Přejít na obsah


Fotka

XR-5DC pomoc!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
27 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 11:15

Prosim o radu. Jsem naprosty zacatecnik. Neodolal jsem vyhodne akci v Globusu a zakoupil tuhle XR-5DC. Vsechno slape az na jednu podstatnou vec. Pri zadani souradnic cile cesty "END" ukazuje navigace stale k jihu. Pro predstavu takhle by to melo vypadat (smer cile a smer sever se logicky lisi) ale vypada to stale takhle at zadam cilove souradnice jakekoliv. Poradi mi nekdo, kde delam chybu, pripadne jestli mam zajet do Globusu a hodit jim to na hlavu? Dik blooper
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 14:11

Prosim o radu. Jsem naprosty zacatecnik. Neodolal jsem vyhodne akci v Globusu a zakoupil tuhle XR-5DC. Vsechno slape az na jednu podstatnou vec. Pri zadani souradnic cile cesty "END" ukazuje navigace stale k jihu. Pro predstavu takhle by to melo vypadat (smer cile a smer sever se logicky lisi) ale vypada to stale takhle at zadam cilove souradnice jakekoliv. Poradi mi nekdo, kde delam chybu, pripadne jestli mam zajet do Globusu a hodit jim to na hlavu? Dik blooper

Já su taky úplnej začátečník ale v Globusu jsem kupil to Geko ;-)
Správnej směr to ale začne ukazovat až se gps začne pohybovat, protože jenom podle detekce pohybu pozná světovou stranu když nemá kompas.


  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 14:40

Koukal jsem se na navod a jak jsem pochopil, tak ma pristroj elektronicky kompas. Kompas v te poloze zustava pred zadanim cilovych souradnic. Pro spravne urceni smeru jeste musi zjistit aktualni pozici, to jest musi byt vyhled na druzice a ty museji byt zachyceny. Takze pokud mas zachyceny druzice a zadan cil, tak by pristroj mel ukazovat k cili, ale necetl jsem podrobne navod.
  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 15:16

Jsem na prijmu druzic, kompas mam presne podle navodu zkalibrovanej, presne podle navodu zadam souradnice ciloveho bodu (zkousel jsem ruzne abych mel jistotu ze cirou nahodou neni cil presne na jihu) a stejne se mi pokazde navigacni sipka pohybuje proti severu, tj. ukazuje stale na jih...uz jsem z toho zoufalej...
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 15:18

Jsem na prijmu druzic, kompas mam presne podle navodu zkalibrovanej, presne podle navodu zadam souradnice ciloveho bodu (zkousel jsem ruzne abych mel jistotu ze cirou nahodou neni cil presne na jihu) a stejne se mi pokazde navigacni sipka pohybuje proti severu, tj. ukazuje stale na jih...uz jsem z toho zoufalej...

A ty se pohybujes a nebo stojis na miste??
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 15:32

Jsem v pohybu, druzice stale na prijmu...
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 18:24

Mám naprosto stejný problém s naprosto stejným přístrojem. Po zadání cílových souřadnic se kompas přichytne ke kříži uprostřed a s ním se pohybuje, tj. nefunguje.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 20:09

zlicinaci: Kde a kdy jsi to kupoval, jestli se muzu zeptat?
all:Poradi nekdo? Je to fakt chyba pristroje nebo spatne prectenej navod?

  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 21:39

Ta se mi zda, ze je to nejakej podfuk. Na takovejch 80% jsem si jistej, ze kdyz jsem se sem pred tejdnem dival, byla tam cena nad 3000 kc. A ted... Ale mozna jsem jenom paranoidni.
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2005 - 21:46

Ta se mi zda, ze je to nejakej podfuk. Na takovejch 80% jsem si jistej, ze kdyz jsem se sem pred tejdnem dival, byla tam cena nad 3000 kc. A ted... Ale mozna jsem jenom paranoidni.

Asi to už mají vyprodané, protože přímo v sekci GPS přijímače je jenom Geko 101.


Ale zkus si to zadarmo objednat ;-)
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 8:43

Ta se mi zda, ze je to nejakej podfuk. Na takovejch 80% jsem si jistej, ze kdyz jsem se sem pred tejdnem dival, byla tam cena nad 3000 kc. A ted... Ale mozna jsem jenom paranoidni.

Kupoval jsem to v Globusu Zličín, samozřejmě :o) Za 1890,- to tam spolu s Gekem 101 prodávali minimálně celý prosinec. Co se týče návodu, ten myslím aplikujeme zcela správně. Zkusil jsem i všechny nedefinované možné kombinace stisků tlačítek a nic. Jako bonus přidávám, že se to už asi čtyřikrát seklo a muselo dojít na reset. Připadá mi, že chybka bude asi ve firmwaru ...
  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 8:53

Asi to už mají vyprodané, protože přímo v sekci GPS přijímače je jenom Geko 101.


Ale zkus si to zadarmo objednat ;-)

No ja na tom elektrocoleti.cz vidim cenu 1770,-

  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 8:56

Kupoval jsem to v Globusu Zličín, samozřejmě :o) Za 1890,- to tam spolu s Gekem 101 prodávali minimálně celý prosinec. Co se týče návodu, ten myslím aplikujeme zcela správně. Zkusil jsem i všechny nedefinované možné kombinace stisků tlačítek a nic. Jako bonus přidávám, že se to už asi čtyřikrát seklo a muselo dojít na reset. Připadá mi, že chybka bude asi ve firmwaru ...

Já s tím Gekem ( taky z Globusu za 1890) su zatím spokojenej, neseklo se ani jednou. Trochu mě ale překvapila malá citlivost na signál. S integrovanou anténou se asi není co divit. Třeba v centru města když jdu po ulici a po stranách jsou vysoký domy tak se to skoro vůbec nechytá. V otevřený krajině to je ale v pohodě, dokonce i uvnitř auta. Jak jsou na tom ostatní přístroje?
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 9:09

Citat z manualu:
Jestliže je uzívána navigacní funkce, Polaris vyzaduje drzet jej správne pred vámi ve svislé poloze proti vaši tvári nebo hlave. Jinak vás muze navést do špatného cíle cesty. Na nejvyšším bode nad obrazcem je svislá linie, která symbolizuje smer záhlaví. Jestlize je cíl cesty práve vlozen, navigacní ukazatel bude ukazovat k nemu. Pouze jestlize jste celem prímo smerem k cíli cesty, bude navigacní ukazatel ukazovat prímo nahoru a šipka bude vyrovnána se svislou linií. Jestlize se pouze odchylujete od smeru cíle vaší cesty, ukáze se úhel odchylky (Deviation Angle) ve stredu krouzku.

Zarazi me ta svisla poloha. Zkousel sem to ale podle me je to pitomost, nehlede na to ze problem s "nalepenym" kompasem zustava. Ale v eng manualu je taky vertical.... tak nevim.
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 8:57

No ja na tom elektrocoleti.cz vidim cenu 1770,-

Já už teďka taky, ale ještě včera tam byla tutově nula.
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 9:00

Jak ctu komentare, tak se mi zda ze vse delate spravne ( tj. kompas zkalibrovan, zadany cilove souradnice a druzice zachyceny). Tak bych se sel poradit do obchodu, kde jste koupili. V navodu neni nic nepochopitelneho, tak to vypada no chybku pristroje.
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 11:06

Zarazi me ta svisla poloha. Zkousel sem to ale podle me je to pitomost, nehlede na to ze problem s "nalepenym" kompasem zustava. Ale v eng manualu je taky vertical.... tak nevim.

Pristroj sice nemam,ale ta svisla poloha me pri cteni navodu taky udivila, zvlast v kombinaci s patch antenou (aspon podle obrazku to na ni vypada). Muze to byt dano tim kompasem, ktery treba vyzaduje svislou polohu, ale nevim. A kalibroval jsi ve svisle nebo vodorovne?
K tomu Geku a signalu: citlivost mezi domy, skalamy a dokonce i pod stromy je vzdycky horsi, signal jimy proste neprojde, popripade se jeste odrazi a tim je zamerovani polohy dost znepresneno. Lepsi to maji asi akorat gps se SIRF chipsetem.
  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 11:24

Pristroj sice nemam,ale ta svisla poloha me pri cteni navodu taky udivila, zvlast v kombinaci s patch antenou (aspon podle obrazku to na ni vypada). Muze to byt dano tim kompasem, ktery treba vyzaduje svislou polohu, ale nevim. A kalibroval jsi ve svisle nebo vodorovne?
K tomu Geku a signalu: citlivost mezi domy, skalamy a dokonce i pod stromy je vzdycky horsi, signal jimy proste neprojde, popripade se jeste odrazi a tim je zamerovani polohy dost znepresneno. Lepsi to maji asi akorat gps se SIRF chipsetem.

Kalibroval jsem to v obou polohách. Kompasu zřejmě svědčí poloha horizontální. Ale problém stejně stále setrvává. Spíš se zeptám jinak, má někdo tento přístroj (XR-5DC) a funguje mu?
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 11:34

Kalibroval jsem to v obou polohách. Kompasu zřejmě svědčí poloha horizontální. Ale problém stejně stále setrvává. Spíš se zeptám jinak, má někdo tento přístroj (XR-5DC) a funguje mu?


Mě ten šrot ani nejde zapnout, jdu to vrátit.
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2005 - 11:44

Mě ten šrot ani nejde zapnout, jdu to vrátit.

Když to tady čtu tak su rád za toho Garmina. Každopádně když se to tady probíralo tak se doporučoval spíš ten Garmin jako značkový výrobek, než nějaký neznámý XR. A už je to tady...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka