Přejít na obsah


Fotka

Změňte vzhled mapy - TYPky pro Topo Czech 2 a 3.1 (Pro), Slovakia Topo 2, Atlas Czech 8.1 a 2010 atd


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
714 odpovědí na toto téma

#521 Spook

Spook

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 19 říjen 2010 - 13:37

MichaEli napsal/a:
Zdravim,

na origo typku k CZ TOPO 2010 PRO mi vadí asi pouze jediná věc, a to že se některé silnice zobrazují příliš široce a schovávají se mi pod nimi ve větším oddálení turistický značky nebo cyklotrasy (viz přiložená ukázka). V TYP editoru jsem zkoušel úpravy ale bezúspěšně. Šířka je buď 1px - moc úzký, nebo 2 px - originální nastaveni a dle mě moc široký.

Určitě někdo podobný problém řešil a na rozdíl ode mě i úspěšně vyřešil.

Díky za radu.

AKTUALIZACE:
kurnik, jak se sem do fóra přikládá obrázek? Příloha, vybrat soubor nak nefunguje...



Tak presne to mi taky vadi. Turisticke trasy schovane pod sirokyma silnicema. Bohuzel reseni jsem take nezjistil :(
  • 0

#522 Honzik&Pavlinka

Honzik&Pavlinka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 22 říjen 2010 - 19:19

Nevíte někdo jak v týpku zakázat zobrazování stínování terénu? V Garmin Mobile XT na Asus M10 není volba skrytí stínování a terén dělá neplechu.
  • 0
GPS: Garmin Oregon 550, Garmin-Asus M10, SW: GSAK 7.x.x, OziExplorer 3.95n, SmartMaps 3.x, OziExplorer CE 2.3x, BeelineGPS 1.9x

#523 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2010 - 5:05

Honzik&Pavlinka napsal/a:
Nevíte někdo jak v týpku zakázat zobrazování stínování terénu? V Garmin Mobile XT na Asus M10 není volba skrytí stínování a terén dělá neplechu.

Týpek nemá na stínování vliv. Je to záležitost přístroje a jeho SW, který, pokud zjistí, že mapa má v sobě výšková data, může pak mapu stínovat. Že tato libůstka je nastavena defaultně a případně ani nejde vypnout, bych si stěžoval na jiných místech ;)
  • 0

#524 TORES62

TORES62

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 18 listopad 2010 - 11:37

To Dandra! Díky za typ pro TOPO Czech 2010...je dobrý a líbí se mi. Ale,chtěl jsem změnit typ pro Europe NT 2011.2 a když jsem složku v Mapsource rozbalil,byl tam jen jeden soubor gmapprom.img ,tedy nebyl tam soubor typ. Moc do toho nevidím,můžete mi poradit,kde dělám chybu? Díky!!
  • 0

#525 hopa

hopa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 152 příspěvků(y)

Publikováno 19 listopad 2010 - 23:18

Zdarvím všechny zúčastněné. Dotaz 1: Můj dotaz je na možnost změnit velikost písma u názvů měst a obcí. V Atlas Czech 2010NT i v ToPo 3.1. PRO se názvy zobrazují až nčitelně malé, jestli vůbec. Kolikrát se tam zobrazí název nějaké větší ulice, ale název města nikde. (Lze tahle úprava nějak polopatě vysvětlit ?) Dotaz 2: Existuje týpek od Dandry pro Atlas Czech 2010NT (I000066E.TYP) ? Na http://www.dandra.cz...typ/typ_en.html jsem ho nenašel. Díky B)
  • 0

#526 bedabeda

bedabeda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 21 listopad 2010 - 18:31

hopa napsal/a:
Zdarvím všechny zúčastněné.
Dotaz 1:
Můj dotaz je na možnost změnit velikost písma u názvů měst a obcí. V Atlas Czech 2010NT i v ToPo 3.1. PRO se názvy zobrazují až nčitelně malé, jestli vůbec. Kolikrát se tam zobrazí název nějaké větší ulice, ale název města nikde. (Lze tahle úprava nějak polopatě vysvětlit ?)
Dotaz 2:
Existuje týpek od Dandry pro Atlas Czech 2010NT (I000066E.TYP) ? Na http://www.dandra.cz...typ/typ_en.html jsem ho nenašel.

Díky B)


To mi taky hodně štve, ale i v zastoupení Garminu mi řekli, že to je Firmwarem přístroje a že to napíšou do Ameriky a tím to skončilo. Něco podobného dělají i silniční Nuvi-tam to ukazuje, že např. po 10 km přijedete do Plzeňské ulice, ale neukáže do kterého města. Ono i v Mapsource jsou výraznější názvy ulic a názvy měst zanikají. Asi tam mají samé bystrozraké programátory.
  • 0

#527 CoSpi

CoSpi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 13:42

jaky pouzivate program na upravu TYPku? potreboval bych ted upravit TYP u rumunska. jsou tam malo videt vrstevnice a bmp lesa je takova divna, radsi bych jen barvu misto tech kericku. zkousel jsem ten web edit, ale pise mi to chybu pri nacteni typu a pak to nejde stahnout. prostel jsem nekolik stranek na google a nic jsem nenasel
  • 0

#528 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 13:49

Pokud vim, bezne se pouziva to, co vyjede jako prvni odkaz z googlu na klicova slova "garmin typ editor". Tedy http://ati.land.cz/gps/typedit/
  • 0

#529 CoSpi

CoSpi

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 16 příspěvků(y)

Publikováno 26 prosinec 2010 - 23:36

no a o tom prave pisu ze mi to hlasi chybu. "web edit". tak jestli nekdo nevi o necem jinem
  • 0

#530 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2010 - 7:16

Přišel někdo na to, jak zviditelnit turistické cesty? V TYPu co je tu ke stažení, jsou sice mnohem lepší, ale stále se schovávají pod silnice. Díval jsem se na to i tím typ editorem, chtělo by to asi změnit pořadí, aby se turistické cesty vykreslovaly nejvýše. Prozatím nevím jak, nebo jestli to vůbec jde. Opravuji, všiml jsem si že se to liší na některých místech, po promazání v Datech aplikací a novém spuštění to už vypadá lépe. Přesto by mohly být značky viditelnější, to možná zkusím udělat. U většiny navigací jsou silnice prioritní, ale zrovna u turistické je moc nepotřebuju, chodím po nich jen když to nejde jinudy.
  • 0

#531 fkefurt

fkefurt

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2011 - 21:10

Hodily by se týpky pro FID 1735 a FID 1805. (Garmin Topo Slovakia v.3 Cyklo a Standard)
  • 0

#532 lasol

lasol

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2011 - 13:13

Již nějaký čas je k mání mapa Slovakia TOPO v3 STANDARD, je někdo schopen i v této mapě vylepšit "TYPE"?
  • 0
lasol

#533 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 12 únor 2011 - 1:23

lasol napsal/a:
Již nějaký čas je k mání mapa Slovakia TOPO v3 STANDARD, je někdo schopen i v této mapě vylepšit "TYPE"?

Dandrovy TYPky
http://www.dandra.cz...ia_v3_1708.html

Edit: sorry, to odkaz na TYP v3_beta...
  • 0

#534 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 22:17

Nemáte někdo prosím TYP-ky k mapám (nejlépe obdobný styl jako v Dandrových typ-cích): Adria TOPO 2.30 (ID 928), Cyklo Czech 2010 (ID 1708), Slovakia TOPO 3 Cyklo (ID 1735), Slovakia TOPO 3 standard (ID 1805),
  • 0

#535 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 9:58

Zdravím, snažím se upravit vlastní typek v editoru (odkaz na začátku vlákna). Používám originální typek mapy Topo Czech 2010 Pro. Chci si zde změnit zobrazení "Neroutovatelné cesty" a "Neroutovatelné pěšiny". Chci ho změnit tak, aby byla čára o něco silnější, aby byla lépe vidět. Když v editoru změním tloušťku a po té stáhnu typ a uložím do fam_1707, tak se nic nezmění. Nevíte někdo, prosím, kde dělám chybu? Předem děkuji za každou radu.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#536 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 10:36

zkus smazat tilecache data
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#537 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 12:22

fremen.cz napsal/a:
zkus smazat tilecache data


A to udělám kde? A jak?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#538 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 12:32

C:\Users\USER_ACC\AppData\Roaming\GARMIN\MapSource\TileCache tak je to aspon u mne
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#539 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 12:42

fremen.cz napsal/a:
C:\Users\USER_ACC\AppData\Roaming\GARMIN\MapSource\TileCache

tak je to aspon u mne


Pomohlo, Děkuji ti velice.....
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team


#540 vin-lin

vin-lin

    vin-lin

  • Members
  • PipPipPip
  • 601 příspěvků(y)

Publikováno 20 březen 2011 - 14:48

Ještě jedna otázka: V Mapsource to vypadá dobře, presně tak, jak chci. Ale po nahrání mapy do navigace to vypadá jinak. V mapsource neroutovatelná pěšina vypadá stejně jako neroutovatelná cesto, což je i záměr. Ale v navigaci neroutovatelná pěšina je z části jak neroutovatelná cesta a z části zůstala tak jak byla původně. Kde dělám chybu?
  • 0

photo-32813.jpg?_r=0

 

 

Vin - Lin Team





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka