Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

UV baterka


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
96 odpovědí na toto téma

#41 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2011 - 18:00

Četl jsem někde ve starších příspěvcích že UV barva postupně vlivem slunce mizí. Takže pokud napíšu na klasický bílý papír nějaký text UV fixem, za jak dlouho myslíte že se text stane nečitelným za předpokladu, že papír bude jinak uzavřen v tmavé krabičce a ještě ve folii proti případnému poškození? Existují taky kvalitnější a méně kvalitní fixy s UV barvou nebo jsou všechny kvalitativně stejné?
  • 0

#42 kulicka

kulicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 9:31

Koukal jsem na text v kesce Bazilisek a i uzavrene ve filmovce to zda se casem slabne. Nicmene nebude to v tydnech ale spise v mesicich az letech. Taky na to muze mit vliv zmena teplot. Slunicko to bude likvidovat podstatne rychleji.
  • 0

#43 None

None

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 286 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 10:31

Když jsem začal minulý rok na jaře lovit Démony noci, tak jsem testoval UV LED na uv fixu, který jsem koupil v papírnictví vč. UV lampičky s jednou ledkou. Namaloval jsem pár znaků na světlou hladkou umělou hmotu. Bez UV nebylo nic vidět, s UV paráda. Po měsíci už byl pod UV vidět jen slabý obrys. (svítil jsem originální UV lampičkou), ostatní tři druhy LED (a ne zrovna levné) byly výrazně horší a po tom měsíci prakticky nepoužitelné. Démony jsem odlovil s partou dalších lidí, kde bylo nějakých pět UV baterek, ale pouze jedna !!!!!!! opravdu fungovala. Ostatní buď nedělaly nic, nebo opět pouze zvýraznily obrysy. V té době jsem zkusil UV zářivku na testování bankovek a ta se ukázala jednoznačně nejlepší. Dnes však ani s ní ty značky co jsem udělal fixem nenajdu a je ta cca osm měsíců a žádné přímé světlo. Před vánoci jsem byl lovit noční multinu ve Hvězdě a tam naprosto perfektně zafungovala baterka trojkombinace od tytyty. Ještě se dá koupit UV razítkovací barva, ta by svým použitím měla být trvanlivější, ale stojí víc jak pětikilo.
  • 0

#44 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 20:56

Neví někdo, kde sehnat v kamenném obchodě UVčko nějaké jednoduché? Jsem to zkoušel dnes večer na Smíchově, ale kde nic, tu nic :( Díky za případnou radu...
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#45 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:17

GME v Praze http://www.gme.cz/cz/contacts/

http://www.gme.cz/cz...-led/11056.html
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#46 Mirdule22

Mirdule22

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 220 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:19

My jsme ho koupili v papírnictví. Prodávaj to i s tužkou co se dá přečíst po nasvícení UV. Stálo to do stovky
  • 0

#47 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:25

Vida papírnictví -- to už tady někdo psal. Ale to je dost asi o štěstí, protože to nebudou mít v každém prvním počítám :) to fremen.cz: To je nějaká forma bastlu počítám, že? Si k tomu koupit nějakou baterku plochou... nebo jak je to myšleno?
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#48 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:39

lubbez napsal/a:
... Ještě se dá koupit UV razítkovací barva, ta by svým použitím měla být trvanlivější, ale stojí víc jak pětikilo.


Na trvanlive UV znacky jedine barva. Vse ostatni casem zmizi. Vyplati se zainvestovat...
  • 0

Zanikle vesnice/obce
KML soubor pro zobrazeni v maps.google.com nebo Google Earth


http://


#49 fremen.cz

fremen.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 681 příspěvků(y)

Publikováno 13 únor 2011 - 21:50

Firestone- napsal/a:
...

to fremen.cz:
...


Jop, koupíš si LEDky a uplácáš si něco co bude těma LEDkama svítit

Otázkou je, jak moc to hodláš využívat, jestli na 1-2 akce, kdy ti ten bastl bude stačit nebo tím budeš svítit na bankovky v práci ;)
  • 0

Merida s ještěrkou, nohy, MHD, vlak + Dakota 20 + většinou "geobáglík"
* Až budu mít víc odlovů jak příspěvků, znamená to, že jsem bez práce nebo v důchodu *
Obsah keší JE většinou tragický
- Endorphins are released during climbing which can cause severe dependence on the sport -


#50 ssva

ssva

    jak malej jarda

  • Members
  • PipPipPip
  • 851 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 0:20

Jednoduchý bastl UV LED Svítilny = 2 UV LED do serie s odporem 120R, nabastleno na kontakty ze staré 9V baterky, zafixováno tavným lepidlem :
  • 0

#51 sinpa

sinpa

    sinpa

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 8:29

http://www.zelenelas...re&iProduct=168
  • 0

#52 Crocky

Crocky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 477 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 10:12

Nebo třeba http://www.dealextre...ight-black-1300
  • 0

#53 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:43

Safra tak jsem včera i dnes cestou z práce zkoušel různé elektro krámy, ale nic! :( Jsem chtěl alespoň nějakou tu UV tužku svítící... Rád bych to zítra na večer sehnal, ale s takovou se nepodaří. To se mně teda vymstilo, že jsem to nechal takhle na poslední chvíli... Kdyby někdo o něčem věděl v Praze, kde by to mohli mít... to: ssva Jestli seženu nějakého bastlíře, tak bych to mohl dát. To vypadá dost luXusně!
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#54 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:46

z dealextreme mam doma jeste ekolk UV klicenek.. tak kdyby nekdo chtel... cena dohodou
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#55 parnie

parnie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 49 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 20:46

Firestone-: Zajeď si do Globusu tam mají UV popisovač a svítilnu normálně mezi fixama ;)
  • 0

#56 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2011 - 21:32

OK, díky za tip.
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#57 Firestone-

Firestone-

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 609 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 15:28

Tak nakonec ubastleno pomocí kámoše a dle tipu, který uvedl ssva! Díky mu! :)
  • 0
Mrkněte na Geocaching v médiích (rozcestník). Třeba Vás něco zaujme :-)

#58 Hupydup

Hupydup

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 34 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 15:55

Ja jsem problematiku UV svítilny vyřešil zakoupením sady pro ochranu věcí před krádeží. Tedy ne že by to zabránilo krádežím, ale obsahuje to poisovač, kterým se nechá napsat cokoliv na věci a to je pak vidět pod UV světlem. No a to světlo je součástí týhle sady. Nestálo to moc (cca 40 Kč), koupil jsem to normálně v obchoďáku v papírnictví a hlavně to funguje (vyzkoušeno v terénu při řešení jedné kešky)
  • 0

#59 Snow.

Snow.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 410 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 17:48

však ono to není UV, ale tzv. černé světlo. ale to na hkedání indicií bohatě stačí. Ta 3 v 1 svítí dobře jak koukám, mám ji koupenou a každým dnem by měla dorazit tak si mě celkem potěšil.
  • 0
| Garmin Dakota 20 + Topo Czech 2010 Pro | Sony Ericsson Xperia X10 mini + c:geo + WhereYouGo |

Snøw

#60 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2011 - 18:14

Hosi, jenom obecne, objednavky z DX trvaji neuveritelne dlouho a vetsina veci, co se tam prodava je na eBay jeste levnejsi. Takze tak :-)
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama