Přejít na obsah


Fotka

OVI maps - Nokia


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#81 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 21 srpen 2010 - 12:07

Beranci napsal/a:
................
2. Jak zakazat pripoutani na silnici a otaceni mapy podle smeru jizdy? To jsem v nastavenich nenasel.




Tomu pohybu po silnicích zabráním v nastavení:

Způsob přepravy: Pěšky
Preferovaná trasa: Přímo (místo ulice)
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#82 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2010 - 21:21

Bubisovi napsal/a:
Tomu pohybu po silnicích zabráním v nastavení:

Způsob přepravy: Pěšky
Preferovaná trasa: Přímo (místo ulice)

Kdyz jsem to udelal, tak to zmenilo pouze zpusob navigovani na cil.
primo - spoji carou
ulice - vede po ulicich

Na silnici jsem pripoutany furt.
  • 0

#83 Bubisovi

Bubisovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 180 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2010 - 22:50

Castečně je to jak píšeš. V režimu volného pohybu po mapě jenom dle GPS signálu se to dlouho drží na cestě. V případě že dám navigovat na cíl tak už se ukazuje tečka pozice kde jsem bez ohledu na cestu, ještě se ukazuje přímka k cíli a tečkovaná čára pohybu.
  • 0
HW: Nokia E52, Vodafone 845, Eten M700, Garmin Béda Trávníček Převod z gg2 na .lmx - dacia.ic.cz/gg2

#84 Beranci

Beranci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 24 srpen 2010 - 12:17

Bubisovi napsal/a:
V režimu volného pohybu po mapě jenom dle GPS signálu se to dlouho drží na cestě.

A je mozne i v režimu volného pohybu po mapě jenom dle GPS signálu svou polohu uplne uvolnit ze silnice? Takto se musim furt prepinat na navigaci podle sipky.
  • 0

#85 JohoCZ

JohoCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 8:50

Mám malý problém, který s OVI mapama souvisí jen okrajově. Když si do E52 přes bloetooth pošlu GPX, tak jde otevřít jen v OVI mapách, soubor se mi nedaří otevřít v Arcau ani nejde zkopírovat někam jinam, jen jde přesunout do Mé složky, ale ty ve file manageru nevidím. Má někdo s tímhle zkušenost? Díky
  • 0

#86 Colonel74

Colonel74

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 637 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 10:58

Napriklad souborovy manazer X-plore ma na tohle funkci, ve ktere vidis soubory prenesene pres bluetooth, odtud si je muzes prekopirovat do jake slozky chces..
  • 0
Proud member of Quick Georesponse Team

#87 JohoCZ

JohoCZ

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2010 - 16:32

Colonel74 napsal/a:
Napriklad souborovy manazer X-plore ma na tohle funkci, ve ktere vidis soubory prenesene pres bluetooth, odtud si je muzes prekopirovat do jake slozky chces..



Díky přesně to jsem potřeboval.
  • 0

#88 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 20:21

Na úvod předesílám, že jsem naprostý laik a ženská k tomu (ikdyž ne blondýna;)) a proto bych prosila o shovívavost, když se vám bude zdát, že můj problém je stupidní z pohledu lidí, kteří se v problematice mobilů a všeho kolem toho vyznají jako profíci. Můj problém je tento - mám Nokii N97 mini pár dní, ale je to přechod ze staré Nokie 3100, takže se dá říct, že jsem naprosto ztracená. Chtěla jsem využívat ovi maps a to jen občas, o víkendu - s možností připojení od Vodafone - mobilní internet na den. To jen pro případ, že bych při hledání kešek net opravdu potřebovala. Hned první den po tom, co jsem vlezla na ovi maps, mi přišla sms, že jsem právě začala využívat službu net na jeden den, bez jakékoli výzvy k odsouhlasení, prostě rovnou. Pak se mi povedlo nastavit přístup na net jen na potvrzení. Včera jsem byla na kešce, používala ovi maps a v pohodě, žádné připojení se nekonalo. Jaké bylo moje překvapení dnes, když jsem znovu spustila ovi maps a šup - hned sms od Vodafone, že opět využívám službu net na jeden den.:@ Zkontrolovala jsem nastavení a je tam stále - po potvrzení. Mohl by mi někdo polopaticky poradit, jak docílit toho, aby se mi internet v mobilu nespouštěl automaticky po spuštění ovi maps?;) Potažmo i po spuštění čehokoli jiného - třeba i omylem. Je to vůbec u této Nokie reálné? Díky.
  • 0

#89 geba & marcana

geba & marcana

    geba:)

  • Members
  • PipPipPip
  • 346 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 20:53

Nemám s tím zkušenosti, ale nepomohlo by toto. Nastavení telefonu pro GPS navigaci bez datových přenosů: Pro úplný offline režim je nutno vypnout i asistované GPS v menu telefonu (Menu > Nástroje > Nastavení > Obecné > Poloha > Metody polohy > Vypnout Asistované GPS). Takto lze tedy cele řešení Nokia Mapy používat kompletně offline bez nutnosti datových přenosů.
  • 0

#90 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 05 září 2010 - 21:05

Díky, asistovanou GPS mám taky vypnutou... Ale teď jsem při šmejdění na netu našla obdobný dotaz a odpověď na něj je: ...pravděpodobně máte nastavenou nějakou aplikaci (ať už vestavenou - kontrolu nového software nebo firmware, RSS čtečku, různé widgety; nebo doinstalovanou - počasí) k připojování. Projděte si tedy nastavení všech aplikací a zkontrolujte ho... Hmmm, tak to je něco, já a kontrola všech aplikací. :D Podle mého by byl přece nejlepší prostě souhrnný zákaz připojovat se na net bez souhlasu kdykoli a na cokoli, pokud si to někde nastavím. A ne to povolovat jednotlivě. :o
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#91 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 08 září 2010 - 23:08

Pomožte mi prosím... Konverze do .lmx formátu je asi to nejjednodušší . proběhla snad na jedničku Jenže už jsem nepřišel na to, jak to nacpat do telefonu C6... Telefon mám cca 12 hodin v ruce a je to první se Symbianem....takže dost tápu:(
  • 0
Žij a nechej žít..

#92 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 7:27

Alf Gang:
používám v nokii 5230 aplikaci Roaming Guard http://www.roamingguard.com/cz/, tam se dá zakázat připojení k internetu pro aplikace.
  • 0

#93 allfa

allfa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 09 září 2010 - 7:31

Doplnění - dá se koupit v Ovi Store za 20,- Kč.
  • 0

#94 Gasparovci

Gasparovci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 0:16

Alf Gang:
Menu-Nastavení-připojení-cíle a tam si najdeš tvůj datový cíl, který se ti používá při připojení. Klikneš na něj a úplně dole je nastavení Použít přístupový bod a změníš na Po potvrzení.
Já jsem WAPový smazal úplně a další dal na Po potvrzení.

Dále si dej Menu-Nastavení-Telefon-Nastav. aplikací-Poloha

a) metody určování polohy - A-GPS, WiFi/Sít a Podle sítě si vždy sáhnou na data a tím ti započnou denní tarif asi. Vypnout s tím, že na určení polohy dle samotné polohy budeš čekat i delší časy v řádech minut.

b) server zjišťování polohy - Zakázáno (tahá data o umístění satelitů pro položky v bodě a)

c) předvolby označení systému - způsob zobrazení souřadnic, jak potřebuješ.

Dle tohoto by se ti neměla navigace připojovat k netu ani pro kb dat a žádná aplikace v telefonu, bez tvého potvrzení.

Trutnovacek
Připoj si telefon jako Mass storage (flash) a ulož si to na kartu. Pak ve správci souborů najdi soubor. Po přečtení celého tématu budeš vědět určitě více.
Další možnost je připojit k OVI Suitu, kdy se ti objeví mezi v úložištích tvůj telefon a přes něj se proklikáš na místo, kam chceš soubor uložit.
  • 0
Nokia N8+Ovi Maps s POI+Handy Geochaching 3.5.3+SmartGPX
Dakota 20 Google Chrome + CacheList (plugin)

#95 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 864 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 0:21

Gasparovci - moc díky, je to sice už starší záležitost, takže jsem už na něco mezi tím přišla, ale tohle je vyčerpávající výčet opatření, takže to ještě překontroluju, jestli jsem něco nevynechala. ;)
  • 0

#96 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 7:53

To Gasparovci: S tím smazáním taky není úplně vyhráno např. v N85 a N97 se automaticky po vypnutí stroje obnovuje přístupový bod GPRS Web. ;) To allfa: Určitě půjde sehnat někde jinde, jinak pěkný tip na článek. :)
  • 0
Cogito ergo sun ...

#97 Ostravacek

Ostravacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 401 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 10:28

Jestli máte problém s automatickým připojováním ke GPRS, nastavte si, aby bylo při připojování přes GPRS vyžadováno heslo. Tak zjistíte, že se něco chce připojit a máte možnost to potvrdit nebo odmítnout. Je to sice někdy trochu otravné, ale vždy víte, když se něco chce připojit. Nastavení -> Připojení -> Cíle -> Internet -> (např.) T-Mobile Internet -> Uživatelské jméno: GPRS -> Vyžadovat heslo: Ano -> Heslo: GPRS. Když byste to pak chtěli zrušit, stačí nastavit Vyžadovat heslo na Ne. Takhle je to alespoň v nastavení na Nokia 5800XM, ale mělo by to fungovat i na C6 nebo 5230.
  • 0
Tuž tak:

#98 Gasparovci

Gasparovci

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2010 - 10:42

Polas_CZ: Tak u T-Mobilu se mi to na 97ce nestávalo, v podstatě ani na 5800 či N95, N95 8GB. Vždy jsem měl cíle udělané, jak popisuju. Nehledě na to, že ve správci aplikací je možné v nastavení suite vyspecifikovat připojení také.
  • 0
Nokia N8+Ovi Maps s POI+Handy Geochaching 3.5.3+SmartGPX
Dakota 20 Google Chrome + CacheList (plugin)

#99 TerZdeK

TerZdeK

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 22:15

hrozně mě mrzí, že toto nefunguje u mé nokie 2710
  • 0

#100 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 14 leden 2011 - 21:00

Když už je to zadarmo, tak jsem si Ovi maps taky nainstaloval do své N5530 a to i když nemám GPS modul.
V podstatě jsem chtěl mít mapový podklad na kterém by se zobrazovali keše, takže se ve městě se dá lovit i bez navigování pomocí GPS.

Postup je jednoduchý a není potřeba ani SmartGPX k exportu. Samozřejmě pro offline prohlížení listingů je neocenitelný.

1) PQ GPX (nebo i jiné, je to pořád stejné) umístit na na kartu nebo do paměti telefonu.
2) Správce souborů > (vybrat GPX) > Volby> Otevřít
3) Otevře se přehled waypointů které jsou v GPX obsaženy.
4) Volby > Uložit > Všechny
5) Přejdeme do Aplikace > Umístění > Orientační body. Na záložce "abc" vidíme všechny naimportované body. Na druhé záložce jsou keše rozděleny do skupin podle typů (Tradiční, Multi,...) které jsme si nechali vygenerovat v PQ.
6) Označíme skupinu kterou požadujeme. Volby > Ukázat na mapě.
7) Otevřou se Ovi maps a po chvilce se keše ukáží keše jako modré čtverečky. Bohužel, listing, tedy i hint, D/T atp. se zde prohlížet nedá.

Snad se to někomu bude hodit! Zdar!
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama