Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#101 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 11:05

Včera jsem si nainstaloval Topo CZ v3 PRO. V MapSource to vypadá dobře, ale tak jsem si zvykl na přetypování od HuntBehind pro V2, že v eTrex HCx to prostě zatím nemůžu používat...nejde to a nejde. :(
  • 0

#102 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 22:35

TYP na Topo Adria 2.11 skladem ZDE ;)
  • 0

#103 Jarax

Jarax

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 22:42

Ahoj, zkoušel jsem topo 3 Pro na CSX60 a je to prakticky nepoužitelné pokud člověk jezdí na kole. Pomalu seto překresluje, skrolování je úplně nepoužitelné i při vypnutí všech detailů. Zacouval jsem do verze 3 bez pro, ta běhá dobře, ale nějak si nemůžu zvyknout na ten hnus. Je k dispozici týpek pro verzi topo 3 bez pro? Díky
  • 0

#104 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 14:43

Trochu OT: Nevím kde je chyba, jestli v mapě, TYPku nebo Oregonu, ale GPS mi odmítá na mapě ukázat ikony letišť. V MapSource je vidím, ale v Oregonu už ne... Dělala mi to už i TOPO 2Pro, TOPO 3Pro se chová úplně stejně... Nemáte na to někdo nějaký lék ?
  • 0

#105 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 14:45

Jarax napsal/a:
Ahoj, zkoušel jsem topo 3 Pro na CSX60 a je to prakticky nepoužitelné pokud člověk jezdí na kole. Pomalu seto překresluje, skrolování je úplně nepoužitelné i při vypnutí všech detailů. Zacouval jsem do verze 3 bez pro, ta běhá dobře, ale nějak si nemůžu zvyknout na ten hnus. Je k dispozici týpek pro verzi topo 3 bez pro? Díky


To je zvláštní, mne na 60CSx běhá jen o málo pomaleji než TOPO 2, v autě se překresluje za jízdy bez velkých problémů...
  • 0

#106 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 16:05

Jarous1 napsal/a:
Nevím kde je chyba, jestli v mapě, TYPku nebo Oregonu, ale GPS mi odmítá na mapě ukázat ikony letišť. V MapSource je vidím, ale v Oregonu už ne... Dělala mi to už i TOPO 2Pro, TOPO 3Pro se chová úplně stejně...

V originálních TYPech od Picodasu byly chyby. Nezobrazovaly se celé kusy ranvejí, parkoviště a mnohé další. Proto se tu s HuntBehindem matláme s funkčními alternativami. Vyzkoušej je a pokud to bude i nadále zlobit, pak je třeba hledat problém jinde ;)
  • 0

#107 Saman

Saman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 941 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 16:10

Dorcadion napsal/a:

Jarax napsal/a:
Ahoj, zkoušel jsem topo 3 Pro na CSX60 a je to prakticky nepoužitelné pokud člověk jezdí na kole. Pomalu seto překresluje, skrolování je úplně nepoužitelné i při vypnutí všech detailů. Zacouval jsem do verze 3 bez pro, ta běhá dobře, ale nějak si nemůžu zvyknout na ten hnus. Je k dispozici týpek pro verzi topo 3 bez pro? Díky


To je zvláštní, mne na 60CSx běhá jen o málo pomaleji než TOPO 2, v autě se překresluje za jízdy bez velkých problémů...


Suhlas, v nedelu som PRO testoval na kole a bezala bez problemov..
  • 0
Vložený obrázek

Chceš-li jít rychle, jdi sám.
Chceš-li dojít daleko, jdi s přáteli.

#108 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 16:41

dandra napsal/a:
V originálních TYPech od Picodasu byly chyby. Nezobrazovaly se celé kusy ranvejí, parkoviště a mnohé další. Proto se tu s HuntBehindem matláme s funkčními alternativami. Vyzkoušej je a pokud to bude i nadále zlobit, pak je třeba hledat problém jinde ;)


Právě že mi to nerozchodil ani ten Tvůj TYPek B) Sice jsem se do něj ještě trochu šťoural ;), ale nic jsem nemazal a ani nepřidával, jen měnil popisky a někde trochu měnil barvy ploch...
  • 0

#109 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 16:56

Jarous1 napsal/a:
Právě že mi to nerozchodil ani ten Tvůj TYPek

Máte někdo podobný problém, nebo jen já mám dva zázračné exempláře, na kterých to chodí korektně?
  • 0

#110 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 17:05

Já pomalu začínám podezřívat Oregona... On to totiž nezobrazí ani v TOPO 1.20 a ani v Atlasu 7 :| A pro tyhle dvě mapy mám TYP soubory pokaždé odjinud, přidávané už v době kdy ty mapy vyšly... Pochybuji, že by se různým autorům v průběhu času povedlo dělat pořád stejnou chybu... Obzvlášť když se teď domnívám, že v TOPO 1.20 a Atlasu 7 to na Vistě HCx asi chodilo. Večer si jí půjčím od kamaráda a zkouknu to... Mapy jsem mu tam nahrával kdysi já, s těmi TYP co používám i teď v Oregonu...
  • 0

#111 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 18:57

Není nakonec možné, že by tohle dělala stará verze MapSource ? Mám tu totiž 6.13.7 a zatím se těm novým zuby nehty bráním, vůbec se mi nelíbí jak jejich vzhled, tak hlavně děsná pomalost :|
  • 0

#112 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 19:42

nemel by, co vim, tak dandra ma taky 6.13
  • 0

#113 Sovic13

Sovic13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 238 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 19:56

Jarous1 napsal/a:
Trochu OT:

Nevím kde je chyba, jestli v mapě, TYPku nebo Oregonu, ale GPS mi odmítá na mapě ukázat ikony letišť. V MapSource je vidím, ale v Oregonu už ne... Dělala mi to už i TOPO 2Pro, TOPO 3Pro se chová úplně stejně...

Nemáte na to někdo nějaký lék ?

A koukal jsi do nastaveni? mapa-podrobnost mapy nejvetsi, pokryti mapy velke
pak je tam taky moznost: kdy se zobrazi ulice, waypointy a POI
Nedavno jsem Oregona nekomu pujcil a pak si cely den lamal hlavu proc se nezobrazuji postranni ulice, ale jen ta po ktere se momentalne nechavam navigovat - on mi totiz dotycny nastavil namorni mod mapy
  • 0

#114 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 20:34

Jarous1 napsal/a:
Trochu OT:

Nevím kde je chyba, jestli v mapě, TYPku nebo Oregonu, ale GPS mi odmítá na mapě ukázat ikony letišť. V MapSource je vidím, ale v Oregonu už ne... Dělala mi to už i TOPO 2Pro, TOPO 3Pro se chová úplně stejně...
Nemáte na to někdo nějaký lék ?


Máš nastavené zobrazování mapových poi na "auto"

Setup / Map / Advanced Map Setup / Zoom Levels / Map Points

nastav tam nějakou výšku...
  • 0

#115 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 20:47

Na četná přání (dobře, byla asi dvě nebo tři ;)) a jelikož deštivé dovolené se blíží, nebudu dělat fóry a dávám vám k dispozici svůj TYPek pro Topo Czech 3 Pro, odkaz ke stažení je v mém "podpisu". Plochy a linie už pravděpodobně předělávat nebudu, co se vám nebude líbit, si prosím sami dolaďte v editoru. Časem se snad vyřeší i situace s mapovými poi, v mém TYPku jsou poi tak, jak byly v tom originálním, naopak jsem ještě dva ubral (kostely a parkoviště), ty se nyní nezobrazují v MapSource, ale v GPS ano a tam se díky tomu nepřekrývají ... ... tak si to užijte B)

Přiložené miniatury

  • sarka_chodov.jpg

  • 0

#116 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 21:05

Odpovím všem najednou... Samozřejmě mám detaily na maximum a zobrazování pokrytí mapy na auto, to samé s POI. Jinými slovy, na mapě mám od určitého zoomu úplně všechno, jen ta letiště prostě chybí...
  • 0

#117 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 23 červen 2009 - 21:53

Koncem minulého týdne jsem nainstaloval do MS (6.13.7) a poté do Colorada (fw 2.92 beta) dandrův typ pro Topo Czech 3 Pro. Dnes jsem si všiml nové verze typu (ze dne 21.6.) a ve snaze odstranit pár mírných nedostatků starší verze typu jsem tu novou nainstaloval. Změny se však projevují jen v MS, v coloradu bohužel ne - místo některých pomníků opět "obecní budova", popisy prvků mapy v angličtině (např. neroutovatelné cesty, el. vedení, terénní stupeň atd). Instalaci jsem zkoušel několikrát opakovat, GPS jsem předtím vyčistil od GPX i POI. O víkendu (mezi instalacema jednotlivých verzí typu) jsem do GPS nahrál ten nový beta fw. To by ale nemělo mít vliv, myslím. Setkal se někdo z vás s tímhle problémem, můžete poradit? Díky.
  • 0

#118 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 1:30

Ad letiště, už jsem to vyřešil... Více napíši až přes den, teď už nemám sílu cokoli psát...
  • 0

#119 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 1:48

algy64 napsal/a:
Koncem minulého týdne jsem nainstaloval do MS (6.13.7) a poté do Colorada (fw 2.92 beta) dandrův typ pro Topo Czech 3 Pro.
Dnes jsem si všiml nové verze typu (ze dne 21.6.) a ve snaze odstranit pár mírných nedostatků starší verze typu jsem tu novou nainstaloval. Změny se však projevují jen v MS, v coloradu bohužel ne - místo některých pomníků opět "obecní budova", popisy prvků mapy v angličtině (např. neroutovatelné cesty, el. vedení, terénní stupeň atd).
...
Setkal se někdo z vás s tímhle problémem, můžete poradit? Díky.

Stáhni si poslední verzi týpka pro Colorado/Oregon/Nüvi/Zümo . Naskočily pasáže, podchody a kusy cest. (HuntBehinde, díky ;) ) Teď už by to nemělo dělat ani brikule s překlady. Na ty "pomníky vs obecní budovy" si ještě posvítím. Je to podobný problém jako s kostely - zdvojené POI.
  • 0

#120 algy64

algy64

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 73 příspěvků(y)

Publikováno 24 červen 2009 - 7:28

Díky za odkaz, ale ani tenhle mě neodstranil v coloradu anglické popisy. V MS je to O.K. Není to samo bůhvíjaký problém, ale když už to s tou minulou verzí fungovalo? Bohužel sem si ji nezazálohoval - mohl bys mi ji, dandro, prosím poslat? Kontakt pošlu přes profil. Díky.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama