Přejít na obsah


Fotka

Vtipy o Geocachingu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
946 odpovědí na toto téma

#801 MiraH

MiraH

    MiraH

  • Members
  • PipPipPip
  • 179 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 7:49

dr.vota napsal/a:
....., a my si tam kvůli tomu vezli hned několik teploměrů a poctivě to jako blbci měřili na stupně


Já v Drážďanech strkal ruku do artéského pramenu, a v -15°C jsem se snažil poznat, jestli je voda chladnější než tuším 10°C (nebo jak to bylo v listingu). No a jak to dopadlo? Na ruku mi bylo chvíli příjemné teplo, pak mi mrzla celý den :-)
  • 0

#802 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 9:14

dr.vota napsal/a:

Alke04 napsal/a:
...
3) Googling, aneb earthky z domova
Když jsem v Náchodě položil otázku, jaká je teplota vody a vysloveně mě zajímalo zda teplá, studená, vlažná, tak 90% kačerů mi odepsalo 12,5°C, což je starý údaj z internetu z nějaké místního deníku z roku XY.
...

no to je hezký, a my si tam kvůli tomu vezli hned několik teploměrů a poctivě to jako blbci měřili na stupně

P.S. ono taky jak jinak pochopit úkol z listingu? "4) Jakou má Ida teplotu?"


Ale to je v pořádku, tak to původně bylo myšleno a i atribut speciální vybavení byl tak myšlen. To, že se spokojím z konstatováním teplá... atd je už moje kapitulace.
  • 0

#803 MArfDKnL

MArfDKnL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 9:26

Alke04 napsal/a:

dr.vota napsal/a:

Alke04 napsal/a:
...
3) Googling, aneb earthky z domova
Když jsem v Náchodě položil otázku, jaká je teplota vody a vysloveně mě zajímalo zda teplá, studená, vlažná, tak 90% kačerů mi odepsalo 12,5°C, což je starý údaj z internetu z nějaké místního deníku z roku XY.
...

no to je hezký, a my si tam kvůli tomu vezli hned několik teploměrů a poctivě to jako blbci měřili na stupně

P.S. ono taky jak jinak pochopit úkol z listingu? "4) Jakou má Ida teplotu?"





Ale to je v pořádku, tak to původně bylo myšleno a i atribut speciální vybavení byl tak myšlen. To, že se spokojím z konstatováním teplá... atd je už moje kapitulace.


Škoda, a já už se radoval, že dneska můžu nechat teploměr doma :D
  • 0

#804 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 9:29

Alke04:

Mně osobně přijde srandovní už jen fakt, že někdo loguje FTF na earthce, a že jich takovejch je! Jak se pozná, kdo tam byl první? Ten kdo má net v mobilu a zaloguje rovnou "od šutru" na rozdíl od ostatních, kteří se musí vrátit domů k počítači? A s tou fotkou v kraťasech - ony (naštěstí, jinak bych nemohla lovit earthky, když jdu sama :D) ty fotky na žádnejch keších už nejsou povinný, takže to taky nikomu na hlavu hodit nemůžeš.
  • 0

#805 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 11:06

Jacka_dominikanka napsal/a:

Alke04:

Mně osobně přijde srandovní už jen fakt, že někdo loguje FTF na earthce, a že jich takovejch je! Jak se pozná, kdo tam byl první? Ten kdo má net v mobilu a zaloguje rovnou "od šutru" na rozdíl od ostatních, kteří se musí vrátit domů k počítači? A s tou fotkou v kraťasech - ony (naštěstí, jinak bych nemohla lovit earthky, když jdu sama :D) ty fotky na žádnejch keších už nejsou povinný, takže to taky nikomu na hlavu hodit nemůžeš.


Tak pravidla pojem FTF neznají - neřeším to. Kdy si tam chce napsat FTF, ať si to tam klidně napíše. Já to nedělám. Při zakládání týhle série bylo zajímavý sledovat jednotlivé kraje a okresy, jak k tomu v různých regionech přistupují různě. Např. v Praze, tam to čekalo do druhého dne a všem to bylo volný, ale v Karlovarském kraji nebo na Hradecku, tam se mohli poprat jak koně.

K fotce: POZOR, FOTKA MŮŽE BÝT POVINNÁ, pokud je podmínkou zachycení jevu. Např. příliv, odliv, výbuch sopky atd.
  • 0

#806 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 11:26

Alke04 napsal/a:
Při zakládání týhle série bylo zajímavý sledovat jednotlivé kraje a okresy, jak k tomu v různých regionech přistupují různě. Např. v Praze, tam to čekalo do druhého dne a všem to bylo volný, ale v Karlovarském kraji nebo na Hradecku, tam se mohli poprat jak koně.
K fotce: POZOR, FOTKA MŮŽE BÝT POVINNÁ, pokud je podmínkou zachycení jevu. Např. příliv, odliv, výbuch sopky atd.

Tak až bude vybuchovat Říp, tak si holt ten foťák někde pučim, no...
A v Praze - jestli myslíš tu v ZOO, tak tam to hlavně je pod dost vysokým vstupným, což třeba u mě je rozhodující faktor.
  • 0

#807 zvlhleeponozky

zvlhleeponozky

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 11:49

Alke04 napsal/a:
jak ČEŠI LOGUJÍ EARTH-CACHE


To jsem netušil, že to jde tak snadno. To budu muset hned něco udělat s tou svojí 1 earthkou :D:D
  • 0

____________________________________________________________
O krabičku až tak nejde, hlavně že odlovím alespoň pár klíšťat :)

#808 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 11:51

Jacka_dominikanka napsal/a:

Alke04:

Mně osobně přijde srandovní už jen fakt, že někdo loguje FTF na earthce, a že jich takovejch je! Jak se pozná, kdo tam byl první? Ten kdo má net v mobilu a zaloguje rovnou "od šutru" na rozdíl od ostatních, kteří se musí vrátit domů k počítači? A s tou fotkou v kraťasech - ony (naštěstí, jinak bych nemohla lovit earthky, když jdu sama :D) ty fotky na žádnejch keších už nejsou povinný, takže to taky nikomu na hlavu hodit nemůžeš.

Mi zas příjde srandovní,když někdo udělá 02/09/2013 earthku na místě kde je od 07/15/2006 multina ;)
Takže bych o FTF logách, teplotě Idy ... pomlčel .
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#809 Jacka

Jacka

    Zlobení je dovoleno :D

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 214 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 11:54

comparare napsal/a:
Mi zas příjde srandovní,když někdo udělá 02/09/2013 earthku na místě kde je od 07/15/2006 multina ;)
Takže bych o FTF logách, teplotě Idy ... pomlčel .

Ale earthka není fyzická keš, ta kolize netvoří.
  • 0

#810 comparare

comparare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 253 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:02

Jacka_dominikanka napsal/a:

comparare napsal/a:
Mi zas příjde srandovní,když někdo udělá 02/09/2013 earthku na místě kde je od 07/15/2006 multina ;)
Takže bych o FTF logách, teplotě Idy ... pomlčel .

Ale earthka není fyzická keš, ta kolize netvoří.

Dík za vysvětlení ;)
Takže Tobě to divný nepříjde, mě jo...
Máš možnost si další založit,třeba Trosky svoji earthku ještě nemaj, ale to nevadí,že pod nima je keš z roku 03 ... honibodi Ti poděkuji.
  • 0
vylezu všechno,ale nevim za jak dlouho

#811 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 12:37

Jacka_dominikanka napsal/a:

comparare napsal/a:
Mi zas příjde srandovní,když někdo udělá 02/09/2013 earthku na místě kde je od 07/15/2006 multina ;)
Takže bych o FTF logách, teplotě Idy ... pomlčel .

Ale earthka není fyzická keš, ta kolize netvoří.


Kolizi může tvořit.
1) na mapě - asi nebude mít úplně totožné souřadnice aby se to na mapě dalo odlišit. Pokud by byly shodné, tak by reviewer měl vyzvat k nápravě (posunu).
2) tematicky. Nesmí být běžná keš a earthka na stejné téma. V praxi to záleří na posouzení příslušného reviewera zeměkeše. I keše které se mně zdály být skoro shodné tak příslušný schvalovač potvrdil jako správné.
  • 0

#812 Alke04

Alke04

    Alke04

  • Members
  • PipPipPip
  • 678 příspěvků(y)

Publikováno 28 únor 2013 - 13:09

Jacka_dominikanka napsal/a:

Alke04 napsal/a:
Při zakládání týhle série bylo zajímavý sledovat jednotlivé kraje a okresy, jak k tomu v různých regionech přistupují různě. Např. v Praze, tam to čekalo do druhého dne a všem to bylo volný, ale v Karlovarském kraji nebo na Hradecku, tam se mohli poprat jak koně.
K fotce: POZOR, FOTKA MŮŽE BÝT POVINNÁ, pokud je podmínkou zachycení jevu. Např. příliv, odliv, výbuch sopky atd.

Tak až bude vybuchovat Říp, tak si holt ten foťák někde pučim, no...
A v Praze - jestli myslíš tu v ZOO, tak tam to hlavně je pod dost vysokým vstupným, což třeba u mě je rozhodující faktor.


Né - ZOO padla docela rychle, myslím AGT08, AGT09 a AGT11.

Říp už jsou geologickou keš o vzniku má, takže musí bouchnout něco jiného. Po vzoru earth-cache v Černobilu je možný Temelín.

Všem ostatním - prosím Vás, tohle vlákno se jmenuje Vtipy o Geocachingu. Pojďme téma FTFek na Earth-cache ukončit, popř. přesunout jinam. Jsem si věnom, že jsem to (aniž bych očekával následky) začal, tak si to dovoluji také zastavit.
  • 0

#813 Junior86

Junior86

    Junior86

  • Members
  • PipPipPip
  • 178 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 0:57

Aktuálně přes 1000 write note logů u 2 000 000 cache. To mi přijde vtipné. (a byl tam 1 DNF, ale to byl asi omyl) a mezi logy nalezen tento obrázek - http://img.geocachin...b28d85b2ff5.jpg
  • 0
Geocaching je jen hra. Je to naše hra a země je naše hřiště. Užívejte si ji a nerozčilujte se kvůli ní!

#814 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 6:42

Junior86 napsal/a:
Aktuálně přes 1000 write note logů u 2 000 000 cache. To mi přijde vtipné.


Když se podíváš, kdo založil keš číslo 2 000 000, tak je to "začátečník" se 7 nálezy a první založenou. Já se celkem bavím při pomyšlení, že se teprve seznamuje s touto hrou, založí svoji prvotinu hned mu gratulují ke keši číslo 2 mega. Aby nebyl trochu zklamán reakcemi kačerů, až založí něco dalšího a nebude to mít takový ohlas :)
  • 0

Zážitky (nejen z geocachingu) nemusí být nutně dobré... hlavně když jsou intenzivní!


#815 Vym

Vym

    Vymitac

  • Members
  • PipPipPip
  • 279 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 7:20

A ještě má odloveno 7 keší, když je registrovanej na geocachingu kolem roku.
  • 0
http://pck.desitka.cz Powercaching klan

#816 Aranyafëa

Aranyafëa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 462 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 7:30

weri napsal/a:

Junior86 napsal/a:
Aktuálně přes 1000 write note logů u 2 000 000 cache. To mi přijde vtipné.


Když se podíváš, kdo založil keš číslo 2 000 000, tak je to "začátečník" se 7 nálezy a první založenou. Já se celkem bavím při pomyšlení, že se teprve seznamuje s touto hrou, založí svoji prvotinu hned mu gratulují ke keši číslo 2 mega. Aby nebyl trochu zklamán reakcemi kačerů, až založí něco dalšího a nebude to mít takový ohlas :)


Sranda by byla kdyby ta keš byla nějaký totální odpad a šla by za pár dní do archivu:D
  • 0

#817 MK1977

MK1977

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 276 příspěvků(y)

Publikováno 01 březen 2013 - 9:33

MiraH napsal/a:

dr.vota napsal/a:
....., a my si tam kvůli tomu vezli hned několik teploměrů a poctivě to jako blbci měřili na stupně


Já v Drážďanech strkal ruku do artéského pramenu, a v -15°C jsem se snažil poznat, jestli je voda chladnější než tuším 10°C (nebo jak to bylo v listingu). No a jak to dopadlo? Na ruku mi bylo chvíli příjemné teplo, pak mi mrzla celý den :-)


Jo tam jsem to zkoušel taky a pak ještě ztvrdnul čtvrthodiny na virtuálce, kde jsem zmrznul uplně, než mě brácha bliknul.;)
  • 0

#818 Orxion

Orxion

    Orxion

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 061 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2013 - 20:37

převzato z facebooku :D

Vložený obrázek
  • 0
vdp_icon_small.jpg
Vodopády list
potapěčské keše


Pozvánka na plánované eventy
.. něco bude :)

#819 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 05 březen 2013 - 0:50

Nové Oregony se ještě snad ani neprodávají, ale Garmin už na net vystrčil aktualizaci firmware pro Oregon 600, tak honem stahujte a aktualizujte :D
  • 0

#820 KRON family

KRON family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 292 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2013 - 11:31

Každý luští jinak
Vložený obrázek

Rezervace
Vložený obrázek

Před vlastním prahem
Vložený obrázek

2M
Vložený obrázek

Počet kačerů
Vložený obrázek

Historie
Vložený obrázek

Ještěrka na autě
Vložený obrázek

Zapálení kačeři
Vložený obrázek

Obleč se
Vložený obrázek

Placka
Vložený obrázek

  • 0




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama