Přejít na obsah


Fotka

Vykradani CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#1 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 22:39

Posledni dobou pri zpetne kontrole ulovenych cachi nachazim stale casteji tyto logy: ----telo logu--------- OUT: CWG A cast IN: tam proste neni! Takze nekdo sebere CWG, neda tam vubec nic - a jeste to hrde hlasa v logu? To uz je snad trochu ujete, neni? Protoze je to tesne za mym logem, je to MOJE CWG, ktere si nekdo vzal - a nic za nej nedal. Uz jsem zacal psat takovym cacherum maily. A nejsou to zrovna zacatecnici. Jeden mel i pres 1500 nalezu. Nechapu to, kdyz chce nekdo CWG ukradnout, nebude to prece psat vubec do logu! Takze co je tohle - provokace? Vysmech? Nebo jenom cacheri zapominaji psat tu cast IN?
  • 0

#2 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 23:08

werg napsal/a:
Takze co je tohle - provokace? Vysmech? Nebo jenom cacheri zapominaji psat tu cast IN?

Ani jedno. Podobnost s GC je tak velká, že spousta lidí považuje CWG za předmět NEurčený k výměně. Něco jako GC, jen s tím rozdílem, že GC dám do jiné keše, ale CWG si nechám.
Pochybuji, že se s tím dá něco dělat.
  • 0

#3 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 23:22

Podytakam, ze pisi po 3 pivech. Ackoliv se muze stati, ze dotycna osoba si splete rozdil mezi GC a CWG, vubec ji to neomlouva. Neznalost at uz zakona nebo "nasi" hry neomlouva :-) Rovnez jsem se setkal asi pri svem 7. nalezu kese s takovym tim drevenym koleckem, ale pockal jsem a pozjistoval, co je to zac. Navic jde v pripade omylu vzdy napsat neco jako "nechtene, pardon" a popripade vlozit do kese jine. Jako vlastnik CWG jsem po obnoveni ci kontrole vlastnich pokladu rovnez vlozil svuj vzorek. A co byste rekli? Kde nic, tu nic. A je skoro jedno, zda je to novacek nebo stary mazak....=> Ponauceni pro priste: pouze osobni vymena kus za kus Vsem prijemny vecer ci rano:-)
  • 0

Vojcek 1986


#4 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 06 srpen 2009 - 23:39

Sodobar napsal/a:

werg napsal/a:
Takze co je tohle - provokace? Vysmech? Nebo jenom cacheri zapominaji psat tu cast IN?

Ani jedno. Podobnost s GC je tak velká, že spousta lidí považuje CWG za předmět NEurčený k výměně. Něco jako GC, jen s tím rozdílem, že GC dám do jiné keše, ale CWG si nechám.
Pochybuji, že se s tím dá něco dělat.


Už se mi párkrát stalo, že mi kačeři začátečníci píší, jak "zalogovat" moje CWG, že tam nejsou žádná "číslíčka". Ale to bych řekl, že je menšina, spíš si i ti zkušení vezmou CWGéčko a kašlou na to, že tím ochuzují obsah keše. Kdo založil alespoň jednu keš, tak ví, o čem je řeč a vždy rád smění... i když třeba za blbost, co vytáhne z báglu.

Mě se brakování CWG taky nelíbí, do své první keše jsem narval 6CWG a jen dvě byly směněny... jinak to byly fakt logy OUT: 2xCWG bez části IN nebo úplně bez logu.

Ale můžem si stěžovat, může se nám to nelíbit, ale to je tak jediné, co můžeme dělat...
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#5 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 6:45

Jestli to není tím, že smysl CWG je tak trochu diskutabilní... Podívej se na dotazy nováčků zde. Nejsou schopni si přečíst ani návod jak zjistit souřadnice keší a jak hledat. Můžeme být rádi, že okrajově vědí co s TB nebo GC. A ono to kolečko je někdy to nejhezčí v krabičce. Kdo si nenechal CWG vyrobit, jeho hodnotu nezná a tak si vezme prostě tu hezkou věc... nebo si ho prostě splete s GC. Takže je to spíš na tobe fair trade a to se tady řešilo už asi 1000x
  • 0

#6 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 7:34

My to řešíme tak že k našim CWG přikládáme podobnou cedulku :-)
Vložený obrázek sice ted vypadá trochu jinak ale text který obsahuje je stejný :-)

Si myslim ze dost kačerů si to plete protože občas vidim logy typu

IN : GC
OUT CWG
:(:(
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#7 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 8:12

werg napsal/a:
OUT: CWG
A cast IN: tam proste neni! Takze nekdo sebere CWG, neda tam vubec nic - a jeste to hrde hlasa v logu? To uz je snad trochu ujete, neni?


Tady si aspoň můžu říkat, že dotyčný byl trouba a nevěděl, že CZECH WOOD GEOCOIN není GEOCOIN.
Mnohem víc mě mrzí cílené vybírání keší - takové ty nezalogované návštěvy, kdy si nějaký kačer z okolí prostě zajde vzít kolečko, které chce do sbírky (proti tomu žádná) a nezapíše návštěvu, natož aby něco nechal na výměnu:(
Ale asi s tím člověk nenadělá nic, než to, že se sám bude chovat lépe:|
  • 0

#8 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 8:55

K oblibene vymene IN:GC OUT:CWG Nedokazu si to vysvetlit, ale kdyz uz to nekdo napise, tak musi vedet, proc a jak vymenil. Respektive kdyz vi, ze je to CWG/Osobni drevene kolecko, tak proc ho berou? Jedine snad ta "neznalost" nebo tvrda ignorace. Ale dost uz, od PC to nevyresime. Jedinou utechou snad je, kdyz vlozim CWG do narocnejsi kese. Tam mam tak trochu jistotu, ze zde nebude 100 nalezu tydne a obsah bude bohatsi.
  • 0

Vojcek 1986


#9 starzma

starzma

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 9:00

Ahojky, já sice pořád ještě začínám, ale CWG mne docela zaujalo a už jsem uvažoval o tom, že si je pořídím. Sice je to proti všem pravidlům a myšlence geocachingu, ale myslím si, že speciálně CWG by měly zůstávat v cache. Sám za sebe mám chuť dát CWG pouze do těch keší, které mne něčím zaujaly nebo pobavily (třeba řešením mystery). Jinak řečeno mohla by to být "odměna" vlastníkovi cache. I přesto, že se to nezdá, údržba cache stojí nemálo času a pořízení také nemusí být levné. Řekl bych, že případná sbírka CWG pro vlatníka cache je vizitka fungující cache. CWG hlavně mizí z cache jako první a končí vetšinou v rukách kačera, který šel po mne .... Osobně CWG z cache neberu. Ostaně k čemu mi bude CWG někoho kdo tam byl přede mnou ? Pokud by bylo CWG nějak spjato s cache tak proč ne, udělám výměnu. Vezmu si CWG ke konkrétní cache nebo CWG vlastníka cache a nechávám tam to své .... Pokud ale někdo mění kinger hračky za CWG, tak to mi připadá neadekvátní ..... Martin.
  • 0

#10 Tragi

Tragi

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 9:02

No, ono je to tou naší českou povahou. V jiných zemích by to nikoho ani nenapadlo. Sami víte, jak to v čechách chodí... Je to škoda.
  • 0

#11 klay-men

klay-men

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 9:46

máte někdo zkušenost, že byste našel cache, která by obsahovala výhradně CWG? Mě by se líbilo, kdyby hned na uvod bylo napsáno "jen pro CWG". Ten kdo by CWG neměl by tam ani chodit nemusel a ostatní by měli alespoň trošku šanci. Zkušeností zatím mám minimálně, ale v mém nejbližším okolí jsou cache tragické - pouze blbosti z Kinder vajíček a to jednomu skoro dokáže vzít radost z nálezu, především když je to náročnější a běhal jsem půl hodiny kolem :) ještě otázka: je proti pravidlům vzít si více než jeden předmět např. vezmu 2 věci a 2 nebo více věcí vložím. Jak je to?
  • 0

#12 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 9:48

no kdyz jsme se spolu prvne setkali, tak ti prislo divne, ze CWG menim nejradsi z ruky do ruky, ted uz je ti jasne proč... CWG se dle mych zkusenosti proste kradou ve velkym a je fakt jedno jestli jde o novacka nebo o stareho mazaka.. Taky uz jsem videl log od mazaku: in: 0, out 2xCWG apod... Je to hnus, ale i tak jeste obcas do peknych (ne jednoduse dostupnych) kesi, stale sva CWG vkladam..
  • 0

#13 raduz_CZ

raduz_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 370 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 9:49

klay-men: ale ony CWG smenarny fungujou, bohuzel to pak konci tak, ze si nekdo da na watch-list a chodi tam CWG vykradat, pochopitelne zadny log po sobe nenecha
  • 0

#14 starzma

starzma

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 9:56

Ahojky, tak tohle už vůbec nechápu. Výměna CWG za jiné s jiným cacherem, to je super, nechat CWG v cache, na to je to určeno, ale aby někdo chodil vykrádat .... Za pár měsíců zjistí že už ho to nebaví, má toho pytel a ten potom bude prodávat a nebo to vyhodí .... Tak si říkám mám je vůbec vyrábět ? ... Asi ano pro těch pár poctivých .... M.
  • 0

#15 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 10:08

Tragi napsal/a:
No, ono je to tou naší českou povahou. V jiných zemích by to nikoho ani nenapadlo. Sami víte, jak to v čechách chodí... Je to škoda.


To je ale ptákovina. Děje se to všude, záleží na konkrétní osobě a ne na "národní povaze," chjo.
  • 0

#16 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 10:21

klay-men napsal/a:

ještě otázka: je proti pravidlům vzít si více než jeden předmět např. vezmu 2 věci a 2 nebo více věcí vložím. Jak je to?


Taková výměna je ok pokud je to v rámci fair trade :-) čili směna ve stejné nebo vyšší hodnotě. Takze pokud si nevezmes treba 2 cwg a das za ne 2 štíplý lístky z tramvaje tak to je OK B)

Nedávno jsme navštívili keš kde byla avizovaná CWG směnárna moc jsme se na ni těšili a po náročném odlovu jsme zjistili že CWG směnárna je uplně vykradená a neobsahuje ani jedno CWG tak jsme vložili do začátku jedno naše aby ten co pujde po nás měl co měnit.
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#17 9mmLuger

9mmLuger

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 11:12

klay-men napsal/a:
máte někdo zkušenost, že byste našel cache, která by obsahovala výhradně CWG? Mě by se líbilo, kdyby hned na uvod bylo napsáno "jen pro CWG". Ten kdo by CWG neměl by tam ani chodit nemusel a ostatní by měli alespoň trošku šanci.

GC1RC1Y - Poklad kešerů je jenom na výměnu CWG. A ten kdo svoje CWG nemá se může jít aspoň zalogovat.
Když mám možnost si koupit eventové CWG, vezmu si jich víc pro tyto případy. Ale už pracuju na vlastním.
  • 0

#18 marekd

marekd

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 232 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 11:27

klay-men napsal/a:
máte někdo zkušenost, že byste našel cache, která by obsahovala výhradně CWG?


Třeba tato: GC1P4E1
A aby se do ní nedalo chodit jen tak pro cwg, tak je zamčená a existují 3 klíčky jako TB. Nejprve musíš na některý z nich někde narazit a pak můžeš jít sem. Moc pěkná keš.
  • 0

#19 Medcin

Medcin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 91 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 11:39

Hroch Team napsal/a:
My to řešíme tak že k našim CWG přikládáme podobnou cedulku :-)
Vložený obrázek


Nádhera - byl by k dispozici zdroj pro kvalitní tisk nebo si to chráníš © ® ™?
  • 0

#20 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 11:52

Take bych mel zajem. A urcite by bylo vic lidi. Nenahrajes ji sem na server?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama