Přejít na obsah


Fotka

GPX Garmin - Export pro Garmin GPS (Colorado, Oregon, Dakota, GPSMap 62)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
440 odpovědí na toto téma

#381 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:34

... krom toho, ze ta GPSkova data bez listingu vygenerujes z GG mnohonasobne rychleji. Takze na cas pri nahravani je to moje reseni GPS+mobil o dost rychlejsi, nez kdyz generujes vsechno jen do GPS. ;)

 

A preci jen, ten mobil stejne drtiva vetsina z nas taha s sebou. A kdyz v nem mam data, slouzi i jako zaloha pro nepredvidatelne situace.

 

Ba co hur, nedela mi ani problem si tu GG databazi zkopirovat navic jeste i do tabletu. Vis, jak dobre se pak na te velke obrazovce nekde v hospode u jidla planuje?


Tento příspěvek byl upraven od HaLuMa: 20 duben 2016 - 8:35

  • 0

#382 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:37

Ted nevim, co konkretne mam kam davat?
Ja to tam nedavam, ja si to proste takhle generuju, v POIetrexu to mam takhle nastavene natvrdo. Ale sjem presvedcen, ze v tech pluginech, co pouzivaji VarSubst, to na 100% jde nastavit stejne. Akorat to ja sam nikde nepouzivam, takze konkretne neporadim.
 
Zkousel ses koukat na navod? http://geoget.ararat...skript:varsubst Prijde mi docela srozumitelny.

V zasade jde o to, ze tam na pouzivas sablony. A v textyu sablony pouzivas promenne, ktere se pak nahrazuji skutecnymi hodntami. A mas tam treba promenne %COMMENT%, %WPTCOMMENT%, %WPTDESCRIPTION%... vse je v navodu popsane.
 
A tak si staci otevrit prislusnou sablonu, a na misto, kam chces, aby se ti ta poznamka vypisovala, pripsat prislusnou promennou.

No však mě bylo jasné, že když píšeš že si to tam dáváš,

... ze si k finalnimu bodu davam nejen poznamku z toho waypointu, ale i poznamku z cache, hint z cache, i takovy ten tag TM12 ...

máš na myslí importuješ ;) Proto jsem to také dal do uvozovek :)
Zajímalo mě jestli ten import není nastaven třeba právě ve VarSubst ... a ano první co bylo, tak jsem koukal na návod. Pročetl jej...
Samozřejmě víc srozumitelný je jistě pro toho kdo se nějakým tím programováním zabývá než pro toho kolem kterého to jde obloukem, ale máš pravdu i tak jsem spoustu věcí pochopil... Zrovna tebou zmíněné proměnné, ale již jsem nepřišel na to jak je z FWP dostat do listingu a ne k WP který tam vlastně po přesunu ani není...
  • 0

#383 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 8:42

Ja mluvil o exportu POIetrex. To je neco jineho, co nepouziva VarSubst. "Davam si to tam" proto, protoze jsem si ten export napsal memu pouzivani na miru.

 

Aha, to je ten zakladni problem, ze pouzivas presun. kdyz si vsechno potrebne das k tomu finalnimu waypointu, tak by nemusela byt potreba si ty kesky presouvat, ne?


  • 0

#384 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 10:02

Ano, souhlasím. To že já nemám mobil s Androidem (Widlema, nakousnutým jablkem) není argument. Ale zrovna tak nelze argumentovat tím, že všichni ostatní ho mají. Takže ten nedomrlý listing v navigaci je pro někoho užitečný.

Nedomrlý je, souhlasím. Ale ono stačí, když je tam čitelný vzoreček na výpočet (pokud ho někdo nedá do obrázku). Přemýšlel jsem, že bych to třeba zrychlil vynecháním listingu u tradiček, ale už mnohokrát jsem si u tradičky na místě ten listing pročetl, kvůli informacím, které jsem si nezapamatoval a které by doma u PC už mohly být zastaralé, třeba co z vyhlídky vidíme na obzoru, kterou cestičkou se vydat dál, atd. A navíc Oregon má limit na počet a ne na velikost.

Degradaci navigování, tím jsem myslel, že naviguju Oregonem jako by to byl eTrex Legenf HCx. Na místo dovedou oba stejně, ale listing do něj nedostanu.

A co se týče POI, používám ho taky. Na nalezené, mimo rozsah kraje, pokud si nestihnu připravit GPX dopředu, a pro waypointy (na ty se stejně z menu keše navigovat nedá). Takže vím o výhodách i nevýhodách obou systémů.


  • 0

#385 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 11:09

Ja mluvil o exportu POIetrex. To je neco jineho, co nepouziva VarSubst. "Davam si to tam" proto, protoze jsem si ten export napsal memu pouzivani na miru.

 

Aha, to je ten zakladni problem, ze pouzivas presun. kdyz si vsechno potrebne das k tomu finalnimu waypointu, tak by nemusela byt potreba si ty kesky presouvat, ne?

POIetrex nepoužívám, tak nevím jak se kde nastaví požadovaný import... Jestli se jedná ale o "napsání" jinde než v nastavení, tak by to možná zajímalo i ostatní co jej používají, ale to je spíš do jiného vlákna.

 

Od začátku jsem psal, že přesouvám finalní waypoint na místo kešky a bohužel jsem si od začátku myslel (a nikde nedočetl, že tomu tak není) že když to přesune ke keši finální souřadnice tak přesune i všechny ostatní informace tam obsažené...

Proč používám přesun a jestli je to lepší či nikoliv je spíš diskuse někam jinam. Tady jde o to jestli když už to tak někdo používá, tak lze nějak ty dodatečné informace přesunout také a to jiným (jakýmkoliv) způsobem když to neudělá volba v nastavení... ( jasně nikde není psáno že by měla, ale...).

Za konstruktivní nápady či tipy jak to kdo řeší, předem díky.

 


  • 0

#386 Kreten8

Kreten8

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 756 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 11:23

No já si všechny poznámky píšu do "poznámky" u keše, nikoliv u waypointu a ty pak vidím na začátku listingu. Do poznámky k final waypointu píšu jen vzoreček pro výpočet finálních souřadnic, když je musím řešit až v terénu (vypočítá mi to pak a:Drake v tabletu, když si pak dosadím všechny čísla zjištěná v terénu)


  • 0

#387 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 13:56

Ahoj,
pro export do Oregonu používám pro HC blízké keše export "GPX Garmin - pro nové GPS" (s přesunutím souřadnic na místo FinalWP u vyluštěnách Multi a Mystery) a pro zbytek keší export jako POI.
HaLuMa tvrdošíjně praxi s přesunem keše na místo Final WP odmítá, nastíním tedy výhody, které to dle mne má:

Výhody posunu vyluštěných mysterek na místo FinalWP:
1/ Vyluštěná keš se nachází v menu Geocaching - vidím ji mezi blízkými kešemi
2/ Mám přístupný listing z menu Geocaching
3/ Mohu ji po nálezu/nenálezu označit, přidat poznámku a využít pak Field Notes
4/ Má ikonu zavřené truhly = ihned poznám, že jde o vyluštěnou věc přesunutou na Final WP
5/ Pokud ji mám vyluštěnou, tak už mne výchozí bod, ani ostatní body nezajímají.

Nevýhoda:
Nemám tam poznámku zapsanou v GG do pole Poznámka nebo Cmt a to díky mé lenosti si pohrát se šablonou.
(Tyto poznámky ale mám u keší exporovyných jako POI.)

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 20 duben 2016 - 14:41

  • 0

#388 jakubkencl

jakubkencl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 14:34

Ahoj všem, předem se omlouvám možná za hloupý dotaz, ale prubnu to :-)

Používám (používal jsem) posun na místo FIWP ze stejných důvodů jako píše dejw, ale přestal jsem. Asi můj důvod bude divný, ale je to tak. Lovím hodně na kole bez navigování na keš. Předem se doma kouknu co mě kde asi čeká a pak vyrazím a jedu "na oko" co je po cestě +/- v dosahu.

Bohužel u přesunutých tu zlatou truhličku prostě blbě vidím a na kole bez brýlí na čtení je to ještě horší. Červený praporek nepřehlédnu. Zvykl jsem si na to a už z domova mám připraveno kdy bude vyluštěná mysterka a vím kdy zadat navigaci na... abych nevynechal. Ale kdyby mi někdo poradil jak jednoduše změnit ikonu zlaté truhličky na červený praporek (nebo cokoli jiného), tak budu zase o chlup šťastnější i chytřejší :-)

Vím, že to mohu řešit lepším plánováním trasy, seznamem keší, POI... ale když ona se ta trasa občas tak nějak v terénu i na silnici zvrhne úplně jinam :-)

Pokud to nejde, svět se nezboří, od hledání mě to neodradí a pojedu dál stejně bez posunu na FIWP.

Díky a přeji hezký den


  • 0

#389 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 15:31

Výhody posunu vyluštěných mysterek na místo FinalWP:
1/ Vyluštěná keš se nachází v menu Geocaching - vidím ji mezi blízkými kešemi
2/ Mám přístupný listing z menu Geocaching
3/ Mohu ji po nálezu/nenálezu označit, přidat poznámku a využít pak Field Notes
4/ Má ikonu zavřené truhly = ihned poznám, že jde o vyluštěnou věc přesunutou na Final WP
5/ Pokud ji mám vyluštěnou, tak už mne výchozí bod, ani ostatní body nezajímají.

 

Ony se tu michaji dve ruzne veci.. jedna je presouvani ANO/NE, druha je pouzivani POI misto GPX. A tim vznikaji ctyri sady vyhod/nevyhod.

 

Ja pouzivam POI a nepresouvam. Kdyz to porovnam s tvymi vyhodami, tak:

 

V pripade pouziti POI vyhody 1 a 2 padaji. (Je totiz jedno, jeslti to hledas v menu Geocaching, nebo jako samostatnu kategorii POI. Oboje nabizi stejne moznosti.)

 

Vyhoda 4 take pada, u POI si muzes nastavit ikonky zcela podle libosti, dokonce si muzes i nakreslit svoji vlastni!

 

Bod 5 neni objektivni duvod, jen tvuj subjektivni pocit. Ze te neco nezajima, preci neznamena, ze to musi z mapy zmizet.

 

Takze zbyla jedna jedina vyhoda 3.

Ano, v pripade POI si nemuzes vyrobit zaznam ve fieldnote. To je jedina nevyhoda POI, za to ma zase jine vyhody, kvuli kterym se mi vyplati tohle ozelet. Treba neomezene mnozstvi bodu i na starsich GPSkach, naprosto libovolne ikonky a libovolne trideni do kategorii. Nejsem vazany na tom, co tam Garmin zadratoval.


  • 1

#390 Hojší

Hojší

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 15:47

Nic ve zlém...

dotaz NEzněl zda POI ano či nee (vlastně i z názvu vlákna zcela jasně vyplývá že tu nikdo nechce diskutovat o POIkách...).

Dokonce ani zda přesouvat či ne...

Všechny metody budou mít vždy své zastánce a odpůrce.

 

...ale mohli bychom se zcela výjimečně věnovat tomu co zde zaznělo jako dotaz??

 

Tudíž, když používám tento export a přesun finálního waypointu, zda a jak lze přesunou též informace u tohoto wp obsažené a nově zde zazněl ještě dotaz jak vytvořit a přiřadit vlastní ikonu.

 

Předem děkuji za PODNĚTNÉ informace


  • 0

#391 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 17:12

mas recht. Tedy k tve otazce:

 

Pokud pres sablonu exportu vytvaris kes, tak nevidis jeji waypointy. Takze nemuzes do sablony doplnit udaje z nejakeho jejiho waypointu. jedine, c mas k dispozici, jsou korigovane souradnice na hodnotu z finlniho waypointu. To je ale vsechno. Takze pokud presouvas kesku na finalni souradnice, nemas moznost si k te kesce pridat treba tu poznamku z finalky.

 

Naopak je to lepsi, protoze pokud pres sablonu exportu vytvaris waypoint, tak mas k dispozici promenne naplnene z jeho rodicovske kese. kdybys tedy kes nepresouvam, muzes si do finalniho waypointu nacpat co chces z rodicovske kese.

 

Ovsem nemam ale prakticke zkusenosti s tim, jak Garmin dobre naviguje na waypointy od kese.


  • 0

#392 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 19:57

Tak tos mne nepotěšil, doufal jsem, ze ten script půjde upravit na přidávání komentáře FinalWP i při přesunu souřadnic a jak vidím, tak nikoliv.
Škoda.
  • 0

#393 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 19:59

Zkus napsat Gordovi, treba to nejak dokaze, hebo usoudi, ze by to tam slo nejak jednoduse pridat. Uvidis, za pokus jic nedas.
  • 0

#394 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:02

Jinak k POI vs GPX.
U bodu 1/ a 2/ mám zanoření menu Geocaching - listing, v případě POI je to ale Kam vest? - Extra - GC - Final waypoint, což je zdlouhavější.
Se zbytkem 4 a 5 je to tak, jak píšeš.

Tento příspěvek byl upraven od dejwy: 21 duben 2016 - 6:12

  • 0

#395 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:15

Venujme se tematu - takze je telegraficka odpoved - v novych modelech Garminu si muzes do hlavniho menu udelat zkratku na mnoho veci, ktere GPSka umi. Nebo si to i namapovat na nejake HW tlacitko.


  • 0

#396 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8 789 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:15

Já když už jdu podle POI, málokdy jdu přes menu, většinou je naklikávám z displeje. Přes to menu mi to připadá zdlouhavé, když musím jít přes jednu cestu na keš, jinou cestou v menu na fyzické stage, jinou cestou na finálku. Jak to vidím na mapě, nakliknu to. Jen je problém, když se někde zkříží dvě nebo tři multiny. To se mi stalo v Šibeniku. Hledal jsem stage tří multin najednou a nedodělal ani jednu. Moc mi to nevadilo, město je to krásné i bez geocachingu.

A mimochodem, dost mě dostalo, když jsem v navigaci neměl nikde POI, ale Doplňky. To jsem si v jazykové verzi přepsal sám a mám tam teď POI.


  • 3

#397 dejwy

dejwy

    dejwy

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 215 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:19

Venujme se tematu - takze je telegraficka odpoved - v novych modelech Garminu si muzes do hlavniho menu udelat zkratku na mnoho veci, ktere GPSka umi. Nebo si to i namapovat na nejake HW tlacitko.


Téma vlákna je GPX Garmin - Export pro...., nevidím od něj odklon.
Mám Oregon300, počítám, že tam to asi nejde.
  • 0

#398 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:21

To je jedno, delam to stejne jako Mpik, menu vubec nepouzivam.


  • 0

#399 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:31

Zkus napsat Gordovi, treba to nejak dokaze, hebo usoudi, ze by to tam slo nejak jednoduse pridat. Uvidis, za pokus jic nedas.

 

Ja myslim, ze na otazku reseni jsem odpovedel hned zpocatku - upravit export (resp. knihovnu VarSubst?).

 

Nicmene ma to hacek, kvuli kteremu tuto funkci odmitam a mewynovi jsem jeji implementaci neuspesne rozmlouval. Jde o to, ze to nejde vyresit obecne. Pro konkretni kes ano, i pro vetsinu ano, ale ne pro vsechny. To je pripad uz toho presunu, takze i tech poznamek. Neni totiz zadny jednoznacny a spravny algoritmus, ktery by rikal kam kesku presunout v pripade, ze finalek je vic. A musim rict, ze to neni tak ridka situace, jak by se mohlo zdat. Alespon ja mam nekolik finalek docela casto (pokud neni overovatko). A to je duvod, proc bych se do te upravy ja nepoustel.


  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#400 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2016 - 20:51

Ja preferujem jednoznacne hladanie cez "Skryse Geocache", finalne suradnice mam ulozene na Groundspeaku a pokial je ich viac tak su ulozene ako dalsie wpt ku keske, ktore sa exportuju ako ine wpt body - mozem ich pomenovat ako potrebujem. Za finalne suradnice povazujem tie, ktore su ulozene ako "Coordinate Override". Mozu to byt nielen mysterky alebo multiny ale aj tradicky ktore su z nejakeho dovodu posunute voci pociatku. Pokial poznam dovod tohto posunutia poznacim si to do PCN ktore sa tiez exportuje do LongDescription. Pokial ma keska posunute suradnice tak to viem uz podla jej nazvu a sice medzi druhe a tretie pismeno je vlozeny vykricnik.

Ak pri hladani cez menu "Poklad" najde kesku poznacim si to cez menu aby som si nemusel pamatat co som nasiel. Podla tohoto zaznamu potom mozem poloautomaticky doma logovat cez mozilive...zvyknem si tu poznacit aj cislo TB alebo geocoinu alebo ine poznamky, ktore potom pri logovani vidim.

Garmin monterra moze navigovat na dalsie waypointy ktore su "pod" keskou hned a netreba z menu odchadzat. G550 zial toto nevie ale aj tam sa da navigovat "do dalsej fazy" - toto vsak osobne vobec nepouzivam kedze mam monterru. Tiez som si zvykol pouzivat Locus v ktorom mam komplet listingy aj s obrazkami v niekolkych gpx ktore sa daju importovat aj v terene podla potreby.

 

 

 

 

 

 

 

-


  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama