Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#181 rob

rob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 129 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 12:15

Možná to sem nepatří, ale po nainstalování TÝPků do mapy TPO 3Pro a do Atlasu a následně map do GPS se mi v GPS při zapnutí vždy objeví jako mapa Topo 3Pro, ikdyž ji odškrtnu a chci mít Atlas. Máte s tím někdo zkušenost?
  • 0

#182 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 12:32

rob napsal/a:
Možná to sem nepatří, ale po nainstalování TÝPků do mapy TPO 3Pro a do Atlasu a následně map do GPS se mi v GPS při zapnutí vždy objeví jako mapa Topo 3Pro, ikdyž ji odškrtnu a chci mít Atlas. Máte s tím někdo zkušenost?


Zdar. Měl jsem obdobný problém. Řešilo se to na tomto vláknu pár stránek níž. cca na 7-8 stránce.
  • 0
...Někdy je důležitější cestovat než dojít k cíli...

#183 Hledatchi

Hledatchi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 24 příspěvků(y)

Publikováno 06 červenec 2009 - 17:38

Pouzil jsem Dandruv TYP (timto diky) pro TOPO v3 PRO (Vista HCx). Vypada pekne, ale chci se zeptat, jestli lze nejakym zpusobem korigovat mnozstvi informaci zobrazenych na displeji GPS pri ruznych urovnich zoomu. V GPS mam jeste i Atlas 8NT. Jde mi to, ze treba v Atlasu se od zoomu 2km prejde na jednodussi zobrazeni pouze strategickych prvku mapy. V tomto pripade je docileno idealniho pomeru informace/vykon pres vsechny zoomy. Je to dano i tim, ze Atlas samozrejme obsahuje daleko mene vrstev, ale presne asi tak od tech 2km se lame hranice, kdy by tam toho bylo uz moc. V TOPO mape se prejde na zjednodusene zobrazeni bohuzel nepochopitelne az od 3km (!), ale uz od zoomu cca 500m je zobrazeni nepouzitelne, protoze se neumerne dlouho prekresluje a je z toho takovy velky slity flek. Je to dano treba i tim, ze se nesmyslne zobrazuji budovy a vsechny titerne objekty, ktere se stejnak sliji do necitelneho celku nebo jsou v konecne fazi prekresleny komunikacemi. Zbezne jsem si zobrazil TYP editor, ale nejake ovlivneni viditelnost/zoom jednotlivych prvku tam nevidim. Kdyby s tim tedy TYP nemel nic spolecneho, tak se omlouvam, udelejme z toho treba samostatne vlakno a diskutujme o reseni tam. :) Da se tohle tedy vubec nejak resit?
  • 0

#184 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 6:09

Hledatchi napsal/a:
Pouzil jsem Dandruv TYP (timto diky) pro TOPO v3 PRO (Vista HCx). Vypada pekne, ale chci se zeptat, jestli lze nejakym zpusobem korigovat mnozstvi informaci zobrazenych na displeji GPS pri ruznych urovnich zoomu. ... Da se tohle tedy vubec nejak resit?

První možnost je si v GPS manuálně nastavit úrovně detailu, tj. nenechávat to na "auto", ale nastavit si třeba 200m. Ale na to jsi patrně už přišel. Pokud ne, tak tím bych začal... ;)

Druhá možnost, kterou jsem zvažoval pro majitele displejů s nízkým rozlišením, kteří mají cache jako POI, je nezobrazovat geonepodstatné body vůbec, resp. nadělit jim TYPem transparentní nebo 1x1 ikonu. Zcela by pak zmizely ikony např. škol, restaurací, soudů, ap. a naopak by zůstaly jen navigačně důležité body typu kostel, boží muka, věž, komín a tak. Rychlost překreslování se tím ale nijak výrazně nezvýší. GPSr se stále bude zdržovat vykreslováním "průhledna". Zlepší se jen přehlednost mapy na úkor zobrazovaného detailu.

Zatím jsem se k tomu ale neodhodlal, neb stále probíhá optimalizace barevných kombinací, ale bude-li zájem, pak to po ustálení TYPu provedu. Už se k té fázi docela blížíme ;)
  • 0

#185 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 7:53

K tem barevnym kombinacim, na Viste mi temer splyva barva lesa a louky. Prosim, prosim. ;)
  • 0

#186 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 9:12

dandra napsal/a:
Druhá možnost, kterou jsem zvažoval pro majitele displejů s nízkým rozlišením, kteří mají cache jako POI, je nezobrazovat geonepodstatné body vůbec, resp. nadělit jim TYPem transparentní nebo 1x1 ikonu. Zcela by pak zmizely ikony např. škol, restaurací, soudů, ap. a naopak by zůstaly jen navigačně důležité body typu kostel, boží muka, věž, komín a tak. Rychlost překreslování se tím ale nijak výrazně nezvýší. GPSr se stále bude zdržovat vykreslováním "průhledna". Zlepší se jen přehlednost mapy na úkor zobrazovaného detailu.


Tak to by jsi mi splnil muj tajny sen :)
  • 0

#187 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 15:55

HaLuMa napsal/a:
K tem barevnym kombinacim, na Viste mi temer splyva barva lesa a louky. Prosim, prosim. ;)

To by neměla. Můj les je odjakživa tmavá zelená se stromečky. Louky mám skoro brčálové bez vzoru. Na 60CSx to rozezná i čtenář Braillova písma. Máš opravdu na mysli můj týpek pro CZ Topo 3 PRO na Vistu / šedesátky?
  • 0

#188 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 16:06

Ano, mam na mysli tvuj typek, konkretne verze ze 30.6. A konkretne na Vista Hcx. Rozdil je tam mnohem mensi nez v Mapsource. Ono, uprimne, ani v mapsource ten rozdil neni nic moc. Proste mi prijde divne, ze je to vizualne mnohem blize k lesu nez k prazdne plose, kam by to spise melo smerovat, ne?
  • 0

#189 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 16:16

HaLuMa napsal/a:
Ano, mam na mysli tvuj typek, konkretne verze ze 30.6. A konkretne na Vista Hcx. Rozdil je tam mnohem mensi nez v Mapsource.

Ono, uprimne, ani v mapsource ten rozdil neni nic moc. Proste mi prijde divne, ze je to vizualne mnohem blize k lesu nez k prazdne plose, kam by to spise melo smerovat, ne?

Hmmm... Šedesátky to ukazují bez problémů. Že je dramatický rozdíl mezi displeji šedesátek a Oregonů/Colorad jsem věděl, ale šedesátky a Visty jsem považoval za stejné. Tak jo. Louky budou pro Visty / 60ky ještě žlutější. Dám vědět ;)
  • 0

#190 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 16:24

Dik!
  • 0

#191 Ferys

Ferys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 19:05

Já bych měl taky prosbu, nebylo by možné v TOPO 3 pro Oregon udělat hlavní silnici oranžovou, dost se to totiž bije s červenou TZ a cyklotrasami. Jinak jsem s týpky moc spokojen.
  • 0

#192 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 07 červenec 2009 - 21:54

Fery napsal/a:
Já bych měl taky prosbu, nebylo by možné v TOPO 3 pro Oregon udělat hlavní silnici oranžovou, dost se to totiž bije s červenou TZ a cyklotrasami. Jinak jsem s týpky moc spokojen.

Buď můžeš vyzkoušet konkurenční TYP a nebo, což bych doporučoval všem, kterým vadí barva jedné čáry, si to sám dle libosti během pár minut předělat v EDITORU ...
  • 0

#193 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 0:01

Na silniční mapy (Atlas City Navigator) se mi více líbí TYPky od HuntBehinda a na TOPO mapy zase od Dandry. Každopádně oboum moc díky. Dandro co udělat ještě bílé orámování i okolo POI "Tovární komín". Dosavadní bez orámování se v mapě místy dost ztrácí. Nebo ještě lépe použít stejnou ikonku jako je v TOPO 2 PRO - nějak se mi líbí mnohem víc. A poslední návrh se týká cyklostezek. Osobně bych je značil jen jako lolečka (ne kolečka a čárky tak jak je to teď). Díky tomu že v mapě jsou přerušovaně turistické stezky a kolem cest většinou příkopy značeny taky dost čárkama (terénní stupeň) mapa mi pak přijde taková moc "čárkovaná". Proto bych navrhoval změnu značky cyklostezek z dosavadních 2 koleček a 2 čárek jen na kolečka. A ještě dotaz na všchny Nevíte jestli jde změnit od jakého měřítka se bude v mapě zobrazovat konkrétní informace? Konkrétně bych potřeboval docílit toho, aby se železnice v City navigatoru zobrazovala i při větších měřítkách než dosavadních 300m.
  • 0

#194 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 0:51

Tak jo. Louky žlutější, cyklostezky kolečkovatější, silnice oranžovější, komíny na Coloradu/Oregonu s okrajem, všechny ikony bez černých fleků. Račte vyzkoušet. Na Oregonu a 60CSx to vypadá docela rozumně. Jak na Vistě a jiných, to netuším. Uvítám zprávu. Dobrou ;)
  • 0

#195 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 7:27

HuntBehind napsal/a:
Buď můžeš vyzkoušet konkurenční TYP a nebo, což bych doporučoval všem, kterým vadí barva jedné čáry, si to sám dle libosti během pár minut předělat v EDITORU ...


Samosebou, ze si to kazdy muze upravit sam. Ale je to neprakticke. Kdyz ty i Dandra venuji vyvoji typku hodne casu a vlastne porad je vylepsujete. Takze ono by to znamenalo porad dokolecka delat tu jednu vytouzenou upravu po kazde vasi zmene.

To mi prijde opravdu lepsi s tou jednou zmenou poprosit, protoze tam zustane naporad a muze se hodit i dalsim. ;)
  • 0

#196 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 10:03

HaLuMa napsal/a:
Samosebou, ze si to kazdy muze upravit sam. Ale je to neprakticke. Kdyz ty i Dandra venuji vyvoji typku hodne casu a vlastne porad je vylepsujete. Takze ono by to znamenalo porad dokolecka delat tu jednu vytouzenou upravu po kazde vasi zmene.

To mi prijde opravdu lepsi s tou jednou zmenou poprosit, protoze tam zustane naporad a muze se hodit i dalsim. ;)


To je asi věc názoru. Mě třeba připadne lepší když jeden nebo dva lidi (dandra, HuntBehind) vytvoří svou, úplně odlišnou, sadu TYPků, a když pak chce padesát lidí své vlastní úpravy (verze "bez cyklostezek", "s oranžovějšími silnicemi", "bez vrstevnic", "s tečkovanými vrstevnicemi", "sytější barvy" ), tak si je můžou fakt snadno vyrobit sami :). Protože dandra a HuntBehind se pak můžou soustředit na základní sadu TYPků, a nemusí místo toho pro každý z nich (Topo3, Topo2, CityNavigator, ...) vyrábět deset variant, kde každou z nich použije třeba jen jeden člověk.

Tzn. když jsou to "obecně prospěšné" změny (které navíc občas nejsou vůbec jednoduché), tak by bylo určitě dobré zakomponovat je do těch hlavních TYPků, ale u těch individuálních drobností je to IMHO zbytečné.

To byl ostatně vlastně i důvod proč vznikl editor TYPků. Nilgiri přestal mít čas/chuť na to dělat každému jeho individuální úpravy ... (že ho pak naštval i ten editor/dekompilátor, to je jiná věc :))
  • 0

#197 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 10:17

Ja po nikom nechci, aby delal deset variant. Bohate staci jedna vymakana. Jiste, nezavdeci se vsem. Ale o tom to je... nikdo nedokaze ze sveho subjektivniho pohledu posoudit, jestli je to jen jeho individualni uprava, nebo jestli by to bylo prospesne vsem. To dokazi nejlepe posoudit prave tvurci tech obecnych typku. Takze nevidim nic spatneho na tom, kdyz clovek vyjadri svoji prosbu na upravu. Vzdyt je to prosba, ne prikaz! A je na nich, jestli prosbu vyslysi nebo ne. A nejsou to zadni mali kluci, kdyz by je ty prosby otravovaly, tak by jiste rekli, ze nam na to dlabou, at si to upravime sami. ;)
  • 0

#198 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 10:33

HaLuMa napsal/a:
A nejsou to zadni mali kluci, kdyz by je ty prosby otravovaly, tak by jiste rekli, ze nam na to dlabou, at si to upravime sami. ;)


rekl bych, ze huntbehind uz to rekl :)
  • 0

#199 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 10:35

A taky jsem ho o nic neprosil... Lidi vzpamatujte se!
  • 0

#200 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 08 červenec 2009 - 11:38

Co blbnete? Většina návrhů a připomínek, které tu zazněly, jsou relevantní a pomohly k asi už konečné verzi týpků. A jsem za ně vděčný, protože hodně pomohly.

Samosebou, že nebudu dělat verzi pro každého, kdo by raději tu či ono trochu odlišně. To je jako s těmi kostely. Někomu se líbí malá turistická značka, někomu zas Rubens přes půl obrazovky. Někdo nemůže koukat na Manhattan, jinému zase vadí věž s cimbuřím na místě vysílače. Nezavděčím se všem a ani to neplánuju. Chci jen, aby barevný základ zobrazoval a odlišoval jasně a základní ikonky byly přiměřené. Mimochodem, kdo by si je chtěl zpřeházet, tady dávám k dispozici minigalerii funkčních a opravdu transparentních ikonek na tuning. (Když mi nějakou pěknou a logickou ikonku pošlete, budu jen rád ;) )

Prozkoušejte, prosím, v terénu ještě poslední verzi týpků na Topo 3 PRO z dnešního rána a pokud už neshledáte žádný podstatný hnid, udělám ještě jednu verzi pro vistaře a šedesátkaře, kteří mají kešky v POI a nechtějí mít zaplácnutý malý displej "zbytečnými" ikonami škol, restaurací, nákupních center nebo autohandlířů.

Zanechte svárů, naládujte to do GPS a hybaj do terénu!
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama