Přejít na obsah


Fotka

Take one get two (vem si jednu, dostanes dve)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 14:15

to je fakt, byla by to diskriminace mimoprazskych a tudiz a pragocentrizmus...
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 13:37

Co takle v ramci inovace boje o FTF mel moznost si FTF logovat sam autor? Vzdyt on vlastne prvni nasel to misto kam cache nakonec dal! [;)]
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 13:50

Ano, toto je ta správná myšlenka :)) jak pouze stoupat ve statistikách k výšinám dotýkajících se hvězd. Jinak nic pozitivního pro geocaching jako hru to nepřináší !!! Ovšem v jedné věci s tebou musím souhlasit. A to je používání hintů. Odlovení keše s použitím nápovědy, není plnohodnotné zdolání překážek. A dokonce v několika nemálo případech je hints tak jasný, že člověk může vypnout GPSku, šetřit baterky, a rovnou jíti. Dokonce jsou i multikeše, kde po přečtení nápovědy můžu jíti rovnou na místo, aniž bych spočítal jedny jediné souřadnice. Já nápovědy nepoužívám, ale čtu si je pak doma při logování. Asi mi odlovení déle
trvá, více se nahrabu a přeložím pár skal, ale s nápovědou to není ono. Buď najdu, a nebo ne. A vrcholem jsou odlovy, když nálezce v logu uvede, " odloveno s telefonickou pomocí autora" a nebo dokonce " multikeš projita a nalezena za osobní asistence autora, jinak bych jí nespočítala a nenašla" a toto dokonce zalogováno jako FTF. To bychom za chvíli vždy mohli autora nové kešky požádat, když tam tu kešku jde uložit, jestli by se nemohl lognout za nás, že nám se tam sice nechce, ale bod, natož FTF by bylo dobré. Za myšlenku dvou bodů za kešku bojovat nebudu, leč je to blbost, ale za zrušení hintů bych byl ochoten i něco málo položit na oltář odboje.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 21:18

Nejlepsi je na oblibenych mistech umistovat vlastni cache, pak si u nich muzes naordinovat udrzbovou navstevu treba dvakrat do mesice. Kdyz si sam sobe vystavis potrebne potvrzeni, tak si je muzes i zalogovat jako nalez :)

Potvrzeni je nyni potreba jen na treti a dalsi navstevy, snazim se snizit byrokracii :-).
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 13:42

Co takle v ramci inovace boje o FTF mel moznost si FTF logovat sam autor? Vzdyt on vlastne prvni nasel to misto kam cache nakonec dal! [;)]

:)) Velice dobrý nápad. Možná by hon na FTF přiměl některé "kačery" založit více vlastnich keší. :))
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 16:11

za kešku bojovat nebudu, leč je to blbost, ale za zrušení hintů bych byl ochoten i něco málo položit na oltář odboje.

To je mozna az moc radikalni. Hint muze byt dobra vec, kdyz treba clovek prijde a hodne ztizencyh podminek, kdyz prsi zaby, mrzne, je mlha a tma... nebo, jak uz se mi stalo, najde kes nekde jinde nez by mela byt (odnesla ji treba mys) a podle hintu muze urcit, kam ji dat na misto... / cili nez zruseni by bylo pekne vymyslet nejaky system, jak pouziti hintu "prozradit" ... dat ho treba na listingu do supliku a jeho zvlastni stazeni indikovat ve statistikach... nebo tak neco :)
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 13 prosinec 2005 - 21:03

ale za zrušení hintů bych byl ochoten i něco málo položit na oltář odboje.

Hinty do svych kesi nemusis uvadet. Akorat kdyz nekdo nenajde tak nebudes vedet jestli jen nebyl signal nebo ti ji nekdo ukrad. Nedavat hint vubec je tudiz bic na tebe, abys lital casteji na kontroly :-). Tudiz mi tohle prijde jako jeste vetsi blbost :-).
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 0:04

Hinty do svych kesi nemusis uvadet. Akorat kdyz nekdo nenajde tak nebudes vedet jestli jen nebyl signal nebo ti ji nekdo ukrad. Nedavat hint vubec je tudiz bic na tebe, abys lital casteji na kontroly :-). Tudiz mi tohle prijde jako jeste vetsi blbost :-).

Když už děláš kešku, tak to není jen támhle za zeď mrsknout krabičku od filmu, ale také přebíráš zodpovědnost, za její kvalitu, funkčnost a údržbu. A je lépe, jestli někdo nemá ani čas, a ani prostředky na to, aby keš udržoval, a šel se tam podívat i v případě, že nemá negativní poznatky o její existenci, aby keš nezakládal vůbec. A jestli najdeš kešku dle hintu, kterou odtáha myš:)) a nevíš kam ji vrátit, tak si myslím, že ji stačí řádně schovat na nějakém přilehlém místě a o tom kde keš je stačí vyrozumět autora keše, který jako svědomitý autor zjedná nápravu. Ale aby bylo v hintu u multikeše nápsáno, že finalovka je za fotbalovym hřištěm u jediného topolu, tak na to nepotřebuji GPSku. Protože, když se v místním konzumu optám nakupující stařenky, kde u nich na vesnici je fotbalové hřiště, tak mi odvětí: Vidíš panáčku tááááámhle ten vysokej topol, tak když půdeš k němu, tak přijdeš na to čutálistické hřiště. Ale to ti povídám, jdi opatrně, ať se ti něco nestane, cestou tam leží taková plastiková krabice, tak ať o ni nezakopneš a něco se ti nestane. Úsměvné ???? Ale kdepak. To je skoro realita. Bohužel takovéto kešky s takovými to hinty existují. A to potom tedy nevím, o co jiného, než o ten "vytoužený" bod jde???

  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 2:02

Ale aby bylo v hintu u multikeše nápsáno, že finalovka je za fotbalovym hřištěm u jediného topolu, tak na to nepotřebuji GPSku. Protože, když se v místním konzumu optám nakupující stařenky, kde u nich na vesnici je fotbalové hřiště, tak mi odvětí: Vidíš panáčku tááááámhle ten vysokej topol, tak když půdeš k němu, tak přijdeš na to čutálistické hřiště. Ale to ti povídám, jdi opatrně, ať se ti něco nestane, cestou tam leží taková plastiková krabice, tak ať o ni nezakopneš a něco se ti nestane. Úsměvné ???? Ale kdepak. To je skoro realita. Bohužel takovéto kešky s takovými to hinty existují. A to potom tedy nevím, o co jiného, než o ten "vytoužený" bod jde???

Jednoducha pomoc: Nechces-li, nelusti (Jak uz ostatne i delas ne?) Ja si teda u nekterych kesi lustim vylozene predem programove a vubec se za to nestydim. Proc taky ze jo.
Michal
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 8:14

tak jsem dal přesný hint. Vadí ti to? proč? Tak nelušti. Mně zase vadí, když někdo zahrabe keš v bukovym lese s blbym signálem, kde mám chybu 30 metrů, pod zem a do hintu napíše "pod bukem". A jestli jde někomu jen o body a luští hinty dopředu. je to jeho věc. Když někdo na hinty kašle a loví podle souřadnic, je to jeho věc. Jestli má někdo mindrák z toho, že někdo jiný udělá lehký bod díky hintu, je to jeho věc. Každý hledá z jiného důvod, kvůli bodům, kvůli místům, kvůli hledání ... a podle toho k tomu přistupuje. Smiř se s tím.
Jo, a aby ti byla jasno, ta asistence znamenala, že jsem s dotyčnou šel a rejpal do ní kvůli znalostem matematiky. Ale vypočetla a odnavigovala si to sama. Ale slibuju, že jí příště řeknu, ať raději vůbec neloguje.
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 9:30

Když už děláš kešku, tak to není jen támhle za zeď mrsknout krabičku od filmu, ale také přebíráš zodpovědnost, za její kvalitu, funkčnost a údržbu.

Mas uplnou pravdu. Jakozto autora REBUSCACHE te zdravim, omlouvam se, ze na tvou kes nechci jit ani jednou a na jine bych chtel jit i dvakrat :-). Kazdy holt tu kvalitu a funkcnost vidi v necem jinym.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 11:27

Když už děláš kešku, tak to není jen támhle za zeď mrsknout krabičku od filmu, ale také přebíráš zodpovědnost, za její kvalitu, funkčnost a údržbu. A je lépe, jestli někdo nemá ani čas, a ani prostředky na to, aby keš udržoval, a šel se tam podívat i v případě, že nemá negativní poznatky o její existenci, aby keš nezakládal vůbec.



Kamáráde, až budeš mít v "terénu" přes třicet kešek, tak na to budeš koukat jinak... ono jezdit 2× měsíčně na Ještěd či do Chlumu u Třeboně přesvědčovat se, zda tam keš skutečně je či není, není tak jednoduché. Kromě toho kešky ukládám proto, aby je geokešeři nalezli. Takže je ukládám na místa s pokud možno velmi slušným signálem (nikdy jsem neměl při zaměřování EPE horší než 6 m). Občas mi zůstavá rozum stát nad umístěním některých keší - údolí, hustá keřová vegetace, EPE 20 a horší.... a to v zimě bez listí, v létě tam nebude nic (ne každý má SiRFIII, 95% kačerů má Garminy). Výsledkem je hektar lesa přeoraný po návštěve geokačerů až ke kořenům. To mi jako velké dobrodružství a zábava nepřipadá....
  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 18:10

Mas uplnou pravdu. Jakozto autora REBUSCACHE te zdravim, omlouvam se, ze na tvou kes nechci jit ani jednou a na jine bych chtel jit i dvakrat :-). Kazdy holt tu kvalitu a funkcnost vidi v necem jinym.

Add 1) omlouvat se nemusíš, jelikož to není tvá povinnost dorazit na každou kešku která existuje. Add 2) ty již jsi tam jednou byl, jenže tam chyběl hint, který kešku odlovuje sám. A protože jsi nenašel, tak absenci hintu omlouváš absencí signálu. Ale můžu tě potěšit. Na kešku jsem druhý den umístil dlažební kostku, kterých v tom lese zas až tolik není, a to bys nevěřil, jak se od té doby v místě zlepšil signál :)). Od té doby není nikoho, kdo by nenašel. Ovšem zatím nemám bohužel vypozorováno, jestli existuje přímá úměra mezi velikostí dlažebky a zlepšení signálu. Má doměnka je, že ANO, ale prozatím to ještě nemám ouplně ověřeno, takže nechci dělat předčasné závěry. Ale až to bude jisté, tak dám ve všeobecnou známost. Pak ti možná bude stačit před lovem dáti v kapsu dlažební kostku a všude bude signál jako zvon. Add 3) Já klíďo píďo na tvé kešky chodím. Jen mi prosím řekni, až se v létě půjdu opět lognout na Jiřák, jaký tam na mne bude čekat nový zážitek oproti listopadu? Že by vlivem letního času šli obrátěně ? :)))))) No nic v tomto vlákně končím, zde jsem se již dočetl všeho, co jsem k tomuto tématu potřeboval.

  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 18:43

Jen mi prosím řekni, až se v létě půjdu opět lognout na Jiřák, jaký tam na mne bude čekat nový zážitek oproti listopadu? Že by vlivem letního času šli obrátěně ? :)))))) No nic v tomto vlákně končím, zde jsem se již dočetl všeho, co jsem k tomuto tématu potřeboval.

Ja nevim proc bys kdykoli chodil kamkoliv a je mi srdecne jedno kde a kdy se pohybujes. Snad jasne rikam ze to umoznuji, ne ze to narizuji. Bylo to zdvorile pozvani na druhou navstevu.
  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 20:30

Jen mi prosím řekni, až se v létě půjdu opět lognout na Jiřák, jaký tam na mne bude čekat nový zážitek oproti listopadu? Že by vlivem letního času šli obrátěně ? :))))))

Jelikoz je kes koncipovana jako prilezitost pozdravit se s nejakym kolegou, mohl bys tam nekoho potkat. Jenze jsi tam byl v listopadu a na to se vyjimka nevztahuje.
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 20:34

Vícenásobný nález téže skrýše není přehnaně populární:

1Tabacek3Stone hill
O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
2Milancer3IQ-Cache
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
3Honza&Silva2Kozinec sunset cache
OK-XDM
4Toniczech2O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
Prague Panorama
5Dorcadion Team2O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
6spyder12Ondrejov
Ondrejov
7Pc-romeo2Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
Prague Travel Bug Hotel "Hunger Wall"
8asteris1Zvonik a zvonice / Bellringer and Belfry Cross
9Jonni Cache1Rowan wood
10hafici1Malenovicky hrad / The Malenovice Castle
11Shishak1From Primeval-man to Industrial Age
12Beno J.1Tajomna zem 1 / Mysterious land 1
13mya1Chariots of Fire
14Zdenek+Jana+Verca1Temne udoli
15MireCzech1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
16Snehulak a Serpa1Hrad LOKET / The LOKET Castle
17Lishka.Bystroushka1Svata voda/Saint wather
18mikka1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
19Milas131Water
20dryas1Ondrejov
21martinko1Orisek-Cache
22planelover1Rocky valley in Prague
23str8z1ordovik
24peppino1Lekninove jezirko
25kutil Tim1Royal treasury (Berounsko)
26skalkas1Royal treasury (Berounsko)
27edsu-team1Czech Golf Courses #1: Silherovice
28BRUMLA1Celtic Calendar
29BoB.C1Zvon / Bell
30Solim1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
31Bentley0071United Islands of Prague N°5
32Barba.cz1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
33sojovky1Kracejici umeni / Walking Art
34Oulton Friend1Vaclavak / Wenceslas square

  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 21:36

skoda ze te statistice chybeji nejake vysvetlivky...
  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 21:47

Vícenásobný nález téže skrýše není přehnaně populární:

Neni to vubec popularni, vzdyt je to tabu. Vetsinou jsou to kese se stejnym nazvem ale presunute jinam nebo omyly v zapisu, logovani coinu a tak. Zajimava cisla, diky za ne. Je mozne udelat prumer navstev na jednu prumernou :-) kes (myslim pocet logu+ dnf ve vsech kesich dohromady deleno poctem kesi)? Samozrejme nektere uz existuji leta a nektere tyden, ale vzit treba prumer za kese zalozene do 31.12.04 nebo tak neco?
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 15 prosinec 2005 - 8:49

Vícenásobný nález téže skrýše není přehnaně populární:




































1Tabacek3Stone hill
O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
2Milancer3IQ-Cache
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
3Honza&Silva2Kozinec sunset cache
OK-XDM
4Toniczech2O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
Prague Panorama
5Dorcadion Team2O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
6spyder12Ondrejov
Ondrejov
7Pc-romeo2Pendulum***** - Prague Travel Bug Hotel
Prague Travel Bug Hotel "Hunger Wall"
8asteris1Zvonik a zvonice / Bellringer and Belfry Cross
9Jonni Cache1Rowan wood
10hafici1Malenovicky hrad / The Malenovice Castle
11Shishak1From Primeval-man to Industrial Age
12Beno J.1Tajomna zem 1 / Mysterious land 1
13mya1Chariots of Fire
14Zdenek+Jana+Verca1Temne udoli
15MireCzech1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
16Snehulak a Serpa1Hrad LOKET / The LOKET Castle
17Lishka.Bystroushka1Svata voda/Saint wather
18mikka1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
19Milas131Water
20dryas1Ondrejov
21martinko1Orisek-Cache
22planelover1Rocky valley in Prague
23str8z1ordovik
24peppino1Lekninove jezirko
25kutil Tim1Royal treasury (Berounsko)
26skalkas1Royal treasury (Berounsko)
27edsu-team1Czech Golf Courses #1: Silherovice
28BRUMLA1Celtic Calendar
29BoB.C1Zvon / Bell
30Solim1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
31Bentley0071United Islands of Prague N°5
32Barba.cz1O poklad knezny Libuse/Treasure of princess Libuse
33sojovky1Kracejici umeni / Walking Art
34Oulton Friend1Vaclavak / Wenceslas square


Peknej report :-) Ale chybí tam napr. Cat's eyes, kde ma dva nalezy kdekdo. Tam byla finalni kes presunuta skoro o kilometr. Podobne je tomu i u ostatnich vicenasobnych logu.
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 14 prosinec 2005 - 22:03

skoda ze te statistice chybeji nejake vysvetlivky...


Myslel jsem, že je to zřejmé. První sloupec číslo, druhé uživatel, třetí počet "vícenásobných nálezů" a ve třetím o které skrýše se jedná.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama