Přejít na obsah


Fotka

Autacek a jeho prohresky - zadost na kacery hlavne z Brna


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
194 odpovědí na toto téma

#161 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 11:50

souhlas :)
  • 0

#162 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:02

cherubin napsal/a:
Nehonim se za body. Geocachingu jsem propadla, zene me ten pocit neco najit, nekam se podivat, neco spocitat pripadne neco vyfotit, pokud je to hezke. Ne vidina bodu za kazdou cenu.


Tak proc jsi tedy na BRUNN sla?! A proc jsi do toho jeste zatahovala reviewera a obirala ho o cenny cas?! Ano, nesouhlasim s mazanim logu, kdyz uz to pravidla nedovoluji, ale porad jsi nad tim mohla mavnout rukou a jit dal. A kdyz jsi sla bez jedineho pokusu o kontakt s Autackem brecet rovnou za reviewerem, co v tom mohlo byt jineho nez vidina bodu za kazdou cenu?
  • 0

#163 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:06

Dain a Olik napsal/a:

jinak co je vychcankovskeho na tom, ze někdo neprilozi foto 6ti az 15ti leteho člověka? nechapu. a co hrubeho ti provedl clovek, co neprilozi fotku?
.

Když už se chceš bavit konkrétně o mojí keši, tak ti to vysvětlím polopatě. Výpočet souřadnic - příklady pro 2-3 třídu ZŠ, schovka - bez zaváhání naprosto zřejmá. Jako není normální aby se dospělý přihlásil např. do závodu v přespolním běhu v kategorii mladší žák a pak se vytahoval s diplomem za 1. místo, tak nepovažuju za normální aby tuhle keš lovil dospělý a počítal si za ni bod.

Dain a Olik napsal/a:
ja jako svuj zasadni problem cele věci vidim v tom, ze cca ctvrtinu listingu tradicek ctu doma při logovani a 3/4 predcitam z colorada cestou před kesi. pokud tedy dobrovolna podmínka bude obsahovat i něco navíc nez fotku - fotak mivam s sebou - tak to třeba taky zjistim pozde. prohlizet dopredu vsechny listingy, jestli nahodou neobsahuji podminku mi neprijde moc fajne.

Tenhle problém vidím stejně - taky mám kolouše a tedy jsme neměl potřebu se na tradičky chystat dopředu. Dřív to bylo podle typu pixly nad slunce jasné, teď se může stát že se zaloguju na papíře, ale podmínku nesplním. Takovýhle bod si ale určitě nezapočítám, sám sobě si do kapsy lhát nebudu. Pak možná si i ty listingy tradiček začnu číst :).
  • 0

#164 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:31

fotrik napsal/a:
A kdyz jsi sla bez jedineho pokusu o kontakt s Autackem brecet rovnou za reviewerem, co v tom mohlo byt jineho nez vidina bodu za kazdou cenu?


Lidi, vyse*te se už na to, prosím. A nebo si to aspoň vyříkejte jen mezi sebou.

Teď mi přišla notifikace od úplně nesouvisející cache, a samozřejmě v ní bylo "... nechci aby dopadla jako cache Brunn, kde uz si prvni individua vybrecela svuj bezpracny bodik u reviewera ..." :(.

Jsem fakt zvědavej v kolika lozích a na kolika keších se ještě dozvím že "blablabla, moc rád bych svou vymazlenou kešku s úžasným nápadem zachoval, ale Cherubinek šlápl Autackovi na kuří oko, a tak mi nezbývá nic jiného než ji archivovat, ale je to jen a jen vaše vina vy nevděčníci, nic si nezasloužíte, jde vám jen o body ..." :(
  • 0

#165 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:35

mysakf napsal/a:
Výpočet souřadnic - příklady pro 2-3 třídu ZŠ, schovka - bez zaváhání naprosto zřejmá. Jako není normální aby se dospělý přihlásil např. do závodu v přespolním běhu v kategorii mladší žák a pak se vytahoval s diplomem za 1. místo, tak nepovažuju za normální aby tuhle keš lovil dospělý a počítal si za ni bod.

Asi si půjdu dobrovolně vymazat logy na všech keších s (typ=='tradicni' && obtiznost <= 2 && teren <= 2) které jsem našel. Je fakt trapný že jsem hledal tak jednoduché keše a stydím se za to. Geocaching je přece soutěž, a jde v ní jen o body.
  • 0

#166 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:36

Možná by bylo dobrý si uvědomit, že geocaching neni žádná soutěž, která se hraje na body. Člověk hledá krabičky a eviduje si nálezy, které zapsal do logbooku, jak mu to pravidla a systém na gc.com umožňují. To, že má někdo potřebu vidět za zvětšujícím se číslem s počtem nálezů hned nějaké body a v rámci spravedlivého poměřování s ostatními řeší nějakou "oprávněnost bodu" a dělá si tak hru ve hře je jen jeho problém a neměl by tímto svým pohledem hodnotit počínání ostatních. Někdo hraje na "body", někdo si jen eviduje nalezené krabičky.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#167 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:42

pepa.z.pocernic napsal/a:
Možná by bylo dobrý si uvědomit, že geocaching neni žádná soutěž, která se hraje na body. Člověk hledá krabičky a eviduje si nálezy, které zapsal do logbooku, jak mu to pravidla a systém na gc.com umožňují. To, že má někdo potřebu vidět za zvětšujícím se číslem s počtem nálezů hned nějaké body a v rámci spravedlivého poměřování s ostatními řeší nějakou "oprávněnost bodu" a dělá si tak hru ve hře je jen jeho problém a neměl by tímto svým pohledem hodnotit počínání ostatních. Někdo hraje na "body", někdo si jen eviduje nalezené krabičky.


Ale třeba ty "body" používá jako statistiku nálezů a výletů. A je to i motivace, těšíš se, až dáš to a to pěkné číslo. :)
  • 0
:)

#168 ku8az

ku8az

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:49

Citecka napsal/a:...
No, vzhledem k stále se rozšiřující skupině majitelů těchto a obdobných PDA zařízení a faktu, že GC je přecejen motivován držet se technologického pokroku, není I TOHLE jeden z důvodů odstraňování těch podmínek? Aha?

To mi nějak nesedí. Dřív, když byla keš tradiční, ale měla nějakou, byť blbou podmínku, byla označená jako mysterka, takže to nutilo aspoň nahlédnout do listingu, proč že je to vlastně otazníček.
Dnes je to tak, že podmínky zůstaly, i když dobrovolné, ale keše jsou tradiční. Takže se stane, že podmínku přehlédnete/nevíte o ní. Tak jakej důvod? Není právě ta změna pravidel důvodem k tomuto bordelu? :o Řekl bych, že neřešíme příčinu, ale důsledek...
Takhle vlastně odlovím tradiční, doma zjistím, že tam byla podmínka a co teď? Když se mi nelíbí, mám na bod právo, tak si ho vydupu. Ale když se mi líbí a splnit ji chci, ale na keš se dlouho nedostanu?
  • 0

#169 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 12:58

Ještěže mě žena doma neboduje ... To bych se už asi oběsil. Body body body ...:@
  • 0

#170 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:15

Mimon_team napsal/a:

fotrik napsal/a:
A kdyz jsi sla bez jedineho pokusu o kontakt s Autackem brecet rovnou za reviewerem, co v tom mohlo byt jineho nez vidina bodu za kazdou cenu?


Lidi, vyse*te se už na to, prosím. A nebo si to aspoň vyříkejte jen mezi sebou.

Teď mi přišla notifikace od úplně nesouvisející cache, a samozřejmě v ní bylo "... nechci aby dopadla jako cache Brunn, kde uz si prvni individua vybrecela svuj bezpracny bodik u reviewera ..." :(.

Jsem fakt zvědavej v kolika lozích a na kolika keších se ještě dozvím že "blablabla, moc rád bych svou vymazlenou kešku s úžasným nápadem zachoval, ale Cherubinek šlápl Autackovi na kuří oko, a tak mi nezbývá nic jiného než ji archivovat, ale je to jen a jen vaše vina vy nevděčníci, nic si nezasloužíte, jde vám jen o body ..." :(


Ano, umis hezky vytrhovat z kontextu jen to, co se ti hodi do kramu. A jak hezky se me snazis presvedcit, abych se na zakladani kesi vykaslal a sel se radsi honit za body.
A nesnaz se mi nacpat do huby, co jsem nerekl. Opakuji, ze neschvaluji Autackovo smazani logu v rozporu s pravidly. Jen mi to, co predvedla cherubin, prijde daleko horsi a stejne jako hauskaa s Nazcou radsi poslu kes do archivace, nez aby mi tam chodilo tohle.
  • 0

#171 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:23

fotrik napsal/a:

cherubin napsal/a:
Nehonim se za body. Geocachingu jsem propadla, zene me ten pocit neco najit, nekam se podivat, neco spocitat pripadne neco vyfotit, pokud je to hezke. Ne vidina bodu za kazdou cenu.


Tak proc jsi tedy na BRUNN sla?! A proc jsi do toho jeste zatahovala reviewera a obirala ho o cenny cas?! Ano, nesouhlasim s mazanim logu, kdyz uz to pravidla nedovoluji, ale porad jsi nad tim mohla mavnout rukou a jit dal. A kdyz jsi sla bez jedineho pokusu o kontakt s Autackem brecet rovnou za reviewerem, co v tom mohlo byt jineho nez vidina bodu za kazdou cenu?


Sla jsem tam mimo jine i proto, ze jsem mohla konecne logovat bez te podminky. To zaprve. Za druhe, byla po ceste. Za treti proc bych proboha JA mela kontaktovat Autacka? To mi jeste nikdo nevysvetlil proc jsem v tomhle ja ta spatna. A za ctvrte, kdyz ti nekdo smaze i needs archived, kde zadas o vyjadreni reviewery k te kesi, pak logujes normalne a regulerne a stale ti je log mazan, to uz jinak resit neslo. To je jako kdyby ti nekdo bez udani duvodu mazal log na tradicce. Ale u tradicky bych se aspon zeptala proc to dela.
  • 0

#172 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:27

A mimochodem, kdyz uz tu teda figuruju jako ta oskliva nicitelka kesi...Autacek si za to muze sam vicemene, kdyby se choval rozumne a ne mi tvrdohlave mazal logy i needs archived, nezenu to vejs. Nemam seznam dalsich podobnych kesi, ktere bych chtela znicit. Brunn byla nahoda a toto vse bylo zpusobeno Autackovou tvrdholavosti. A moji, protoze jsem zadala spravedlnost. Takze ostani majitele takovychto kesi nebojte se, nebrousim si na vas zuby, nejsem Zorro mstitel v suknich. Brunn byla nahoda dohnana do extremu hlavne Autackovym arogantnim chovanim. A uz to proboha nekdo zamknete....
  • 0

#173 fotrik

fotrik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 846 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:29

cherubin napsal/a:

fotrik napsal/a:

cherubin napsal/a:
Nehonim se za body. Geocachingu jsem propadla, zene me ten pocit neco najit, nekam se podivat, neco spocitat pripadne neco vyfotit, pokud je to hezke. Ne vidina bodu za kazdou cenu.


Tak proc jsi tedy na BRUNN sla?! A proc jsi do toho jeste zatahovala reviewera a obirala ho o cenny cas?! Ano, nesouhlasim s mazanim logu, kdyz uz to pravidla nedovoluji, ale porad jsi nad tim mohla mavnout rukou a jit dal. A kdyz jsi sla bez jedineho pokusu o kontakt s Autackem brecet rovnou za reviewerem, co v tom mohlo byt jineho nez vidina bodu za kazdou cenu?


Sla jsem tam mimo jine i proto, ze jsem mohla konecne logovat bez te podminky. To zaprve. Za druhe, byla po ceste. Za treti proc bych proboha JA mela kontaktovat Autacka? To mi jeste nikdo nevysvetlil proc jsem v tomhle ja ta spatna. A za ctvrte, kdyz ti nekdo smaze i needs archived, kde zadas o vyjadreni reviewery k te kesi, pak logujes normalne a regulerne a stale ti je log mazan, to uz jinak resit neslo. To je jako kdyby ti nekdo bez udani duvodu mazal log na tradicce. Ale u tradicky bych se aspon zeptala proc to dela.


Ano, takze jsi tam sla jen pro bod i kdyz vehementne tvrdis, ze ne.
  • 0

#174 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:47

mysakf napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

jinak co je vychcankovskeho na tom, ze někdo neprilozi foto 6ti az 15ti leteho člověka? nechapu. a co hrubeho ti provedl clovek, co neprilozi fotku?
.

Když už se chceš bavit konkrétně o mojí keši, tak ti to vysvětlím polopatě. Výpočet souřadnic - příklady pro 2-3 třídu ZŠ, schovka - bez zaváhání naprosto zřejmá. Jako není normální aby se dospělý přihlásil např. do závodu v přespolním běhu v kategorii mladší žák a pak se vytahoval s diplomem za 1. místo, tak nepovažuju za normální aby tuhle keš lovil dospělý a počítal si za ni bod.


jako normalni to neni, ovsem geocaching NEJSOU zavody :)

proste nekde lezi krabicka a je potreba se k ni dostat.

coz o to, ja kes chapu od zacatku, cist jsem jeste nezapomnel a logika zaplat pambu jeste nekdy zafunguje :), ale co nechapu je vyhrozovat do hrubych vychcanku tem, co neposlou foto a proc by vlastne nesmeli najit krabicku.

a protoze to neni zavod, kde by se nekdo chlubil, ze zdolal nekoho slabsiho, je to oznaceni vychcankovstvi (teda na tenhle umysl mam fakt pifku :D) absolutne mimo. spis se mi zda, ze na tenhle primer sedi naopak kdyz to nekdo doma vylusti a vyfotit se jen prijde s ditetem. ;)
  • 0

#175 cherubin

cherubin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:50

pro fotrika: sla jsem pro kes na uvodnich souradnicich...to za pate.
  • 0

#176 Citecka

Citecka

    kecal neuvěřitelný

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 250 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 13:50

fotrik: jasně, máš recht, ještě si dupni a pak do toho ďůlku v linoleu můžeš nalejt štamprli. Na mně. ku8az: já jen tak špekuluju. Jak to uděláš, když máš čím dál tím víc bordelu na svým smetišti (buhvíkolik mysterek jen s podmínou "zaškleb se do objektivu", buhvíkolik problémů s nesplněním a mazáním logů kvůli tomu, že lidi blbě čtou třeba z kolouše... anebo FTF hunter taky moc nečte listing...). Takže asi i z těchto důvodů udělali změnu. I z těchto, povidám. Bordel je sice furt, chvíli možná i větší, ale je to bordel nepovinnej! :D a ten není nutno řešit shora. Egelantní, pánové.
  • 0

...a neberte se tak vážně! :)
CITECKA Team: Pet a Čita a psice Miki von Mikolas


#177 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:08

Moc hezký flame. Aniž bych komentoval postoje diskutujících dovolím si shrnout závěry, které jsem si z toho pro sebe udělal: 1. Pokud narazím na keš se smysluplným přáním (ALR) ownera, velmi rád je splním - tu trochu radosti si owner zcela jistě zaslouží. 2. Pokud se mi požadavek nebude líbit, pak jej budu ignorovat a nález si zaloguji na webu. Je mi srdečně jedno dostanu-li se tak na pomyslnou "nástěnku hanby". 3. Pokud mi owner v rozporu s pravidly log smaže, obrátím se na reviewera s prosbou o pomoc. 4. Je možné, že ownerovo ego neunese skutečnost, že jeho požadavky nejsou plněny protože nejsou tak zábavné, jak si původně představoval. Pokud v takovém případě keš archivuje, budu rád. Vznikne tak prostor pro lepší keš. Podotýkám, že zatím jsem neměl problém s plněním jakýchkoliv dodatečných logovacích požadavků. Asi jsem měl štěstí.
  • 0

#178 Dadan

Dadan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:21

Prosimvás kde tady najdu ty cashe???
  • 0

#179 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:33

Kulhalovo resumé mi mluví z duše. PP kešky jsem nikdy rád neměl, až na výjimky mi to připadalo jako buzerace ownerů, kteří nemaje vojáčky, které by sekýrovali, sekýrovali loviče. Sám jsem jednu takovou (fotkovou) měl a chtěl jsem, aby se tam nakupila sbírka tematických fotek. Přišel pokyn zrušit, tak sem zrušil, je z toho normálka. Fotky skoro nikdo nedává, no co už, archivovat není důvod, ať si někdo pro ten bod zajede. Nicméně vadí mi, když někdo nerespektuje pravidla, ať už jsou jakákoliv. Když se mi pravidla nelíbí, tak udělám něco pro změnu nebo stama vycouvám (klasický případ něčeho podobného jsou naše silnice plné arogantních hulvátů). A budu možná označen různými nelichotivými nálepkami, ale pokud se dostanu ke keši, kde si owner vynucuje práva větší, než mu přísluší pravidly, v ten moment je to pro mně jak červený hadr pro býka a udělám všechno proto, abych dodržel regule a nic víc a nic míň = tu fotku tam prostě nedám z principu.
  • 0
Don't panic!

#180 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 22 duben 2009 - 14:38

rekl bych ze se tohle uz naprosto zbytecne resi. Na desitkach jinych kesi ktere mely podminku logu fotku se loguje bez fotek, jsou z nich tradicky, tady mela proste cherubin odvahu to lognout, tak to logla a hned ju nekdo chce pranyrovat. Web je pro me zapisnik kesi kam uz nemam chodit, protoze sem ji odlovil. Z podobneho duvodu eyelet smazal sve logy a ted se mu vubec nedivim, ovsem to je jine tema...
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka