Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Interaktivní návody pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 22:26

Protože se na mě čím dál častěji někdo obrací s prosbou o pomoc při registraci na geocaching.com (a dalšími záležitostmi), rozhodl jsem se k této problematice udělat interaktivní videonávod. Je to opravdu registrace krok po kroku, chci to využívat místo zdlouhavého vysvětlování, do jakého pole se píše co a protože nejsem hamoun, rozhodl jsem se s vámi o něj podělit :D
Můžete mi tedy k tomu případně vyjádřit své náměty a připomínky, případně poznámky, že pro nováčky se toho udělalo dost a stejně je to zbytečnější, než házení perel sviním ;)
Každopádně, kdyby o to byl náhodou eminentní zájem, není pro mě problém v širším časovém horizontu připravit nejen pro mě, ale i pro vás (resp. pro nováčky) další podobné interaktivní videonávody, např. o tom, co a jak vyplnit při zakládání keše, jak co nastavit v účtu atd.

Zmíněný návod naleznete zde, schválně, komu to bude fungovat :D
  • 0

#2 Don82

Don82

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 425 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 22:42

Funguje, není co dodat...1* :)
  • 0

Keše jako POI pro eTrexy HCx
Čeština do programu GCStatistic
Motto: Body a klid!
Pomozte s výzkumem výskytu Koťátka v Geocachingu.


#3 Dave.g

Dave.g

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 610 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 22:47

To je pěknýý :-D Palec nahoru, zasloužil by si zviditelnit na hlavní stránce.
  • 0

#4 riki

riki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 122 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 22:54

možná ještě dodat vysvětlení mezi basic a premium member a pak to chce nějaký viditělný odkaz na uvodní stránce gc.cz, protože si myslím že hledat to po vláknech bude pro nováčky trochu složité
  • 0
Šťastný blázen..až nás budou milióóóóny...

#5 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 23:00

Původně jsem tam chtěl něco k Basic a Premium napsat, ale pak jsem si říkal, že začátečník bude mít i tak hlavu jako meloun na to pochopit, jak ten gc.com vlastně funguje, takže jsem to nakonec vypustil :) O nějakém odkazu na hlavní stránce bych Pepu žádal jen v případě, že by o to byl opravdu eminentní zájem, protože jak jsem psal výše - je to dílo vytvořené primárně pro mou potřebu, ale když to bude připadat zajímavé i ostatním, tak proč ne :)
  • 0

#6 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 23:13

Je to dobrý, ale mohlo to být namluvený. Střevo, který se neumí zaregistrovat jistě nedokáže ani ovládat tvůj interaktivní návod... ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#7 Brabenecz

Brabenecz

    Veterán geocachingu

  • Members
  • PipPipPip
  • 183 příspěvků(y)

Publikováno 22 srpen 2009 - 23:40

Už jsem kdysi jeden návod dělal, mám ho na webu
http://brabenecz.wz.cz/log_in.htm
A takovejch návodů je tu už spousta, akorád že lidi nevěděj kde je hledat.
  • 0

#8 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 6:34

Skvělá práce. Myslím, že by to tady mělo být hned v úvodu.
  • 0

#9 Ivus

Ivus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 59 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 8:40

Je to pěkné, ale za sebe bych radši měla video, než takhle interaktivní věc. Kdybych to chtěla použít, otevřela bych si totiž stránku gc.com a tohle video a jela společně s ním - takže vyplňovat něco dvakrát, je trochu zbytečné. Taky jsem čekala, že to bude trochu delší, ono se začátečník sice zaregistroval, ale nenastaví si ani HC, nevyhledá keš, nenaučí se logovat... víc bych to prostě rozšířila. Toť můj názor.
  • 0

#10 Tomas.B

Tomas.B

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 8:43

Návod je vynikající,akrát má trochu zpoždění, škodaže nebyl cca před dvěma měsíci když jsem se registroval na geocaching.com systémem pokus-omyl.:):)
  • 0

#11 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 8:54

Díky za vaše názory :). Ano, druhá možnost, jak to může vypadat, je, že to bude opravdu jen jako ukázka, tedy divák uvidí všechny pohyby myší a úkony "lektora", nebude moci do výuky nijak zasahovat. Ale ze zkušenosti vím, že je lepší si všechno zkusit, než jen se dívat, jak to druhý člověk dělá. V prvním případě se totiž učíte, v druhém případě pouze pozorujete a děláte mechanické opakované úkony, takže se nenaučíte nic ;) Mluvím tu samozřejmě především o těch lidech, co si netykají s počítačem a angličtinou, protože pro ostatní je toto opravdu stupidní vození za ručičku :D Návod se jmenuje Registrace na gc.com, proto obsahuje opravdu pouze onu registraci. Jak jsem psal, v případném pokračování by pak mohla být např.: 1. práce s nastavením profilu (tím myslím např. home coordinates, nikoliv vyplňování informací o sobě, tvorba statistik atd.), aby se začátečník mohl naučit, jak využívat hledání nejbližších keší, jak využít mapu (kterou sám nepoužívám, ale pro začátečníka je dobrou pomůckou, než se trochu zorientuje a vybere si případně jinou alternativu) 2. jak vyhledávat keše - podle názvu, podle GC Codu atd. 3. jak se zalogovat 4. jak vkládat, vyzvedávat a hledat trackovatelné předměty 5. jak založit keš Pokud tedy myslíte, že to má cenu, napište mi a to i případně s dalšími náměty na výuku.
  • 0

#12 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 11:09

mikrupa-cz napsal/a:
I když mi chvíli trvalo, než jsem pochopil, že je to interaktivní, a že to po mě chce, abych klikal přímo do toho videa.


No a člověk s nízkým IQ to nezjistí vůbec, takže by ten návod měl být namluvený, jinak je to k prdu. Ostatní se dokážou zaregistrovat bez návodu.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#13 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 11:42

Tak namluvené návody, to je absolutně to nejhorší, co může být - jednak to působí hrozně trapně a amatérsky, jednak popiskami s šipečkami popíšeš názorně víc, než slovem. Nemluvě o tom, že tady se ten návod zastaví vždy, když je třeba něco si vyzkoušet - mluvené návody bys musel zastavovat nějakou pauzou uprostřed věty přednášejícího, pak to opět pouštět a vzpomínat, kdeže to přestal ;) Ale jak říkala Anička Dajdou: "To je váš názor a je to špatný názor..." :D. Já udělám ještě návod Přihlášení na gc.com a orientace na Mém profilu, hodím to sem, a když se to bude líbit, výhledově v tom budu pokračovat. Když ne....pak si vážení kecálisti trhněte pacičkou, ostatně nedělám to pro vás, ale pro začátečníky ;)
  • 0

#14 elvisaci

elvisaci

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 12:20

Ahojjj, ty seš miláček Sutech!Byla bych bez tebe uplně ztracena-návod je úúúúžasnej.Pokud je někdo tak tupej, že se v tom nevyzná, myslím že tu nemá co dělat!
  • 0

#15 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 12:52

Sutech: Vůbec nemáš pravdu. Ba naopak, namluvené návody jsou úplně to nejlepší pro začátečníky. Interaktivní namluvené návody vytváří spousta skvělých firem pro výuku práce na počítači (ovládání OS, Office, aj. programů) a ty naprosto polopaticky vysvětlí jak a co. Tvůj interaktivní návod dokáže ovládat akorát ten člověk, který s podobným návodem už někdy přišel do styku. Ostatní budou bloumat. Jakmile se návod zastaví, jak píšeš, tak nezkušený si bude myslet, že návod nefunguje a odejde...
Už třeba podle příspěvku od mikrupa-cz, cituji "I když mi chvíli trvalo, než jsem pochopil, že je to interaktivní, a že to po mě chce, abych klikal přímo do toho videa" je jasné, že je něco špatně, že tomu ještě něco chybí - mluvená nápověda...
Vím o čem mluvím. Ale jak říkáš, je to pouze můj názor. Sice názor zkušeného, ale jen názor...

Škoda takový balast někam vystavovat. Neumíš-li do návodu vložit mluvené slovo, čili neumíš se vyjádřit tak, aby to ostatní pochopili a výsledek by byl, jak ty říkáš "trapný a amatérský", tak se hold do toho nepouštěj...
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#16 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 13:26

mike007cz napsal/a:

...tak se hold do toho nepouštěj...


Jseš docela drzej... Tak to udělej sám a lépe, když jseš tak chytrej !
  • 0

#17 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 13:30

Nejsem drzej. Chtěl od nás náměty a připomínky, tak jsem se ozval a řekl svoje. Víc neřeším. Pro mě to návod nebude ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#18 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 13:36

Víš, ono i kritizovat se dá slušným způsobem... To co jsi tu před chvílí předvedl ale se slušností nemá nic společného, takhle se totiž vyjadřuje nevychovaný fracek. Tebe bych chtěl mít za kolegu v práci, nebo ještě hůře jako svého nadřízeného, to by mezi námi byly neustále konflikty, protože já na takovéhle chování rozhodně nejsem zvyklý :|
  • 0

#19 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 13:44

Co je na mé kritice neslušného, to že jsem napsal že to je balast? OK, příště jen prostě napíšu, že se mi to nelíbí. Důvody dávat nebudu. Mimochodem, v práci semnou každý vychází normálně, dokonce i mimo práci plánujeme různé akce pod stanem apod. Nejsem takový jak si myslíš. Jen mám ohledně této problematiky více zkušeností než tento člověk. Vím, že to myslí dobře, ale chtěl jsem mu jen říct, že dělat návody tímto stylem je ztráta času. Všem co nepochopili můj názor na věc a berou to jako drzost se omlouvám.
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#20 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 13:54

mike007cz - já ti děkuji za přípomínky, jsem za ně rád :). Návody, pokud v nich budu pokračovat, budu ale přesto dělat touto formou, protože mně přijde logičtější, navíc nemám ani techniku, ani příjemný hlas a už vůbec ne náladu na namlouvání nějakého slova :D Každopádně máš pravdu v jedné věci a tou je, že minimálně v tom úvodním návodu by mělo být vysvětlení, že jde o interaktivní návod a jak s ním pracovat - doplním. No a k tomu označení za "balast", to už ať si každý přebere po svém ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama