Přejít na obsah


Fotka

Spolehlivý mail na notifikace?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
257 odpovědí na toto téma

#81 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:43

prosim, jedna pozvanka na ozkouseni by nahodou nebyla? EDIT: diky za pozvanku.
  • 0

#82 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 9:46

Aha, tak mi to nejde jenom na pracovním PC. Na domácím v pohodě. Musím vyzkoumat, kde je chyba. Na obou požívám Firefox.
  • 0

#83 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 13:29

Přesáhlo účel poradny. Přesouvám do diskuse
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#84 taptek

taptek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 13:39

Taky zadam o kod na gcm.cz. Moc diky. taptek@seznam.cz
  • 0

#85 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 21:38

I já se omlouvám za "lavinovité" šíření - netušil jsem infrastrukturu služby. Vypínám své přesměrování, na notifikaci o nových keších používám placené upozornění na email na Seznamu (neberte prosím jako reklamu). Člověk sice zaplatí 1,-Kč za SMS, ale odejde zaručeně ihned a v celé délce 160 znaků. Jediným zádrhelem tak zůstane ona (ne)spolehlivost notifikačního emailu z Groundspeaku...
  • 0

#86 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 21:46

kiReGPS napsal/a:...Jediným zádrhelem tak zůstane ona (ne)spolehlivost notifikačního emailu z Groundspeaku...

Nevím, ale já tam nespolehlivost nevidím. Po zveřejnění keše mám notifikaci na gmailu okamžitě pokud porovnávám s časy od schvalovačů... za celé ty roky jsem neměl jediný problém, že by notifikace přišla pozdě.
  • 0

#87 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 22:22

sobikovi napsal/a:

kiReGPS napsal/a:...Jediným zádrhelem tak zůstane ona (ne)spolehlivost notifikačního emailu z Groundspeaku...

Nevím, ale já tam nespolehlivost nevidím. Po zveřejnění keše mám notifikaci na gmailu okamžitě pokud porovnávám s časy od schvalovačů... za celé ty roky jsem neměl jediný problém, že by notifikace přišla pozdě.

No nevím, může to být i jiným zádrhelem, ale občas (tak jednou za dva měsíce) se stane, že notifikační email dorazí později (většinou o pár hodin). Všechny ostatní přesně v tu minutu, co reviewer publikoval. Vzhledem k tomu, že i ostatní kačeři z okolí v ten den hlásí stejný problém a těžko budeme mít všichni stejného providera mejlu (u některých to prokazatelně vím), svedl jsem to logicky na Groundspeak...;)
  • 0

#88 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 22:35

sobikovi napsal/a:

kiReGPS napsal/a:...Jediným zádrhelem tak zůstane ona (ne)spolehlivost notifikačního emailu z Groundspeaku...

Nevím, ale já tam nespolehlivost nevidím. Po zveřejnění keše mám notifikaci na gmailu okamžitě pokud porovnávám s časy od schvalovačů... za celé ty roky jsem neměl jediný problém, že by notifikace přišla pozdě.

To já nespolehlivost můžu potvrdit - zrovna koncem týdne mi email od GS došel s 12hodinovým (sic!) zpožděním. Jinak mi většinou časově selže až SMS. To je prostě bez komentáře.
  • 0
Don't panic!

#89 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 22:47

Je to Groundspeak. Cesta mail- SMS je OK. Chodi mi ted logy (maily) z eventu a je to totalne nahodile - na strankach listingu uz davno jsou a maily chodi s x-hodinovym zpozdenim, navic ne v tom poradi jak lidi loguji. Zkratka chaos.
  • 0
Retired slowcacher

#90 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 6:49

kiReGPS napsal/a:
Člověk sice zaplatí 1,-Kč za SMS, ale odejde zaručeně ihned a v celé délce 160 znaků. Jediným zádrhelem tak zůstane ona (ne)spolehlivost notifikačního emailu z Groundspeaku...


No jo, ale SMS na O2 stejně dojde zmršená na 60 znaků ne?
  • 0

#91 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 6:52

wmh napsal/a:
Je to Groundspeak. Cesta mail- SMS je OK. Chodi mi ted logy (maily) z eventu a je to totalne nahodile - na strankach listingu uz davno jsou a maily chodi s x-hodinovym zpozdenim, navic ne v tom poradi jak lidi loguji. Zkratka chaos.


A jaký máš mail a mobilního operátora? Já to vidím jako sobik, problém je mail-sms, aspoň u kyslíků určitě. SMS chodí oproti mailu se zpožděním, ale jenom někdy...
EDIT: zrovna teď mi dorazila notifiakce o publikované keši z gcm.cz na O2 ve stejnou vteřinu jako SMS z gmailu na vodafouna.
Zato včera na O2 chodily SMS s několikahodinovým zpožděním.
  • 0

#92 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 7:08

Což o to, notifikace z Groundspeaku mi také chodí bez potíží, dokonce i T-Mobile mi je mobil přeposílá v SMS hbitě. Ke zpoždění došlo jen ojediněle. Problém je spíš v tom, co Groundspeak posílá ... Už dlouho jsem dumal, jak z toho emailu vycucat jen podstatné informace a jak k tomu přidat souřadnice a hle, řešení je na světě. Takže díky.
  • 0

#93 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 10:46

lexik napsal/a:

wmh napsal/a:
Je to Groundspeak. Cesta mail- SMS je OK. Chodi mi ted logy (maily) z eventu a je to totalne nahodile - na strankach listingu uz davno jsou a maily chodi s x-hodinovym zpozdenim, navic ne v tom poradi jak lidi loguji. Zkratka chaos.


A jaký máš mail a mobilního operátora? Já to vidím jako sobik, problém je mail-sms, aspoň u kyslíků určitě. SMS chodí oproti mailu se zpožděním, ale jenom někdy...
EDIT: zrovna teď mi dorazila notifiakce o publikované keši z gcm.cz na O2 ve stejnou vteřinu jako SMS z gmailu na vodafouna.
Zato včera na O2 chodily SMS s několikahodinovým zpožděním.


Maily mam dva: atlas/centrum, operator Vodafone. Ale tam fakt problem nemam, jak pisu - refresnu mailbox ve chvili kdy dorazi mail a vzapeti pipnou sms. Ale prichozi cas mailu na obou mailserverech je opozden oproti casu, kdy ucastnici logovali event.
  • 0
Retired slowcacher

#94 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 18:55

Jestli bych mohl poprosit o pozvanku na gcm, tak si prosim :) Dekuji predem Michal akryx at seznam tecka cz
  • 0

#95 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 02 červen 2009 - 21:29

lexik napsal/a:

kiReGPS napsal/a:
Člověk sice zaplatí 1,-Kč za SMS, ale odejde zaručeně ihned a v celé délce 160 znaků. Jediným zádrhelem tak zůstane ona (ne)spolehlivost notifikačního emailu z Groundspeaku...


No jo, ale SMS na O2 stejně dojde zmršená na 60 znaků ne?

Ne ne, mluvím o placené službě na Seznamu (znovu se omlouvám, že "propaguji" komerční službu). SMSka nejde veřejnou branou, kde se ořezává na 60. Přijde celá, vždy a ihned, na všechny operátory... Mám s tím výbornou zkušenost (pravda vynucenou, protože veřejná brána má podle všeho Seznam na black listu a přes ní mi to neposílalo vůbec), ale funguje to na jedničku! Posílám si jen notifikace nových keší, tak těch SMS tolik není a opravdu mne to neruinuje B)
Tím, že SMSka je na 100%, jsem schopen rozpoznat občasné zpoždění emailů z Groundspeaku...;)
  • 0

#96 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 858 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 16:29

Ahojky, Prosím o radu jak na Atlasu nastavit filtr pro preposílani emailu s notifikacema na Geomail. Jedna se pouze o notifikace published. Diky.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#97 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:29

Třeba takto: Nastavení-Nastavení filrů Nový filtr: odesílatel obsahuje geocaching, předmět obsahuje published, přepošli zprávu na adresu:.... nic složitého
  • 0

#98 lexik

lexik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 21:35

Tím, že SMSka je na 100%, jsem schopen rozpoznat občasné zpoždění emailů z Groundspeaku...;)

Zkouším a zdá se, že to funguje dobře. Potěšující je online převod peněz z ebanky a mbanky. Jen je potřeba správně nastavit tvar SMS (já jsem vynechal odesílatele a předmět, pak mám v SMS vše co potřebuji). Díky za tip.
Jo a velice mile mě překvapil online helpdesk seznamu, čekačka pár minut, odpovědi rychlé a překvapivě k věci. Moc dobré, škoda, že to tak nefunguje všude (třeba u O2).
  • 0

#99 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2009 - 22:26

lexik napsal/a:

Tím, že SMSka je na 100%, jsem schopen rozpoznat občasné zpoždění emailů z Groundspeaku...;)

Zkouším a zdá se, že to funguje dobře. Potěšující je online převod peněz z ebanky a mbanky. Jen je potřeba správně nastavit tvar SMS (já jsem vynechal odesílatele a předmět, pak mám v SMS vše co potřebuji). Díky za tip.
Jo a velice mile mě překvapil online helpdesk seznamu, čekačka pár minut, odpovědi rychlé a překvapivě k věci. Moc dobré, škoda, že to tak nefunguje všude (třeba u O2).

Jo sakra vidíš... Psal jsem to stručně a nezmínil to jediný, nad čím jsem nějakou dobu bádal: pro zaslání textu notifikačního emailu se v definici SMSky - funkce "Přidat Spolehlivé upozornění na mobil formou SMS (placená služba)" - do pole Zpráva uvede %{BODY}.
Taky mne potěšila rychlá akce z mBanky, takhle kdyby fungovalo všechno...B)
  • 0

#100 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 04 červen 2009 - 6:39

sobikovi napsal/a:

LudekV napsal/a:
V tomhle bych souhlasil s Pepou. Pro Groundspeak by neměl být velký problém nechat člověka nastavit si formát zprávy podle potřeby.

Ale tady přece nejde o formát zprávy od GS, ale o formát SMS. Ten problém je na straně mobilního operátora resp. poskytovatele email služeb, že neumí odeslat formátovanou notifikaci na doručený email...
... GS by musel zavést novou službu zasílání SMS notifikací, kde by se to asi pak muselo nastavovat, ale to vzhledem k náročnosti asi nikdy nebude.

Na tom není nic náročného a vůbec by GS nemusel zavádět novou službu. Stačilo by upravit formát posílané zprávy tak, aby začínala užitečnými informacemi a až potom byly bláboly typu "This is an automated message from Geocaching", které dnes vyžerou cené byty v SMS zprávě. A poslat ve zprávě souřadnice a zakódovaný hint by snad také nebylo těžké.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama