Přejít na obsah


Fotka

Vykradani CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#61 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 15:39

Tak já musím konstatovat docela příjemnou zkušenost. asi před třemi týdny jsem byl na keši, kde byla podmínka cwg za cwg a protože tam žádné nebylo, to je ta horší zkušenost, tak jsem tam jedno nechal a díval se na loogy, kdo si jej vezme a ač keš navštívilo zhruba patnác kačerů, žádná odezva. Tak jsem si říkal, že si jej asi někdo vzal a nezaloogoval. Včera jsem jel kolem, tak jsem nakouk a jaké bylo překvapení, mé kolečko tam pořád bylo:D, Takže si myslím, že to tak hrozné ještě není. Já osobně měním cwg za cwg, nebo když se mi něco v keši líbí, tak si to za cwg vyměním. A když mě keš nadchne svým provedením nebo místem, tak jej tam také nechám. Jako poděkování a v podstatě obohacení kešky, protože co si budem povídat, je jen málo jiných věcí, ze kterých bych měl větší radost, když je v keši najdu.
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#62 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:22

Zegga napsal/a:
A pokud to kolečko opravdu moc chcete, zkuste příště opsat nick a majiteli napsat že jste ho viděli v keši,
neměli nic na výměnu a že ho prosíte o férovou výměnu poštou. Myslím že slušné prosbě takto rád vyhoví.


Vyprdnul bych se na takovou žádost - shánět obálku, známku a poštovní schránku nebo jít na poštu... Nejde až tak o těch pár korun, ale o ten čas!
  • 0

#63 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:26

CWG není pro mne předmět jen na výměnu, ale dávám je do keší i jen tak, bez toho, že bych si něco vzal, prostě jen proto, že se mi daná keš líbí. A tak se občas může stát, že narazím v nějaké keši na CWG, ale u sebe žádné na výměnu nemám. A nemám žádný pocit viny, že jsem vzal z keše CWG bez výměny. (s ostatníma věcma traduji jen výjimečně)
  • 0

#64 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 21:54

MArtinPP69cz napsal/a:
CWG není pro mne předmět jen na výměnu, ale dávám je do keší i jen tak, bez toho, že bych si něco vzal, prostě jen proto, že se mi daná keš líbí. A tak se občas může stát, že narazím v nějaké keši na CWG, ale u sebe žádné na výměnu nemám. A nemám žádný pocit viny, že jsem vzal z keše CWG bez výměny. (s ostatníma věcma traduji jen výjimečně)

No když na takovou kešku příjde víc lidí s tímto názorem a keška bude za chvíli prázdná, tak autor bude určitě maximálně spokojenej s tím že někonu udělal radost a hned nakoupí další věci a odnese je tam aby i ostatní nálezci měli taky radost. Já tedy k takovým autorům rozhodne nepatřím. S takovýma názorama budou kešky za chvíli prázdný, nebo budou připomínat odpadkový koš.
  • 0

#65 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:05

Musí to být určitě fajn pocit mít doma sbírku nakradených CWGček... Já jsem jednou provedl downtrade nějaké blbůstky, protože jsem nemohl vysvětlit malému, že to musíme v kešce nechat, když malá si něco vzít mohla a on ne (měl jsem jen jednu věc a dvě děti) a dodnes mě to mrzí. A CWGček jsem už v keškách (i svojí) viděl docela dost, sice mě vždy svrběla ruka, ale nikdy jsem si žádné nevzal! (Opravdu nejsem Mirek Dušín...! :D )
  • 0

#66 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:14

MArtinPP69cz napsal/a:
CWG není pro mne předmět jen na výměnu, ale dávám je do keší i jen tak, bez toho, že bych si něco vzal, prostě jen proto, že se mi daná keš líbí. A tak se občas může stát, že narazím v nějaké keši na CWG, ale u sebe žádné na výměnu nemám. A nemám žádný pocit viny, že jsem vzal z keše CWG bez výměny. (s ostatníma věcma traduji jen výjimečně)


To že ho vkládáš do keše bez výměny, je čistě tvá věc, ale pokud jej bez výměny vezmeš, tak je to krádež, protože autorovi dané keše ji vykrádáš a on, aby ji udržel ve slušném stavu tam za něj musí vložit jinou věc, aby keš za chvíli nebyly prázdná, tak se nad tím zkus zamyslet.
  • 0

#67 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:33

Tak, vzít si CWG a nedat nic je obyčejná krádež. :@
  • 0

#68 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 22:50

MArtinPP69cz> Oba Tvé příspěvky vypovídají o buranství, sobeckosti a bezohlednosti... Nikdo tě na poštu nenutí, máš právo slušnou žádost odmítnout. Jsem však přesvědčena že Tvůj přístup je ojedinělý. Naštěstí.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#69 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 23:32

Ale no tak pánové a dámy, kdyby každý dělal jen UpTrade tak by ty krabičky praskaly ve švech. ;) Když jsem založil svoji první kešku měla objem snad 3 litry, nacpaná různými předměty co jsem doma našel. Asi 25 nálezce do logu napsal že nechápe proč je krabice tak velká když v ní nic není. ;) Od té doby zakládám jen small krabky a nikdo si nestěžuje. :) Jsme jenom lidé, tak neřešte blbosti a pokud nechcete přícházet o své zdraze zaplacené CWG a podobné předměty, tak je nikam nedávejte. Je to JEDINÝ způsob jak si jich užít. ;)
  • 0

#70 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 6:31

tak pridam take svuj povzdech, i kdyz uz je mi jasne, ze to k nicemu nebude: svoje prvni CWG jsem nasel po pomerne dlouhe dobe loveni, nemel jsem o jeho vyznamu povedomost, i tak jsem ho vzal z cache bez trade - ukradl. A byl jsem si toho vedom, doma jsem zjistil o co jde, zalibilo se mi to a objednal jsem si sve. Autorovi jsem se v logu omluvil, nebo jsem to udelal mailem, uz se nepamatuju, jakmile mi moje kolecka prisla, zasel jsem na onu kes, kolecko tam dodatecne vlozil a nabidl i autorovi ze mu sve nejak dorucim, coz se i stalo. osobne menim jen v kesich kus za kus, na eventech a pri setkanich, dvam sva kolecka i do schranek, ktere se mi libi, i pres to, ze tam zadne neni, dvam je tam bez vymeny za kinderbordel, ten mi k nicemu neni.. kdyz nekoho potkam u kese a ma-li zajem o me kolecko, dam mu ho osobne na miste i kdyz sve nema, proc ne... am vzdy velkou radost, kdyz najdu kesku, kdyz je hezka tak radost jeste roste, a kdyz je v ni CWG, tak je ma spokojenost maximalni B-))) naopak do me zalozene kesky jsem dal na zacatek sva kolecka na vymenu (uvedl jsem zadost o fairtrade nejen v listingu, ale i na vicku schranky, dokonce i na kartickach v sacku s CWG), zmizela postupne bez vymeny, ano par jsem jich tam timto zpusobem vymenil, ale vzdy po case vymenena kolecka a i ta ktera tam doplnim zmizi a keska je prazdna, mam tam bud cernou diru, kam mizi, nebo mi je tam chodi nejaky sberatel vybirat, nebo jsou lidi proste tupci a zrejme neumi cist... pokud se tam objevi log "OUT: CWG / IN: nic", nevaham a autorovi pisu, proc za CWG nic nevlozil, zatim mi vzdy odpovedeli, ze mi CWG az je budou mit dodaji dodatecne, coz jich vetsina udelala, nebo je tam vratili, pred cimz smekam... postupne jsem jich tam vlkozil uz dost na to, aby mne prestalo bavit jen nekomu plnit sbirku a s doplnovanim jsem skoncil... cas od casu mi to ale stejne neda nejake tam dam, attam neco je, a doufam, ze se dostanou do ruky poctivemu nalezci a ja budu dost rychly na to, abych tam byl na kontrole vcas a jeho CWG vymenil za sve, nez tam prijde ten muj zlodej. Ano menim cizi CWG vlozena do me kesky za sva, ale menim, nevyndavam bez trade... no nic, pekne jsem se rozepsal B-))) CWGckum zdar a hodne trpelivosti pratele B-)))
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#71 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 6:41

stanny_Tigo napsal/a:
Tak, vzít si CWG a nedat nic je obyčejná krádež. :@

Vzít si COKOLIV a nedat nic je krádež (když už to tak chcete nazývat). Nebo cwg je něco víc než ostatní předměty? Protože k nim máte citový vztah? Fetišismus?
Když si někdo z mojí keše vezme pončo a nechá mi tam třeba hrací kostku (nebo nic), měl bych tady taky založit vlákno o vykrádání pláštěnek? (mimochodem, ty ponča teď měli v Tescu v akci, jedno zhruba za cenu jednoho cwg :) pár jsem jich koupil, podzim tu bude co nevidět, tak ať je v keších i něco užitečného :) )
Taky záleží na tom, kde ty cwg dáváte - znáte pravidlo 850? U keší v nadmořské výšce nad 850 metrů je prý pravděpodobnost spravedlivé výměny výrazně vyšší :) asi ten vzduch nebo co...
  • 0

#72 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 7:02

pavels napsal/a:
Vzít si COKOLIV a nedat nic je krádež (když už to tak chcete nazývat). Nebo cwg je něco víc než ostatní předměty? Protože k nim máte citový vztah? Fetišismus?
Když si někdo z mojí keše vezme pončo a nechá mi tam třeba hrací kostku (nebo nic), měl bych tady taky založit vlákno o vykrádání pláštěnek? (mimochodem, ty ponča teď měli v Tescu v akci, jedno zhruba za cenu jednoho cwg :) pár jsem jich koupil, podzim tu bude co nevidět, tak ať je v keších i něco užitečného :) )
Taky záleží na tom, kde ty cwg dáváte - znáte pravidlo 850? U keší v nadmořské výšce nad 850 metrů je prý pravděpodobnost spravedlivé výměny výrazně vyšší :) asi ten vzduch nebo co...


ses proti CWG ocividne zaujatej B-))) tema proti vykradani plastenek si klidne zaloz, co ti brani B-)))

ono v tomhle tematu jde o to, ze tak nejak obecne plati, ze v kesich nic moc "cennejsiho" nez CWG nebyva. Kdyz si tohle uvedomis, da se tahle debata chapat jako povzdech nad nedodrzovanim fairtrade obecne, vcetne kradeni tvych plastenek, aspon ja to tak chapu.

Ja osobne nepovazuju kinderbordel, knofliky a podobnej brak za veci na trade, naopak CWG podle me maji sve kouzlo. Osobne ze sve schranky veskery kinderbordel bez milosti vyhazuju, coz i uvadim v listingu...
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#73 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 7:27

M a r c e l napsal/a:
ses proti CWG ocividne zaujatej B-)))


Nejsem zaujatý proti cwg, jsem zaujatý proti tomu, že někteří kačeři z nich dělají málem svátost.

Některé názory mi připadají dost extrémní - v sousedním vlákně byla dokonce uvedena cena 20 Kč jako hodnota předmětu, který smí být vložený za cwg. Kruci - mám doma zděděnou krabici bižuterie, kterou často používám jako trade items: neměl bych si to nechat kus po kuse ocenit soudním znalcem? :D
  • 0

#74 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:19

pavels napsal/a:

M a r c e l napsal/a:
ses proti CWG ocividne zaujatej B-)))


Nejsem zaujatý proti cwg, jsem zaujatý proti tomu, že někteří kačeři z nich dělají málem svátost.

Některé názory mi připadají dost extrémní - v sousedním vlákně byla dokonce uvedena cena 20 Kč jako hodnota předmětu, který smí být vložený za cwg. Kruci - mám doma zděděnou krabici bižuterie, kterou často používám jako trade items: neměl bych si to nechat kus po kuse ocenit soudním znalcem? :D


Kdo nemá vlastní CWG tak to nepochopí :-) My rádi dáme CWG do kesi i kdyz tam nic neni ale fakt zamrzí když neudělají radost jinému sběrateli CWG který by třeba rád směnil za svoje CWG ale prostě přijde někdo CWG vezme a nedá za něj nic :( Najít CWG v keši je pro některé (třeba pro nás) taková malá svátost :-)
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#75 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 10:50

Hroch Team napsal/a:

pavels napsal/a:

M a r c e l napsal/a:
ses proti CWG ocividne zaujatej B-)))


Nejsem zaujatý proti cwg, jsem zaujatý proti tomu, že někteří kačeři z nich dělají málem svátost.


Kdo nemá vlastní CWG tak to nepochopí :-) My rádi dáme CWG do kesi i kdyz tam nic neni ale fakt zamrzí když neudělají radost jinému sběrateli CWG který by třeba rád směnil za svoje CWG ale prostě přijde někdo CWG vezme a nedá za něj nic :( Najít CWG v keši je pro některé (třeba pro nás) taková malá svátost :-)


Nechápu o co se tady hádáme, ano, taky jsem rád když v keši najdu CWG a můžu si ho vyměnit, ale na druhou stranu pokud najdu CWG a nemám vlastní, tak jej můžu vyměnit za cokoliv ve stejné hodnotě. Tak bylo přece CWG myšleno - jako předmět na výměnu. To že pro někoho má výrobní cenu kolem 10.-Kč pro druhého sběratelskou dejme tomu 30,-Kč ;) je stejné jako s "oblíbeným" kinderšrotem - mám na mysli kompletní hračky, ne polámané či neúplné. Pro někoho je to smetí, které bez milosti vyhazuje, pro druhého to mohou být sběratelské rarity, prodávané na burzách řádově za stokoruny. A teď čerte raď, kdo tam vložil cenější věc ;). Myslím, že celá věc je spíš na svědomí daného kačera.
  • 0

#76 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 12 srpen 2009 - 11:13

Vzít si COKOLIV a nedat nic je krádež (když už to tak chcete nazývat).


Ano, to je pravda - a chci to tak nazývat. Ale v příspěvku na který jsem reagoval se mluvilo o šlohnutí CWG, proto jsem to napsal takto cíleně.
  • 0

#77 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 3:54

MaK_cz napsal/a:

MArtinPP69cz napsal/a:
CWG není pro mne předmět jen na výměnu, ale dávám je do keší i jen tak, bez toho, že bych si něco vzal, prostě jen proto, že se mi daná keš líbí. A tak se občas může stát, že narazím v nějaké keši na CWG, ale u sebe žádné na výměnu nemám. A nemám žádný pocit viny, že jsem vzal z keše CWG bez výměny. (s ostatníma věcma traduji jen výjimečně)

No když na takovou kešku příjde víc lidí s tímto názorem a keška bude za chvíli prázdná, tak autor bude určitě maximálně spokojenej s tím že někonu udělal radost a hned nakoupí další věci a odnese je tam aby i ostatní nálezci měli taky radost. Já tedy k takovým autorům rozhodne nepatřím. S takovýma názorama budou kešky za chvíli prázdný, nebo budou připomínat odpadkový koš.


Odpadkový koše mi spousta keší připadá už teď, počínaje humusoidníma pytlíkama, do kterých jsou krabky baleny, až po jejich obsah. Kdybych měl dávat svoje CWG jenom výměnou za něco jiného, tak jsem jich rozdal jenom pár, protože v keších je toho obecně žalostně málo. A těch lidí, kterým jsem udělal radost tím, že jsem vložil CWG a "zhodnotil" keš je víc než těch, kterýbrečej, že jsem je "vykradl".
  • 0

#78 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 3:59

werg napsal/a:
No, to je opravdu chutovka. Takze protoze obcas nekam dam CWG a nevezmu si nic, tak mohu jinde zase klidne neco vzit a nedat nic? Co to je za nesmysl... Prvni pripad je OK - Up-Trade. Druhy pripad je kradez. Devalvuje to neci cache!
Mnohokrat jsem hodil do cache svoje CWG a nevzal si nic - protoze tam ani nic nebylo. Proste nekdo si dal praci a udelal cache, kterou mohu lovit. Tak ja mu zase do ni vhodil CWG, aby ta cache mela "vyssi hodnotu" (lepsi vyraz me nenapada). Kdo pujde za mnou, najde cache PLUS CWG. Ale nikdy by me nenapadlo sebrat z cache cokoliv bez vymeny! To se proste nedela. To je duvod, proc pak nachazime prazdne krabicky.
A nekolikrat jsem nekoho potkal a nemel CWG u sebe. A pokud mel ten druhy zajem, tak jsem mu pak poslal svoje CWG postou. A pokazde jsem takovou akci prezil a neubylo me. Co je na tom za problem? Nekteri dokonce nabizeli penize na postovne... Je to normalni slusnost mezi lidmi se stejnym konickem.


Co kdybyste založili GeoPolici a začali ty krádeže vyšetřovat, pak to předali GeoVyšetřovateli a ten rozhodl, jestli jsem spáchal GeoZločin a předal to GeoSoudu, který by mne v případě uznání GeoViny uvrhnul do GeoŽaláře?
  • 0

#79 MArtinPP69cz

MArtinPP69cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 4:04

Zegga napsal/a:
MArtinPP69cz> Oba Tvé příspěvky vypovídají o buranství, sobeckosti a bezohlednosti...

Nikdo tě na poštu nenutí, máš právo slušnou žádost odmítnout. Jsem však přesvědčena že Tvůj přístup je ojedinělý. Naštěstí.


Vypovídají jenom o tom, že mám trochu jiný žebřík hodnot a priorit. Geocaching má každý takový jaký si ho udělá a zkuste přijmout myšlenku, že někdo jiný k tomu přistupuje nějak jinak než vy.
Však jsem taky napsal, že bych se na takovou žádost vyprdnul, tak co řešíš?
  • 0

#80 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 10:23

MArtinPP69cz napsal/a:

Zegga napsal/a:
MArtinPP69cz> Oba Tvé příspěvky vypovídají o buranství, sobeckosti a bezohlednosti...

Nikdo tě na poštu nenutí, máš právo slušnou žádost odmítnout. Jsem však přesvědčena že Tvůj přístup je ojedinělý. Naštěstí.


Vypovídají jenom o tom, že mám trochu jiný žebřík hodnot a priorit. Geocaching má každý takový jaký si ho udělá a zkuste přijmout myšlenku, že někdo jiný k tomu přistupuje nějak jinak než vy.
Však jsem taky napsal, že bych se na takovou žádost vyprdnul, tak co řešíš?


Geocaching je hra. Hry mají svá pravidla. Ano, mohu hrát hru tak jak si ji udělám, ale pouze v limitech pravidel. Pokud tato porušuji (v Tvém případě je to očividně vědomé) kazím hru a poškozuji ostatní hráče. Jinými slovy podvádím. Tohle optravdu nemá nic společného s akceptováním jiného přístupu.

Předokládám, že dle Tvých pravidel v hospodě kde se ti líbí necháš dýško a příště když v jiné nemáš na útratu tak se na to dýško odvoláš s tím, že jsi vlastně skupinu hospodských už obohatil a odkráčíš bez placení....

"Geopolicie, geosoudy..." Trapné kopání kolem sebe. Jsi pro mě jen zbabělec schovaný za zdánlivou anonymitou internetu. Rozmazlený fracek, který musí mít co se mu zachce, bez ohledu na to jestli jiného poškodí. Pravidlům se svým přístupem vysmíváš.

Holt jsou kečeři a pak vykradači keší. To je to s čím se musíme smířit všichni co tuhle hru chce hrát.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama