Přejít na obsah


Fotka

GC1NNDG - Eko cache aneb kolegové, štvete mne...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
50 odpovědí na toto téma

#21 Tinah&Power Team

Tinah&Power Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 103 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 18:05

Autor uz cache archivoval, takze na tom uz neni co resit. Snad si v pripade sve dalsi da vic prace s premyslenim nebo pozada o pomoc zkusenejsiho. Co se nas tyce, ani nam se umisteni nelibilo, tim vic v kontextu s nazvem a listingem cache, proto jsme se o ni ani nepokouseli. Co jsem ale nepochopila je to, kolik lidi ve svych lozich umisteni cache kritizuje, pise, jak je jim lito stromu, jak bude po x navstevach asi vypadat atd. Presto tam ale osobne vylezli a tim k poskozeni stromu prispeli. To jsem fakt, priznam se, nepochopila.. :o
  • 0

#22 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 18:18

Tinah&Power Team napsal/a:
Autor uz cache archivoval, takze na tom uz neni co resit. Snad si v pripade sve dalsi da vic prace s premyslenim nebo pozada o pomoc zkusenejsiho.

Co se nas tyce, ani nam se umisteni nelibilo, tim vic v kontextu s nazvem a listingem cache, proto jsme se o ni ani nepokouseli.

Co jsem ale nepochopila je to, kolik lidi ve svych lozich umisteni cache kritizuje, pise, jak je jim lito stromu, jak bude po x navstevach asi vypadat atd. Presto tam ale osobne vylezli a tim k poskozeni stromu prispeli. To jsem fakt, priznam se, nepochopila.. :o


Klasika "Zloděj křičí chyťte zloděje"
  • 0

#23 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 27 březen 2009 - 19:33

...cache je archivována, vlákno ztratilo svůj smysl. Dekuji za příspěvky...!
  • 0

#24 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 12:24

Dorcadion napsal/a:
...cache je archivována, vlákno ztratilo svůj smysl. Dekuji za příspěvky...!


Vlákno jsem znovu otevřel, protože:

Tak jsem si říkal že rozum a trocha snahy o to, aby po nás nezůstavala poničená městská zelen zvítězily, ale pár logů PO ARCHIVACI CACHE (GC1NNDG) bylo pro mne docela zklamáním.... Hlavně ten poslední z 29.III. :@ (po pravdě řečeno jsem nevěřil vlastním očím...)
  • 0

#25 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 12:32

mitak napsal/a:
Když se sejde dostatek "Needs archived" logů, tak to bude srát i reviewery a začne se něco dít...

:D:D:D Pleteš se:D Stalo se to, že si tam Minarjo pro ni vylezl:(
  • 0

#26 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 12:46

Kruci může mi někdo říci, do kdy se toto bude stále stejně opakovat? To je takový problém, aby si reviewer u takovýchto problémových autorů, nováčků, a hlavně dětí vyžádal podrobný popis uložení cache podpořený fotkou? No asi je! Protože i po její archivaci si pro ni ještě vyleze a jeho log opět ve stylu " co se vám nelíbí, chudáka autora jste dohnali k archivaci" ukázal, jak s tou přírodou cítí. Myslím, jestli náhodou nenastal čas na změnu. Tohle českému geocachingu opravdu neprospívá, ale hlavně to ubližuje přírodě. Ale jak mám svou osobní zkušenost, tak pro Minarja úcta k přírodě, k majetku jiných a dodržování jakýchkoliv pravidel je tabu. Takže jen tak dále. Když do pekla, tak na pořádném koni.
  • 0

#27 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 12:50

Taky mě takováhle reakce na archival request dost překvapila... nemile.:(
  • 0

#28 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 13:05

Nevím, nebyl jsem tam, jen čtu a koukám... A přemejšlím, kde je tu zdravý rozum a kde skandování a hesla.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#29 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 13:14

Nestačím koukat :(:(:(
  • 0
Sylvia999

#30 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 13:26

Nemohl by sem někdo uploadnout fotku onoho stromu? Já jen abych si mohl udělat vlastní obrázek...
  • 0

#31 Bukci

Bukci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 14:03

No ja kdyz videl jeho log, tak jsem myslel, ze to neni mozny.. :o Je jasny, ze si jeho prace vazim, dela toho pro GC hodne, ale ... myslim, ze tyhle kraviny by mel zrovna on jako revivr odsoudit, protoze treba i strom na Evropsky (kteri maji odloveno, vedi..) z toho moc radosti nema (a ten je myslim vyrazne vetsi). A tenhle by sel za chvili do haje. Temer kazda kes nejakym zpusobem alespon trochu ponici prirodu, ale co je moc.. Fakt jsem na to cucel.. :D
  • 0

#32 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 14:15

Ono se jedná o jabloň ? Hmm, my jsme jako malí kluci lezli po jabloních téměř denně (podotýkám, že ve městě), a kromě ohlazené kůry a sem tam ulomené větvičky jsem nezaznamenal žádné "ubližování přírodě". A jabloně rostou vesele dál a lezou po nich jiní malí kluci ... Taky by mě zajímalo, jak vlastně ten strom vypadá. Tak se mi nabízí otázka - je to fakt s ním tak vážný, nejste jen tak trochu deformovaní působením tzv. "ochránců" přírody ?
Edit: co si pamatuji, tak nedávno tu byla absurdní diskuze o tom, že hřebíky ničí stromy ...
Podle tohoto http://img.geocachin...2731fa193d8.jpg obrázku mi to přijde jako docela silný strom. Ovocné stromy jsou svou stavbou uzpůsobené tak, aby unesly metráky ovoce, a to v podstatě permanentně, a páka je mnohem větší, než při vylezení na kmen. Chvilková zátěž pár desítek kilo je bezpředmětná. Stromy jsou obaleny kůrou, která je k tomu, aby chránila před vnějšími vlivy. Ošoupání kůry nohama na strom taky nemá žádný vliv. Takže kde dochází k tomu ubližování ?
  • 0

#33 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 16:22

MedoMys napsal/a:
Ono se jedná o jabloň ? Hmm, my jsme jako malí kluci lezli po jabloních téměř denně (podotýkám, že ve městě), a kromě ohlazené kůry a sem tam ulomené větvičky jsem nezaznamenal žádné "ubližování přírodě".


V Praze je několik tisíc geocacherů, většina z nich nejsou "kluci" ale dospělí, o hmotnosti podstatně vyšší než děti... O tom že nedochází k poškozování stromů mi prosím nepovídej, kůra jabloní neslouží k ochraně před denním přívalem několika 100 kg primátů vybavených povětšinou Vibramovou podrážkou. Takoví v Evropě po stromech normálně nelezou a evoluce jabloně proti nim kůrou "ala sekvoje" nevybavila... Desítky poničených stromů v Pražských parcích po menší zátěži Ti klidně mohu vyfotografovat. Tady navíc jde o tradiční cache pár metrů OD HLAVNÍ ULICE, pár metrů od STANICE MHD, před okny domů. Podívej se kolik návštěv mají tradičky v centru Prahy (Strašnice už jsou v podstatě už centrum... stanice metra je kousek...) a je vymalováno - nehledě na nebohý strom, co si asi o tom myslí mudlové...??

Ach jo, myslel jsem že jsou geocacheři většinou rozumní lidé kteří mají mj. rádi přírodu...

PS: vývoj geocachingu v posledních měsících směrem ke skutečné masovosti mne přivádí na myšlenku archivace některých keší v přírodě. Místa, která mám rád a chtěl jsem je ukázat ostatním, pozvat je třeba na procházku, se stávají cílem desítek a desítek lovců bodů které příroda absolutně nezajímá, kteří mnohdy až na místo dojedou autem a ještě se tím chlubí v lozích...
  • 0

#34 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 17:34

Ano, takovým argumentům rozumím. Důvod je hlavně vysoký počet návštěvníků, kteří můžou strom "ošoupat", a frekventované místo, kde se to mnohým nebude líbit. To je asi specifikum Prahy. Nesleduji, jaký počet návštěv mají pražské kešky, takže nemůžu soudit. Ale je to pořád jen o vzhledu. A neopovažoval bych se prohlásit toho, co si vyleze na strom, za paducha, protože ubližuje stromu, a odsuzovat ho za to.
  • 0

#35 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 17:49

Nikdo nemluví ve smyslu "klidně si ničte co vás napadne, je to okej", to přece ne! Ale vyšilovat kvůli keši na jedný jabloni zavání hysterií, promiňte. Dobrá, není to nejlepší keš, zřejmě. Kolik je v Praze takových, ne zrovna výstavních? Je na očích mudlů. No, to taky není sama. Autor chtěl něco trošku jiného než smetištaška pod kořenama, to se dá pochopit. Ale vyrazit s transparentama do ulic právě proto, že je krabka na stromě, mi přijde přecejen přehnané. To není totéž, jako vzít rybičku a oloupat břízu, aby byl hint, přece. O víkendu se nám na vchodu do baráku objevil leták se zákazem parkování ve vyšrafovaném území, z důvodu kácení stromů v parčíku. Jde o pěkný lesík asi dvaceti nepříliš starých, pevných borovic. Nikde nikdo neslyšel (pokud asi nebyl na zastupitelstvu), proč že to je. Sepisuje se petice, a jak se k ní vyjádří radnice, si asi každý představí sám. Několik budějckých sérií postavených Chemicem (logo kvality :) ) padlo kvůli kácení v parku... taky padni kam padni. Stovky stromů, plevelných ;) , padlo při současných úpravách vltavského břehu. A tak dále. A na závěr svého dovolávání se měřítek v té keši, co máme na krku, si dovolím vpravdě zenovou otázku: Kdo poškozuje strom: ten, kdo na něj dal krabičku, anebo ten, kdo na něj leze?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#36 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 18:07

Hledám někoho kdo poskytne jabloň na své zahradě, chci uspořádat závody v lezení pro několik stovek dorostenců od 60 do 120 kg. Jsem rád že je tolik lidí kteří takové zábavě vyjadřují podporu, tak už se moc těším na nabídky.
  • 0

#37 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 18:14

Tak jinak: vyfiltruj si VŠECHNY keše, které jsou na stromě, a donuť ownery je sundat. Anebo ještě lépe a spravedlivěji: odsuď JMENOVITĚ a VŠECHNY kačery, kteří vylezli pro keš na strom, a nechť si ten log a bod zruší. A pro důslednost, potom totéž udělej se fšema lidmama a všema stromama v republice. Měřítko, proboha. PS: jestli jsem správně vyrozuměl, owner (ať už pro cokoli) sám a o své vůli, po svém rozhodnutí, keš archivoval. Tak sakro proč furt ty transparenty? Nebo dav potřebuje pro výlev spravedlnosti další dafé?
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#38 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 18:21

To vole to je zase debata. A potom, že já jsem věčně nespokojený buřič :) Aneb: "Smrt všem stromům, smrt všech reviewerům, smrt všem geocacherům !" ;)
  • 0

#39 Trauma_Zero

Trauma_Zero

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 507 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 19:25

Retrývr by měl jít příkladem, ovšem zde je zjevná zakořeněná záliba dělat kroky i svisle. :@
  • 0

#40 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 03 duben 2009 - 19:46

Já mám dojem, že retrívr jde příkladem, akorát ne tím, kterej se ti zamlouvá :P
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka