Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching - Arcao edition


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
481 odpovědí na toto téma

#81 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 0:49

Tak jsem dokončil Field notes, tak to můžete otestovat.

Najdete to zatím tady: http://files.arcao.c...ng/field_notes/

Až se to otestuje, oficiálně to vydám.

Změny / novinky:
* Podpora Field notes včetně nahrání na stránky GC.com
* Podpora dotykového displaye u Navigace a Mapy (u navigace funguje kliknutí na kompas - stejné jako klávesa [5] - a aktivace nočního režimu - dotykem na text noční. U Mapy funguje posun mapy tažením, přibližování a oddalování přes tlačítka v rozích a noční režim)
* Nastavení nálezu bylo nahrazeno field notes. Pokud u keše nastavíte field note "Found it" Nastaví se datum Nalezeno na datum vybraný ve field note - platí pouze pro oblíbené.

Dále starší novinky:
* Přidána podpora pro SonyEricsson HGE-100 (potřeba otestovat)
* Opraven bug v aktuálním datu při nastavení nálezu
* Noční režim (inverzní barvy) u navigace a mapy. Aktivuje se klávesou [0].
* Upraveno načítání ikonek keší do mapy, čímž se razantně zrychlilo vykreslování (na Nokii N73 klesla zátěž CPU z cca 30% na 3%)
* Přidáno hledání nejbližších keší dle souřadnic.
* Aplikace přejmenována na HG Arcao Edition

PS: Na mém telefonu (Nokia N73) nějak kravne to zalamování textu ve výpisu field notes. Tak když tak o tom vím, ale zajímali by mě další telefony.

PS2: Field notes se nahrávají inkrementálním způsobem. Tj. po nahrátí si GC.com pamatuje datum a čas posledního field note a následující nahrání akceptuje jen field note novější než tento datum. Je to prý ochrana proti přehrání. Po nahrátí Field notes nezapomeňte navštívit http://www.geocachin...fieldnotes.aspx a logovat!
  • 0

#82 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 7:13

Potvrzuju na Nokia E66 prakticky stejna situace co popisuje witko nelze nastavit field notes jestli to nebude treba tim ze je potreba ty field notes sparovat s uzivatelem na geocaching.com ? nebo nevim jak presne by to melo fungovat v geocache navigatoru je to sparovany prez nejaky kod Ale jestli se ti to podari dotahnout do konce :-) tak to bude fakt super aplikace :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#83 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 8:33

U NOKIA 6230i mi při přidání field notes hodí hlášku "chyba aplikace". Každopádně díky za vývoj a za čas tomu věnovaný.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#84 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 8:39

Jen se ujistim, označili jste keš (zaškrtli) ještě před tím, než jste dali volbu Přidat field note? Field note by mělo jít nastavit také z náhledu keše. Třetí možnost přidání je přes hlavní menu -> Field notes -> Přidat.
  • 0

#85 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 8:54

Arcao napsal/a:
Jen se ujistim, označili jste keš (zaškrtli) ještě před tím, než jste dali volbu Přidat field note? Field note by mělo jít nastavit také z náhledu keše. Třetí možnost přidání je přes hlavní menu -> Field notes -> Přidat.


Už vím, kde je chyba, opravuji. :)
  • 0

#86 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 8:56

Kes ulozena v oblibenych, oznacena - klik na přidat field note a nic se nestane :-) EDIT aha tak koukam že už Arcao zjistil kde je chyba .-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#87 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 9:00

Tak opraveno, stáhněte si to znovu z http://files.arcao.c...ng/field_notes/.

PS: Nevím, jak se do textu o maximální délce deseti znaků nemůže vejít 7 znaků. :) To mi hlava opravdu nebere.
  • 0

#88 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 9:41

Arcao napsal/a:
Tak opraveno, stáhněte si to znovu z http://files.arcao.c...ng/field_notes/.

PS: Nevím, jak se do textu o maximální délce deseti znaků nemůže vejít 7 znaků. :) To mi hlava opravdu nebere.


Super chybu uz to nehaže, ale pripoji se to k gc.com a napise "nahráno 0 Field notes na gc.com". Tak ti nevím :)
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#89 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 9:57

Witko napsal/a:
Mě to funguje! Napíšu field note,pak z hlavního menu otevřu složku Field note. Ty co jsem předtím zapsal označím a dám odeslat na GC.com. Odešle se a objeví se hláška odesláno 2 field note.což je v pořádku protože jsem označil dvě položky.


Tak to nevím. Zkusím to pak ještě. Díky za info.
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#90 station2381

station2381

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 10:17

Witko napsal/a:
Ptát se tě jestli máš zadaný přihlašovací údaje k GC.com je asi zbytečné. Ale třeba se to odeslalo pokud si před odesláním nějakou položku označil. Koukní na GC.com . My profil,vpravo ve sloupci je položka field notes a tu kdyz rozklikneš tak by tam mělo být to co jsi napsal v HGC. Na posledním políčku klikneš na post log a pak pokračuješ už jen tím že log potvrdíš a to je vše.:)


Přihlašovací údaje jsem měl a označeno také. Ale to poslední jsem nevěděl. Už to fachá. Díky :)
  • 0
www.rcmonstr.ic.cz

#91 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 10:18

No tak field note jde napsat coz o to :-) ale nejak mi to nejde poslat na GC.com :( CHYBA Nepovedlo se odeslat field notes Takze takova lamerska otazka jak to mam aktivovat :( Edit tak uz se to asi nejak umoudrilo :D pac se to povedlo :-) diky Prostě paráda tímto se z HG Arcao edition stává ultimátní kešovací nástroj :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#92 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 10:24

Hroch Team napsal/a:
No tak field note jde napsat coz o to :-) ale nejak mi to nejde poslat na GC.com :( CHYBA Nepovedlo se odeslat field notes

Takze takova lamerska otazka jak to mam aktivovat :(

Edit tak uz se to asi nejak umoudrilo :D pac se to povedlo :-) diky


Ještě jsem na tom něco laboroval. Páč jsem zjistil, že mají zátěž rozdělenou na několik serverů, ale na každém ten HTML kód vypadá trochu jinak.
  • 0

#93 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 10:27

Gratulace největší :D Funguje to moc dobře. Opět jednoznačně je HG AE primární kešovací nástroj... Díky moc.
  • 0

#94 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 10:27

Arcao napsal/a:

Muzes to prosím otestovat?
http://files.arcao.c...testing/hge100/

To je teda rychlost!
Volba té položky SE HGE-100 v úvodním menu nemá žádný efekt. Nekousne se to, můžeš se dál pohybovat v menu, vybrat si něco jiného a aplikace funguje, akorát ta položka HGE-100 jaksi nereaguje.
Kdysi už se tím zabýval Kruch při vývoji Trekbuddyho a nakonec to rozchodil.
  • 0

#95 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 10:59

bluetracer napsal/a:
Volba té položky SE HGE-100 v úvodním menu nemá žádný efekt. Nekousne se to, můžeš se dál pohybovat v menu, vybrat si něco jiného a aplikace funguje, akorát ta položka HGE-100 jaksi nereaguje.


Jéééé ja jsem blbej. Zkus tuhle opravenou verzi: http://files.arcao.c...ng/field_notes/
  • 0

#96 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 11:00

Teď se ještě zeptám já nevím jaký jsou nebo nejsou možnosti handy geo ale v locify se mi líbí že lze zobrazit uloženy bod na mapě a zároveň svojí pozici na mapě takže vidíte kudy jdete za kesi nebo čemu se máte vyhnout a nemáte je šipku ukazující směr doufám že víte co tím myslím a otázka zní šlo by toto implementovat i sem? Locify je na kešovaní taková těžkopádná ale pokud nemáte třeba v praze tušení kde ta keš je a víte jen 550 metrů východně tak se to hodí protože víte kudy jít prez ty uličky tohle je poslední co by v handy geo bylo fajn pak už by nebylo nic jiného potřeba neb by to bylo prostě ultimátní díky za info
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#97 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 11:32

Aha to jsem nevedel no ja locify pouzivam jak na Nokia 6233 tak na E66 beha v pohode jen mi to prijde takovy tezkopadny :( a chybi mi tam veci ktery ma Handy geocaching zejmena - filtrovani kesi jen podle typu pri vyhledavani - vyhledavani podle waypointu ci klicoveho slova - field notes Tohle vsechno HG ma ale zas nema tu podkladovou mapu kterou vyuzivam kdyz kesujeme vicemene bez pripravy a nemam tuseni kde ta kes je a jak se k ni dostat :-) Takze to resime vetsinou tak ze ja mam locify a a kontroluju pozici priblizovani se na mape a geopritelkyne handy geo a koriguje me podle toho co ji ukazuje jeji telefon :-) Takze asi nechame vse pri starym :-) kazdopadne diky za vylepseni v handygeo Arcaovi :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#98 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 11:38

Zkusil jsem verzi s FN. FN vytvorim v pohode, vidim ho v dialogu k odeslani, ale pri pokusu o odeslani dostanu hlasku "Spatne nastavene nebo nedostupne GPRS spojeni". Vyhledavani cache (napr. pomoci klicoveho slova) projde bez problemu. Netusite, v cem toto muze byt? Prostredi: E51.
  • 0

#99 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 12:13

[quote]Witko napsal/a:
[quote]dardalion napsal/a:
Zkusil jsem verzi s FN. FN vytvorim v pohode, vidim ho v dialogu k odeslani, ale pri pokusu o odeslani dostanu hlasku "Spatne nastavene nebo nedostupne GPRS spojeni"....
Ptá se tě to před připojením na volbu zvolte profil pro internet nebo tak nejak podobně? Jestli Jo tak to musíš v menu telefonů nastavit natvrdo(tzv.)
Restartni mobil a zkus to znova. Občas se to stane když se ukončuje nejaka aplikace co byla zapnuta předtím anebo je to jen momentální selhání sítě.[/quote]

To samozrejmne mam nastaveno napevno. Kdyby toto nebylo, tak mi nepujde ani vyhledavat cache. Ted jsem jeste zkusil: vyhledat cache - OK, poslat FN - ERR, opet vyhledat cache - OK.
  • 0

#100 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 21 červenec 2009 - 12:25

Arcao napsal/a:

bluetracer napsal/a:
Volba té položky SE HGE-100 v úvodním menu nemá žádný efekt. Nekousne se to, můžeš se dál pohybovat v menu, vybrat si něco jiného a aplikace funguje, akorát ta položka HGE-100 jaksi nereaguje.


Jéééé ja jsem blbej. Zkus tuhle opravenou verzi: http://files.arcao.c...ng/field_notes/


EDIT: Tak to můžeme závodit, kdo jsme blbější. Zapomněl jsem si nejdřív odinstalovat starou verzi. :)

Vypadá to zatím dobře, vyzkouším v terénu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka