Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Interaktivní návody pro začátečníky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#21 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 14:05

sutech: Jsem rád, že se ke kritice stavíš takto. Pokud na začátku doplníš informaci, jak pracovat s návodem, tak to bude úplně super a začátečníci to jistě ocení. S tím balastem jsem to přehnal a omlouvám se. Chce to prostě jen dotáhnout k dokonalosti ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#22 Radimecek

Radimecek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 149 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 14:34

Sutech napsal/a:
mike007cz - já ti děkuji za přípomínky, jsem za ně rád :). Návody, pokud v nich budu pokračovat, budu ale přesto dělat touto formou, protože mně přijde logičtější, navíc nemám ani techniku, ani příjemný hlas a už vůbec ne náladu na namlouvání nějakého slova :D
Každopádně máš pravdu v jedné věci a tou je, že minimálně v tom úvodním návodu by mělo být vysvětlení, že jde o interaktivní návod a jak s ním pracovat - doplním.
No a k tomu označení za "balast", to už ať si každý přebere po svém ;)


A co to udelat interaktivni a namluvene? Vzdycky by se k te casti precetl dany text a vyzval uzivatel k akci. A namluvit by to mohla nejaka prijemna slecna, nerikej, ze zadnou neznas? ;)

Tim chci rict, napad super, zatahni do toho i dalsi a hod to na stranky gc.cz. Postupne by se mohl vypracovat cely serial. Prece jen, gc.com jsou pro zacatecnika celkem sofistikovane.

Mimochodem vsechny moznosti se uzivateli neotevrou. Tedy zde bych videl misto pro odkaz na jeden z dalsich dilu o PM. ;o)
  • 0
Není keš jako keš...

#23 mike007

mike007

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 505 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 15:02

Radimecek napsal/a:
A co to udelat interaktivni a namluvene? Vzdycky by se k te casti precetl dany text a vyzval uzivatel k akci. A namluvit by to mohla nejaka prijemna slecna, nerikej, ze zadnou neznas? ;)


Souhlas ;)
  • 0
• Osobní stránky: http://www.bastleni.eu

#24 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 18:02

sobikovi napsal/a:
Skvělá práce. Myslím, že by to tady mělo být hned v úvodu.

Aby to nedopadlo tak, že na homepage poroste počet návodů pro začátečníky, protože ty existující co tam jsou někteří nejsou schopni najít a tak vznikají další a další. Tohle nikam nevede.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#25 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 18:07

To už záleží na tobě - jak jsem psal, vytvořil jsem to primárně pro sebe, protože často někomu radím s orientací na gc.com. Takže jestli to dáš na HP, je mi jedno :), pouze by mě to dokoplo k vytvoření více návodů. Když ne, zůstane to buď v tomto vlákně nebo to max. přidám do Wiki. Jinak do zítřka bych měl mít další návod: Přihlášení na gc.com a My Profile
  • 0

#26 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 18:36

pepa.z.pocernic napsal/a:

sobikovi napsal/a:
Skvělá práce. Myslím, že by to tady mělo být hned v úvodu.

Aby to nedopadlo tak, že na homepage poroste počet návodů pro začátečníky, protože ty existující co tam jsou někteří nejsou schopni najít a tak vznikají další a další. Tohle nikam nevede.

Pepo, ale o tom mluvím už dávno, pradávno. gc.cz potřebuje prostě zcela jiný, jednoznačný systém pro nováčky. Každý z toho hned řve blahem, že je to zbytečný,ale prostě není. Vždyť to tady vidíme všichni den co den...
... zkusme konečně najít systém pro autorizaci nováčků, jak jim doručit potřebné informace, jak jim dovolit pokládat dotazy až po pročtení potřebných věcí.
  • 0

#27 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 srpen 2009 - 20:58

Překonal jsem sám sebe, takže nové video, tentokrát s návodem na přihlášení na gc.com a nutné nastavení v profilu pro další práci s kešemi, naleznete zde.
Video je nekomentované - pěknou slečnu sice znám, ale nemám ji ani u sebe, ani by do toho nešla a krom toho, jak už jsem psal, nemám na to techniku ;).
Návod vychází z toho, že uživatel již ví, jak s ním pracovat, do původního návodu byly proto přidány přístlušné instrukce.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama