Přejít na obsah


Fotka

Spolehlivý mail na notifikace?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
257 odpovědí na toto téma

#61 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 22:16

lexik napsal/a:

lexik napsal/a:
Vyzkoušel a funguje to bezvadně. Na staré přeposlané maily mi to taky nešlo.

No, mé nadšení trošku opadlo, teď mi došla sms o 33 minut opožděná, ale asi to bude spíš problém na straně O2... Na sms o publikaci z 22:16 čekám, je 22:49.
EDIT: tak 22:51 dorazila, 35 minut zpoždění, hm

Tohle je služba, co zpracuje email z Groundspeaku a přepošle dál v nastaveném formátu. Tohle dělá skvěle. Neposílá SMSky, využívá bránu operátora (a ani nemůže jinak). Zpoždění je dáno tou branou. Pokud někdo chce SMSku zaručeně bez prodlevy, musí použít placenou SMS bránu. Stejně ale zůstane pes zakopán v onom prvním notifikačním emailu z Groundspeaku, občas jak známo přijde s vééélkým zpožděním... :(
  • 0

#62 urbanb

urbanb

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 136 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 22:26

Tak tady jsou pozvanky pro dalsi •PCOQhcAjFyHeXoplYwjFPyMDH5srrX3m •8780KQ11VBPnrPyvkf3Zhm3rURJtJjGx •GaRpTx1Z1DvkqJkmGOcBwGKNFQ3SVqhu •Bjz57y1PcVqLHy5sWyqCj2bgi1RZPcgT •Nagu0sPW82dkhKUFNTYFyTcd4BiQTHtt
  • 0

#63 niximor

niximor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 583 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 0:33

Jen bych vas rad upozornil, ze ty pozvanky maji jisty duvod, takze jejich verejne vystavovani muze v budoucnu v pripade nejakych problemu vest az k zablokovani uctu toho, kdo tu vystavil pozvanky aniz by vedel, kdo je pouzije. Jinak teda kdyz uz mi tu honny udelal reklamu (coz jsem tak nejak nechtel, jinak bych si ji tu udelal sam, ze...), tak si to uzijte, dokud server stiha. EDIT: Uff, ted se divam, ze ze stavu 40 registraci minuly tyden jich je ted uz 115... No jestli to takhle pujde dal, tak nevim nevim, bezi mi to pouze na domaci 4Mbit up lince...
  • 0
Správce gcm.cz | cwg.gcm.cz

#64 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 1:26

Viz moje vyjadreni ve vedlejsim threadu.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#65 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:35

niximor napsal/a:
Jen bych vas rad upozornil, ze ty pozvanky maji jisty duvod, takze jejich verejne vystavovani muze v budoucnu v pripade nejakych problemu vest az k zablokovani uctu toho, kdo tu vystavil pozvanky aniz by vedel, kdo je pouzije.
Jinak teda kdyz uz mi tu honny udelal reklamu (coz jsem tak nejak nechtel, jinak bych si ji tu udelal sam, ze...), tak si to uzijte, dokud server stiha.

EDIT: Uff, ted se divam, ze ze stavu 40 registraci minuly tyden jich je ted uz 115... No jestli to takhle pujde dal, tak nevim nevim, bezi mi to pouze na domaci 4Mbit up lince...


No tedy toto? :D
Jelikož jsem jedním z hlavních viníků této exploze, prosím o uzamčení tohoto vlákna a návratu do původních kolejí. Niximorovi se tímto hluboce omlouvám, sry.
  • 0

#66 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:37

Původně jsem si myslel, že je to místní geocaching.cz mail, kde bych takové fíčury očekával a ne nějaká privátní otázka. Ani na stránkách gcm.cz se toho člověk moc nedozví :-( Jelikož ta služba je opravdu dobrá a zajímavá, bral bych toto jako test a pak se pokusil přesunout ji někam mimo svoje domácí připojení... Osobně prakticky vidím uplatnění u notifikací publikovaných keší a logy DNF na svých keších, logy všechny den, dva po publikování vlastní keše a maximálně tak logy u svých TB/GC. Možná by službě přispěla možnost nastavení při jakém typu logu posílat notifikaci...
  • 0

#67 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:41

Vypadá to zajímave, ale není mi jasná jedna drobnost - pokud si nastavím primární mail v profilu na geocaching.com na gcm.cz, pak se nedovím, když mě někdo zkusí kontaktovat. Pokud tam maily přesměruju třeba z gmailu, nezpracují se. Jak se toto řeší?
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#68 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:52

LudekV napsal/a:
Vypadá to zajímave, ale není mi jasná jedna drobnost - pokud si nastavím primární mail v profilu na geocaching.com na gcm.cz, pak se nedovím, když mě někdo zkusí kontaktovat. Pokud tam maily přesměruju třeba z gmailu, nezpracují se. Jak se toto řeší?

Mám nastavený primární email z geocaching.com na gmail.com a odtud si přeposílám jen určité typy mailů (published) na gcm.cz. Naformátovaná SMS dorazí během pár vteřin a vše funguje jak má...
... máš nastaveno jako aktivní posílání SMS, správně naformátovaný řetězec a správné SMS číslo?
  • 0

#69 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:52

sobikovi napsal/a:
Původně jsem si myslel, že je to místní geocaching.cz mail, kde bych takové fíčury očekával a ne nějaká privátní otázka. Ani na stránkách gcm.cz se toho člověk moc nedozví :-(

A já bych si myslel, že podobné věci budeš čekat přímo od gc.com bez nutnosti to řešit někde mimo přes prostředníky.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#70 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 6:55

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Původně jsem si myslel, že je to místní geocaching.cz mail, kde bych takové fíčury očekával a ne nějaká privátní otázka. Ani na stránkách gcm.cz se toho člověk moc nedozví :-(

A já bych si myslel, že podobné věci budeš čekat přímo od gc.com bez nutnosti to řešit někde mimo přes prostředníky.

Proč? z gc.com vše chodí tak jak má a nemám k tomu výhrady. Bohužel O2 neumí přijmout normální SMS a proto řeším přes prostředníka, kde to funguje. Pokud bych měl operátora, který bude podporovat dlouhé SMS, pak by mi stačil i normální email bez nutnosti formátovat výstup SMS.
  • 0

#71 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:00

V tomhle bych souhlasil s Pepou. Pro Groundspeak by neměl být velký problém nechat člověka nastavit si formát zprávy podle potřeby.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#72 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:04

LudekV napsal/a:
V tomhle bych souhlasil s Pepou. Pro Groundspeak by neměl být velký problém nechat člověka nastavit si formát zprávy podle potřeby.

Ale tady přece nejde o formát zprávy od GS, ale o formát SMS. Ten problém je na straně mobilního operátora resp. poskytovatele email služeb, že neumí odeslat formátovanou notifikaci na doručený email...
... GS by musel zavést novou službu zasílání SMS notifikací, kde by se to asi pak muselo nastavovat, ale to vzhledem k náročnosti asi nikdy nebude.

Vzhledem k užitečnosti takové služby jako gcm.cz si dokážu představit, že by takovou službu poskytoval gc.cz, konečně by měl větší smysl než duplikaci mapy a debatní forum.
  • 0

#73 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:06

sobikovi napsal/a:

LudekV napsal/a:
Vypadá to zajímave, ale není mi jasná jedna drobnost - pokud si nastavím primární mail v profilu na geocaching.com na gcm.cz, pak se nedovím, když mě někdo zkusí kontaktovat. Pokud tam maily přesměruju třeba z gmailu, nezpracují se. Jak se toto řeší?

Mám nastavený primární email z geocaching.com na gmail.com a odtud si přeposílám jen určité typy mailů (published) na gcm.cz. Naformátovaná SMS dorazí během pár vteřin a vše funguje jak má...
... máš nastaveno jako aktivní posílání SMS, správně naformátovaný řetězec a správné SMS číslo?


Nojo, funguje to. Zajímavé je, že ruční Forward z gmailu neprojde, ale automatické přeposlání filtrem jo.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#74 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:08

sobikovi napsal/a:Ale tady přece nejde o formát zprávy od GS, ale o formát SMS.


Vidím to jinak, ty neposíláš SMS, ale mail přes SMS bránu, takže proč to neošetřit hned na začátku.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#75 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:11

sobikovi napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Původně jsem si myslel, že je to místní geocaching.cz mail, kde bych takové fíčury očekával a ne nějaká privátní otázka. Ani na stránkách gcm.cz se toho člověk moc nedozví :-(

A já bych si myslel, že podobné věci budeš čekat přímo od gc.com bez nutnosti to řešit někde mimo přes prostředníky.

Proč? z gc.com vše chodí tak jak má a nemám k tomu výhrady. Bohužel O2 neumí přijmout normální SMS a proto řeším přes prostředníka, kde to funguje. Pokud bych měl operátora, který bude podporovat dlouhé SMS, pak by mi stačil i normální email bez nutnosti formátovat výstup SMS.

Aha, takže ty si necháš posílat emaily z jednoho serveru (kterému platíš), který ti je neumožní naformátovat tak, aby je tvůj operátor (kterému platíš) dokázal přijmout a očekáváš (tvoje slovo), že ti jiný server (kterému nic neplatíš) zařídí službu, která ti to zajistí. Ty bys mě dojal.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#76 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:28

LudekV napsal/a:

sobikovi napsal/a:

LudekV napsal/a:
Vypadá to zajímave, ale není mi jasná jedna drobnost - pokud si nastavím primární mail v profilu na geocaching.com na gcm.cz, pak se nedovím, když mě někdo zkusí kontaktovat. Pokud tam maily přesměruju třeba z gmailu, nezpracují se. Jak se toto řeší?

Mám nastavený primární email z geocaching.com na gmail.com a odtud si přeposílám jen určité typy mailů (published) na gcm.cz. Naformátovaná SMS dorazí během pár vteřin a vše funguje jak má...
... máš nastaveno jako aktivní posílání SMS, správně naformátovaný řetězec a správné SMS číslo?


Nojo, funguje to. Zajímavé je, že ruční Forward z gmailu neprojde, ale automatické přeposlání filtrem jo.

To bude asi tím, že u Přeposlání tam máš navíc v předmětu Re:
  • 0

#77 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 8:16

niximor napsal/a:
Jen bych vas rad upozornil, ze ty pozvanky maji jisty duvod, takze jejich verejne vystavovani muze v budoucnu v pripade nejakych problemu vest az k zablokovani uctu toho, kdo tu vystavil pozvanky aniz by vedel, kdo je pouzije.
Jinak teda kdyz uz mi tu honny udelal reklamu (coz jsem tak nejak nechtel, jinak bych si ji tu udelal sam, ze...), tak si to uzijte, dokud server stiha.

EDIT: Uff, ted se divam, ze ze stavu 40 registraci minuly tyden jich je ted uz 115... No jestli to takhle pujde dal, tak nevim nevim, bezi mi to pouze na domaci 4Mbit up lince...


Na chvilku zamkni registrace.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#78 zbubak

zbubak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 8:28

Když zdvořile požádám o pozvánku, budu seřván? Můj mail: mplis@seznam.cz ... díky moc :)
  • 0
zb.

#79 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 8:48

Tak už jsme to asi zahltili :-(, nemůžu se dostat do INBOXU, vyhodí mě to na přihlášení. a po přihlášení: Chyba 404 Stránka, kterou se pokoušíte otevřít, neexistuje. Zkuste pokračovat na úvodní stránku. Do nastavení se dostanu....
  • 0

#80 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:38

lexik napsal/a:
Tak už jsme to asi zahltili :-(, nemůžu se dostat do INBOXU, vyhodí mě to na přihlášení.
a po přihlášení:
Chyba 404
Stránka, kterou se pokoušíte otevřít, neexistuje.
Zkuste pokračovat na úvodní stránku.

Do nastavení se dostanu....

U mne funguje vše na 100%.

Ale jestli si všichni přesměrovali poštu na cmg.cz, tak bych se tomu nedivil. Je to ale blbost, stačí zpracovávat jen published, zbytek vidím v emailu normálním a nemá to takovou prioritu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama