Přejít na obsah


Fotka

Handy Geocaching - Arcao edition


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
481 odpovědí na toto téma

#141 bluetracer

bluetracer

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 300 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 9:21

Arcao napsal/a:

bluetracer napsal/a:
Taky se ukázalo, že s GPS neumí pracovat Trekbuddy a HGCA současně - aplikace otevřená jako druhá vyhodí chybovou hlášku "Port je již otevřen".


Pokud telefon umí Location API (Interní GPS), tak to funguje i s externími moduly připojenými přes BT (aspoň u mě). A v tomto případě lze mezi aplikacemi sdílet jedno GPS zařízení.

Osobně jsem to ověřil. Pustil jsem HG a HGAE a oba zobrazovali polohu. Modul připojen přes Bluetooth v režimu Interní GPS. OS Symbian. Chce to vyzkoušet.


Mně ta aplikace, která byla spuštěná jako druhá v pořadí, hlásí java.io.IOException: Serial port already open. Věřím, že při připojení přes bluetooth se tahle hláška asi neobjevuje, už proto, že se nepoužívá sériový port, že ;)
Ale nevadí, žít se s tím dá.
  • 0

#142 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 13:20

bluetracer napsal/a:

Arcao napsal/a:

bluetracer napsal/a:
Taky se ukázalo, že s GPS neumí pracovat Trekbuddy a HGCA současně - aplikace otevřená jako druhá vyhodí chybovou hlášku "Port je již otevřen".


Pokud telefon umí Location API (Interní GPS), tak to funguje i s externími moduly připojenými přes BT (aspoň u mě). A v tomto případě lze mezi aplikacemi sdílet jedno GPS zařízení.

Osobně jsem to ověřil. Pustil jsem HG a HGAE a oba zobrazovali polohu. Modul připojen přes Bluetooth v režimu Interní GPS. OS Symbian. Chce to vyzkoušet.


Mně ta aplikace, která byla spuštěná jako druhá v pořadí, hlásí java.io.IOException: Serial port already open. Věřím, že při připojení přes bluetooth se tahle hláška asi neobjevuje, už proto, že se nepoužívá sériový port, že ;)
Ale nevadí, žít se s tím dá.

no a v tom je zase nokia košer, sám jsem to vyzkoušel a zároven jsem měl spuštěno HG Arcao edice, Mapy nokia, GarminMobile XT, Geocache navigator, Trekbuddy, SmartComGPS a Geocaching live, tam kde to bylo potřeba jsem v nastavení aplikací zvolil interní gps a všechny pak byly připojený na LD-3W a zobrazovaly polohu. Mobil nokia E51..
  • 0

#143 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 13:44

Arco verze dnes nainstalovana, lehce vyzkousena, libi se mi ta sipka - to je bomba. A mel bych prosbicku (uz u Handyho) mi to malicko vadilo, ze pokukd si ukladam cache do oblibenych, abych nemusel potvrzovat rucne hlasku (pres OK), ze cache byla pridana do oblibenych..
  • 0

#144 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 14:49

Je to fakt paráda, díky! Používám obyčejně GeocacheNavigator (a teď geocaching Live), a musím říct, že redši odhledávám s radarem než se šipkou. To by se mi v HG-CA taky líbilo. Nebo to tam už je ale já to jen nenašel?
  • 0

#145 baron12

baron12

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 24 červenec 2009 - 15:32

Tak Handy nám pořád nejde...už jsme asi narazili i na chybičku. Telefon se nám nepřihlásí na internet. Ikdyž zkusíme jít na internet přes Operu mini, napíše nám to, že se nelze připojit k internetu. Myslíme si, že máme někdě něco špatně nastavené v telefonu, ale nevíme co. Nemá s tím někdo zkušenost?
Jinak internet jsme si nastavovali podle http://www.cz.o2.com...ngs&phoneId=521 a stejně nám to pořád nejde...
  • 0
Hledejte a najdete!

#146 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 12:51

kabukiman_CZ napsal/a:
A mel bych prosbicku (uz u Handyho) mi to malicko vadilo, ze pokukd si ukladam cache do oblibenych, abych nemusel potvrzovat rucne hlasku (pres OK), ze cache byla pridana do oblibenych..

jj, s tím souhlas. Asi by se hodilo pár drobných uživatelských vylepšení...

... mně zase trochu vadí to, že si dám vyhledat keše, dostanu seznam, kliknu na jednu z keší a tu si dám uložit do oblíbených. Když pak dám zpět, tak se dostanu přímo zase na hledání a ne na ten seznam... takže uložit si např. 10 keší z okolí nějakého místa je šílený opruz. Bylo by tedy asi fajn, kdyby šlo nějakou klávesou uložit přímo do oblíbených kešku na které je kurzor nebo aspoň aby se po návratu zpět vracela aplikace na seznam nalezených.

Pár dní jsem teď kešoval offline s HG AE a supr. Jen co mně štvalo bylo, že když jsem chtěl hint, tak se chtěl připojovat, tudíž lov bez hintů :-( Možná by bylo dobré dát do nastavení, jestli ukládat keš do oblíbených i s hintem nebo bez něj. Pak by se mohl při offline režimu hint načíst z paměti. Pro základní lov je listing a logy offline asi zbytečný.
  • 0

#147 chupito

chupito

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 13:48

baron12 napsal/a:
Tak Handy nám pořád nejde...už jsme asi narazili i na chybičku. Telefon se nám nepřihlásí na internet. Ikdyž zkusíme jít na internet přes Operu mini, napíše nám to, že se nelze připojit k internetu. Myslíme si, že máme někdě něco špatně nastavené v telefonu, ale nevíme co. Nemá s tím někdo zkušenost?
Jinak internet jsme si nastavovali podle http://www.cz.o2.com...ngs&phoneId=521 a stejně nám to pořád nejde...

Dojděte si s tím do nějaké O2 prodejny, určitě vám to nastaví, jsou na to zvyklí.
  • 0

#148 maruki

maruki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 38 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 19:54

Já osobně více fandil HG/HGAE, protože je jaksi "odlehčenější" než Locify, které díky složitému GUI běhá poněkud pomaleji, a pro základní kešování proto radši používám HG + jeho GC funkce, které někdy použiju, a zase nez funkcí, co má Locify, jako záznam trasy apod. U HGAC už chybí jen zmíněná podpora GPX souborů. Krom toho mám telefin patchnutej tak, že se Java neptá na nic, takže to by mě netrápilo - ale věřím, že mnozí lidé si telefon patchovat nechtějí;)
  • 0

#149 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 20:45

Smazat starou verzi a pak nainstalovat teprve novou. Bude to bez problémů

Dovolim si pridat svoji zkusenost, v ramci testovani mam jak klasickeho Handyho, tak i Arco edici na jednom tlf. a oboje funguje
  • 0

#150 Dardalion

Dardalion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 123 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 21:49

HGAE pouzivam posledni dobou pomerne casto a nyni uz temer nemam, co bych mu vytknul. Jedine, na co jsem ted nove narazil je spatna spoluprace HGAE s mapy.cz. Vypada to, ze chyba je na strane mapy.cz, kde nove server neakceptuje vyhledavani ve formatu "50d50.000 15d50.000", ale chce GPS souradnice predat jinym zpusobem. Provedl jsem par testu asi je ocekavan nasledujici format souradnic: http://wap.mapy.cz/s...15&E2=50&E3=966 kde jednotlive parametry znemenaji N N1°N2.N3 E E1°E2.E3 Narazil jsem na toto v nedeli, kdyz jsem se uprostred budov nemohl spolehnout na GPS a chtel jsem sioverit souradnice pohledem na mapu.
  • 0

#151 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 22:00

sobikovi napsal/a:
jj, s tím souhlas. Asi by se hodilo pár drobných uživatelských vylepšení...

... mně zase trochu vadí to, že si dám vyhledat keše, dostanu seznam, kliknu na jednu z keší a tu si dám uložit do oblíbených. Když pak dám zpět, tak se dostanu přímo zase na hledání a ne na ten seznam... takže uložit si např. 10 keší z okolí nějakého místa je šílený opruz. Bylo by tedy asi fajn, kdyby šlo nějakou klávesou uložit přímo do oblíbených kešku na které je kurzor nebo aspoň aby se po návratu zpět vracela aplikace na seznam nalezených.

Pár dní jsem teď kešoval offline s HG AE a supr. Jen co mně štvalo bylo, že když jsem chtěl hint, tak se chtěl připojovat, tudíž lov bez hintů :-( Možná by bylo dobré dát do nastavení, jestli ukládat keš do oblíbených i s hintem nebo bez něj. Pak by se mohl při offline režimu hint načíst z paměti. Pro základní lov je listing a logy offline asi zbytečný.


Zkus tohle: http://lab.arcao.com...jova-verze.html

Ještě to ale není úplně dokonalé. Doporučuji v GeoGetu vyexportovat tak max 150-200 kešek, ale můžeš zkusit víc. Závisí to na výkonu mobilu.

Ještě tam chci přidat filtr, páč v té hromadě kešek se špatně vyhledává.
  • 0

#152 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 srpen 2009 - 22:04

Díky, podívám se na to..
  • 0

#153 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 7:23

Arcao napsal/a:
Ještě to ale není úplně dokonalé. Doporučuji v GeoGetu vyexportovat tak max 150-200 kešek, ale můžeš zkusit víc. Závisí to na výkonu mobilu.

Jen skromný dotaz, kam mám ten gpx soubor v telefonu uložit?
  • 0

#154 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 7:39

sobikovi napsal/a:
Jen skromný dotaz, kam mám ten gpx soubor v telefonu uložit?


Ulož si ho, kam chceš. Pak v oblíbených zvol Importovat z GPX a vyber ten gpx soubor. Je to na způsob windowsích procházet dialogů.
  • 0

#155 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 7:43

Tak tohle bude vyborna vychytavka!
  • 0

#156 Arcao

Arcao

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 356 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 8:04

Hrouda mi poslal podepsanou HGAE 0.4.0, tak jsem ji hodil na web. Moc děkuji Hroudo.
  • 0

#157 gozer.cz

gozer.cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 8:54

Na N85 mi taky chodí obě aplikace najednou ;)
  • 0

#158 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 9:44

gozer1 napsal/a:
Na N85 mi taky chodí obě aplikace najednou ;)

Nokia 6300 chodí taky obě verze společně ;), ale už tam zůstala jen ta lepší B)
  • 0

#159 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 9:49

Arcao napsal/a:
Ulož si ho, kam chceš. Pak v oblíbených zvol Importovat z GPX a vyber ten gpx soubor. Je to na způsob windowsích procházet dialogů.

Tak naimportováno :) Díky za supr fíčurku...

A teď připomínky a nápady:
- u waypointů uvést o jaký se jedná typ waypointu
- u waypointů uvést také položku Název jako u samotné keše
- do nastavení dát jaké typy waypointů chci importovat automaticky
- dodatečně waypointy importovat přes položku waypointy
  • 0

#160 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 srpen 2009 - 13:14

Witko&Wendy napsal/a:
Help heeeelp. Poradí mi někdo pls jak exportovat gpx do paměti mobilu kdyz nemám pc? Připojují se přes operu a tyto soubory mi jdou většinou stáhnout ale nevím jestli půjdou rozbalit a načíst přes HGAE. Poradí někdo. Díky

Jak je uvedeno níže, gpx se musí exportovat speciálním makrem z GG. Jsou jinačí než ty gpx z gc.com. Takže to PC s GG stejně budeš potřebovat...
  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama