Přejít na obsah


Fotka

Vykradani CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#21 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 13:16

klay-men napsal/a:
máte někdo zkušenost, že byste našel cache, která by obsahovala výhradně CWG? Mě by se líbilo, kdyby hned na uvod bylo napsáno "jen pro CWG". Ten kdo by CWG neměl by tam ani chodit nemusel a ostatní by měli alespoň trošku šanci.


Blahé paměti se vedly dlouhé diskuze kolem GC1NX3A. Já jsem jedno CWG dostal, abych ji mohl odlovit :-)
  • 0

#22 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 13:19

Oki ke stazeni TADY http://frostowje.ic....trade_final.pdf delal jsem to dost na rychlo ale myslim si ze to svuj ucel plni :-) necham to nahrat sem na server taky :-) jen teda asi musim kontaktovat nejakyho admina :-)

Tak snad se to casem ukaze i v sekci ke stazeni :-) Jo staci to vytisknout a nastrihat velikost je tak akorat do toho sacku :-) Jo doufam ze to je ta spravna verze ale myslim ze jo :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#23 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 14:42

Jo,teď jsme zrovna byli na Šumavě na keši Javorníku.Měla tam být dvě CWG,nebylo tam žádné.Mezi jejich vložením a naší návštěvou tam bylo asi pět kačerů,výměnu CWG nelogoval žádný. Do našich keší při kontrole jedno,či dvě vždy přidáme.Většinou zmizí bez logů :(
  • 0

#24 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 18:18

Ja kdyz jsem začínal, tak jsem taky objevil v kešce "takové to dřevěné kolečko" a nevěděl jsem co to je, tak jsem radši neměnil nic, ani nebral a až pak když jsem zjistil k čemu to slouží, tak jsem si nechal udělat své CWG a je to. Teď měním kus za kus. Takže když nevím, tak neberu a nejdřív se informuju i za tu cenu že "to kolečko" toho konkrétního kačera už nenajdu. Teď mám čerstvě založenou keš, vložil jsem tam na začátek 5 CWG, dnes jsem byl vyměnit pytlík na logbook a byli tam dvě cizí a přitom v logách se podle zápisu měnil buď kus za kus a nebo nic, takže asi je pod keškou studna a někam tam padají :(
  • 0

#25 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 19:25

preferuji výmenu cwg raději osobně nebo poštou.najít v kešce cwg je dost vzácné.sámpři zakládání kešky vložím třeba 2 svě cwg a stejne po pár kačerech,kteří ani jeden v logu nemají že si ho vzali tam už cwg nejsou.
  • 0

#26 cetnik

cetnik

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 20:29

Teddy Team napsal/a:
preferuji výmenu cwg raději osobně nebo poštou.najít v kešce cwg je dost vzácné.sámpři zakládání kešky vložím třeba 2 svě cwg a stejne po pár kačerech,kteří ani jeden v logu nemají že si ho vzali tam už cwg nejsou.


Já teda nevím, ale přijde mi že CWGčka jsou primárně určená k výměně v keši. Samozřejmě že na nějakém eventu a nebo když se potkají dva kačeři, tak si je vymění, ale posílání poštou.... z toho bych neměl takovou radost, jako když přijdu ke kešce a ono tam je CWG. Třeba dneska jsem objevil CWG v jedné městské kešce a to bylo radosti :D
  • 0

#27 wingshawk

wingshawk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 21:59

Tak Vám to tady lidičkové čtu, a mám pocit, že v našich zeměpisných šířkách jde GC "do kytek" ... Někdo pravidla čte, jiný ne, další zase říká na krabici: "líbí se ti něco? vezmi si to, a nahraď to jinde", atd. GC není vázáno povinností, vše je založeno na principu dobrovolnosti. Konstatování typu "vezmeš, nahradíš" je v zásadě poplatné někde hodně daleko odsud. Ani pravidla nezmiňují frázi "vezmeš, musíš nahradit". CWGčka jsou bohužel českým specifikem (neochotou investovat do klasických track itemů) a tím pádem i cílem neadresných sběratelů...Mezi námi, tvůrce rubové strany vyžaduje, aby kdokoli, kdo použije ofic rub CWG, poslal jeden nový kus právě jemu, do sbírky. Stačí jediné, navrhete vlastní rub i líc, a je to … Pravdou je, že o tom silně přemýšlím. Ne proto, abych provokoval rebelii. Ale proto, že mne mrzí absence principu dobrovolnosti .. Majitelé, kteří CWG pouští "do světa" by měli brát na vědomí jejich hodnotu (pokud si jich tak cení). Není to Track Item, ale přitom hodnotu, alespoň výrobní, rozhodně má. Pro majitele ale spíše hodnotu směny. Takže vložení do krabice ve větším množství je pouze předem prohraná investice. Směna dle GC je přece popsána tak, že "by se měly (!!!) měnit jen věci zhruba stejné hodnoty" (tedy není nezbytně nutné aby se jen měnily, a ani hodnota nemusí být nutně stejná). Princip dobrovolnosti v praxi ... U CWG je ovšem známá výše nákladů (surovina, laser, obaly, karty, atd.), takže objeví-li se nálezce, který smění CWG za kupříkladu list hotelového toaletního papíru, bude ještě majitel onoho CWG protestovat? Princip obecné dobrovolné směny byl naplněn, i když je v hodnotách nepoměr ... (pro cizince jde ovšem jen o dva poněkud odlišné kusy celulozy absolutně bez hodnoty). Je to jen můj názor. Bohužel je podpořen zkušenostmi více regionálních cacherů, vlastními negativními zkušenostmi a viditelnými následky hektické medializace GC ... Skoro se ani nedivím jednomu z guru českého GC, že nechal dobrovolné práce …… a dal se na WM a jiné aktivity ...
  • 0
Dakota 10 + HTC Touch HD + Mio560 + Mio510


#28 slon324

slon324

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 srpen 2009 - 23:03

werg napsal/a:
Posledni dobou pri zpetne kontrole ulovenych cachi nachazim stale casteji tyto logy:
----telo logu---------
OUT: CWG
A cast IN: tam proste neni! Takze nekdo sebere CWG, neda tam vubec nic - a jeste to hrde hlasa v logu? To uz je snad trochu ujete, neni?
Protoze je to tesne za mym logem, je to MOJE CWG, ktere si nekdo vzal - a nic za nej nedal. Uz jsem zacal psat takovym cacherum maily. A nejsou to zrovna zacatecnici. Jeden mel i pres 1500 nalezu.
Nechapu to, kdyz chce nekdo CWG ukradnout, nebude to prece psat vubec do logu! Takze co je tohle - provokace? Vysmech? Nebo jenom cacheri zapominaji psat tu cast IN?


Mě se zdá, že tady někteří brečíte zbytečně. Jo, to tak jak werg píše. A změnit se to asi nedá. Ale se to dívám takhle: GC mě už víc jak rok a půl ohromě baví a zatím to nevypadá, že by se to mělo pokazit. Když to srovnám s jinými zábavami, tak mi pořád vychází, že je to velice levná záležitost (myslím tím poměr cena/výkon, absolutně nejlevnější to tedy není). A i když v naprosté většině netrejduju, občas přeci jen cítím potřebu mít s sebou něco na výměnu. CWG samotné se mi sice nijak zvlášť nelíbí, rozhodně je tedy nehodlám sbírat, přesto si ale myslím, že je to geniální nápad. Takže jsem si je taky pořídil, dávám je do svých keší, když se mi chce, dávám je do cizích keší, když se mi líbí, a vůbec neřeším jestli si je někdo bez náhrady vezme nebo je za něco vymění. Beru to prostě tak, že do té hry něco vkládám a odměnu jsem si už vybral předem. A nemám s tím žádný problém. Rozhodně si nenechám kazit zábavu, nějakým blbečkem, který není ani schopný nebo ochotný přečíst si pravidla. Já vím, je jich čí dál tím víc, ale pořád ještě mi to stojí za to, protože pořád ještě je dost lidí, kteří takoví nejsou. Jestli chce někdo dělat osvětu, OK, já se na to sice necítím ale jak známo, boj s blbostí se vzdávat nemá a je moc dobře, že jsou i takoví, kteří do toho jdou. No ale právě od nich bych očekával, že se nenechají otrávit. Vždyť za cenu toho kolečka si ve městě můžete zajít tak dvakát na pisoár a když jste někde venku na lovu, tak to máte zadarmo. :)
  • 0
Kdyby žaludek uměl mluvit, žádal by Poděbradku.

#29 Biegl

Biegl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 8:48

werg napsal/a:
Je to proste anglicke "should" - doporuceni.

Ono dokonce "should" v právnické angličtině (smlouvy apod.) znamená "musí". Což by v podstatě mohl být i tento případ.;)
  • 0

#30 werg

werg

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 316 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 9:03

Biegl napsal/a:

werg napsal/a:
Je to proste anglicke "should" - doporuceni.

Ono dokonce "should" v právnické angličtině (smlouvy apod.) znamená "musí". Což by v podstatě mohl být i tento případ.;)


Souhlasim. V praxi jsem to casto nalezl jako "zavazne" doporuceni, kteremu by asi v cestine spis odpovidal vyraz "musi". Plno lidi tady proste nepochopi, ze modalni slovesa maji v anglictine lehce posunuty vyznam...
Takze se tesim, az mi zase nekdo sebere z cache CWG bez vymeny a pak mi vysvetli, ze trade by se MEL delat ve stejne hodnote nebo vyssi, ale ze to vlastne znamena, ze to tak byt nemusi, protoze v pravidlech vyslovene neni, ze se to musi... :D
  • 0

#31 wingshawk

wingshawk

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 08 srpen 2009 - 22:57

Vidím, že je zde důležité to, jak se pochopí "právnická" angličtina ... Bohužel jsme v Čechách. A zde je (také bohužel) právnická angličtina víte kde ... Lidi, proboha, vykašlete se na porozumění anglosaské mentality a pokuste se akceptovat českou současnost. Dneska jsem našel v krabici kromě mnoha jiných kravin také dvě zlámané cigarety, použitý lázeňský ubrousek a toaleťák. CWG, které tam bylo jsem si vzít chtěl, ale neměl jsem nic ssebou kromě TI. Takže trade nebyl. Podotýkám, že CWG byl jediný předmět, který byl vhodný pro výměnu ...
  • 0
Dakota 10 + HTC Touch HD + Mio560 + Mio510


#32 Laczy76

Laczy76

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 7:26

A ja davam vacsinou prave opacne, IN: woodcoin, OUT: -. Co som ja blby? :o Ale ked v keske nic zaujimave nie je, keska bola zaujimava a mam z toho radost, tak preco nie. :) Ale aj tak nerad by som cital ze niekto to vyberie a neda namiesto toho ani kinder hracku. :@
  • 0

#33 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 8:30

Nic s tím člověk nenadělá. Za včerejší den jsem potkal pouze 1 CWG a to na bonusovce kde 4 měsíce nkdo nebyl. I TB hotel byl totálně prázdný. V keškách pouze spousta hovadin (vynechávám předměty , které tam jsou pro děti), včetně sirek. Já ale dávám CWG i za pěkný zážitek a místo, takže vždy víc rozdám. Bohužel má to jeden háček. Už dochází:| . GC a TB už potkávám sporadicky. Vždy když se založí nová keš a naplní se, hned je vybílená a další už se do ní dostávají těžko. A můj poznatek je, že nejvíc tímhle trpí kešky, které jsou součástí serií a kešky se špatným provedením, kde se asi někdo bojí tam něco nechat. Hawk..
  • 0

#34 BlueDragonFS

BlueDragonFS

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 8:36

Nedavno jsem nasel kes, kde byl uzasny CWG, ale ja zjistil, že nemám věci na výměnu. Tak jsem ho s patřičnou omluvou vyndal, ale jak vidím tuto diskuzi, tak se červenám snad všude a co nejdříve ho pošlu do keše. Omlouvám se dotyčnému kačerovi :(:(:(
  • 0

#35 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 9:21

TB potkavam hafo... obcas pak pri logovani ztracim prehled ktery jsem kde nasel... coin jsem nevidel ani nepamatuji... a CWG se obcas najdou... mam asi 20 ks, z toho rekneme pulka z eventu ci vymena s kacery na lovu, takze 10 nalezu na necelych 500 kesi... v kazde padesate je CWG :) To neni spatny, kdyz coby prevazne prazsky lovec mam polovinu nalezu na micro kesich :) Kdyz si udelam cas a vyrazim do prirody, obvykle nejake to CWG najdu.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#36 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 9:28

monro napsal/a:
I TB hotel byl totálně prázdný.


no jo, to je tezky, kdyz nekdo zalozi hotel uprostred "niceho". kdo by tam taky neco nechaval, kdyz je to proste standardni kes, ktera pro pohyb tb/coinu nic navic neprinese.
  • 0

#37 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 11:13

Hroch Team napsal/a:
Oki ke stazeni TADY http://frostowje.ic....trade_final.pdf delal jsem to dost na rychlo ale myslim si ze to svuj ucel plni :-) necham to nahrat sem na server taky :-) jen teda asi musim kontaktovat nejakyho admina :-)

Tak snad se to casem ukaze i v sekci ke stazeni :-) Jo staci to vytisknout a nastrihat velikost je tak akorat do toho sacku :-) Jo doufam ze to je ta spravna verze ale myslim ze jo :-)


Možná by nebylo špatné hodit odkaz i na původní verzi ze které tahle česká podoba vychází: http://www.9key.com/...icons/trade.jpg. Obávám se, že autor originálu určitě nepočítal s tím že někdo jeho obrázek vezme, zkrátí na šířku o 80 % (takže se z kruhového zákazu stane šišoid), a někdo pak tuhle grafickou hrůzu bude ještě chválit ...
  • 0

#38 Pekycz

Pekycz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 11:26

Zrovna dneska jsem byl po dlouhé době kontrolovat své 2 keše. V první byl GC, tak jsem ho vyndal, jelikož vím že v příštím týdnu jedu naa vzdálenější keše. A zápis tradu vypadal takto: IN:0 OUT: GC. A to proto, protože za cestovní předměty se dávat nic nemusí, vlastně jim pomáhám v cestě. Poté jsem byl na druhé keši. Tam jsem taky při kontrole něco odnes, a právě CWG. Zápis tradu pak vypadal takhle: IN: Mé CWG OUT: CWG. Oba trady jsem zapsal jak do logbooku, tak na net. Nevidím nic špatného na tom, že při kontrole keše CWG vyndám. Vždy ho ale nahradím svým.
  • 0
Krušné Hory jsou můj revír :)
Asus MyPal A632N + OziExplorer + BeelineGPS a Nokia 3310c + Handy geocachin + Locify + LD-3W

#39 Bitterfeel

Bitterfeel

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 12:22

Přesně tak. Osobně už mám taky CWG. Když jsem je ještě neměl, tak jsem taky ve dvou případech vzal z keše CWG a nic za ně nedal, ale přiznal jsem to v logu a slíbil jsem (A TAKÉ DODRŽEL), že až budu mít svoje, do keše je dodatečně vložím. Teď už měním kus za kus a prakticky ve většině případů ještě něco přihodím navíc. Ke svým CWG taky přikládám lístek na kterém nálezce žádám, aby CWG měnil v hodnotové rovnováze. Není taková námaha koupit pár hezkých nebo užitečných věciček za deset až dvacet korun a za ty to měnit, když člověk zrovna nemá CWG.
  • 0

#40 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:14

Mimon_team napsal/a:

Hroch Team napsal/a:
Oki ke stazeni TADY http://frostowje.ic....trade_final.pdf delal jsem to dost na rychlo ale myslim si ze to svuj ucel plni :-) necham to nahrat sem na server taky :-) jen teda asi musim kontaktovat nejakyho admina :-)

Tak snad se to casem ukaze i v sekci ke stazeni :-) Jo staci to vytisknout a nastrihat velikost je tak akorat do toho sacku :-) Jo doufam ze to je ta spravna verze ale myslim ze jo :-)


Možná by nebylo špatné hodit odkaz i na původní verzi ze které tahle česká podoba vychází: http://www.9key.com/...icons/trade.jpg. Obávám se, že autor originálu určitě nepočítal s tím že někdo jeho obrázek vezme, zkrátí na šířku o 80 % (takže se z kruhového zákazu stane šišoid), a někdo pak tuhle grafickou hrůzu bude ještě chválit ...


Libi, nelibi kazdy at si to prebere jak chce nejsem zadny grafik :D jen amater co obcas neco upravi nebo namaluje v gimpu :-) máš-li něco lepšího k dispozici co by nálezce CWG informovalo o co vlastne jde sem s tím. Jinak obrázek jsem vzal z české wiki http://wiki.geocachi...z/wiki/Geocache sice jsem původně chtěl vytvořit něco vlastního ale uznal jsem že tohle svůj účel splní a taky jsme to potřebovali dost narychlo takže nebyl nijak extra čas se s tim crcat :)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama