Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#141 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 26 červen 2009 - 22:02

Atlas8 má zřejmě nastavenou vyšší prioritu zobrazení než Topo CZ. Já to řeším s pomocí GmapTool.
  • 0

#142 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 9:31

Zirky77 napsal/a:
Zdravím. Kopl jsem si TYPky HuntBehind do Topo 2 Pro a Atlas 8 NT a při přenosu go Legend HCx se zobrazuje jen Atlas 8. Možná to je tím, že jsou dělané pro Oregon, nebo se ty podklady nějak nesnesou. Když v GPS Atlas vypnu tak Topo se zobrazuje v poho. Prosím o radu. Dělám to prvně. Dík

ssva napsal/a:
Atlas8 má zřejmě nastavenou vyšší prioritu zobrazení než Topo CZ. Já to řeším s pomocí GmapTool.


Zkusil jsem tedy nastavit prioritu zobrazeni map TOPO2PRO 1; Atlas8NT 2 a adresyCR 3. Teď otázka tak trochu mimo vlákno. Budou se mi zobrazovat nové úseky silnic, které v TOPO2Pro ještě nejsou? Jak se vlastně tyto mapy vzájemně doplňují?
Jinak TYPka jsou super a tímto chválím a děkuji :-)
  • 0
...Někdy je důležitější cestovat než dojít k cíli...

#143 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 10:12

Domníval jsem se že to chceš naopak...mapa s nejvyšším číslem priority bude nahoře, s nejnižším dole. Dej třeba TOPO 30, ATLAS 20, ADRESY 10.
  • 0

#144 Zirky77+Adri

Zirky77+Adri

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 13 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2009 - 10:55

re ssva: JJ. Myslel jsem že to bude naopak. Došlo mi to jakmile jsem to nahral do GPS.
  • 0
...Někdy je důležitější cestovat než dojít k cíli...

#145 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 1:17

Taxem se šel proběhnout se svoji staronovou 60kou (zaplaťpámbu za ni) a vzpomněl si, že používá jen 256 barev. To, co jsem předtím vyrobil naslepo jako odvar urinogonskýho týpku, se skoro nedalo použít. Takže Miloši, Pavle, Vláďo, Michale a další, kdo bloudíte s pořádnou GPS, tohle: TYP pro Topo v3 PRO (Vista, 60Xx) je pro vás ;)
  • 0

#146 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 9:44

Dandro díky Ti za TYPky. Když už tady píšež žes zkoušel TOPO 3 na 60CSX zkus tam prosím (až si najdeš chvilku) i TOPO Slovenska. Turistické značení je tam strašně slabě vidět. Chtělo by to ty čáry udělat tlustější a nebo mírně změnit jejich barvy (žlutá prakticky splývá s podkladem a vrstevnicemi a modrá s potůčky). Navíc jsem si všimnul že na některých místech (díval jsme se jen u Strečna ale asi to bude všude) se vrstevnice vykreslují přes turistické značky a cesty. Nejde změnit priorita aby byly pod nimi? Mohl bych si ty úpravy zkusit udělat sám, ale když to uděláš ty a dáš na svůj web tak to poslouží více lidem než jenom mě a navíc v tomto jsi jistě zkušenější. Díky Ti. Edit: Jo a ještě k té úpravě TOPO 3ky. Prosímtě teď jak změnils ikonku kapličky na červený křížek, nechtěl bys tam raději vrátit to cos tam měl předtím? Ta červená mi tam vůbec nesedí a ruší to. Stejně tak jsem chtěl navrhnout změnu ikonky vrcholu. Opět bych místo té červené viděl raději nějakou neutrálnější barvu. A konečně cyklostezky jsou teď po měně na můj vkus hodně do červena - před změnou ta barva byla taková víc růžová a taková prostě lepší.
  • 0

#147 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 12:27

Ok. Požadavek na vrácení původních ikonek kostelíků beru na vědomí. Cyklostezky... hmm... ještě se projedu na kole a snad najdu nějakou rozumnou barvu někde mezi tou vyblitou fialkovou a příliš červenou růžovou. Anebo se udělá třetí typ pro bikery, kteří zase volají po úplném vymazání silnic :D S prioritami čar v Topo SK si zatím nevím rady. Už Doktor hledá způsob, jak v CZ v3 zobrazovat lanovku nad a ne pod průsekem, pokud si ho vybarví a nenechá jej transparentní. Budu postupně zkoumat. Kdybyste ale někdo věděl, jak se priorita čar v TYPech nastavuje, ušetříme si spoustu času ;)
  • 0

#148 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 13:17

Ten TYP editor podrobně neznám ale nejde to třeba jen tak že by se požadovaná entita (lanovka, turistický značka, atd.) posunula v hierarchii prostě nahoru (popř. dolů). Jo a teď jsi mi připomněl - chtěl jsem Ti navrhnout odlišení lanovky/vleku od železnice. Lanovku bych osobně udělal tak jek bývá v normálních mapách (mrkni na turistickou mapu na mapy.cz).
  • 0

#149 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 15:31

dandra napsal/a:Už Doktor hledá způsob, jak v CZ v3 zobrazovat lanovku nad a ne pod průsekem, pokud si ho vybarví a nenechá jej transparentní.


Tak mrkněte ke konkurenci ... ;) s prioritou čar neporadím, nicméně železniční tunel nebo průsek jsem myslím v TYPku pro Topo Czech 3 Pro vyřešil celkem elegantně...v MapSource se sice zobrazuje jen jedna z postranních čar, nicméně v gps se zobrazují obě...
  • 0

#150 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 16:32

dandra napsal/a:
Taxem se šel proběhnout se svoji staronovou 60kou (zaplaťpámbu za ni) a vzpomněl si, že používá jen 256 barev. To, co jsem předtím vyrobil naslepo jako odvar urinogonskýho týpku, se skoro nedalo použít. Takže Miloši, Pavle, Vláďo, Michale a další, kdo bloudíte s pořádnou GPS, tohle: TYP pro Topo v3 PRO (Vista, 60Xx) je pro vás ;)


A jak chodí ta TOPO 3 na 60CSx ???

Nenarostla mapová data na nepoužitelnou velikost ??
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#151 maaaca

maaaca

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 707 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 18:21

kolombo napsal/a:
A jak chodí ta TOPO 3 na 60CSx ???

Nenarostla mapová data na nepoužitelnou velikost ??


Nepozoruju zadne vyrazne zpomaleni oproti topo 2pro, stale to je pouzitelne.
  • 0

#152 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 18:43

to: dandra


Již to tu bylo jednou navrženo k úpravě, a to, že ikona zřícenina byla věrohodnější v Topo 2, upravíš to ještě? Mě se v editoru nezadařilo..:|

Vložený obrázek

Vložený obrázek
  • 0

#153 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 19:08

miki6 napsal/a:
Již to tu bylo jednou navrženo k úpravě, a to, že ikona zřícenina byla věrohodnější v Topo 2, upravíš to ještě? Mě se v editoru nezadařilo..:|


Jestli se nepletu, tak problém je v tom, že v Topo 3 je prostě jen jeden druh bodu pro zříceniny a jiné "významné" budovy ... takže to chce najít nějaký kompromis...pořád je lepší kousnout místo zříceniny domeček s okýnkama, než mít na každém rohu neexistující zříceninu hradu... ;)
  • 0

#154 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 21:48

Mno, HuntBehind má bohužel pravdu. "Zámek Střela" i "Zřícenina Střela" mají stejný typ bodu 64x02. Změna ikony by opravdu znamenala, že místo všech zámků a významných budov by byly zříceniny. Tohle je nedostatek mapy a s tím bohužel nic nenaděláme :( Na ostatním se ještě pracuje ;)
  • 0

#155 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 29 červen 2009 - 22:06

Vážně nechápu proč Garmin musí vždy polovinu věcí tak pokonit. Proč doprčic nepoužívají jednotný systém ikonek POI. Proč to pořád mění. Když někde v TOPO 2 byla zřícenina tak tam TOPO 3 má opět být. A ne z toho udělat nějakej "obecní dům" či jinou podobnou kokotinu. Kdybych něvěděl o tom že je díky TYP editoru možnost tak moc zasahovat do vzhledu mapy tak bych ji nekupoval a zůstal u TOPO 2 pro. Díky Ti Dandro a HuntBehinde.
  • 0

#156 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 7:40

Az na to, ze tohle neni vec Garminu, ale Picodasu, ktery tu mapu takto udelal a z neznameho duvodu se rozhodl, ze smicha zamky a zriceniny do jedne hromadky. Asi usoudil, ze vetsina zamku stejne vypada jako zricenina. :D
  • 0

#157 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 9:00

Myslel jsem to tak že by všichni lokální výrobci map Garminu museli používat ve všech mapách jednotné značky POI. Tzn. Picodas by je musel používat taky. Štve mě, že v mapě Slovenska je vzhled POI jiný než v mapě TOPO 2pro a že TOPO 3pro to má zase úplně jinak. Bojím se jak bude vypadat TOPO4. U ní už asi nebude ani TYPek a budem si ho muset kompletně udělat sami. Ješte co jsem teď zkoušel nového TYpka - ikonka "věžovitá stavba" je nevýrazná, hodilo by se kolem ní udělat bílý okraj a nebo použít stejnou ikonku jako byla v TOPO 2 v originálním TYPku.
  • 0

#158 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 10:00

Možná jste zaregistrovali, že v týpku na T3 Pro je tohle:
Vložený obrázek vlastnoruční nová fontána/zřídlo (místo auta na klíček :D)

Pro Visty/60ky nechám ikony menší. Teď jen váhám, které z ikon použít pro Oregon...

věžovitá stavba (věže kostelů, ale i vysílačů):
Vložený obrázek nebo
Vložený obrázek ?

kostel, kaple:
Vložený obrázek nebo
Vložený obrázek nebo
Vložený obrázek ?

křížek, boží muka:
Vložený obrázek nebo
Vložený obrázek ?

Samozřejmě, že je-li mezi námi grafik, uvítám cokoli lepšího. Podmínkou je, aby se verze pro Visty/60ky vešla max do cca 12x12 a do Oregonu do 16x16 pixelů. Doděláváme si mapu, ne omalovánky ;)
  • 0

#159 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 10:18

vezovita stavba: to prvni, ta druha mrakodrapi ikona pusobi treba v prestickem kostele prastene - kdyz jsou tam oznaceny vsechny tri veze. ono to pak vypada, jako kdyby tam byl downtown chicaga :D kostel/kaple - to druhy, jen asi do cerna .. mozna...nevim... krizek/bozi muka - mala technicka, nacelniku ;) znackove vzato je to druhe znacka pro kapli, takze ja osobne bych to videl na prosty kriz bez toho krouzku dole. je to imho i prehlednejsi. (nebyl ve dvojce taky jen kriz?) a jestli to neudelas tak jak chci, tak uvidis... nakreslim si to sam ;) :D
  • 0

#160 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 červen 2009 - 10:49

Moje technicka pripominka - protoze od malicka je mi turistika blizka, tak ja bych nejradeji videl znacky co nejvice podobne klasickym turostickym mapam. Takze: - Vez - jednoznacne ta prvni. - Kostel - ta prvni, ale bez ramecku. Nebo ta druha, ale cerna. ;) - krizek - Jak spravne pise Dain, ta druha znacka je vlastne kaple. Takze ja bych tam dal ten prvni krizek, ale opet bez ramecku. Kazdopadne diky za tvoji praci!
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama