Přejít na obsah


Fotka

Svolavaci kanal


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
59 odpovědí na toto téma

#21 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2004 - 10:12

PMRka máme též (na Grolovu radu Cobry, jsou mooc sympatické) - takže jak se dohodnem, jaký kanál a subkanál budeme používat??


Zajímalo by mě, zda-li skutečně někdo při geocachingu PMR využijete (a jak). Nemluvím o našem "venkovském" prostředí, ale třeba reálně v Praze. Přijedu na Florenc, vytáhnu vysílačku, zvolím "dvojku" a co...? Jde mi o to, jestli to skutečně má nějaké reálné opodstatnění (dovedu si to představit všude jinde pro RC rodinných příslušníků). Má?
  • 0

#22 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 12:31

Kvalitu příjmu (esíčka) jsem vynechal zcela záměrně, když někdo s vysíláním začíná, tak ho většinou takovéto věci nezajímají. Buď rozumí nebo nerozumí. Samozřejmě vždycky zůstane možnost nedodržovat žádná pravidla a mluvit všichni dohromady. Naštěstí je dosah jen přibližně 3km. Použitelnost spojení bude taková, jaká bude kázeň v éteru.
  • 0

#23 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 12:38

presne to som potreboval. dakujem.
asi si to kupim a budem trochu experimentovat.
Drevokocur Bratislava portable Praha

Záleží k čemu chceš vysílačky používat. Jestli bydlíš v Praze, je zbytečné používat slovo "portable", staň se pražákem. Portable se používá, když budeš na jednodenním výletě třeba na Řípu. Větší smysl to mělo u 27Mhz CB, které měly dosah s přídavnou povolenou autoanténou až 40 km i více, takže tam aby Tě tví známí identifikovali kde právě jsi.
  • 0

#24 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 18:31

asi si to kupim a budem trochu experimentovat.

Ale je to dobry napad, take si nejake poridim. Mel jsem leta CBcko, ale ukradli mi ho i s autem, tak jsem si pak nove neporizoval, ale nakoukl jsem do for a dneska se prodavaji opravdu pekna mala radia za slusny peniz. Cobra z testu nevysla zrovna nejlepe, osobne pujdu do INTEK MT-2020, otestujem v zime pri lyzovani ;o)
  • 0

#25 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 10:02

Ja by som to videl inac.
Su tam proste skryte naklady, ktore treba zakalkulovat.
8x kvalitna dobijatelna AAA bateria je dalsich 640Kc, dobijacku mama ma ju asi kazdy kto ma GPS.
777+640=1417 Kc, co je stale polovica hocijakych inych vysielaciek s akumulatormi a dobijackou.
  • 0

#26 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 15:38

Ja bych navrhoval ten kanal 2 nebo 8 - aby to bylo jednotne s ostatnimi zememi, jenom si nejsem jistej s tim subtonem, zda si nejakej vybrat, nebo ho nepouzivat - pokud pouzijem 0 bude nam tam casto nekdo prolejzat...

Obávám se, že takhle se nikdy nedohodnem. Navrhuju kanál 3 a sub kanál 33 dobře se to pamatuje a na displeji to pěkně vypadá... :-)

  • 0

#27 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 18:18

Ja bych navrhoval ten kanal 2 nebo 8 - aby to bylo jednotne s ostatnimi zememi, jenom si nejsem jistej s tim subtonem, zda si nejakej vybrat, nebo ho nepouzivat - pokud pouzijem 0 bude nam tam casto nekdo prolejzat...


Myslim ze to tak velky problem nebude. Koneckoncu na CB pasmu je take svolavaci kanal v Praze na 16 a pak se pro dalsi debaty preskoci jinam, kde je volneji. Takze pro zakladni pruzkm kdo je nablizku bych nechal standardni 2, alernativne 8 a pro dalsi rozhovory to pak nechal na dohode.
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2004 - 13:57

Já přídu na Florenc. Zapnu PMR a mluvim s Ivet cestou na vlak :-)
Při geocachingu využiju PMR jenom, když se mi Ivet v rámci lovení kešek někam zaběhne :-)
  • 0

#29 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 20:19

Posli prosim link na test a za kolko bude ten Intek.
inac som nasiel vela info na www.cbradio.cz, az na prave tie prakticke informacie.
Praveze tu cobru vo forach popisovali ako celkom dobru.... ale ono je to asi celkom jedno, ked to chcem na lyzovanie, nakup v hypermarkete a vylety v lese...
  • 0

#30 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 07 listopad 2004 - 22:27

INTEK MT-2020, otestujem v zime pri lyzovani ;o)


Kolik stojej? A kam a kdy jedes na lyze? ;)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 20:51

....co je stale polovica hocijakych inych vysielaciek s akumulatormi a dobijackou.

Prave, ze ta sada Biatone 250 v Makru je za 950 Kc s DPH vcetne dvou accu packu a nabijecek. Testovali jsme je u Nikam nevedoucich mostu a slapaly dobre. Proste pomer cena/vykon vice nez optimalni.
  • 0

#32 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 15:56

Obávám se, že takhle se nikdy nedohodnem. Navrhuju kanál 3 a sub kanál 33 dobře se to pamatuje a na displeji to pěkně vypadá... :-)


Groulo vem PMR Cobry sebou do geohospody. Skusime jak si budou rozumnet s tema nasima. Priklanim se k subtonu 0, strejne v tom pasmu nebude zase tak velky provoz, aby dochazelo k ruseni. Vice vyresime osobne. Tak v patek navidenou! Z.

  • 0

#33 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 16:47

Obávám se, že takhle se nikdy nedohodnem. Navrhuju kanál 3 a sub kanál 33 dobře se to pamatuje a na displeji to pěkně vypadá... :-)


Nechapu, proc bychom nemohli pouzivat kanal2 subton 0, kdyz ho pouzivaji geocacheri vsude jinde?
A pro lepsi zapamatovani si muzes vytisknout toto http://img.groundspe.../139722_600.jpg :-))))
  • 0

#34 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 18 říjen 2004 - 14:17

Já přídu na Florenc. Zapnu PMR a mluvim s Ivet cestou na vlak :-)
Při geocachingu využiju PMR jenom, když se mi Ivet v rámci lovení kešek někam zaběhne :-)

... a nebo kdyz se boji nekam vylezt, tak ceka dole :-)
.... jo a nebo kdyz si nejsme jisti cestou a Ivet boleji nozicky, tak ceka az Groula pruzkunik proveri teren a zavola "tudy" a nebo "vracim se k tobe" :-)

  • 0

#35 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2004 - 21:24

Prave, ze ta sada Biatone 250 v Makru je za 950 Kc s DPH vcetne dvou accu packu a nabijecek. Testovali jsme je u Nikam nevedoucich mostu a slapaly dobre. Proste pomer cena/vykon vice nez optimalni.

Nema to byt BINATONE?
  • 0

#36 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 16:38

Groulo vem PMR Cobry sebou do geohospody. Skusime jak si budou rozumnet s tema nasima. Priklanim se k subtonu 0, strejne v tom pasmu nebude zase tak velky provoz, aby dochazelo k ruseni. Vice vyresime osobne. Tak v patek navidenou! Z.

he he pride mi, ze sa riesi vec, ktoru nikdy nevyuzijete, ale sranda musi byt :)


  • 0

#37 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 02 září 2004 - 10:10

Groulo vem PMR Cobry sebou do geohospody. Skusime jak si budou rozumnet s tema nasima. Priklanim se k subtonu 0, strejne v tom pasmu nebude zase tak velky provoz, aby dochazelo k ruseni. Vice vyresime osobne. Tak v patek navidenou! Z.

Samozrejme ze je vezmu, je to standartni vybaveni mojeho batohu, hned vedle dvou nozu, celovek, lekarnicky, GPSky, COM cabelu, cigaretovyho kabelu, kulicha a flísky :-))))

  • 0

#38 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2004 - 19:08

Nema to byt BINATONE?

Jasne, chybka se vloudila, myslel jsem BINATONE.
  • 0

#39 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 16:45

he he pride mi, ze sa riesi vec, ktoru nikdy nevyuzijete, ale sranda musi byt :)


Nahodou, Samane, kdo si hraje, nezlobí. Už jsem doma zasondoval v rozpočtu - stejně budeme potřebovat vybavení na babysitting malých cacherů, což některá popisovaná zařízení umí ... . Máte někdo tip na dobrý zdroj takových hraček pro velké kluky?
  • 0

#40 Anonymous

Anonymous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 563 příspěvků(y)

Publikováno 01 září 2004 - 16:52

he he pride mi, ze sa riesi vec, ktoru nikdy nevyuzijete, ale sranda musi byt :)


Taky se obavam, ze to moc nevyuzijete. Radio ktere umi PMR sice mam ale uz ted vim, ze ho sebou tahat nebudu. Uz tak taham dost zbytecnosti :))
M.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama