Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#361 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 9:28

Podívej se do sousedního vlákna Geojarry chyba. A jde to přes API i pro BM.


  • 0

#362 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 11:35

Geojarry - jeho nahrada legalnimi postupy

Možnosti importu dat


  • 0

#363 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 11:39

Ale v odkazu na wiki, Možnosti importu dat, chybí to podstatné, možnost pro BM stahovat Summary 10000 za den. To přibylo poměrně nedavno. Jen je to omezené při automatickém stahování jen na tradičky a buď jedno území, nebo 50 km od referenčního bodu. Ten se ale pochopitelně dá změnit a stáhnout dalších 50 km, až do teoretické meze 10000 za den.


  • 0

#364 hsmich

hsmich

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 13:47

díky všem, kteří jste postupně reagovali na moje dotazy za čas a předané informace.

už jsem se díky tomu zorientoval.

takže díky moc :)


  • 0

#365 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 říjen 2015 - 16:49

Ano, později večer jsem došel ke stejnému názoru - u pár keší jsem si ručně doplnil souřadnice místo otazníků a začalo to fungovat.

 

Proto jsem Ti psal, ať to zkusíš na jedné keši, aktualizuješ si data keše a zkusíš export.

 

Jako BM můžeš stáhnout kompletní info o 3 keších a částečné o spoustě dalších (jem PM, tak nevím přesně o kolika).


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#366 marbes

marbes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 11 listopad 2015 - 22:26

Ahoj,

potřeboval bych poradit s exportem keší do gpsmap 64s. U starého Oregona 450 fungovalo prakticky vše, ale u gpsmap 64s se mi nedaří vyexportovat nic...resp. nic se v navigaci nezobrazí. Myslel jsem, jestli to není tím, že tam je ggz - a tak jsem jej pro jistotu (po zazálohování) vymazal, ale nepomohlo...

Přitom PQ z geocaching.com funguje v pohodě a keše se zobrazují...

Poradí někdo, proč se mi keše vyexporotvané z geogetu nezobrazují?

Předem díky. Martin


  • 0

#367 petulinka1

petulinka1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 316 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 12:25

To PQ obsahuje stejny kese jako GPX, co exportujes? Jestli ano, tak bych se podivala do nastaveni exportu - mozna jsi tam nejakym nedopatrenim vypnul export kesi. Pokud to je jina oblast, tak to bude nejspis tim, ze je to dal nez cca 200km od mista, kde si GPSka mysli, ze je.


  • 0

#368 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 13:30

Zkus si vyexportovat jen jednu keš a pak se do výsledného GPX souboru podívej Notepadem, co v tom exportu opravdu máš.

 

Teprve pak hledej, co děláš špatně.


  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#369 marbes

marbes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 12 listopad 2015 - 20:00

ok zkusim se podivat na nastaveni a pak i vyexportovat jednu kes a mrknu na v notepadu, co tam je. Zatim diky moc za tipy...


  • 0

#370 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 8:12

Pročetl jsem celé vlákno tohoto skvělého pluginu, ale odpověď na můj problém jsem nenalezl :(
Buď jsem musel přehlédnout (čemuž nevěřím), nebo jej snad nikdo jiný nemá??

O co mi jde?:
K finálnímu WP si přidávám komentář a poznámku které by se mohli hodit při odlovu.
Třeba dodatečný hint z ověřovátka, nebo když si nejsem jist souřadnicemi, tak třeba další možné... a jiné údaje sice třeba nepotřebné, ale u kterých si myslím že by se mohli hodit v případě nutného přeluštění v terénu, nebo co já vím...

Můj problém je že když vyexportuji keše bez přesunu finálky, což je nepohodlné pro odlov tak tam samozřejmě tyto dodatečné údaje (u wp) mám, ale když nechám přesunout kešku na místo FWP, tak nikoliv ;(

Chtěl bych se tedy přeptat jestli to někdo také nějak řeší a jak zajistit aby se tyto údaje z FWP zobrazili v listingu keše...
Případně jestli nelze nějakým jednoduchým zpusobem (script) tyto údaje přepsat v DB přímo do poznámky keše a z FW smazat?

Díky za každý nápad.

Tento příspěvek byl upraven od Hojší: 19 duben 2016 - 8:16

  • 0

#371 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 8:43

1. resim to jednoduse - nepresunuju kesku na vypoctenou finalku. Neshledavam v tom pro lov nic nepohodlneho,  (Opravdu mi zatim nikdo nepredlozil argument, ze presun kese na finalove souradnice je rozumny napad. Ale kazdemu podle jeho gusta.) Naopak na mape mam na prvni pohled upoutavajici vyraznou cervenou ikonu vypoctenych finalovych souradnic. Navic, pokud si nejsem jist, a mam tech finalek vice, mam tam tu ikonku u kazde z nich.

 

2. protoze to nedelam, nevim to - nejsou nahodou ty poznamky u referencniho bodu, ktery vznikne na vychozich souradnicich? Pokud ne, asi by to nebyl takovy problem do pluginu doplnit.

 

3. prepisovat data v databazi - z WP do informaci o kesi - proc si tam ty poznamky nedelas rovnou, proc je davas k bodu kdyz je chces u kese?


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#372 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2016 - 22:28

možná až pojedu powertrail z mysterek, tak se to přesunutí bude hodit, jinak to taky neuznávám :)

jinak celé se to konfiguruje přes VarSubst, tak přes to by nešlo přidat poznámku z waypointu do listingu? - nezkoušel jsem, jen uvažuju nahlas


  • 0

#373 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 5:50

Kdo používá jen POI, je pro něho přesouvání zbytečné. Ale v GPX se hodí. Bod je typu Final waypoint, který navigace nezná a místo něj zobrazí velkou truhlu, je tedy hned vidět, že jde o vyluštěnou finálku. Jen se nedá použít filtrování v navigaci - díky neznámému typu žádným filtrem neprojde. A výhodou je hlavně že funkce Hledat poklad a Najít další nejbližší táhnou rovnou na finálku, pokud ji mám vyluštěnou. Pokud ne, táhnou na výchozí souřadnice. To už se mi vymstilo, prohledával jsem u jedné série tradiček kus holé louky, než jsem si uvědomil, že jako další mi to ukázalo bonusovku, kterou jsem pochpitelně spočítanou neměl. Pokud bych body neměl přesunuté, táhlo by to vždy na výchozí souřadnice a na finálku bych musel přes POI se všemi nevýhodami z toho plynoucími, hlavně není možno rychle přecházet z navigace do listingu a zpět.

Přidávat poznámku k waypointu jsem někdy použil, poznámka typu Je to odhad, nutno dopočítat, jedna z pravděpodobných, atd. Ale nikdy jsem se nedíval, jestli se ukáže v navigaci. Pokud se nedostanu úplně jinam, než jsem plánoval (třeba jedu na výlet a nastoupím do jiného vlaku), tak vím, na co půjdu a podívám se na to předem.


  • 0

#374 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 6:34

Já jsem si export poupravil tak, že se mi právě k final waypointu do komentáře při exportu vepisuje hint. Abych nemusel navigovat k wpt a na místě pro zjištění hintu musel měnit navigaci na kes jako takovou
  • 0

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#375 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 7:22

... Bod je typu Final waypoint, který navigace nezná a místo něj zobrazí velkou truhlu, je tedy hned vidět, že jde o vyluštěnou finálku. Jen se nedá použít filtrování v navigaci - díky neznámému typu žádným filtrem neprojde. ...

Již před časem jsem si říkal jak to, že to na fóru nikde nikdo neřeší?
Nakonec jsem vyřešil svépomocí a tak můžu alespoň v tomto dát tip pro ostatní ;)
Stačí přes PC ručně filtr upravit a mezi <Types> a </Types> ručně přidat <Type>11</Type>
Filtr pak filtruje i "truhličkové" keše ;)
 

1. resim to jednoduse - nepresunuju kesku na vypoctenou finalku. Neshledavam v tom pro lov nic nepohodlneho,  (Opravdu mi zatim nikdo nepredlozil argument, ze presun kese na finalove souradnice je rozumny napad. Ale kazdemu podle jeho gusta.) Naopak na mape mam na prvni pohled upoutavajici vyraznou cervenou ikonu vypoctenych finalovych souradnic. Navic, pokud si nejsem jist, a mam tech finalek vice, mam tam tu ikonku u kazde z nich.
 
2. protoze to nedelam, nevim to - nejsou nahodou ty poznamky u referencniho bodu, ktery vznikne na vychozich souradnicich? Pokud ne, asi by to nebyl takovy problem do pluginu doplnit.
 
3. prepisovat data v databazi - z WP do informaci o kesi - proc si tam ty poznamky nedelas rovnou, proc je davas k bodu kdyz je chces u kese?

1. možná jde jen o zvyk... mě také, stejně tak jako tebe červený praporek, upoutá zavřená truhlička. Navíc pak můžu dát rovnou jako nalezeno a nemusím hledat ke které keši (zvlášť byli li by výchozí někde dál) ten praporek patří a dát pak ještě navigovat na ní abych ji mohl označit jako nalezenou...
2. myslím, že ne a ikdyby, musel by se tento výchozí bod vyhledat, což by ubíralo na komfortu předchozího a vlastně by pak již nebyl důvod to nedělat tvým způsobem.
3. asi by nebyl problém to do budoucna dělat (ikdyž mnohem pohodlnější je při zapisování finální souřadnice přidat rovnou poznámku, nežli pak ještě otvírat keš a zvolit tu správnou záložku...) No a pak také v neposlední řadě, jelikož jsem to netušil, to tak (ne u keše ale u finálky) mám u již u mnoha stávajících.
 

... jinak celé se to konfiguruje přes VarSubst, tak přes to by nešlo přidat poznámku z waypointu do listingu? - nezkoušel jsem, jen uvažuju nahlas

Zřejmě šlo. Já se o to se svými omezenými znalostmi pokoušel marně. Proto jsem to nadhodil zde, jestli to třeba někdo neřešil ;)
  • 0

#376 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 7:23

Napriklad v mnou pouzivanem POIetrexu to delam tak, ze si k finalnimu bodu davam nejen poznamku z toho waypointu, ale i poznamku z cache, hint z cache, i takovy ten tag TM12, aby mi bylo jasne, co a s jakymi obtiznostmi hledam. Mam tam tak vse, co potrebuji.

 

Prepinani na listing mne nijak netrapi, protoze listingy si ani do GPSky nedavam. Kdyz jej nahodou potrebuji, mam jej i s celou Geogeti databazi v mobilu.


  • 0

#377 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 7:29

Napriklad v mnou pouzivanem POIetrexu to delam tak, ze si k finalnimu bodu davam nejen poznamku z toho waypointu, ale i poznamku z cache, hint z cache, i takovy ten tag TM12, aby mi bylo jasne, co a s jakymi obtiznostmi hledam. Mam tam tak vse, co potrebuji.
 
Prepinani na listing mne nijak netrapi, protoze listingy si ani do GPSky nedavam. Kdyz jej nahodou potrebuji, mam jej i s celou Geogeti databazi v mobilu.

...to já bohužel do služebního mobilu nemůžu (nehledě na fakt že to s BB a malým displejem není úplně optimální) a tahat dva (zvlášť když jinak ani není potřeba ten druhý vlastnit) se mi nezdá jako optimální. To ale spíš jen naokraj. ;)
Mohl bys prozradit jak "to tam dáváš" ? díky :)
  • 0

#378 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 7:52

Ted nevim, co konkretne mam kam davat?
Ja to tam nedavam, ja si to proste takhle generuju, v POIetrexu to mam takhle nastavene natvrdo. Ale sjem presvedcen, ze v tech pluginech, co pouzivaji VarSubst, to na 100% jde nastavit stejne. Akorat to ja sam nikde nepouzivam, takze konkretne neporadim.
 
Zkousel ses koukat na navod? http://geoget.ararat...skript:varsubst Prijde mi docela srozumitelny.

V zasade jde o to, ze tam na pouzivas sablony. A v textyu sablony pouzivas promenne, ktere se pak nahrazuji skutecnymi hodntami. A mas tam treba promenne %COMMENT%, %WPTCOMMENT%, %WPTDESCRIPTION%... vse je v navodu popsane.

 

A tak si staci otevrit prislusnou sablonu, a na misto, kam chces, aby se ti ta poznamka vypisovala, pripsat prislusnou promennou.


  • 0

#379 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 790 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:10

Export z GG do navigace bez listingů? Proč ne, když ti to tak vyhovuje. Ale univerzální řešení to není, degraduje to navigování o několik generací přístrojů zpátky.

A nosit kompletní databázi v mobilu? V mém to nejde a jiný jsem si zatím nepořídil. Navíc ta databáze alespoň u mě je poměrně velká a pokud vím, v žádném PC ani jiném zařízení není nikdy dost velký disk.

A dělat si druhou databázi pro mobil? Jde to, ale zase to degraduje tu myšlenku "Jen zkopírovat a hotovo, mám tam všechno."


  • 0

#380 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:28

Jak to degraduje navigovani? Jak navigovani ovlivnuje, jeslti u bodu mam listing, nebo ne? Listing v GPSce je navic takovy nedomrly. Spatne se s nim pracuje, spatne se cte, spatne se v nem roluje, z obrazku mas prd... to ma byt vyhra? Neni! Listing v GPSce je kvalitou nouzovka, ne pokrok.

 

Argumentovat mistem v mobilu je take blbost. V GPSce mas ty problemy s mistem preci take. A ze zrovna nemas mobil, do ktereho to jde, neni zadny argument proti. Nebo mi snad chces tvrdit, ze kdyz to nejde tobe, tak to pro nikoho nemuze mit smysl? :o

 

A prave o myslenku "zkopirovat a mit hotovo" tu jde! Jen vezmu existujici Geogeti databazi a jen ji zkopiruji do mobilu. Hotovo! Mohu si pohodlne cist listingy, mohu si online aktualizovat aktualni data, u multin (kde hlavne je ten listing potreba) mohu pracovat se vzorecky. Tohle s GPSkou neudelas...

 

Ale i tak rad pouzivam GPSku, v terenu je proste praktictejsi. Ale pro GPS musim data generovat mnohem sloziteji. Ale i to si delam, a nemam s tim problem. Preci jen, ten listing v terenu neni vubec potreba pokazde.


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama