Přejít na obsah


Fotka

Vykradani CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#81 M a r c e l

M a r c e l

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 92 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 14:16

tak to sedi !!!
  • 0
M a r c e l "Za šipkou" rullez B-))) bylo: Nokia N73 + LD-4W + Handy Geocaching Nokia N6220c + LD-4W + Handy Geocaching Arcao Edition, Geocache Navigator, Geocaching Live je: Sony Ericsonn Live Walkman WT19i + C:geo

#82 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 14:35

Zegga: V zásadě souhlas. Ale koukněme z jiného úhlu: Dám do keše svoji vizitku (mám fakt pěkné vizitky). Někdo si ji za něco vymění, že se mu líbí, nějakému sběrateli vizitek (jednoho znám osobně) třeba udělá velkou radost, ale někdo si ji vezme bez náhrady (vždyť je to jenom papírek) a někdo ji dokonce vyhodí jako odpad (dacan - víte kolik jsem za ně v tiskárně zaplatil?). A není cwg jen jiná forma vizitky? A mně by přišlo podivné dát byznys partnerovi svoji vizitku jen tehdy, pokud mi dá on svoji (a pokud nemá, tak aspoň dva balíčky papírových kapesníků, aby se vyrovnala hodnota... jinak je to pěkný zloděj) B) B)
  • 0

#83 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 15:02

pavels napsal/a:
Zegga: V zásadě souhlas.

Ale koukněme z jiného úhlu: Dám do keše svoji vizitku (mám fakt pěkné vizitky). Někdo si ji za něco vymění, že se mu líbí, nějakému sběrateli vizitek (jednoho znám osobně) třeba udělá velkou radost, ale někdo si ji vezme bez náhrady (vždyť je to jenom papírek) a někdo ji dokonce vyhodí jako odpad (dacan - víte kolik jsem za ně v tiskárně zaplatil?). A není cwg jen jiná forma vizitky? A mně by přišlo podivné dát byznys partnerovi svoji vizitku jen tehdy, pokud mi dá on svoji (a pokud nemá, tak aspoň dva balíčky papírových kapesníků, aby se vyrovnala hodnota... jinak je to pěkný zloděj) B) B)


Tam vidím malý rozdíl.
Geocaching je hra. Při osobním setkání CWG věnuji ráda jen tak, prostě pro tu radost ze setkání. Na eventu bych ale mohla asi rozdat celý naklad. Pokud je někdo sběratel, většinou sám má co nabídnout. Na burzách se přeci mění a prodává. Při téhle hře se do více investuje než získává, tedy co se hmotna týká. Vlastně já nevím jak ostatní, ale já pouze investuji. Jízdenky, benzín, GC, CWG, GPS, PM, :-D.
S tím byznys partnerem jsi ale mimo. Obchod má také svá pravidla. Pravidla investic a návratu. Asi nikdo nedělá bysnys bez rentability. Když tedy dáš vizitku bysnys partnerovi, nedáváš mu ji pro radost, ale z důvodu očekávané obchodní spolupráce. Rozdáš takto 100 ks vizitek a třeba je z toho 8 dobrých kšeftů.

PS: CWG je pro mě rovno pěkné vizitce (viděla jsem mini CD), kinderbordelu (kompletnímu a čistému) nebo reklamnímu vzorku kosmetiky.

PSS: ještě k tomu byznysu, kdo byl za firmu na nějakém veletrhu ví své o sběračích letáků, katalogů a informací, jak je něco volně na pultě berou to a odcházejí s plnými igelitkami. Většinou se na to ani nekouknou a po pár dnech to končí ve stoupě. Tak se volně rozdávají jednoduché letáčky a draze vyrobené barevné katalogy se dávájí pouze těm zákazníků, kteří se zastavili na delší čas, o výrobky se zajímali a celkově projevili větší zájem něž jen sebrat lestra a hodit do igelitky.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#84 Mion

Mion

    Mion

  • Members
  • PipPipPip
  • 945 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 20:13

Pro návštěvníky keše Ventube občas přinesu pár CWG s upozorněním v listingu, logu i v logbooku, aby si vybírali CWG po jednom a zbylo tak i na další, co se tam dohrabou. No, fungovalo to v předchozích případech skvěle - až do třetího update tento týden.
No co se dá dělat... Jednou to přijít muselo. Zkusím tam asi donést ještě jednu várku pamětních CWGček a když zase nějaké "zmizí", tak toho buď nechám, nebo tam budu nosit CWG po jednom.
  • 0

#85 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 21:45

MArtinPP69cz napsal/a:
Odpadkový koše mi spousta keší připadá už teď, počínaje humusoidníma pytlíkama, do kterých jsou krabky baleny, až po jejich obsah. Kdybych měl dávat svoje CWG jenom výměnou za něco jiného, tak jsem jich rozdal jenom pár, protože v keších je toho obecně žalostně málo. A těch lidí, kterým jsem udělal radost tím, že jsem vložil CWG a "zhodnotil" keš je víc než těch, kterýbrečej, že jsem je "vykradl".

S tím stavem keší s tebou souhlasím. Obecně jsem spokojenější když tam najdu jen pěkně udělanej Logbook, než plnou kešku bordelu. Toho co by lidi ctěli vyměňovat je celkem hodně málo, turistické známky, odznaky, CWGčka i třeba kinderfigurky (ty ze sérií, malované). Píšeš že lidí kterým si udělal radost je víc než těch co si naštval, ale ty tady furt sou a nic to na tom nemění že to není fér. Koukal jsem na tvůj profil a nemáš založenou žádnou kešku. Najdi pěkný místo a udělej si třeba tradičku - velikos reguler a uvidíš jestli budeš spokojenej s tím že ti to budou rabovat. Dokonce jsi nebyl ani na žádným eventu. Skus na nějakej zajít a poznat ty lidi osobně. A až tam přídeš tak se nezapomeň představit: Já sem ten co si z keší bere CWGčka bez výměny. Určitě budeš hvězda večera.
  • 0

#86 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 13 srpen 2009 - 22:05

Už pár dní se tady bavím čtením, jak se někteří rozplývají a dámy "vlhnou" nad těmi dřevěnými špunty s obrázkem, co se občas v keších vyskytují. Teď už tady čtu i příspěvek Miona

Zkusím tam asi donést ještě jednu várku pamětních CWGček

...... a tak si říkám, sakra , PAMĚTNÍ, to už tam asi dává In Memoriam a s nápisem od Vzácného Kačera Mioma , dej mu Pán ....
No nic, ... hlavně si uvědomte, že to tzv. "vykrádání CWG" provozujete pouze vy, sběratelé (jak se nazýváte), protože pro obyčejného člověka je ten dřevěný bordel stejně nezajímavý jako tzv. kinderšrot.
Notabene, neumím si představit, ža někam něco vložím k veřejnému použití a potom jako ostříž sleduji, jestli se k tomu všichni zachovali dle mých představ. Prostě tím, že jsem věc nabídl k veřejnému "odběru"a použití, byť je ten odběr vázán nějakoum vágní domluvou, nemohu vykřikovat něco o pocitu okradení, pokud mám pocit, že ta domluva snacd nebyla dodržena. Prostě se musím smířet s faktem, že jsem se té věci VZDAL a její event. osud mohu už jen sledovat, komentovat ale nadává to právo HODNOTIT počínání nového nabyvatele.
Uvědomujisi, že hlavně začátek příspěvku vyznívá dosti příkře, ale u tohohle vlákna (+ ještě jednoho) začínám mít dojem , že v českém GC už začnou být krabičky nepodstatné, pokud neslouží pro VÝMĚNU CWG.
Stejně mě ale trápí jedna otázka. Když do SVÉ keše nasypete hrst SVÝCH CWG (jak tu jedna psala) a následně sledujete jak je kdo mění .... To v případě, že tam někdo vymění kolečko co nemáte tak je běžíte vyzvednout? ..... něco jako FTFtrade CWG ????
  • 0

#87 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 6:52

StanB99 napsal/a:
Už pár dní se tady bavím čtením, jak se někteří rozplývají a dámy "vlhnou" nad těmi dřevěnými špunty s obrázkem, co se občas v keších vyskytují. Teď už tady čtu i příspěvek Miona

Zkusím tam asi donést ještě jednu várku pamětních CWGček

...... a tak si říkám, sakra , PAMĚTNÍ, to už tam asi dává In Memoriam a s nápisem od Vzácného Kačera Mioma , dej mu Pán ....
No nic, ... hlavně si uvědomte, že to tzv. "vykrádání CWG" provozujete pouze vy, sběratelé (jak se nazýváte), protože pro obyčejného člověka je ten dřevěný bordel stejně nezajímavý jako tzv. kinderšrot.
Notabene, neumím si představit, ža někam něco vložím k veřejnému použití a potom jako ostříž sleduji, jestli se k tomu všichni zachovali dle mých představ. Prostě tím, že jsem věc nabídl k veřejnému "odběru"a použití, byť je ten odběr vázán nějakoum vágní domluvou, nemohu vykřikovat něco o pocitu okradení, pokud mám pocit, že ta domluva snacd nebyla dodržena. Prostě se musím smířet s faktem, že jsem se té věci VZDAL a její event. osud mohu už jen sledovat, komentovat ale nadává to právo HODNOTIT počínání nového nabyvatele.
Uvědomujisi, že hlavně začátek příspěvku vyznívá dosti příkře, ale u tohohle vlákna (+ ještě jednoho) začínám mít dojem , že v českém GC už začnou být krabičky nepodstatné, pokud neslouží pro VÝMĚNU CWG.
Stejně mě ale trápí jedna otázka. Když do SVÉ keše nasypete hrst SVÝCH CWG (jak tu jedna psala) a následně sledujete jak je kdo mění .... To v případě, že tam někdo vymění kolečko co nemáte tak je běžíte vyzvednout? ..... něco jako FTFtrade CWG ????


Tak znovu pro ty pomalejší.

GEOCACHING JE HRA. HRY MAJÍ SVÁ PRAVIDLA.

Celé toto vlákno je o porušování pravidel. Několikrát to zde zaznělo a o CWG je to více pouze pro to že je to osobní cigitem a jejich majitélé si je více sledují. Za porušování pravidel je ve hře diskvalifikace. Tady je to open free. Takže jediný způsob je si zabrblat zde.

PS: jestliže je v keši 15 drobností, z toho 7 CWG a keš navštíví 15 kačerů, mělo by v ní být stále 15 drobností (často i více, neb hodně lidí tvrdí že něco přidá a nic nebere). Jenže je v ní věcí tak 10 a CWG nikde... :(

PSS: A abych to přiblížila Tvému vyjadřování, dámy možná "vlhnou", ale mám pocit že některým pánům z nálezců se při objevení CWG postaví péro, čímž dojde k odkrvení mozku, přestanou myslet a zapomenou na pravidla hry.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#88 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 7:10

PSS: A abych to přiblížila Tvému vyjadřování, dámy možná "vlhnou", ale mám pocit že mněkterým pánům nálezců se při objevení CWG postaví péro, čímž dojde k odkrvení mozku., přestanou mysle a zapomenou na pravidla hry.

:D:D:D:D:D
Jestě mě tak napadá když to čtu vzkaz pro Witka-pak se nediv že dámy dělaj to co dělaj na nočních keších:D:DAsi pujdu na noční keš:D:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#89 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 7:41

Zegga napsal/a:
PS: jestliže je v keši 15 drobností, z toho 7 CWG a keš navštíví 15 kačerů, mělo by v ní být stále 15 drobností (často i více, neb hodně lidí tvrdí že něco přidá a nic nebere). Jenže je v ní věcí tak 10 a CWG nikde... :(

V jedné mojí keši, založené cca před čtyřmi týdny, byly (kromě dárků pro tři první) dvě drobnosti. Před poslední kontrolou navštívilo 14 kačerů, a v keši bylo 5 drobností (z toho jeden cwg). Takže já jsem optimista (ale spíš to bude tím, že keš není v počuraném koutě zastrčené uličky *), ale pěkně v přírodě - tam jsou dacani líní chodit B) ).

*) ouha, to byl jenom příklad, doufám, že to nikdo nevztáhne na svoji keš a na sebe osobně B)
  • 0

#90 kobowski

kobowski

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:01

Ahoj, chtel jsem se zeptat (neni to uplne k tematu, ale kdyz jste tady zminili darky pro prvni tri) - jak je to s FTFkarema - docetl jsem se, ze pro ne se nechavaji zvlast hodnotne darky - co kdyz se nekomu ten darek nelibi a nechce porusit pravidla (nechce si ho vzit jen tak, ale zaroven se mu za nej nechce nechavat neco stejne hodnotneho)? To tam ten darek necha a napise, ze se mu nelibi? Nebo je nejaka zvlastni vyjimka, ze za tyhle veci se nemusi nechavat nic?
  • 0

#91 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:04

kobowski napsal/a:
Ahoj, chtel jsem se zeptat (neni to uplne k tematu, ale kdyz jste tady zminili darky pro prvni tri) - jak je to s FTFkarema - docetl jsem se, ze pro ne se nechavaji zvlast hodnotne darky - co kdyz se nekomu ten darek nelibi a nechce porusit pravidla (nechce si ho vzit jen tak, ale zaroven se mu za nej nechce nechavat neco stejne hodnotneho)? To tam ten darek necha a napise, ze se mu nelibi? Nebo je nejaka zvlastni vyjimka, ze za tyhle veci se nemusi nechavat nic?

Dárek je dárek :P Takže bez výměny :)
  • 0

#92 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 9:09

Pokud je něco označeno jako dárek, tak je to dárek. A za dárky se protihodnota nepožaduje. btw ve zmíněné keši to byla zlatá, stříbrná a bronzová medaile (našel jsem jich zásobu na půdě, dokonce měly na sobě nápis "Masovostí k mistrovství". Asi byl některý příbuzný sportovní činovník :) )
  • 0

#93 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 10:49

To pavels: Ještě jedna noticka. Většinou každý zakládá keše tam kde se pohybuje. Pro ě je to převážně Praha a okolí. Bohužel čím větší město a tím i frekvence lidí, tím větší pravděpodobnost neřádstva. Máš na své keši štěstí na návštěvníky zatím, kéž Ti vydrží. (i když po deseti návštěvách poničená krabička také nic moc) Jinak také obecně platí že u náročnjších keší je menší návštěvnost, ale zároveň si zachovávají jistou úrověň obsahu. BTW: koukla jsem na Tvé listingy, pěkné, věru pěkné. Jestli se dostanu poblíž ráda Tvé keše navštívím.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#94 forces1

forces1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 57 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 12:20

Já osobně jsem si nechal udělat CWG proto, že jsem nevěděl co do keší dávat. Beru to jako plně směnitelný předmět i když jsem vždy rád když nějaké CWG v keši najdu. Zatím sem jich do keší dal skoro 100 a našel jsem jich tak 10. Když v keši není CWG, tak je tam skoro vždy kinder, které beru pro děti. Můj 5tiletý kluk má vždy radost. Každý kdo si z keše veme můj CWG a dá za něj jiný, nebo cca ve stejné hodnotě jiný předmět, tak dle mého názoru dodržuje pravidla.
  • 0
http://www.geocachin...yp=crkrajemesta Oregon + TopoCzech 3 Pro, Nuvi 765 City navigator NT 2013.10, Iphone + Geocaching v3.0.1

#95 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 14:10

forces1 napsal/a:Každý kdo si z keše veme můj CWG a dá za něj jiný, nebo cca ve stejné hodnotě jiný předmět, tak dle mého názoru dodržuje pravidla.


ANO, tohle je PRAVDA :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#96 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 14:39

Witko&Wendy napsal/a:
Ahoj Jano. Jaký účel měli Cwg plnit původně? Není škoda těch stromu? To tvoje se mi líbilo ale daroval jsem ho.(však tušís komu)


"Suky" na CWG, původně zátky do dřeva místo kazových míst se vyrábějí pokud vím z větví, tedy z jinak nevyužitelného dřeva které by se max štěpkovalo nebo pálilo

Původní myšlenka CWG byla pokud vím vznik výměného předmětu pro ty co nemají děti a nežerou kindervejce :-). Jak už to tu zaznělo, je to taková osobní vizitka, pozdrav, kdo chce může je sbírat, jiný darovat, další vyměnit zas jinde a nebo nechat být.

Ekologii bych do toho fakt netahala, jako že kvůli CWG se kácí stromy? To zní skoro jako: "Zabij Bobra, zachráníš strom." :D
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#97 Hanďa-10477

Hanďa-10477

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 14:51

Myslím že cwg se mají měnit za věc přibližně stejné hodnoty;),ale třeba i za kinder věci(ty se ted prodávají většinou tak kolem 20kč)někdo třeba sbírá cwg,ale je taky někdo kdo sbírá kinder věci,a jiným se třeba nelíbí ani jedno,bohužel většinou to není tak že v každé keši je něco co se tomu dotyčnému líbí.:P
  • 0

#98 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 15:23

Ekologii bych do toho fakt netahala, jako že kvůli CWG se kácí stromy? To zní skoro jako: "Zabij Bobra, zachráníš strom."

já snad budu vyhledávat jen tvoje příspěvky:D:D:D:D:D:D:D
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#99 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 20:00

fanfulik napsal/a:

Ekologii bych do toho fakt netahala, jako že kvůli CWG se kácí stromy? To zní skoro jako: "Zabij Bobra, zachráníš strom."

já snad budu vyhledávat jen tvoje příspěvky:D:D:D:D:D:D:D

No třeba v Lednickém parku jim to až tak směšné nepřijde.:|
  • 0

#100 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 14 srpen 2009 - 20:12

StanB99 napsal/a:

fanfulik napsal/a:

Ekologii bych do toho fakt netahala, jako že kvůli CWG se kácí stromy? To zní skoro jako: "Zabij Bobra, zachráníš strom."

já snad budu vyhledávat jen tvoje příspěvky:D:D:D:D:D:D:D

No třeba v Lednickém parku jim to až tak směšné nepřijde.:|

to nevím proč když je to z větví,víc stromů pokácej zloději v lesech na vánoce
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama