potaz, to samé GPS, ta po nich neumí navigovat.
Jedno upozornění: nevím jak moc si s tím chceš vyhrát, ale taková naplánovaná trasa může mít maximálně 750 bodů, tak ať to nepřeženeš. MapSource je to jedno, ale GPS by to pak ořízla a nezobrazila celé...

Co se týče přenosu do eTrexu, tak tady je jediná možnost, a to pomocí MapSource (případně i jiného k tomu určeného software) přímo do paměti GPS. V MS je na to funkce... Jestli to jde i na kartu ale teď po delším přemýšlení váhám jestli nebudu psát nesmysly. Podle mne to nejde, tohle jsem totiž nikdy nezkoušel, takže si nejsem jist. Na kartu patří jedině mapa/y a maximálně ještě uložené zaznamenané trasy (stopy), které si tam ale uložila sama GPS. Kdyžtak mne někdo opravte...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama