Přejít na obsah


Fotka

Vykradani CWG


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
259 odpovědí na toto téma

#41 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:32

Taková rychlovka.
xxxxxx
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#42 ketums

ketums

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 108 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:42

Don napsal/a:
Taková rychlovka.
http://a.imagehost.o...0/cwg_trade.jpg


dodožíš? :o:D
  • 0
Garmin eTrex Legend
HTC Touch Cruise

#43 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:44

Don napsal/a:
Taková rychlovka.
http://a.imagehost.o...0/cwg_trade.jpg


Jednak vyse napsany preklep, jednak by to nemelo obsahovat subjektivni nazor ohledne vymeny CWG (tudiz by tam nemelo byt, ze CWG jen za CWG) a jednak jpg na tisk? FUJ!
  • 0

#44 EP-CZ

EP-CZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 21 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:47

My to děláme tak, že POUZE měníme kus za kus. Takže když v keši najdeme CWG, které ještě ve sbírce nemáme, pak jej vyměníme za naše. A když si naše CWG zapomeneme a v keši najdeme nové, tak si bohužel jen posteskneme a CWG v keši necháme.
  • 0

#45 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:48

Don: CWG je normální předmět, jako každý jiný. Nařizovat, že CWG se smí měnit pouze za jiný CWG je blbost (i logicky - pokud můžu cwg do keše vložit, ale nesmím ho odebrat, pouze vyměnit za jiný, tak to znamená, že se v keších budou cwg hromadit :-.) ).
Ano, měnit by se mělo spravedlivě. Ale cwg, který má pro majitele cenu řekněme 18 Kč, má pro nálezce cenu - jakou? Jinou pro toho, komu se "jenom" líbí, jinou pro sběratele, kterému chybí do sbírky.
A kolik vlastně stojí jedno kindrvejce?
Je log out:cwg, in: kamínek bolestivější, než třeba log out:balíček karet, in:kamínek ?
Mám pocit, že si někteří majitelé vytvořili ke svým cwg citový vztah. Bohužel - je to jen věc určená k výměně.
  • 0

#46 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 18:52

tak raději nic, CWG jsem v ruce držel jednou a raději jsem ho tam nechal protože jsem nevěděl co tam za něj nechat tuto diskuzi raději přenechám zkušenějším
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#47 mysulini

mysulini

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 21:21

Také měníme cwg stylem kus za kus.Nosíme i jiné předměty na výměnu, kdyby se nám náhodou něco líbilo, ale to je málokdy. Souhlasím , že cwg je předmět na výměnu, ale podle mě nemá cenu štípnutýho lístku ani rozlámané postavicky z kinder vejce. A rabovat keše to je opravdu na pěst.
  • 0

#48 MaK_cz

MaK_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 262 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 21:39

Já v keškách také většinou měním jen CWG za CWG, ale občas vyměním i něco jiného. Obecně: CWG je předmět na výměnu - takže za vyzvednuté CWG by se měl do kešky vložit nějaký předmět, který by si zase někdo jiný mohl vzít a měl z něj radost. V žádném případě to není jízdenka z vlaku, šiška, kamínek co se vedle válel atd. Mě teď o výkendu taky jedny z keše vybrali CWG a jednu věc a dali za to GC (tudíž nic) a nejsou to žádní nováčci. Možná by nebylo špatný začít tvořit seznam lidí, kteří tímto spůsobem škodí geocachingu.
  • 0

#49 Teddy Team

Teddy Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 09 srpen 2009 - 21:44

takovej seznam by nebyl špatnej,vždy by jsi ale musel doložit jeho log .já třeba dnes taky založil kešku a al do ní dvě kolečka a už to vidím.z prvních logů ani jeden že si kolečko vzal a pak půjdu kontrolovat a kolečka nikde
  • 0

#50 osvejda

osvejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 7:05

MaK_cz napsal/a:
Možná by nebylo špatný začít tvořit seznam lidí, kteří tímto spůsobem škodí geocachingu.

Tak já začnu: v logbooku OUT 2 CWG a v logu na internetu o tom ani zmínka.
  • 0

#51 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 8:53

osvejda napsal/a:

MaK_cz napsal/a:
Možná by nebylo špatný začít tvořit seznam lidí, kteří tímto spůsobem škodí geocachingu.

Tak já začnu: v logbooku OUT 2 CWG a v logu na internetu o tom ani zmínka.

Hon na čarodějnice?
Co když vyměním cwg za předmět podle mého názoru přiměřené hodnoty, ale ownerovi se to nebude zdát dost? Jestli bychom raději neměli cwg vůbec ignorovat? Jestli by si je majitelé neměli raději zamknout do šuplíku, než je dávat do keší?
Upřímně řečeno, pokud nejde o sběratele, tak pro ostatní kačery je cwg v podstatě bezcenný. To už je lepší ta kompletní figurka z kindrvejce, s tou si aspoň děti chvíli pohrají. Teď asi naseru spoustu lidí, ale podle mě jsou cwg výsledkem nedostatku fantazie - proč pořád přemýšlet, co dávat do keší, tak si udělám cwg a je to.
  • 0

#52 klay-men

klay-men

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 11:37

pavels napsal/a:
podle mě jsou cwg výsledkem nedostatku fantazie - proč pořád přemýšlet, co dávat do keší, tak si udělám cwg a je to.


trochu jiný pohled: zítra mi mají přijít moje první CWG, jsem nadšený, že někde můžu nechat "kousek sebe" a ne zcela anonymní vec. Je mi jedno, kdo si jí vytáhne a nechá. Jen mě bude mrzet, pokud všude budu nalézat jen tretky ve stylu Kinder vejce. Cokoliv jiného než kinder blbosti oceňuji - naopak ti co dávají kinder blbosti nemají fantazii absolutně žádnou, ti co dávají CWG měli alespoň tu fantazii, co si tam dát něco vypálit ;)
  • 0

#53 standa team

standa team

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 12:33

Musím přiznat, že jsem taky propadla mánii CWG. Chápu, že pro spoustu lidí je to bezcenný předmět, ale pro sběratele, mezi které se hrdě hlásím, je to něco nenahraditelného. ;) S prvním CWG jsem se setkala poměrně brzy a opravdu jsem netušila, co to je. Kolečko se mi líbilo, a tak jsem ho prostě vyměnila za jinou věc. Ale VYMĚNILA. Názor CWG za CWG je pěkný pro sběratele, ale k tomu se rozhodně nepřikláním. Své první CWG, kterého si cením ze všech nejvíc bych tak nikdy nezískala. :( Vykrádání se poslední dobou obrovitě rozmohlo a zcela jistě za to může i vzrůstající popularita CWG. Musím ale přiznat, že mě neskutečně naštve okamžik, kdy se těším na odlov obohacený nálezem CWG a v keši žádný není. :@ Do obou svých založených keší jsem na začátku vložila několik CWG. Smířila jsem se s tím, že za chvíli zmizí, ale co hlavně, když mají nálezci radost. Z jiného důvodu je tam přece nedávám. Původně jsem měla v úmyslu CWG doplňovat. V listingu jsem také žádala, aby výměny CWG návštěvníci zapisovali, abych o počtu měla přehled. Ale ani tahle prosba nepomohla. :( Jediným výsledkem je, že CWG v keších už prostě nebudou a budeme je měnit jen z ruky do ruky. A to mi připadá jako hrozná škoda. :(
  • 0

#54 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 12:36

A ještě přidám jednu úvahu: Svou první stovku CWG jsem si nechala vyrobit cca před rokem. V katalogu má číslo 240. Dnes je jich tam kolem 1250 druhů. Tedy přibyla tisícövka. Pokud každý z toho tisíce si vzal v průměru dvě kolečka bez výměny byť i jen s omluvou že nic nemá, zmizelo dva tisíce ks CWG za pouhý rok. To už je pěkná hromádka.... A druhá úvaha: Napsali sem i ti kteří si zali a íší že se v logu omluvili. OK, omluva sice přijata...ale? Ale to nemáte dost sebezkázně a respektu ke hře? Tady nikdo pravidla nehlídá, ty musí ctít každý sám. Vaše chování takto připadá poněkud dětinské. Jestliže jste u sebe neměli nic na výměnu, měli jste nechat kolečko v keši a oželet ho. Vy jste se však zachovali jako malý harant, který ho prostě MUSÍ mít. Geoching asi není půjčovna ani zastavárna (ted si vezmu a až mi přijdou tak vrátím). A pokud to kolečko opravdu moc chcete, zkuste příště opsat nick a majiteli napsat že jste ho viděli v keši, neměli nic na výměnu a že ho prosíte o férovou výměnu poštou. Myslím že slušné prosbě takto rád vyhoví.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#55 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 12:44

standa team napsal/a:
Jediným výsledkem je, že CWG v keších už prostě nebudou a budeme je měnit jen z ruky do ruky. A to mi připadá jako hrozná škoda. :(


Signature :-)
Z jiného mého tématu zde...., jiná slova stejný význam.

3) Svojí první krabicce jsem dala do vínku hrst svých CWG, za týden byly pryc, pribyl jeden predmet. I dosypala jsem druhou hrst. Kolecka opet postupne zmizla, zapsaná byla ani ne polovina. A hlavne nic jiného v krabicce nepribylo. Pak prišel log In: GC / Out: CWG, koukla jsem na profil, treba za nej kacer do predchozí kešky neco dal když si ho vyzvedával. Ale ouha, vzal ho na Eventu. GC není jeho, takže vlastne za cizí vec co poponesl si vzal moje kolecko. Kdo me zná ví, že kolecko ráda dám i jen pro radost ze setkání u krabicky. Ale tohle me rozesmutnilo. Cítím se okradena. O blbou desetikacku. O blbých cca 12 desetikacek. Možná, ale já mám kolecka pro radost a jediné co za ne chci je: "Mám tvoje kolecko, potešilo me, díky." Bohužel tato gramotnost slušnosti chybí v celé spolecnosti, proc by mela být mezi kacery. Další svá kolecka tedy do kešky nedám. Bydlím od startu multinky pár metru, pokud kdokoli pujde okolo a bude chtít, necht mi pošle SMS. xxxxxxxxx Kolecka s ním s úsmevem smením, ráda ukážu i pár svých osobních coinu pro discovered. Spát chodím cca o pulnoci. Díky za pochopení.
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#56 fanfulik

fanfulik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 646 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 16:45

nacházím v keších prázné pytlíčky od CWGček,když to chce někdo krást nebo se i přiznat k tomu že si to vzal a nedal nic ,tak ať si to dělá,je to jeho svědomí a tím že na to budu nadávat to nezměním.A tak nějak si příjdu divná,snažím se dávat do každé keše něco ,aspoň drobnost (jooo v logu pak píšu kamínek a ne,nedávám tam šutry co jsem našla okolo!!!) i když si nic nevezmu.Takže já mám dobrej pocit,baví mě to a nějakej blb co si myslí že se kusem dřeva nějak obohatí mě nevytočí.Přece jenom si to CWGčko můžeme koupit nejlevněji snad za 10korun a já nemám nějak potřebu se kvůli desetikotuně hádat a psát někomu emaily proč si to vzal a nic tam nedal.
  • 0
Je lepší být blázen a vědět o tom,než být normální a pochybovat.

#57 Hroch team

Hroch team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 10 srpen 2009 - 17:01

Ja mam stejne ale pocit ze ty ktery nemeni fer nebo proste chodi a vybiraji ty CWG a nic za ne nedavaji vubec na tohle forum stejne nechodi :( takze to je jako kdyz se hazi hrach na zed :( Hold kazdeho svedomi me by to treba nedalo abych si z kese neco vzal a nic za to nedal uz se nam taky stalo ze se mi v kesi libila nejaka drobnost :( a nemeli jsme sebou vubec nic no tak hold jsme zamackli slzu, nic nemenili a rekli si ze jsme blby ze jsme veci na vymenu nechali v aute tak mame smulu no ....
  • 0
hardware: LG Optimus Black, LG Optimus One, Vodafone 845
software: locus + geocaching addon, c.geo open source, Geocaching - official GS app, Whereyougo
geovozidlo: Peugeot 206 2.0 HDi

#58 Joo.Ann

Joo.Ann

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 12 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 12:24

Cca před měsíce jsem našla svůj první CWG, bohužel jsem s sebou neměla nic na výměnu (zdá se mi, že v Praze opravdu moc zajímavých věcí v keškách není, takže mám jenom občas něco s sebou), byl to CWG TucMed, který se mi opravdu moc líbil, tak jsem z tašky sundala 3 odznáčky a nechala je tam. Doufám, že tohle fér bylo. Narychlo objednala GC cake, abych měla něco co se alespon trochu CWG vyrovná a už přemýšlím, co já si na svoje vlastní CWG dám ...doufám, že CWG z kešek nezmizí, jelikož je to obrovská radost najít v kešce také pěkné kolečko :-)
  • 0

#59 household

household

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 14:29

No ja som len nedávno náhodou našiel prvé kolečko. Na mieste sa to nedalo poobzerať a keďže som naozaj nemal absolútne nič a bolo moje prvé a zvedavosť je zvedavosť tak som ho vlastne ukradol :) Samozrejme som sa v logu priznal. Nevedel som čo to je a načo to tam je :D Autor ma kontaktoval a dovolil aby som si ho nechal, ale ...nebolo to fér a teraz to už viem ;o) A polepším sa ;)
  • 0

#60 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 11 srpen 2009 - 14:31

(povzdech) Kéž by to "fair trade" takhle kačeři prožívali u každé výměny, nejen u cwg...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama