Přejít na obsah


Fotka

Svolavaci kanal


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#1 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 8:51

Nekdy stane, ze pri hledani na kesich se obcas mineme z dalsim tymem trebas o ctvrt hodinky. Nyni se jednotlive tymy vybavuji malymi PMR vysilackami (460 MHz) pro vzajmne spojeni tymu pri hledani geocachi. Tak mne napadlo, ze bychom si mohli zvolit jednotny GC svolavaci kanal a subton, ktery bysme obcas monitorovali a nebo dali "vyzva GEOCACHING" a tak se spojili s dalsim tymem, ktery je shodou okolnosti nekde pobliz. Kdyz vylezete na takovej peknej kopecek jako je napriklad Muzsky Zebin ci Velis, muze byt tato vyzva ostatnim slyset celkem daleko. Chtelo by se o tom konkretneji domluvit na prazske geohospode a na Moravskem podzimu. Urcite by to bylo zajimave setkani takto predem domluvene. Co vy na to?
  • 0

#2 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 11:40

No taky mam nekolik takovych malinkatych PMR vysilacek, na geocaching sem je teda zatim nikdy netahal, ale pokud se dohodnem tak je muzu s sebou nosit. Nicmene se mi zda ze to bude fakt hodne velka nahoda pokud se nekdy zaslechnem, vzhledem k tomu ze v obvyklych podminkah maji dosah jen okolo 1km. Ale o to by z toho mohla byt vetsi radost :-)) Jinak mam jeste nejaky CB-cka, ty maj sice 4W ale u tech si myslim ze se vzhledem k frekvenci 27MHz pro pouziti v prirode prilis nehodej - dosah budou mit podobnej a navic by nas tam asi casto rusili cizi hovory. Svata
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 11:42

Mnemotechnicky by možná vyhověl 7. kanál a 3 subtón podle pořadí G a C v abecedě...
DaFy


  • 0

#4 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 15:24

Zdravím, díval jsem se po nějakých PMR vysílačkách a všude udávají 446MHz, tak jsem se chtěl jen zeptat, jestli tím Zdeněk myslel to samé když psal 460MHz?
  • 0

#5 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 10 září 2004 - 20:36

Nekdy stane, ze pri hledani na kesich se obcas mineme z dalsim tymem trebas o ctvrt hodinky. Nyni se jednotlive tymy vybavuji malymi PMR vysilackami (460 MHz) pro vzajmne spojeni tymu pri hledani geocachi. Tak mne napadlo, ze bychom si mohli zvolit jednotny GC svolavaci kanal a subton, ktery bysme obcas monitorovali a nebo dali "vyzva GEOCACHING" a tak se spojili s dalsim tymem, ktery je shodou okolnosti nekde pobliz. Kdyz vylezete na takovej peknej kopecek jako je napriklad Muzsky Zebin ci Velis, muze byt tato vyzva ostatnim slyset celkem daleko. Chtelo by se o tom konkretneji domluvit na prazske geohospode a na Moravskem podzimu. Urcite by to bylo zajimave setkani takto predem domluvene. Co vy na to?


to je moooc dobre napad.Ja si to asi koopim taky.
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 12:03

Noo v Nemecku a Rakousku pouzivaji kanal 2 subton 0.. co kdybychom byli evropsti? :-D
  • 0

#7 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 12:07

Myslim ze by bylo dobre se drzet toho jak to vymysleli na GC.com: Do you have an FRS/PMR channel to find out if other Geocachers are in the area? Yes. The community has decided on channel 2 as the primary for both FRS and PMR, and 12 as the alternate FRS (Family Radio Service) channel and 8 for the alternate PMR (Europe). FRS and PMR radios are longer distance walkie talkies, like the Motorola Talkabout.
  • 0

#8 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 17:05

Zdravím, díval jsem se po nějakých PMR vysílačkách a všude udávají 446MHz, tak jsem se chtěl jen zeptat, jestli tím Zdeněk myslel to samé když psal 460MHz?


Jo jo Zdenek myslel PMR 446Mhz :)
  • 0

#9 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2004 - 18:03

Viete niekto, kde sa teraz predavaju vyhodne PMR??? Ja som zatial nasiel akciu na Cobra MT500 - http://www.spacil.cz/ - par za 777. A vie mi niekto povedat, aka je potom etiketa? Napr. ako sa ozyvat, co pouzivat ako volacku atd...
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 12:13

Subton na GC.com neresej - takze zrejme 0, ma vsak tu nevyhodu, ze te rusi kdokoli na kanale....0 totiz znamena ze mas subtony vypnute-takze slysis vsechno co se deje na vsech subtonech.
  • 0

#11 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2004 - 20:42

Jo jo Zdenek myslel PMR 446Mhz :)


Mel jsem na mysli pasmo 460 MHz, samozrejme je sdilene kanaly jsou od CTU urceny v oblasti 446 MHz. Je jich celkem malo a proto aby se jednotlivi uzivatele podelili o jeden kanal, jsou zavedeny subtony, resp. subkanaly.. Pokud je na kmitoctu nejaky aktivni signal nemel by vysilac spustit pri zmacknuti PTT a mel by vyckat do skonceni vysilani na tomto kmitoctu. Samozrejme pri volbe jineho subtonu se obe stanice neslysi z vyjimkou subtonu 0 jak vyse naznacil Svata. Prave v nekterych oblastech jsou nektere kanaly celkem vice pouzivany a proto je treba najit nejaky volnejsi. Myslim ze treba v Praze na nekterych kanalech bude celkem zivo. Urcite by to stalo za to sebou PMR nosit.

  • 0

#12 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2004 - 8:11

A vie mi niekto povedat, aka je potom etiketa? Napr. ako sa ozyvat, co pouzivat ako volacku atd...


MEJDEJ! MEJDEJ! :-)))
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 06 listopad 2004 - 17:28

A vie mi niekto povedat, aka je potom etiketa? Napr. ako sa ozyvat, co pouzivat ako volacku atd... Začnu tím jednodušším: základ je mluvit vždy jenom jeden. Co občas v éteru slyším, tak to asi není všem jasné. Vhodné je vymyslet si přezdívku. Když budeš komunikovat s někým známým místně, stačí používat přezdívku, budeš-li chtít zkoušet dálkové spojení i mimo bydliště doplň přezdívku o město bydliště a přidej slovo "portable" (portejbl) a místo, kde zrovna jsi. Např. Pepa Smíchov portable Liberec. Když chceš vstoupit do hovoru, měl by jsi říct v mezeře při jejich přepínání "BRAKE" (brejk) a čekat až Tě vyzvou. Při správných podmínkách se nám povedlo i jenom na ručku bez úpravy spojení od Loun k Pardubicím. Poslední pravidlo: nejlepší, nejlevnější a legální zesilovač je kopec. Když budeš používat podkanály, můžeš nevědomky lézt do hovoru těm co mluví na stejném základním kanálu nebo i na podkanálu.
  • 0

#14 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 22:31

Muzete mi nekdo pls rict jestli ty cobry co postoval Drevokocur jsou TY "dore" cobry, nebo nejake "lite", jestli si to mam koupit a hlavne-jakej je rozdil mezi tema cobrama a tim INTEK MT-2020 co postoval Pitr? Vyplati se koupit INTEK MT-2020 ktere jsou minimalne o 500 drazsi (nebo i o 1300-kdyz bych cobry koupil v akci...)?
  • 0

#15 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 10:41

Subton na GC.com neresej - takze zrejme 0, ma vsak tu nevyhodu, ze te rusi kdokoli na kanale....0 totiz znamena ze mas subtony vypnute-takze slysis vsechno co se deje na vsech subtonech.


Subton 0 ma jiste svoji logiku, protoze ne vsechny PMR maji podporu subtonu.. treba zrovna ty co jsem si koupil ja,ze:-D
  • 0

#16 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 10:26

PMRka máme též (na Grolovu radu Cobry, jsou mooc sympatické) - takže jak se dohodnem, jaký kanál a subkanál budeme používat??
  • 0

#17 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 10:09

Začnu tím jednodušším: základ je mluvit vždy jenom jeden...


Ale nenapsal jsi to nejdulezitejsi - totiz ono vecne tema ;o) Radio, signal, antena a to same porad dokola... :o))) Mozna je lepsi poslouchat pubertacky, ktere nemaji na kredit do mobilu, nez "za kolik te bere esicek protistrana"...

  • 0

#18 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 12:19

presne to som potreboval. dakujem.
asi si to kupim a budem trochu experimentovat.
Drevokocur Bratislava portable Praha
  • 0

#19 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 23:42

Cobry "drevokocurovky" jsou bez akumulatoru a bez nabijecek, takze v praxi dost drahy provoz. Jestli to chces alespon obcas trochu pouzivat, je lepsi nejakou drobotu priplatit a koupit si nejakou sadu s akupacky a stojankovou dvojnabijeckou. Maji je v retezcich typu MACRO, ELECTROWORLD, HYPERNOVA, DATART...apod. za slusny peniz napr. Sadu BIATONE 250 za 950 Kc apod. Pokud chces neco trosicku min hrackovitejsiho, procti si vsechny temata za posledni mesic v tomto foru: http://www.cbradio.c...m/list.php?f=24 a treba te zaujme nektera z probiranych drazsich hracicek a ty prodavaji na www.elix.cz :o) P.S. A mozna neni ani tak od veci, aby byly alespon trosicku outdorove provede, t.j. alespon vlkotesne a pogumovane. Furt to odnekud nekam pada... :o))))
  • 0

#20 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 12:02

Ja bych navrhoval ten kanal 2 nebo 8 - aby to bylo jednotne s ostatnimi zememi, jenom si nejsem jistej s tim subtonem, zda si nejakej vybrat, nebo ho nepouzivat - pokud pouzijem 0 bude nam tam casto nekdo prolejzat...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama